Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj decyzją PPIS zostałem objęty wraz z całą rodzina kwarantanną. Wszystko z powodu dodatniego wyniku ucznia z klasy mojego syna. Ścisła kwarantanna 10 dni. Wyjść z domu, pod warunkiem braku objawów, mogę po 10 dniach. Przypada to na 19 września.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szczegółów. Z pisma, jakie otrzymaliśmy z sanepidu wynika, że kwarantanną formalnie objęty jest tylko synek. Więc w statystykach będzie to jedna "sztuka". Jest tylko dopisek, że kwarantannę mają odbywać też wszyscy domownicy i osoby współgospodarujące. Tak właśnie wyglądają statystyki liczby osób w kwarantannie. 

 

A tu garść informacji z mojego regionu...

 

https://radioolsztyn.pl/koronawirus-w-kilku-szpitalach-na-warmii-i-mazurach-zachorowal-personel-medyczny-i-pacjenci/01528140

 

Pismo z sanepidu wygląda tak:

 

5774c6d26e20.png

 

c11b9eff64dc.png

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ostatni kontakt był 8-go

16 minut temu, Rasheed napisał:

Czy Ty masz gdzieś dzwonić na teleporade by powiedzieć im, że nie masz objawów czy też ktoś (sanepid, lekarz rodzinny ?) zgłosi się do Ciebie ?

Pojęcia nie mam. Z rozmowy z nimi wynika, że po prostu mogę... wyjść... Chyba, że wcześniej zmienią datę. A może będą dzwonić, nie wiem.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija 5 dni od ostatniego kontaktu członka rodziny z osobą dodatnią. I część z nas dostaje właśnie objawów infekcji górnych dróg oddechowych. Najbardziej najstarszy syn. Zastanawiam się kiedy nadejdzie moment, żeby potraktować to jako coś więcej niż przeziębienie. Tak czy inaczej czekam do jutra, ewentualnie jutro zadzwonię do "rodzinnego". Nie spieszę się i nie sieję paniki, bo i tak siedzimy na kwarantannie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś mam chorą córkę..lekki kaszel, brak temperatury więc dzwonię do szkoły spytać co robić..doradzili zostać dziś w domu i wrócić jutro jeśli się poprawi.

Telefon do przychodni i mamy wizytę..ciężka sprawa bo okres się zbliża taki a nie inny i ciężko będzie wyłapać koronowirusa a ciężko zwyczajne przeziębienie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo COVID-19 bez wywiadu jest niezwykle niskie. Objawy muszą być połączone z wywiadem, tj. bezpośredni kontakt z pacjentem dodatnim lub ewentualnie zagraniczny wyjazd, impreza rodzinna, itp. Albo specyficzny zawód - opieka w DPS, służba zdrowia, itp.

 

Spadek liczby zakażonych to efekt zmian w przepisach. Teraz na test musi skierować lekarz pierwszego kontaktu. Trzeba więc udać się do przychodni. Wielu postanowi infekcję "przeleżeć", wyłapywane będą tylko przypadki cięższe, lub te, gdy objawy są 100%-owe (np. gorączka, kaszel + zaburzenia smaku/węchu). 

 

Z jednej strony to dobrze, z drugiej długofalowo może to być źle. Bo może się okazać, że rośnie liczba nosicieli. Wątpię, aby wszyscy zachowywali się odpowiedzialnie i z infekcją zostawali w domach.

 

Powiem Wam też, że kwarantanna dłuży się baaaaaarrrrrdddzzzoooooooo. U mnie to dzień 6. i już mamy dość...

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...