Skocz do zawartości

HBO Max - oferta programowa


darius010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, muza_tv napisał(a):

 

Wy tak serio? 🤣

Serio jesteście przekonani, że w serwisach sVOD nie ma "papki telewizyjnej". A co masz w HBO Max? Co masz w Netflixie? Co masz w Disney+? Takie Kardiashanki to pewnie wyższy poziom rozrywki 😆

Czasami mam wrażenie, że żyjecie w innych światach. To co pisałem, przekonanie, że nie mam "kablówki" to nie oglądam "papki" z telewizji 😜

A Ty też na serio? Jakie papki na dzień dzisiejszy masz w HBO MAX? Gdzie prawie 100% to albo filmy albo seriale. Podaje mi papkę z Apple TV. Poza programem rozrywkowym z Pazurą co kojarzę, że jest - podaj mi papki na Amazon. To Ty żyjesz w innym świecie. VOD to miała być oferta filmowo serialowa a nie filmowo serialowo reality show + kanały telewizyjne + inne śmieci zwane papką = kablówka BIS.  Netflix przypomnę był kiedyś wypożyczalnią a później przemienił się w VOD i oferował seriale i filmy jako agregat różnych treści od różnych dostawców - Warner, Sony, Disney itd. + swoje Originalse w małej ilości, gdzie dbał o jakość i budował tym markę. Teraz jest śmietnikiem. "Wielcy" większość zabrali ze sobą a Netflix zaczął produkować wszystko co się da, na ilość byle sztuki premier się zgadzały i zbiera wszystko wkoło co może kupić lub nabyć czasowo. I jeszcze na deser programy reality show z całego świata i coraz więcej. I stał się tym co się stał - mydło, widło i powidło (więc nie płacę za to, bo nie potrzebna mi nowa kolejna kablówka).

 

6 godzin temu, muza_tv napisał(a):

 

Najgorsze jest przekonanie o sobie, że jest się pępkiem świata, i wszystko musi być pod Ciebie. 

Najgorsze jest to, że z niektórymi można pisać i pisać i tak dalej nie rozumieją. Następnym razem to narysuję w paincie na schemacie i jeszcze pokoloruje.

Nie bez powodu napisałem jak napisałem i podzieliłem to na dwie grupy - user i biznes. A Ty nadal swoje. 🙈

Więc powtórzę - jako user jestem przeciw. Jeśli popatrzymy od strony biznesowej - to rozumiem. Co w tym jak tak trudnego do zrozumienia, że masz z tym problem?

Rozumiem, bo wiem że papka ma największą oglądalność. Ludzie zawsze lubili oglądać szajs. Jak ktoś nie chciał tej papki, kupował kanały premium albo dzisiaj uciekał do platformy streamingowej (ale nadal

A teraz platformy streamingowe zamieniają się w kablówki, bo widz kablowy tam masowo przeszedł i nabija biznes na produkowanie papki.

6 godzin temu, muza_tv napisał(a):

I chyba ty czegoś nie rozumiesz. Wykupując platformę streamingową (sVOD), płacisz za dostęp do serwisu, a nie ze konkretne treści. Jeśli chcesz płacić za konkretną treść to idziesz do kina na konkretny film, na stadion na konkretny mecz (lub PPV), czy też wkupujesz konkretny film w VOD. Kupując streaming masz dostęp do różnych treści, a oglądasz co Ciebie interesuje. Jedni wolą ciekawy dokument Discovery+, innych zadowolają bajki Marvela. Proste.

Jedyny, który nie rozumiesz to jesteś Ty. Wykupując platformę np Apple, płacę dostęp do serwisu i wiem co ten serwis oferuje. Jestem nastawiony na otrzymywania filmów i seriali na wysokim poziomie. I to dostaje. Chce oglądać Marvela, biorę Disney+. Chce oglądać DC - wybieram HBO. Chce mieć dostęp do jakiś treści, wybieram taki serwis, który mi to daje. To się nazywa wybór

VOD nam dał wybór

1) Nie musisz płacić co miesiąc i nie podpisujesz umowy ramowej na ilęś tam czasu.

