Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam małe pytanko, wszystkie kanały ładnie odbierają a mam Pakiet HBO jak wczoraj wyłączyli kanały sd HBO to HBO 2 HD, czasami szatkuję obraz , przeskakuje obraz,oraz rozmazuje obraz tak się dzieje na HBO 2 HD i HBO Comedy tylko na dwóch kanałach a jakość mam na zielonej kresce tylko czasami skacze nawet przy ładnej pogodzie, co to może być spowodowane.Dodam jeszcze HBO HD odbiera normalnie.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem co moze minute podczas oglądania jednego kanału obraz zaczyna się robić czarny tak samo przy zmianie kanału co może być przyczyną ? czyżby dekoder skończył swoją żywotność ? dodam tylko że po podłączeniu do drugiego tv śmiga (podmieniłem dekodery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam HD 5000 i na jakość HD jak i SD nie narzkam. Np na kanale Eska TV z dvb-t mam gorszą jakość niż na Esce tv z dekodera - taki przykład. W sumie to wszystkie kanały te z dvb-t z dekodera sat mają lepszą jakość - bitrate dvb-t i dvb-s jest praktycznie takie samo. Wniosek taki, procek dobrze pracuje i robi dobrą robotę z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ESI-88 również odbiór kanałów HD wydaje się dobry. Owszem są lepsze i gorsze, ale to naprawdę trzeba przy 32 cali siedzieć pół metra od ekranu aby to zauwazyć. Kanały SD, tak jak SD. Jakość gorsza niż HD, ale zauwazyć pikselozę o której tak często piszą internauci, to naprawdę trzeba mieć szczęście, albo oglądać obraz na 50 calach i przez szkło powiększające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję właśnie plazmę 50 cali z dekoderem HD3000. Programy SD jak to na plazmie w większości ładna jakość (poza wyjątkami), natomiast kanały HD mogłyby być lepszej jakości (też poza nielicznymi wyjątkami typu TVP HD, TVN HD, BBC HD, MTV Live HD itd...). Ale już takie HBO HD czy Cinemaxy HD wyglądają jak po prostu dobre SD. Mam porównanie do dekodera "mydelniczki" w n-ce i to już nie chodzi o daną platformę, ale np. właśnie programy HBO miały obraz żyleta, a na HD3000 są słabe. Nie wiem czy to kwestia dekodera, czy między czasie pogorszyła się jakość ich nadawania? Stąd zastanawiam się czy to kwestia danego egzemplarza dekodera HD3000 i czy może na innym polsatowskim nie byłaby poprawa w jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję właśnie plazmę 50 cali z dekoderem HD3000. Programy SD jak to na plazmie w większości ładna jakość (poza wyjątkami), natomiast kanały HD mogłyby być lepszej jakości (też poza nielicznymi wyjątkami typu TVP HD, TVN HD, BBC HD, MTV Live HD itd...). Ale już takie HBO HD czy Cinemaxy HD wyglądają jak po prostu dobre SD. Mam porównanie do dekodera "mydelniczki" w n-ce i to już nie chodzi o daną platformę, ale np. właśnie programy HBO miały obraz żyleta, a na HD3000 są słabe. Nie wiem czy to kwestia dekodera, czy między czasie pogorszyła się jakość ich nadawania? Stąd zastanawiam się czy to kwestia danego egzemplarza dekodera HD3000 i czy może na innym polsatowskim nie byłaby poprawa w jakości obrazu.

Mam następce mydelniczki czyli Newboxa+.Obraz jest naprawdę dobry a miałem też do czynienia z dwoma Nboxami 5800.Na tych drugich jakość obrazu też bardzo dobra.CP też miałem bardzo długo i ich dekodery.Więc porównanie mam i wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, ale chyba w obrębie danego modelu (np. HD3000) nie różnią się podzespołami. Jestem ciekaw opinii na temat jakości HD szczególnie w innych dekoderach niż HD3000.

Tunery CP jak tunery , nie są najlepsze , ale i nie najgorsze. Ogólnie jakość kanałów tz. HD nadawanych z transponderów CP jest słabej jakości i widać to na ich tunerach. Mam trzy tunery od polsatu i gdy porównuję odbiór kanałów z Astry ( kanały HD ) i z Hot Birda to różnica jest kolosalna . Tak więc dekodery dają radę , ale muszą mieć dobry sygnał ( Bitrate ) , a CP daje szajs. Z CP oglądam tylko kanały Visat , a resztę odbieram z Nc+.

Jeszcze jedno - mam HD3000 , Samsunga HD i EchoStara 717 (SD) i najlepszy odbiór mam na Samsungu HD 370G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...