Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie dekoderów PC. Znajomy niedawno kupił Familijny Max HD z multiroomem. Chcę kupić to samo, sprawdzałem u niego jak to działa i jest taka sprawa:

 

1. dekoder zwykły bez nagrywania, jak chcę przełączyć kanał, to wyszukuje go w menu, następnie klikam odpowiedni przycisk OK/i, zamiast przełączyć na kanał wyskakuje okno z opisem programu, który na danym kanale leci, trzeba znowu przyciskać, WTF ???  Mam obecnie kablówkę przez ModulCam, jeden pilot, proste menu, żadnych problemów. Czy z tym przełączaniem jest tak we wszystkich dekoderach ? Nie powiem teraz jaki to jest model. Kolejna sprawa: u mnie kanały w menu idą od góry do dołu, a w tym dekoderze CP na odwrót LOL. IMHO te dekodery CP to jakieś tanie chińskie podróbki, telewizory mają swoje wbudowane, które są proste i funkcjonalne.

 

2. dlaczego PC nie oferuje ModulCam w multiroomie ? Czy jest to związane z tym, że 2 dekodery łączą się jakoś przez WiFi, więc aby MR działał, dekodery muszą być w obrębie 1 gospodarstwa ? Czy karta, którą wkłada się do dekodera to ta sama, którą wkłada się do ModulCam (a ten do gniazda CI) ? Skoro muszę brać 2 dekodery, to czy nie mogę sobie w CP dokupić tego Modulu (kosztuje 1zł), wsadzić do niego kartę, a dekoder odłożyć ? No nie kumam tego, CP kpi sobie z ludzi, czy o co chodzi ?

 

3. rozumiem, że dekodery ze sobą się nie łączą w żaden sposób, idą do nich oddzielne kable od anteny ?

 

Dzwoniłem na infolinię, ale tam dziewczyna jakoś mało ogarnięta była. Karty są podobno sparowane z dekoderami więc nie wymienię na lepszy.

Edytowane przez dziadek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1.

W dekoderach dedykowanych Cyfrowego Polsatu już tak jest, że lista kanałów jest odwrócona "do góry nogami", czyli "idzie" z dołu do góry, a nie z góry na dół, jak jest chyba w każdym innym dekoderze na świecie, również dedykowanym. :shock::crazy: Też mnie to drażni i też nie mogę pojąć, dlaczego Cyfrowy Polsat akurat tak to sobie wymyślił... :roll:

 

Ad.2.

Karta kodowa Cyfrowego Polsatu jest sparowana z dekoderem lub modułem CAM, z którym jest dostarczana i działa tylko i wyłącznie z nim. Moduł CAM nie jest dostępny w usłudze Multiroom jako urządzenie dodatkowe najprawdopodobniej dlatego, że jego oprogramowanie nie posiada właściwości, jakie posiada oprogramowanie dekoderów serii HDx000. Chodzi tu mianowicie o okresowe blokowanie się dekodera dodatkowego i konieczność jego ponownej "aktywacji" za pomocą karty z dekodera głównego, bądź modułu CAM. Sam moduł CAM nie ma takiej możliwości, aby się w ten sposób co jakiś czas blokować. Jego oprogramowanie nie jest oprogramowaniem tworzonym przez Cyfrowy Polsat. Okresowe blokowanie się dekodera dodatkowego jest formą zabezpieczenia usługi Multiroom przed dzieleniem się abonamentem z sąsiadem, znajomymi, rodziną itp.

 

Ad.3.

Nie ma potrzeby łączenia w żaden sposób ze sobą dekoderów Cyfrowego Polsatu. Każdy dekoder funkcjonuje niezależnie od siebie i każdy z nich musi mieć doprowadzony oddzielny kabel z anteny, aby mógł poprawnie działać.