2) Nie podobają Ci się treści, rezygnujesz

3) Oglądasz co chcesz i kiedy chcesz. Nie ma narzuconego programu telewizyjnego, że o tej godzinie tylko możesz obejrzeć (ewentualnie liczysz na powtórkę, czy też używasz nagrywarki)

4) Nie płacę za 200 kanałów (bo musisz, żeby dostać te najlepsze), żeby oglądać 10 czy 20.

5) Mogę wziąć YT albo streaming (Spotify, Tidal, Apple Music), że posłuchać muzyki jakiej chce lub oglądać teledyski jakie chce.

6) I wiele wiele innych.

6 godzin temu, muza_tv napisał(a):

A bawi mnie po prostu wytykanie, że coś jest "szajsem", a zapewne te same "mądrale" oglądają rzeczy, które im się podobają, a dla innych są szajsem. Więc śmieszy mnie, jak ktoś rozgłasza, że "wyrzucił telewizor bo telewizja ogłupia", a później okazuje się, że podobne treści ogląda w necie.

A niech Cię bawi, jeśli nie jesteś świadomym widzem i oglądasz co Ci pod nos podrzucą. Nie korzystam z TVN i żadnej innej telewizji, które są tylko pralką od prania mózgów. Nie oglądam serialików w kablówce na FOX czy AXN (lub innym kanale), bo głównie to produkcje niskich lotów skierowane głownie do masowego widza. Nie oglądam hitów filmowych wałkowanych po naście razy albo z takim opóźnieniem, że juz zdążysz to obejrzeć kilka razy wcześniej. Nie interesują mnie programy rozrywkowe, które są niskiej jakości itd.

Z tego powodu, człowiek uciekł do VOD aby otrzymać tą lepszą jakość. Ma YT albo ogólnie internet, żeby korzystać z tego co chce (a najczęściej jest dużo lepszej jakości niż programy do przeciętnych ludzi w TV).

Jak potrzebujesz sport możesz wykupić C+, Viaplay, Polsat Sport itd.

Ogólnie dopasowujesz sobie ofertę rozrywkową pod to, co chcesz oglądać. Masz szeroki wybór. Płacisz za to co Cię interesuje i głównie to dostajesz. To jest właśnie wybór.

6 godzin temu, muza_tv napisał(a):

Swoją drogą, rezygnacja z kablówki, nie oznacza, że to co nazywasz "szajsem" nie oglądasz w internecie, na smartfonie. W latach 90-tych może tak było. Nie masz satelity/kablówki, nie masz dostępu. Ale dzisiaj drogi dostępu do treści TV są różne. Netflix, Disney+ czy HBO Max to są "kablówki w nowej formie". I pocieszę się, jeśli usługa nie będzie Ci odpowiadać, to nie musisz płacić w ogóle. Jest proste rozwiązanie - rezygnacja. Polecam

Co Ty oglądasz to mnie to nie interesuje. Mnie interesuje to, co jest dla mnie interesujące.

O nowoczesnej kablówce to pisałem jeden z pierwszych na tym forum. Bo tak nazywam obecnie Netflix (od dłuższego czasu go tak nazywałem). I nie korzystam. Wspomniałeś o Kardiashankiach. Disney mam tylko po to, żeby obejrzeć co nie widziałem z FX oraz HULU. Resztę oferty mam gdzieś i jak tylko skończę, co mam obejrzeć, to Disney jak Netflix - out. Z tym, że dzisiaj Netflix jak ktoś się chociaż trochę orientuje, to wie co dostaje. Podobnie jak brał Disney to wie, co dostał (te wszystkie ich marki). HBO MAX dzisiaj masz z jednego powodu. Teraz dostaniesz jakiś badziew, za który musisz dopłacić.

Oczywiście - mam nadzieje, że HBO MAX nadal będzie miejscem jakościowych produkcji na tle tego gratisu papkowego. Jeśli z czasem okaże się, że zrobi się z tego drugi Netflix, czyli nagrywanie pod algorytm najwiekszej oglądalności na ilość (bo to biznes a widzów mamy jakich mamy) ze spadkiem jakości - odłączę kartę i również będzie out.

