Skocz do zawartości

Disney+ oferta programowa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Pawop napisał(a):
45 minut temu, Arkon napisał(a):
O czym Ty piszesz, polska premiera kinowa była 20 stycznia? Sam to oglądałem w kinie ledwo miesiąc temu.

Polska premiera jest mało ważna. Światowa premiera była we wrześniu zeszłego roku.

Mało ważna!? Przecież mówimy o Polsce, to gdzie powinienem pojechać, żeby ten film obejrzeć? Już się nie wygłupiaj, zawsze liczymy od polskiej premiery, chcesz jakąś dziwną narrację wprowadzić. Poza tym często taka premiera światowa jest tylko dla jakiegoś festiwalu, nie chce mi się szperać, ale zawsze dla mnie liczy się premiera w polskim kinie.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pawop napisał(a):
54 minuty temu, Arkon napisał(a):
O czym Ty piszesz, polska premiera kinowa była 20 stycznia? Sam to oglądałem w kinie ledwo miesiąc temu.

Polska premiera jest mało ważna. Światowa premiera była we wrześniu zeszłego roku.

Że co? Polska premiera jest w Polsce najważniejsza. Mieli w listopadzie wyemitować? 2 miesiące przed premierą ustaloną przez dystrybutora w kinach?

Filmy z 20th Century Studios i nie tylko są rewelacyjnie szybko emitowane w D+,po premierze w kinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja jest całkowicie bezsensowna z jednego powodu.

5 września to była data premiery na festiwalu w Wenecji, a dopiero 21 października film trafił do ściśle limitowanej dystrybucji w USA (w 4 kinach), szeroka dystrybucja w USA natomiast wystartowała dopiero 4 listopada.

Czyli od momentu, gdy przeciętny Amerykanin mógł obejrzeć film, a produkcja pojawi się na Disney+, minęło nie 6 miesięcy, a 4. Natomiast od polskiej premiery, co koledzy słusznie napisali wyżej, 2 miesiące.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Banshees of Inisherin" miało światową premierę 21 października, a na zagranicznych D+ (Kanada, UK itd) był już na początku grudnia. W USA pojawił się z kolei na HBO Max 13 grudnia.

W PL film miał premierę w styczniu, była dystrybucja w bardzo małej ilości kopii i [beep]a wie dlaczego tyle czekali, no ale faktem jest, że też od naszej premiery kinowej w 2 miesiące film się pojawi.

Ale cywilizowany świat miał go wcześniej :).

@swordfish Film mi się generalnie podobał, ale kto wpadł na jego nazywanie komedią też nie wiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bgmnt napisał(a):

W PL film miał premierę w styczniu, była dystrybucja w bardzo małej ilości kopii i [beep]a wie dlaczego tyle czekali, no ale faktem jest, że też od naszej premiery kinowej w 2 miesiące film się pojawi.

Ale cywilizowany świat miał go wcześniej :).

Nie cywilizowany świat, a parę krajów.

Wg Box Office Mojo premiera w 2022 była tylko w USA i Wielkiej Brytanii oraz w Australii, Nowej Zelandii, Francji i Szwajcarii (w tych państwach w ostatni tydzień grudnia). Wszędzie indziej - 2023.

Festiwalowe filmy mają taką cechę, że nawet jeżeli za nimi stoją duże firmy, to często daty premier w różnych krajach są różne, a np. premiera w 2022 roku w USA wynikała głównie z tego, żeby film mógł ubiegać się teraz o Oskary.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cywilizowany świat żartobliwie uznaje USA. Do listy gdzie była premiera w październiku można dodać także np. Belgię, Kanadę, Meksyk czy UAE (na IMDB jest ładna lista), a jeszcze w paru krajach (Brazylia, Indie itd) tytuł poszedł straight to VOD. I patrząc na box office w PL, myślę, że u nas też tak powinno być.