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 1. Nie musisz wyszukiwać kanału w ten sposób. Na pilocie masz przyciski P+ i P- po wciśnięciu których zmieniasz kanał w górę lub w dół, możesz także użyć klawiatury numerycznej. Sposób opisany przez Ciebie pozwala na zapoznanie się z opisem audycji na danym kanale lub przy wyszukiwaniu kanału np. po literze alfabetu. Co do drugiego kanały idą odwrotnie po to aby po wciśnięciu przycisków strzałka w górę lub w dół przesunąć listę z kanału odpowiednio w górę lub w dół. Jak już wspomniałem nie musisz używać tego sposobu do przełączania kanałów.

 

AD 2. Jeśli korzystasz z multiroomu to tylko dekoder główny może być modułem CAM. Jest to pewnie związane z przekładaniem kart w dekoderach dodatkowych. Aby to zadziałało potrzebny jest dekoder z odpowiednim softem(czyli dekoder od CP).

 

AD 3. Tak

 

EDIT. Wyprzedziłeś mnie Barti.

Edytowane przez Vernon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ad.2.

Karta kodowa Cyfrowego Polsatu jest sparowana z dekoderem lub modułem CAM, z którym jest dostarczana i działa tylko i wyłącznie z nim. Moduł CAM nie jest dostępny w usłudze Multiroom jako urządzenie dodatkowe najprawdopodobniej dlatego, że jego oprogramowanie nie posiada właściwości, jakie posiada oprogramowanie dekoderów serii HDx000. Chodzi tu mianowicie o okresowe blokowanie się dekodera dodatkowego i konieczność jego ponownej "aktywacji" za pomocą karty z dekodera głównego, bądź modułu CAM. Sam moduł CAM nie ma takiej możliwości, aby się w ten sposób co jakiś czas blokować. Jego oprogramowanie nie jest oprogramowaniem tworzonym przez Cyfrowy Polsat. Okresowe blokowanie się dekodera dodatkowego jest formą zabezpieczenia usługi Multiroom przed dzieleniem się abonamentem z sąsiadem, znajomymi, rodziną itp.

 

 

Dzięki za odpowiedzi !!!     Właśnie tego nie rozumiem: dlaczego zamiast dekodera głównego nie mogę dostać ModulCam, który jest zawsze aktywny, a blokuje się dekoder, do którego przekładam kartę z ModulCam w celu aktywacji. Nie wiem czy jest sens gadać o tym z CP i prosić o ModulCam  :?

 

Vernon, P-/P+ to się wciskało kiedyś, jak było w TV 15 kanałów :)    U mnie na pilocie są 2 oddzielne przyciski "OK" i "i", więc jak znajduję w menu kanał to mogę wybrać, czy chcę go załączyć, czy najpierw info. W dekoderze CP to wszystko jest na 1 przycisku (ten w środku między strzałkami), i jak go wciskam to najpierw jest informacja, powinno być na odwrót. A może ......  są inne piloty do tych dekoderów :? Nie zmienia to faktu, że byłby to kolejny pilot na stole :D  Zadziwiające, że telewizory mają wbudowane dekodery, a nie można z nich korzystać :/   Ale pewnie się zdecyduję, brakuje na rynku trzeciego gracza :/

Edytowane przez dziadek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 1. Nie musisz wyszukiwać kanału w ten sposób. Na pilocie masz przyciski P+ i P- po wciśnięciu których zmieniasz kanał w górę lub w dół, możesz także użyć klawiatury numerycznej. Sposób opisany przez Ciebie pozwala na zapoznanie się z opisem audycji na danym kanale lub przy wyszukiwaniu kanału np. po literze alfabetu. Co do drugiego kanały idą odwrotnie po to aby po wciśnięciu przycisków strzałka w górę lub w dół przesunąć listę z kanału odpowiednio w górę lub w dół. Jak już wspomniałem nie musisz używać tego sposobu do przełączania kanałów.

 

AD 2. Jeśli korzystasz z multiroomu to tylko dekoder główny może być modułem CAM. Jest to pewnie związane z przekładaniem kart w dekoderach dodatkowych. Aby to zadziałało potrzebny jest dekoder z odpowiednim softem(czyli dekoder od CP).

 

AD 3. Tak

 

EDIT. Wyprzedziłeś mnie Barti.

Decydując się na Multtiroom, to Moduł CAM obecnie nie może już być nawet głównym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...