6 godzin temu, muza_tv napisał(a):

Bo należy do tej samej grupy medialnej? Bo w jednej grupie medialnej nie ma co trzymać dwóch platform konkurujących ze sobą? Bo od samego początku Max miał być miejscem, gdzie "pod jednym dachem" będą wszystkie treści Grupy Warner Bros? Bo lokalne treści po prostu lepiej się oglądają przez co przyciągają użytkowników? No ciekawe. To jakiś spisek "szajsu" przeciwko ludzkości ! 🤣

Dobitny przykład, że zabierasz głos i cytujesz moje wypowiedzi a w ogóle nie rozumiesz co napisałem 😬 Po pierwsze - dlaczego zadajesz pytania na to co już napisałem :)?

 

Po drugie.  Jest promowane Playerem i TVN, bo to ma większą oglądalność niz HBO w Polsce. Po trzecie - skierowane jest do widza masowego, typowego kablarza. Po czwarte - nikt nie jest głupi i widzi co ma oglądalność u konkurencji - np na Netflixie, który w tym momencie jest największym konkurentem a przede wszystkim celem. Netflix poszedł papką właśnie po widza kablowego, bo sami właściciele NF nie raz powtarzali, jaki klient i co jest ich celem (chcą być nowoczesną kablówką). I wiele innych czynników, co jest proste jak budowa cepa, jeśli w ogóle ma pojęcie dlaczego Netflix ma taką popularność (co było wałkowane setki razy)

Mógłbym też skomentować słynne tutaj stwierdzenie "bo się liczy różnorodność oferty" :D Ale się wstrzymuje, bo każdy ma prawo do swojego zdania (choć chyba nadal nie dotarło do nich co oznacza "ta różnorodność treści" albo w ogóle tego nie rozumieją i czym to się skończy)

 

Na koniec. Dobrze wiem, dlaczego się łączy HBO Max z Discovery i Playerem. Wiem jaki to jest cel. Wiem o tym, że tak miało być. Itd. O tym pisałem wiele razy.

Ale w przeciwieństwie do Ciebie nie jestem ignorantem. Po prostu nie jestem z tego zadowolony i mam do tego prawo.

Ja nie chce mieć teraz zamienionej kablówki tradycyjnej z dekoderem po kablu na platformy streamingowe po kablu internetowym. Reklamy już zaczynają też wpychać. Zaraz będzie ta sama papka i zatoczymy koło. Wrócimy do tego samego punktu, gdzie wielu z tego uciekało. Zamienimy jeden szajs na drugi, który właśnie jesteśmy świadkami. W kablówce mieliśmy pakiety kanałów - sportowy, edukacja, bajki, muzyka, filmowy itd a teraz będziemy mieli pakiety - Disney+, Netflix, HBO, Skyshowtime. Zamienimy skakanie po kanałach na pilocie w dekoderze na skakanie z tytułu na tytuł, żeby znaleźć coś ciekawego. Jeszcze. Bo zaraz przez oglądalność zjadaczy hamburgera (bo to biznes), którzy uciekli z kablówki masowo (teraz psują streaming) będą głównie twórcy tworzyć kontent tylko opłacalny, który ma oglądalność - czyli powrót do korzeni  - oby NIE i tego się właśnie najbardziej obawiam. Chociaż już widać z roku na rok coraz większy spadek jakościowy u wszystkich (tylko jeszcze Apple daje radę), bo gonitwa za ilością treści ma swoje drugie dno. Wisienką na torcie jest to, że program telewizyjny zastępuje dzisiaj takie np TOP 10 na Netflixie, bo ludzie głównie klikają w TOP 10 (nie wybierają treści jakiej chcą choć mają wybór, tylko klikają co im algorytm aplikacji podrzuci).

Mnie się to nie podoba, jestem tego przeciwnikiem i dlatego mnie irytuje dzisiaj dopłacać do tego, czego nie chce lub z czego uciekłem (zmiana z HBO MAX na MAX + papka za wyższą cenę). Najpierw Netflix, później Disney a teraz Max. I jak się biznes będzie kręcił, to inni też nie pozostaną z boku (Amazon i Apple już też mają reklamy wprowadzać) Jak kogoś to jara co dostanie lub co idzie, bo i tak mu psia ryba co leci na ekranie i za co płaci, to jego sprawa. Dla mnie jest ważne co oglądam i za co płacę.

