Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Multiroom w wykonaniu "n"-ki to antena z konwerterem Quad. Znaczy kabelki z konwertera możesz pociągnąć do kilku pomieszczeń. ;) Kompletne nieporozumienie.

Olej zestaw antenowy "n"-ki, kup coś "na własną rękę", weź większą antenę, wyjdzie to Tobie na "plus".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

ej ziomki...coś mi sie dziece z recorderem...juz mam tak kilka dni...nagrywam sobie program...pozniej odtwarzam...idzie normalne...pozniej sie scina...nie ma obrazu...głosu a czas leci...pozniej znowu idzie normalnie...takie dziury w filmie zdarzaja sie co poł godziny mniej wiecej...co mam zrobic bo sobie nie moge całego filmu obejrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mam zakupiony dekoder tv -n z dyskiem 300 GB. Dysk się szybko zapełnia a ja niektóre programy chciałbym zgrać. I tu pytanie czy próbował ktoś łączyć dekoder z siecią komputerową ? Badź dyskiem zewnętrznym USB ? (Mam gniazdo Ethernet i USB). Czy jest jakiś sposób na zgranie tego ?

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można nic zgrać z dysku recordera za pomocą gniazda USB ani ethernet.

Jedyny sposób to wyposażyć komputer w kartę telewizyjną (lub graficzną z odpowiednimi wejściami)

i połączyć nbox recorder z komputerem za pomocą złącza euro lub S-Video.

Można też po euro zgrać zawartość dysku na stacjonarną nagrywarkę DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Próbowałem posługując się timerem n-box recordera zaprogramować wielokrotne nagrywania (np. we wszystkie poniedziałki, we wszystkie dni tygodnia, we wszystkie dni robocze). Wprowadzam datę, godzinę początku i końca, wybieram kanał. Nie znalazłem takiej opcji w menu.

 

Cztery pytania:

1. Czy można nastawić nagrywanie powtarzalne?

2. Jakie są opcje tego nagrywania (np. tylko dany dzień - powtarzane co tydzień, wszystkie dni tygodnia, wszystkie dni robocze itp.)?

3. Czy takie nagrywanie wielokrotne to jedna pozycja timera, czy zajmuje osobne pozycje na każdy dzień (to ważne, bo podobno timer ma tylko 40 pozycji)?

 

I druga grupa pytań:

4. Czy n-box recorder posiada opcje automatycznego usuwania z dysku starych nagrań, czy po jakims czasie dysk się zapycha i trzeba stare nagrania usuwać ręcznie?

5. Jesli jest opcja usuwania starych nagrań, to czy można niektóre nagrania zablokowac, aby nie zostały automatycznie skasowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam, od wczoraj jestem posiadaczem nboxa, i ciekawi mnie kilka spraw, czy można uśpić dekoder jak jest to w innych tunerach że ustawiam czas wyłączenia lub włączenia się dekodera....druga sprawa to irytuje mnie brak listy kanałów tak jak jest w CP że można sobie wybrać , a nie przelatywać wszystkie aby znaleźć wybrany....mam też taki problem że jak mam podłączony nbox kablem hdmi to nie mogę w nboxie regulować głośności.......czemu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Uśpić nie można - można wyłączyć z kontaktu :)

2. Wybrać kanały? Nie bardzo rozumiem, ale chyba chodzi Tobie o listę ulubionych kanałów. Jeśli tak to jest coś takiego. Nie pamiętam jak się to włącza - sprawdź w instrukcji - jest na pewno

3. Nboxy miały jakieś problemy z HDMI, ale z regulacją głośności? Nie wiem...

 

Palikot - a może On jest starszy od Ciebie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nke posiadam od pewnego czasu, ostatnio postanowilam cos zmienic w moim mieszkaniu... w tym przestawic sam dekoder. Do tej pory nie wiem co mnie podkusilo. Grzecznie odlaczylam wylaczony dekoder od wszystkich kabelkow, przenioslam na nowe miejsce, podlaczylam spowrotem kable zasilania, anteny i do tv.

Wlaczam.

 

Oczywiscie przygotowana bylam na to iz bedzie trzeba ustawiac od poczatku poniewaz jak pisalo w instrukcji kazdorazowo po odlaczeniu od zasilania bedzie sprawdzac ustawienia anteny i pobierac kanaly.

 

No i tu problem.

 

Sila ok 75 ale jakos 0.

No dobrze z pomoca pana z infolinii przezwyciezylam problem.

 

Teraz sila 75 - 85 a jakosc 42 - 60

Wciskam ok.

Pobiera liste kanalow.

 

I tak w nieskoncznosc bo pobrac jej nie moze.

 

Dekoder byl wymieniany (bo nikt nie potrafi powiedziec co jest nie tak), ale nadal zadnej zmiany.

 

Mozliwe ze problem jest w samej antenie ale ta jest na dachu kamienicy w ktorej mieszkam i z wiadomych przyczyn przy niej nie majstruje :)

Zanim zadzwonie po dobrodzieja-montera, chcialam spytac czy ktos mial taki problem i czy da sie jakos zaradzic bez wydawania masy pieniedzy.

 

[ps. bardzo przepraszam za brak polskich liter ale pisalam b. szybko i b. zdenerwowana :( ]

 

Pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1.Tak, to mozliwe, ale troche mnie martwi ze do chwili kiedy pierwszy raz odlaczylam go od zasilania wszystko bylo dobrze.

 

Ale dziekuje, w najblizszym czasie pogadam jeszcze z punktem obslugi, o ile nic innego nie wymysle

 

 

Ad2. Tuner ? ... przepraszam nie do konca jestem obeznana (troche mi glupio)

 

 

Pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. Moim zdaniem bez wizyty na dachu się nie obędzie. Węszę uszkodzenie konwertera. Warto też sprawdzić kabel od anteny. Tuner to nbox. Dekoder to wadliwa nazwa.

Oczywiście z nboxem idź do dystrybutora w celu sprawdzenia. U niego też listę pobierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...