Ale tak czy inaczej nie ma co narzekać. Razem z tym filmem będziemy mieli w marcu już 5 nominowanych do tegorocznego Oscara tytułów do obejrzenia w różnych SVOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, domin107 napisał(a):

17.03 - Dusiciel z Bostonu / Boston Strangler (Hulu)

29.03 - Więzy / Kindred (FX, wszystkie odcinki)

Myślę, że warto jeszcze zwrócić uwagę na dwie pozycje powyżej.

Pierwsza to film z Keirą Knightley.

 

O "kindred" pisaliśmy w grudniu (bo wtedy była premiera w hulu) i były przewidywania, że ten serial będzie u nas za jakieś 4 miechy i jest.

 

Dodatkowo można liczyć na pozycje, które wejdą bez zapowiedzi. Ja bym się nie obraził gdyby to był dalszy ciąg kreskówki "Spider-man" lub "American crime stories" albo serial "Cudowne lata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane tytuły na DISNEY+ (01.03.23 r.[upflix.pl]):

"Cena niewinności", [10 odcinków] 
"Piętno wychowania", 

 

Nowe odcinki:

"Alaska Daily", [S01E05] 
"Big Sky", [S03E11] 
"Daleka Północ", [S03E07] 
"Gra o wszystko", [S02E05] 
"Gwiezdne Wojny: Parszywa zgraja", [S02E11] 
"Lepsze życie", [10 odcinków] 
"Misja: Podstawówka", [10 odcinków] 
"Na szlaku zbrodni", [4 odcinki] 
"Skradziona młodość: Historia sekty w Sarah Lawrence College", [S01E03] 
"The Mandalorian", [S03E01]
"Tokyo Revengers", [S02E08] 
"Wu-Tang: An American Saga", [S03E05] 


Uzupełnione tłumaczenia w odcinkach:

"Amerykański tata", [+ 1 audio] 
"Legendy Marvela", [+ 1 audio]    
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane tytuły na DISNEY+ (03.03.23 r. [upflix.pl]):

"Evil Genius", [8 odcinków] 
"Sylwester",
"Venom", 


Nowe odcinki:

"Czy to miłość?", [2 odcinki] 
 

Uzupełnione tłumaczenia:

"Skarb Matecumbe", [+ audio]    
 

Usunięto:

"Wild Central America",    
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 marca "Bob's Burgers: The Movie". W Stanach premiera kinowa w maju 2022, u nas nie było.

Obejrzałem też "The Bear" - serial bardzo dobry, ale tłumaczenie (napisy) to jest masakra. Zresztą to samo jest w "Atlancie" niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bgmnt napisał(a):

 

Obejrzałem też "The Bear" - serial bardzo dobry, ale tłumaczenie (napisy) to jest masakra. Zresztą to samo jest w "Atlancie" niestety.

Niestety serwisy streamingowe strasznie oszczędzają na jakości napisów. Zaczęło się od Netflixa.

Kiedyś wszystko co się dalo oglądałem z napisami (głównie od grupy Hatak ;) ), ale też na Canal+, DVD czy innych stacjach, które oferowały taka możliwosc. Od kiedy mam Netflixa, a potem kolejne serwisy VOD to wróciłem do lektora, bo po prostu tłumaczenie jest o wiele profesjonalniej zrobione.

Niedawno obejrzałem jeden odcinek Family Guy z napisami, bo nie było lektora. Jaka to była masakra. Raz napisy leciały szybciej, innym razem miały z 5 sekund opóźnienia. W dodatku niektóre kwestie pojawiały się dosłownie na sekundę. Znalazlem nawet parę byków ortograficznych. Nie mówiac już o samej składni zdań. To nawet tłumacz google obecnie lepszej używa ;) .

 

Albo jeden z odcinków Lost. W polskich napisach nagle wymieszane dialogi z niemieckiej wersji napisów 🤣.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Generalnie niezależnie od serwisu zawsze w napisach jakieś pojedyncze babole wyłapię, ale mam wrażenie, że Disney+ tutaj niestety przoduje i niektóre zdania wyglądają właśnie jak z translatora.