Natomiast rozumiem, bo taki jest biznes. Zwłaszcza dzisiaj, gdzie widzowie karmieni od cyca mają wpajany konsumpcjonizm i mają coraz mniejsze wymagania co do treści.

 

Godzinę temu, white snake napisał(a):

Nie rozumiem, dlaczego ich produkcja- o ile się nie mylę, jest niedostępna dla subskrybentów usługi. Jak coś nie wyszyło, to nie musieli tego usuwać. Chyba, że naruszyli prawa autorskie czy coś takiego..

Oprócz Westworld znikły też inne produkcje.

Nie ma oglądalność, nie ma zwrotu. Sprzedanie gdzie indziej daje - kasę za sprzedaż + możliwe drugi życie oglądalności. Lub też odpis od podatku.

Disney też poszedł w kreatywną księgowość, bo coś co leży a nie generuje zysków przez oglądalność jest kosztem. Więc ze sprzedaży/odpisu od podatku masz hajs.

17 minut temu, escapers napisał(a):

Większy zysk mają z kreatywnej księgowości niż z potencjalnego licznika oglądalności.. 

Gdyby mieli oglądalność, to by tego nie robili.

Jest to w sumie gupie posunięcie ale jak trzeba ratować biznes, czasami niechciane ruchy trzeba robic, bo jesteś zmuszony.

Niestety, łatwo się krytykuje Disney czy Warner za usunięcie treści. Ale wina jest tylko po stronie widzów. Jeśli oglądalność jest większa na jakimś szajsie, który ludzie oglądają podczas obiadu czy prasowania to czyja wina, że coś lepszego nie ma oglądalności? Tego co stworzył czy ten który ogląda? To że dobry tytuły są kasowane lub nie dostają kolejnych sezonów na rzecz produkcji niskich lotów, które oglądalność mają to wina tylko i wyłącznie widzów. Jeśli serial za 10mln ze scenariuszem napisanym podczas lunchu w McDonaldzie ma większą oglądaność niż serial za 70 czy więcej baniek z rozmachem, to normalne, ze firma skasuje ten drogi a będzie robić więcej takich za 10mln, bo oni muszą mieć z tego biznes.

Przed Zaslavem, HBO ze względu na widzów ciągnęło seriale (nawet gdy nie było dużej widowni) i mieliśmy tego efekt - w ciągu ostatnich lat zmieniło dwóch właścicieli i popadło w długi. Gdyby dalej to robili, to dzisiaj nie byłoby narzekania na nowego CEO, tylko wcześniej byłoby zgaszanie światła a dzisiaj by stawiono świeczkę pod pomnikiem Warner Bros/HBO.

  • Popieram 4
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci takich bzdur nagadał, że SVOD miał być filmowo-serialowy?
Serwisy miały być czymś lepszym od kablówki ze względu na jakość techniczną, brak reklam, ekskluzywne treści i możliwość oglądania kiedy ma się ochotę.

Oczywistym jest, że im więcej różnorodnych treści tym lepiej, gdyż to powoduje przyrost subskrybentów, a co za tym idzie większe wpływy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem w czym problem..serwis słaby to się go pozbywasz..narzekanie nie ma sensu bo tego nikt z nich nie czyta...jedyne co widzą to rezygnację i gdy jest ich zbyt dużo wtedy zaczynają się ruchy.. 

 

Serwisy, które miały zakończyć tradycyjne platformy telewizyjne...stają się częścią ich pakietów...wyjścia nie mają bo ich oferty są słabiutkie 

Warner dwoi się i troi by coś zarobić ..Netflix, Disney w pakietach Canal+, Comcastu czy Sky...Apple TV+ to jest jakiś dodatek do wszystkiego w zależności gdzie się kliknie...

 

I myślę że pisanie który serwis oferuje lepsze dla danej osoby treści jest bezsensu bo koniec końców wygra ten kto ma najwiecej a tu ciężko będzie rywalizować z Discovery czy Netflixem prezentującymi dziś żenujący poziom porównując do tego czym były kiedyś.

 

No ale skoro najlepiej się sprzedaje Taylor Swift to coś to mówi o ogólnej publice siedzącej dziś przed tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spotify napisał(a):

A Ty też na serio? Jakie papki na dzień dzisiejszy masz w HBO MAX? Gdzie prawie 100% to albo filmy albo seriale (...)

