Skocz do zawartości

Przedłużenie abonamentu


Rekomendowane odpowiedzi

O to moja przygoda z TnK - pozytwna :wink:

Wczoraj rano - godz 10:02 - z telefonu komórkowego, zadzwoniłem na numer *71 81 91 i po jednej minucie oczekiwania już miałem połączenie.

Rozmowa z konsuntaltem trwała z górą jedną "minutę" Na jego zapytanie? Od razu wyjaśniłem, że antena używana i przetestowana na innych platformach z bardzo dobrym sygnałem. Dekoder TechniSat. Jestem już po pierwszej instalacji i na stronie oczekiwania na aktywację karty.

Konsultant dodał jeszcze parę spraw, dotyczących obchodzenia się z dekoderem do czasu aktywowania karty i tyle.

Po wymianie serdeczności na pożegnanie - dekoder - po kolejnych pięciu minutach, a może i nie, zaświecił :jupi:

Ot i cała moja aktywacja TnK :wink:

Polecam takie wcześniejsze przygotowanie się do aktywacji TnK :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to moja przygoda z TnK - pozytwna :wink:

Wczoraj rano - godz 10:02 - z telefonu komórkowego, zadzwoniłem na numer *71 81 91 i po jednej minucie oczekiwania już miałem połączenie.

Rozmowa z konsuntaltem trwała z górą jedną "minutę" Na jego zapytanie? Od razu wyjaśniłem, że antena używana i przetestowana na innych platformach z bardzo dobrym sygnałem. Dekoder TechniSat. Jestem już po pierwszej instalacji i na stronie oczekiwania na aktywację karty.

Konsultant dodał jeszcze parę spraw, dotyczących obchodzenia się z dekoderem do czasu aktywowania karty i tyle.

Po wymianie serdeczności na pożegnanie - dekoder - po kolejnych pięciu minutach, a może i nie, zaświecił :jupi:

Ot i cała moja aktywacja TnK :wink:

Polecam takie wcześniejsze przygotowanie się do aktywacji TnK :smile:

 

Ja wczoraj również aktywowałem TNK, wcześniej zainstalowałem do momentu gdy pisało żeby skontaktować się z nimi w celu aktywacji karty. Zadzwoniłem do Nich z komórki i po podaniu nr karty oraz nr kontana wpłaty, karta została aktywowana może w ciągu minuty- dwóch.

Bardzo mile mnie to zaskoczyło. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem z komórki;połączenie z konsultantem od razu!!!Ale jeszcze nie mają zaksięgowanej wpłaty...W sobotę przelałem

EDIT:20:23 wszystko działa

 

Czyli trzeba liczyć 24-48h. Ja zrobiłem przelew w niedziele wieczorem a we wtorek popołudniu miałem znowu pełen pakiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

N o to tak : zgasły kanały na 2ch kartach jedna 1 druga dziś dziś poszła kasa na 1 kartę i sygnał juz jest:) aż dziwne ale pozytywnie:)Myślę że nie będzie problemu po przerwie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po upłynięciu 3 miesięcy nie przelewałem pieniędzy bo stwierdziłem że zrobię sobie przerwę. Płatne kanały zablokowały się i przez jakiś czas oglądałem tylko bezpłatne. Potem swierdziłem że jednak TVN24 i TVPINFO czasem warto włączyć, przelałem kasę za cały rok i po ok 2 dniach znowu kanałki się odblokowały. I dobrze bo POLSAT NEWS zgasł więc nie miał bym już nic informacyjnego. To jest rozwiązanie dla takich jak ja roztrzepanych ludzi idealne, nie ma abonamentu ! Nie ma zobowiązań z mojej strony. Nie ma kar umownych. A z CYFRĄ czeka mnie jeszcze długie żenanie się ale to już inna historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kartę ważną miałem do 25 marca, na razie nie płacę bo i tak nie będę mógł oglądać. U mnie na bloku, w kwietniu rozpocznie się kompleksowy remont elewacji oraz balkonów, staną rusztowania (na kilka ??? miesięcy) i wszystkie anteny zostaną zdemontowane.

