Skocz do zawartości

Jakie media publiczne?


Bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Cieszą mnie zmiany w TVP. TVP jest telewizją publiczną i powinna nadawać programy ,które nie mają szans pojawić się w stacjach komercyjnych,dlatego cieszy mnie teatrzyk dla młodzieży,program interaktywny POZIOM2.0, bo pamiętam Rowera Błażeja.. i programy kulturalne. Moim zdaniem lepiej nadawać takie programy niż tysiące powtórek seriali.TVP nie powinna patrzeć jedynie na zyski i wprowadzanie tzw. misyjnych"(wiem,ze to słowo kontrowersyjne) uważam za słuszne i obowiązek TVP.

Co do głównego wątku to nawiązując do tego co napisałem powyżej musi być zwiększona ściągalność abonamentu,uważam,że powinna być pobierana opłata wraz z rachunkami za prąd ,myślę,że to proste i skuteczne rozwiązanie. Bo wiadomo,że programy niekomercyjne,które teraz wchodzą w dość dużej ilości do TVP nie mogą się utrzymać w warunkach rynkowych z reklam. Jeśli zostanie tak jak jest,to TVP będzie tv publiczną tylko z nazwy i nie będzie się różnić od stacji komercyjnych,a założenie jest inne,stąd istnienie w ogóle czegośtakiego jak abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszą mnie zmiany w TVP.

A co takiego Cię tak cieszy? Może nowe oznaczenia wiekowe :lol2:

Dopóki z przyczyn politycznych jedni są usuwani a inni promowani, pomimo dużej oglądalności programy misyjne likwidowane (np. Warto rozmawiać) tylko dlatego że są niepoprawne politycznie, to ja o żadnym abonamencie nie chcę słyszeć. Tym bardzie że komercja wyłazi ze wszystkich stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram,wszystkie próby wyjścia na pzeciw widzom są przez nowych likwidowane,np.platforma TVP uruchomiona za Farfała.TVP w ten sposób nie wywiązuje się z obowiazku zapewnienia widzom dostępu do jak najlepszego sygnału swoich programów.

@Sentence,abonament powinien być pobierany za oglądane programy,a nie od posiadania odbiornika.Pomysł pobierania abonamentu przy opłacie za prąd jest zły.Nie zawsze tam gdzie płacimy za prad oglądamy telewizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andyg akurat usunięcie programu "Warto rozmawiać" ,moim zdaniem najlepszego programu publicystycznego w tym kraju jest bardzo poważnym błędem i zagraniem czysto politycznym,choć program nie był stricte politycznym jak program Lisa,tylko poruszał dużo poważnych tematów ważnych społecznie. Cóż wygrała polityka..

Napisałem co mnie cieszy Andyg,wystarczy tylko nie urywać zdania.

Co do abonamentu to wydaje mi się on najlepszą formą,bo fundusz misji publicznej to jeszcze większa zależność od polityków.. Sat17 to tak jakbym ja chciał powiedzieć,że płacę za oglądanie jedynie powiedzmy Eurosportu i Polsatu Sport,a nie chcę płacić 39,90 za cały pakiet jak oglądam tylko te kanały.. Płaci się za usługę,a oni dają dostęp do określonej liczby kanałów,a to czy ty oglądas czy nie to już twoja sprawa. Tak samo jest tu.. Nieważne czy się ogląda czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, bo juz nie mogę edytować: Płaćcie abonament zwolennicy PiSu bo waszej gazety nawet nie wolno reklamować w TVP (podobnie jak w Polsacie i TVN), nie mówiąc o jakiejś konkretnej dyskusji z konkretnymi publicystami. Tylko Tusk z Lisem dyskutują.:lol2: Mial rację biskup, powtarzając stare hasło Tuska: nie płaćcie abonamentu! No possumus!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia prawna,jest obowiązek płacenia abonamentu,każdy kto tego nie czyni,a w myśl przepisów powinien łamie prawo i powinien być ścigany. To prawo w Polsce jest martwe. Darski nie jest osobą z mojej bajki,ale w The Voice nie nawołuje do szatanizmu. Chociaż uważam,że mogli znaleźć kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

... ale skoro już mowa o misji telewizji publicznej, to trzeba sobie jasno powiedzieć, że owa misja to głównie indoktrynowanie społeczeństwa, bo takie jest główne i zasadnicze zadanie mediów o charakterze publicznym.

 

Jeśli zatem owe media to tuba władzy, która ma przecież do dyspozycji wszystkie środki wpływające do kasy państwowej z tytułu płaconych przez nas podatków, to dodawanie do tej puli jeszcze dodatkowej opłaty, i to w imię jakiegoś stricte podatku od posiadania odbiornika telewizyjnego, czy radiowego, nawiasem mówiąc reliktu z poprzedniej epoki, to już kompletna bezczelność.

 

Mamy zatem, w myśl tej idei płacić za to, by władza miała za co nas indoktrynować, czy nam się to podoba, czy też nie.

Czy to nie idiotyzm, przypadkiem?

 

Toż za sumę 20 złotych miesięcznie, można mieć dostęp do przynajmniej kilku komercyjnych stacji i to bez żadnej łaski, ale z własnej woli, a nie z przymusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Tutaj taki ciekawy artykuł:

http://media2.pl/media/95090-KRRiT-Wiec ... losci.html

 

Wielkie zaległości z abonamentem :).

Co do tematu...TVP powinna emitować więcej wartościowych rzeczy( więcej edukacji i dobrej rozrywki),a nie taki [beep] jak np.,,Klan''

Filmy wieczorem są dla mnie OK.Ale ramówka generalnie marna;jak tak ma być to niech sprywatyzują faktycznie TVP,bo na jedno wychodzi,a może i będzie lepiej-Takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 7 lat później...
  • 3 lata później...
16 godzin temu, wislok napisał(a):

Swój  pomysł na media  publiczne  przedstawił  Sz. Hołownia https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/media-polskie-koniec-tvp-polskie-radoi-polska-2050-szymon-holownia

Totalnie głupi pomysł. Jedynie co bym zmienił w obecnych przepisach, to, to że przywróciłbym kompetencje przy wyborze władz mediów publicznych KRRiT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Beks napisał(a):

Czyli można odwołać członka Rady Mediów Narodowych w trakcie pełnienia kadencji?  

Moim zdaniem można. RMN nie jest umocowana w Konstytucji, w przeciwieństwie do KRRiT gdzie jest zapis kadencyjności członków KRRiT.

Ustawę o RMN można zmienić zwykłą ustawą.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...