 

Nie korzystam z TVN i żadnej innej telewizji, które są tylko pralką od prania mózgów. (...)

 

Z tego powodu, człowiek uciekł do VOD aby otrzymać tą lepszą jakość. Ma YT albo ogólnie internet, żeby korzystać z tego co chce (a najczęściej jest dużo lepszej jakości niż programy do przeciętnych ludzi w TV).

 

Bardzo fajnie, że się rozpisałeś. Ale myślę, że po przeczytaniu pierwszego zdania, nie ma o czym dalej dyskutować. Bo nie znasz oferty HBO Max.

 

Uczulenie na programy TVN/Discovery też raczej nie budzi zaufania w merytorycznej dyskusji. Teraz chyba bardziej rozumiem, że co uważasz za "papkę tv". Ale oprócz paradokumentów, w ofercie grupie TVN Warner Discovery można znaleźć interesujące programy (oczywiście, wszystko zależy, kto co lubi). No chyba, że ma się założenie, że wszystko co z TVN to zło. Ale to już objawy  jakieś fobii, a nie oferty. Mozę stąd te trzęsące się ręce.

 

Uciekłeś z kablówki do YouTube, bo tam nie masz "prania mózgów" i "papki". Zabawne i to bardzo.

 

Pozdro (i bez odbioru) 🫡

48 minut temu, darius010 napisał(a):

Najtańszy pakiet 29 zł.

Jeden ze zwiastunów ma plansze, od 29 zł 

https://twitter.com/radziokoch/status/1790450726348398903?t=-oeY0U22-B-Gs2YUA4cemA&s=19

 

Mogliby już ogłosić ceny, byłby spokój. Cena "od 29 zł" może dotyczyć pakietów z treściami premium Max i HBO. Swoją drogą na grafice jest dziwne adnotacja: "po roku subskrypcja przedłuża się automatycznie co miesiąc w cenie 29 zł/miesięcznie, chyba, że zostanie anulowana przed przedłużeniem"

Może też być tak, że do wyboru: 29 zł z reklamami bez zobowiązania lub 29 zł pakiet z HBO ale z rocznym zobowiązaniem.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potraktować X jako liczbę rzymską, można odczytać cenę w liczbach arabskich jako 10 zł. 
Data premiery niedługo, więc za chwilę podadzą ceny oficjalnie. Cierpliwości. Przed 11. czerwca nie uda Wam się wykupić subskrypcji w Max Polska. Cała dyskusja to jak zgadywanie cen w dyskontach, które będą po 11. czerwca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane tytuły na HBO MAX (16.05.24 r. [upflix.pl]):

 

"I król rzekł: "Co za fantastyczna maszyna!"", 

"Wspomnienie miłości",

 

Nowe odcinki:

 

"Komediantki", [2 odcinki] 

"Młody Sheldon", [2 odcinki] [+ 3 audio, + 3 napisy]

"Szczęśliwa szóstka", [2 odcinki] 

"Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny", [S02E03] 

 

Usunięto:

 

"Nikki Glaser: I tak umrzemy",

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane tytuły na HBO MAX (17.05.24 r. [upflix.pl]):

 

"Gaz węży",

"Lady Bird", 

"Motel", 

"Nasiona", 

"Samarytanin", 

"Zamek",

 

Nowe odcinki:

 

"Na planie", [S21E20] 

 

Uzupełnione tłumaczenia w odcinkach:

 

"Jerrod Carmichael: Reality Show", [+ 1 napisy]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe odcinki na HBO MAX (19.05.24 r. [upflix.pl]):

"Jerrod Carmichael: Reality Show", [S01E08]
"Sierra Madre: Wstęp wzbroniony", [S01E06] 
"We're Here", [S04E04]


Usunięto:

"183 metry strachu",   
 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe odcinki na HBO MAX (20.05.24 r. [upflix.pl]):

 

"All American", [S06E07] 

"Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem", [S11E12]

"Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta", [S02E05] 

"Sympatyk", [S01E06] 

"Uśmiechnięci przyjaciele", [S02E03] 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...