Jest już tydzień (!) po terminie i o dziwo wszystkie kanały nadal są dostępne. :D Fajnie, gdyby tak zapomnieli sobie o mojej karcie w ogóle, i miałbym za free na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tytuł tego forum "Przedłużenie abonamentu" według mnie jest nie na miejscu i wprowadza w błąd ewentualnych nabywców chętnych na ofertę TNK a to z uwagi na to że TNK jest telewizją bez abonamentu i tak też jest reklamowana. "Doładowanie TNK" czy "Doładowanie karty TNK" byłoby o wiele bardziej adekwatne do tego tematu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merx zgadza się może żle się wyraziłem ale chodziło mi o tytuł wątku. A do Pana moderatora formułka jest formułką i różnie można ją interpretować. TNK w swoich reklamach i nie tylko wyrażnie pisze że jest telewizją bez abonamentu i bez umowy na kartę - doładowanie takie jak telefony na kartę, płacisz ile chcesz od 16 zł i oglądasz od miesiąca , miesiąca i jeden dzień,dwa,trzy, cztery dni tak aż do 24 miesięcy. Obstając przy tytule "Przedłużenie abonamentu" twierdzi Pan w ten sposób że TNK i jej właściciele kłamią w reklamie jak i w innych żródłach odcinając się od abonamentu. Podobnie jest też w telefonii komórkowej gdzie są oferowane przez tego samego operatora różne opcje: Abonament, MiX i Karta i oni zapwena w ofercie na kartę według Pana rozumowania w tej kwestii kłamią że nie ma w tej ofercie abonamentu a rzesze ich prawników którzy określili tą ofertę jako doładowanie nie abonament są w błędzie.

A tak poza tym nie spotkałem się z abonamentem którego nie musiałbym parafować swoim podpisem (czyli umowa), a przy TNK tego nie ma.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tego porównać z doładowaniem telefonu. Doładowanie telefonu można wygadać w jeden dzień, i konieczne jest kolejne doładowanie. Jest to opłata za użytkowanie.

W TNK płacisz stałą miesięczną opłatę bez zwględu na to ile oglądasz. Nie jest to opłata za użytkowanie.

Od innych TV różni się to tym, że nie masz umowy i nie jesteś zmuszony do płacenia. Płacisz kiedy chcesz.

 

Jak dla mnie (w TNK) jest to abonament. Proszę przeczytaj sobie definicję w słowniku, i spójrz bardziej krytycznym okiem na [beep]ny marketingowców (to zwykła gra słów i niedomówień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można porównywać TNK z telefonami na kartę bo w obu przypadkach możesz doładować konkretną kartę to masz dostęp do oferty - w jednym przypadku oglądasz TV w drugim rozmawiasz i nie ważne że wygadasz to w jeden dzień czy w rok jak to jest w przypadku Play. Nieprawdą też jest co piszesz o stałej miesięcznej opłacie ponieważ w TNK owszem są ceny podane za 1, 3, 6, 12 miesięcy a możesz na przykład zapłacić 20 zł za to będziesz miał miesiąc i ileś tam dni zależy jak wyjdzie z przeliczenia.

Powtórzę to jeszcze raz definicję słowa abonament można różnie interpretować suche słowa ze słownika to za mało aby stwierdzić że doładowanie karty TNK to abonament i tak naprawdę czy widziałeś jakiś abonament który byś nie musiał podpisywać. Abonament jest to też zobowiązanie z którego musisz się wywiązywać i po to składasz podpis zapewniając drugą stronę że przez dany okres będziesz płacił jakąś tam kwotę co miesiąc (oczywiście możesz też zapłacić całą kwotę za pełen okres umowy - ale kto to robi) w przeciwnym wypadku jeżeli się z tego nie wywiążesz grożą ci chociażby kary finansowe lub inne przewidziane w umowie.