Choć i tak nic nie pobije teledysku z dorobionymi napisami pod wypełnienie koncesji, który widziałem niedawno na jakimś kanale, gdzie było napisane "kusz" zamiast "kurz" i jeszcze parę takich kwiatków :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że niestety napisy robi ktoś, kto nie ogląda materiału, więc potem w napisach mamy kwestie żeńskie w odmianie męskiej i odwrotnie. Często też nie jest przetłumaczone wszystko albo tłumaczenie nie pasuje mi do tego co słyszę (spłycone znaczenie itp.). Jakby co to ja wiem, że w napisach się wszystkiego nie pomieści, ale czepiam się tego, co spokojnie można było zrobić lepiej. I było tak w ostatnio oglądanych przeze mnie serialach Loki, Falcon i Zimowy Żołnierz czy Hawkeye...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane tytuły na DISNEY+ (08.03.23 r. [upflix.pl]):

"Duchy Inisherin", 
"Krzyk Motyli", [13 odcinków] 
"MPower", [4 odcinki] 
"Świnka Peppa", [53 odcinki]


Nowe odcinki:

"Alaska Daily", [S01E06] 
"Big Sky", [S03E12] 
"Czy to miłość?", [2 odcinki] 
"Daleka Północ", [S03E08] 
"Gra o wszystko", [S02E06] 
"Gwiezdne Wojny: Parszywa zgraja", [S02E12] 
"The Mandalorian", [S03E02]
"Tokyo Revengers", [S02E09] 
"U nas w Filadelfii", [49 odcinków]
"Wu-Tang: An American Saga", [S03E06] 


Uzupełnione tłumaczenia:
"Hip Hop Uncovered", [+ 6 audio] 


Uzupełnione tłumaczenia w odcinkach:

"Amerykański tata", [+ 4 audio]    
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane tytuły na DISNEY+ (10.03.23 r.[upflix.pl]):

"Bob’s Burgers Film",
"Camo Sharks",
"Counting Jaws", 
"Najlepszy rzut Changa", 
"Skazany na wolność", [8 odcinków] 
"Słowik z Bursy",


Nowe odcinki:


"Najgroźniejsze zwierzęta Afryki", [3 odcinki] 
 

Uzupełnione tłumaczenia w odcinkach:

"Buffy postrach wampirów", [+ 1 audio]    
"Hip Hop Uncovered", [+ 6 audio]   
"U nas w Filadelfii", [+ 1 audio]    


Usunięto:

"Blef",    
"Code Black: Stan krytyczny",    
"The Gloaming",   
"Touch",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane tytuły na DISNEY+ (15.03.23 r. [upflix.pl]):

 

"Apokalipsa: Hitler uderza na Zachód", [2 odcinki] 

"Gdzie jest szeregowy Dulaney?", [3 odcinki] 

"Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)",

"Moja rodzina", [S01E01] 

"Mężczyzna, kobieta, pies", [8 odcinków] 

"Umowa małżeńska", [10 odcinków] 

"Zenimacja", [20 odcinków] 

"Śladami Michaela", 

 

Nowe odcinki:

 

"9-1-1: Teksas", [S04E01] 

"Alaska Daily", [S01E07] 

"Big Sky", [S03E13] 

"Daleka Północ", [S03E09] 

"Gra o wszystko", [S02E07] 

"Gwiezdne Wojny: Parszywa zgraja", [S02E13] 

"Jednostka 19", [S06E07] 

"Rezydenci", [23 odcinki] 

"Szczerze mówiąc: rozmowy z Robin Roberts", [4 odcinki] 

"The Mandalorian", [S03E03] 

"Tokyo Revengers", [S02E10] 

"Wu-Tang: An American Saga", [S03E07] 

"Zabójcze umysły", [10 odcinków] 

 

Uzupełnione tłumaczenia w odcinkach:

 

"Amerykański tata", [+ 3 audio]

"Jim wie lepiej", [+ 1 audio]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...