Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W styczniu przedłużałem umowę z cyfrą, wynegocjowałem 5 zł za jeden Pace PVR i 10 zł za drugi dekoder HD, przy czym wziąłem od razu tylko jeden. Czy jest możliwość abym teraz wziął ten drugi dekoder za dychę? Oczywiście ciągle jestem w cyfrze, bez migracji, karty mam dwie, tyle że jedna w tunerze SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu przedłużałem umowę z cyfrą, wynegocjowałem 5 zł za jeden Pace PVR i 10 zł za drugi dekoder HD, przy czym wziąłem od razu tylko jeden. Czy jest możliwość abym teraz wziął ten drugi dekoder za dychę? Oczywiście ciągle jestem w cyfrze, bez migracji, karty mam dwie, tyle że jedna w tunerze SD.

Ja przedłużałem w marcu umowę, i w liście co przysłali do domu z regulaminem mam napisane że mogę do końca kwietnia wziąć PVr za 10zł.Poczytaj list dokładnie albo zadzwon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dobrałam drugą kartę do multiroom. Wsadziłam ją do dekodera, ustawiłam na TVP1 SD (na HD jak mówi ICA też było) i ... g... Kilka godzin w jednym dekoderze, całą noc w drugim i uprawnień nie ma. Co jest? Dlaczego się nie aktywuje? Czy teraz na jakimś innym kanale trzeba ustawiać? W APS babka mówiła, że w ciągu godziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z uzyskaniem od cyfry multirooma. Dzwoniłem do Cyfry i od trzech konsultantów uzyskałem odpowiedź, że jeżeli jestem abonentem Cyfry i nie migrowałem do nc+ to mogę dostać drugi dekoder wraz z kartą do obowiązującej mnie umowy w punkcie dystrybucji. Poszedłem do punktu i usłyszałem, że mają kategoryczny zakaz wydawania kart wraz z dekoderami dla abonentów Cyfry - zakaz od przedstawiciela regionalnego :D. Kiedy poprosiłem o potwierdzenie pisemne to nagle nie mogli mi go wydać bo też mają zakaz :lol2: Pytanie teraz czy ktoś miał takie problemy teraz w uzyskaniu multirooma od Cyfry czy tylko takie jaja są u nas na Śląsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie tak na pewno, jutro obdzwonie najpierw w okolicy.

czyli zeby mi to hulalo to musze dostac karte cameleon i dekoder tak ? i nie trzeba bedzie nic przykladac co kilka godzin? a co w przypadku przejscia do nc+? dalej bede mogl uzywac dwoch kart w dwoch dekoderach czy zmienia mi na wifi:/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli chcesz mieć Multiroom na zasadach CYFRY+ to musisz wziąć drugą kartę Cameleon. Nic nie trzeba przekładać co kilka godzin.

Do nc+ można przejść z tymi dwiema kartami Cameleon i z własnym tunerem, jeśli takowy się posiada. Można też z dekoderem dawnej CYFRY+. Tyle tylko, że wówczas nie będzie się miało dostępu do kilku kanałów z oferty nc+, m.in Polsatu HD, History HD (w nc+ i tak dodatkowo płatny) i paru innych. Powodem jest to, że na kanałach tych do tej pory nie został dołączony system kodowania dawnej CYFRY+ (Seca/Nagra) i nie wiadomo, czy i kiedy będzie. Obecnie jest tylko system Conax, stosowany wcześniej przez n'kę i będący najprawdopodobniej docelowym system kodowania nowej platformy, nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zeby mi to hulalo to musze dostac karte cameleon i dekoder tak?

Tak

i nie trzeba bedzie nic przykladac co kilka godzin?

Nie

a co w przypadku przejscia do nc+? dalej bede mogl uzywac dwoch kart w dwoch dekoderach czy zmienia mi na wifi:/?