Więc dla mnie jak i dla twórców wszelkich ofert na kartę doładowanie pewną kwotą to nie abonament który trzeba uwierzytelnić własnym podpisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups... teraz widzę, że źle napisałem, poprawiam się - abonament jest opłatą za użytkowanie.

 

Oczywiście że można porównywać TNK z telefonami na kartę bo w obu przypadkach możesz doładować konkretną kartę to masz dostęp do oferty - w jednym przypadku oglądasz TV w drugim rozmawiasz i nie ważne że wygadasz to w jeden dzień czy w rok jak to jest w przypadku Play. Nieprawdą też jest co piszesz o stałej miesięcznej opłacie

Jak to nie ważne? Właśnie to jest ważne i na tym polega różnica.

W TNK opłata w przeliczeniu na 1 miesiąc jest różna w zależności na jaki okres do przodu wykupisz abonament,

ale jest stała bez względu na to ile oglądasz (a ja w tym znaczeniu pisałem, przeczytaj całe zdanie). Możesz oglądać 24h/dobe lub nie oglądać wcale, w obu przypadkach zapłacisz tyle samo.

W telefoni prepaid dokonujesz przedpłaty, a kwota przedpłaty jest pomniejszana proporcjonalnie do przeprowadzonych rozmów. I to stanowi różnicę.

 

Abonament jest to też zobowiązanie z którego musisz się wywiązywać i po to składasz podpis zapewniając drugą stronę że przez dany okres będziesz płacił jakąś tam kwotę co miesiąc

Abonament płaci się do przodu, jest opłatą z góry (przedpłatą) jak prenumerata lub jak abonament filatelistyczny - płaci się za coś, co się otrzyma dopiero w przyszłości (ograniczeniem jest czas, ilość miesięcy).

Abonament nie zobowiązuje do żadnego dodatkowego płacenia, za coś co już jest zapłacone. Podpisuje się umowę a nie abonament.

 

Zgadzam się są różne rodzaje abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak się upieracie że oferta TNK jest na abonament a nie na doładowanie to proponuje dowiedzieć się u żródła. Możecie napisać do TNK i poprosić o wyjaśnienie tej kwestii. Zobaczymy jak zareagują na to że na forum sat kuriera wprowadza się w błąd potencjalnych klientów twierdząc że oferta TNK jest z abonamentem a nie na doładowanie i że TNK okłamuje w reklamie notabene w sat kurierze za które z pewnością płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu wspierania się, czy w TNK istnieje abonament, czy doładowanie. Tu już wchodzi kwestia własnej interpretacji, każdy może to inaczej rozumieć i postrzegać. Używane "Doładowanie" w TnK ma tylko podkreślić innowacyjność tej usługi i nic więcej. Choć z drugiej strony używanie słowa "Abonament" jest mniej treściwe w przypadku TnK, bo wtedy należy jeszcze podkreślić, że jest to abonament bez umowy, żeby klient wiedział, czym się różni Telewizja na Kartę od innych płatnych usług telewizyjnych. Jak już po części wspomniałem - fraza "Doładowanie" ma zmusić klienta do przynajmniej zwrócenia uwagi na produkt, podkreślić jego oryginalność i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merx zgadza się może żle się wyraziłem ale chodziło mi o tytuł wątku. A do Pana moderatora formułka jest formułką i różnie można ją interpretować. TNK w swoich reklamach i nie tylko wyrażnie pisze że jest telewizją bez abonamentu i bez umowy na kartę

Ot co! Siła Marketingu - i skuteczny jak nic :lol2: Uświadamia i pobudza a nawet kreuje – ale niekoniecznie zaspakaja oczekiwania. Przede wszystkim ma za zadanie, pozyskiwać nowych klientów, sprawiać, by klienci więcej i częściej kupowali. Chwyt i nic :wink:

Coż! To tylko zwykła reklama :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...