Tak, bedziesz mogl uzywac dwoch kart a co bedzie w przyszlosci to na ten moment nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bedziesz mogl uzywac dwoch kart a co bedzie w przyszlosci to na ten moment nie wiadomo

I to jest właśnie ta wielka niewiadoma! :roll:

Sądząc po obecnej polityce "dekoderowej" nc+, odnoszę wrażenie, że wszystko zmierza jednak ku systemowi Conax... :?:/

System kodowania dawnej CYFRY+ ("tunel" Seca do Nagra) zapewne przez jakiś czas będzie jeszcze stosowany. Pewnie do czasu "wykończenia się" dekoderów dawnej CYFRY+. A docelowo będą już tylko dekodery ADB (dawnej n'ki) działające tylko w systemie Conax w wersji z parowaniem kart.

Tak więc za jakiś czas skończy się możliwość odbioru platformy nc+ na swoim własnym, niezależnym tunerze, np. Fergusonie, Opticumie itp.

Będzie tak samo, jak było w n'ce, czyli tylko i wyłącznie dekodery dedykowane platformy. Nie wiadomo też, co będzie z modułami CAM. Czy i kiedy będą. Bo w tym temacie też jest obecnie kompletna cisza. :?

Ale to tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy temat. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietnie, rozwialiscie moje watpliwosci. skontaktowalem sie z jednym APS i powiedzieli ze mozna to u nich zalatwic. Jaki dekoder mam dobrac najlepiej? i jaka oplata bedzie dodatkowa? oczywiscie jesli sie ktos orientuje :)

mam od TNK HD białasa małego ale wątpie zeby śmigał na karcie cyfry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "białas" od "TnK HD" nie będzie działał z kartą CYFRY+, gdyż dekoder ten obsługuje tylko i wyłącznie system Conax i w dodatku jest sparowany z dostarczoną z nim kartą "TnK HD", natomiast karta CYFRY+ działa w systemie Seca/Nagra i nie jest parowana z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wiec dzisiaj dobieram karte multiroomu za 20zl miesiecznie dodatkowo.

konsultant mi powiedzial ze dekoder to dodatkowe 20zl i lepiej mam na wlasna reke sobie kupic.

Teraz pytanko, co niedrogiego polecacie do odbioru hd? na nagrywaniu mi nei zalezy

 

ARIVA 250 COMBO FERGUSON bedzie dobrym wyborem?

 

czy nc+ bedzie zmieniac system kodowania? bo chciałbym wybrać taki aby później pasował o ile to możliwe...troche zielony wtemacie jstem wiec prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz telewizor z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG-4 (albo nie masz, ale nie zależy ci na DVB-T) to możesz kupić tuner Ferguson Ariva 202E. Jest to de facto ten sam tuner, co 250-tka, tylko pozbawiona właśnie głowicy DVB-T. Ariva 202E jest dzięki temu też znacznie tańsza. Działa super z kartą CYFRY+, bo sam używam takiego zestawu. :)

Co do systemu kodowania platformy nc+ to patrz mój przedostatni post wyżej. W tej chwili jest to jedna wielka niewiadoma. Na dzień dzisiejszy stosowane są oba systemy kodowania (Seca/Nagra dawnej CYFRY+ oraz Conax dawnej n'ki z parowaniem kart). Choć obecnie kilka kanałów platformy nc+ (m.in Polsat HD) nie ma dołączonego systemu Seca/Nagra, co powoduje, że kanały te nie są dostępne z kart dawnej CYFRY.

Jaki system zostanie wybrany ostatecznie? Tego jeszcze niewiadomo. Ale wszysto wskazuje na to, że będzie to jednak system Conax. Do tego tylko i wyłącznie dekodery dedykowane nc+ sparowane z kartami. Przesłanką tej tezy jest to, że platforma nc+ nie udostępnia już samych kart, a tylko dekodery ADB (po dawnej n'ce) działające tylko w systemie Conax i sparowane z kartami. I w ten sposób skończy się możliwość odbioru platformy nc+ na swoim własnym sprzęcie... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy Wy rownież nie mozecie sie zalogowac do ica? mi wyskakuje" nieprawidlowy kod bledu" a mam caly czas karte zostawiona na tvp 1 i brak uprawnien, jak przelacze to wyskakuje ze uprawnienia wygasly i mam ponowic w ica w ktorym nei da sie zalogowac

 

ps dekoder ariva 250 i 202E kosztuja tyle samo ~ 300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...