Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Halo wszystkim!

Jestem tutaj nowy i posiadam nBox.Po aktywowaniu go okazalo sie,ze na niektorych programach Nbox wydaje komiczny(sam nBox nie telewizor)piszczacy ton.Dzieje sie to na paru kanalach HD jak i na kanalach nie nadawanych w HD.Nie dzieje sie to na satelicie Astra lecz tylko na Hot Bird, poniewaz odbieram obie satelity.Jezeli odlacze kabel z anteny i nie ma sygnalu nBox przestaje piszczec.

Dzekuje z gory za odpowiedz

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
dzieki za szybka odpowiedz. A jak z waga recordera? Nigdzie nie mogę znaleść danych a chce go zabrać do samolotu

 

P.s wie ktoś w które dni i w jakich godzinach można zamówić telefonicznie

Waga to pikuś, dużo nie waży (najwyżej jednej koszulki nie weźmiesz ;)) A co do infolinii to działa ona 24 godziny 7 dni w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis podpisalem umowe z n i jestem posiadaczem nbox recorder. po udanej aktywacji pojawil sie komunikat o braku uprawnien lecz po ok 20 minutach uprawnienia zostaly przeslane. obecnie odbieram wszystkie kanaly wlacznie z itvn i tvn med. co do jakosci kanalow jestem bardzo zadowolony. najbardziej mnie zdziwilo gdy podczas ogladania MTVNHD wcisnalem przycisk rec a nastepnie po nagraniu materialu ktory mnie interesowal chcialem go odtworzyc okazalo sie ze nbox nagral caly program od momentu kiedy wlaczylem MTVNHD. Reasumując jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.

wczoraj aktywowalem recordera i wszystko bylo pieknie, nagralem pare audycji. Dzis gdy wlaczam cokolwiek co korzysta z dysku np. vod dysk zaczyna niemilosiernie piszczec. Dekoder zamawialem telefonicznie i przyszedl z kurierem.

pytanie o procedure ,, czy moge pojsc do najblizszego punktu n i tam wymienia mi recorder od reki , czy musze to wczesniej ustalic z bok czy wale prosto do sklepu i czy wroci do mnie stara karta czy moze bedzie nowa i od nowa aktywacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zrobić w dwójnasób. W najbliższym sprzedażowym punkcie n-ki lub przez kuriera. Boję się, że w punkcie n-ki na ten temat może być dezinformacja o wymianie.

Oczywiście, że w każdym przypadku, po wymianie Recordera, czeka cię nowa aktywacja. Karta w nim też będzie nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga to pikuś, dużo nie waży (najwyżej jednej koszulki nie weźmiesz ;)) A co do infolinii to działa ona 24 godziny 7 dni w tygodniu.

 

 

co do infolini to działa 8:00 - 20:00 w tygoniu 10-18 w niedziele i święta bodajże, ale 100% nie jest czynna 24/7

 

 

 

Możesz to zrobić w dwójnasób. W najbliższym sprzedażowym punkcie n-ki lub przez kuriera. Boję się, że w punkcie n-ki na ten temat może być dezinformacja o wymianie.

Oczywiście, że w każdym przypadku, po wymianie Recordera, czeka cię nowa aktywacja. Karta w nim też będzie nowa.

 

 

Nie czeka cię nowa aktywacja, Box jest aktywowany przy wymianie w punkcie Nki, pozostaje kwestia upgradu dekodera do nowego softu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Edytuj post

* Zgłoś ten post

* Odpowiedz z cytatem

 

nbox - technika

 

Postprzez torbor wczoraj, o 22:04

Witam - jestem tu nowym i niedoswiadczonym w temacie platforma n.

Licze, ze uzyskam odpowiedzi na nurtujace mnie pytania, ktore wyslalem 5 dni temu na adres n-ki....i cisza....

1. jest gniazdo USB aktywne?

2. moge do gniazda USB podlaczyc WLAN-Stick do polaczenia z internetowm modemem?

3. jest mozliwosc nagrywania na videorekorder z gniazda Scart?

4. jaka jest jakosc nagrywanych na videorekorder programow, ktore sa nadawane w HD i w SD?

5. mozna odbierac bez problemow inne FTA programy HD z satelity Astra i Eutel?

6. jest tzw. Monoblock automatycznie rozpoznawany przez nbox?

7. jaka jest niezawodnosci nbox-ow z platformy n?

8. nbox zapewnia dobra jakosc HD?

Nadmieniam, ze po 3 latach chcialbym rozstac sie z CP - od 10-ciu dni mam CP a po kilku godzinach "ucieka" - dziesiatki telefonow do COK nie daja nic - ciagle slysze jedno i to samo..... brak slow kiedy slysze, ze mam przestawiona antene - kiedy ja doskonale wiem, ze jest inaczej.

Oni ciagle polecaja aby resetowac dekoder, wylaczac z sieci itd. - ja to robilem juz chyba 500 razy ale oni ciagle jedno i to samo

Za zyczliwe odpowiedzi dziekuje i pozdrawiam

torbor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nbox - technika

 

Postprzez torbor wczoraj,

Witam - jestem tu nowym i niedoswiadczonym w temacie platforma n.

Licze, ze uzyskam odpowiedzi na nurtujace mnie pytania, ktore wyslalem 5 dni temu na adres n-ki....i cisza....

1. jest gniazdo USB aktywne?

2. moge do gniazda USB podlaczyc WLAN-Stick do polaczenia z internetowm modemem?

3. jest mozliwosc nagrywania na videorekorder z gniazda Scart?

4. jaka jest jakosc nagrywanych na videorekorder programow, ktore sa nadawane w HD i w SD?

5. mozna odbierac bez problemow inne FTA programy HD z satelity Astra i Eutel?

6. jest tzw. Monoblock automatycznie rozpoznawany przez nbox?

7. jaka jest niezawodnosci nbox-ow z platformy n?

8. nbox zapewnia dobra jakosc HD?

Nadmieniam, ze po 3 latach chcialbym rozstac sie z CP - od 10-ciu dni mam CP a po kilku godzinach "ucieka" - dziesiatki telefonow do COK nie daja nic - ciagle slysze jedno i to samo..... brak slow kiedy slysze, ze mam przestawiona antene - kiedy ja doskonale wiem, ze jest inaczej.

Oni ciagle polecaja aby resetowac dekoder, wylaczac z sieci itd. - ja to robilem juz chyba 500 razy ale oni ciagle jedno i to samo

Za zyczliwe odpowiedzi dziekuje i pozdrawiam

torbor

 

1. Gniazdo usb jest ale nieaktywne

2. Nie

3. Jeżeli zrobisz tak Nbox->recorder->TV to jest

4. HD i SD tyle że po kablu scart programy HD tracą na jakości kup se HDMI

5. Zrobisz Zeza ściągniesz oprogramowanie diseq i działa

6. Monoblock czyli konwerter ? Jaki założysz taki będzie, dekoder nie rozpoznaje Konwertera tylko sygnał antene ustawisz dobrze to będzie dobry sygnał.

7. Mają dożywotnią gwarancje, Recorder zebrał 1 miejsce na HDTV recorder na targach SAT Krak

8. Masz TV full HD na kablu HDMI dobrej jakości to wygląda super, kanały HD nadają w systemie 1080i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem pewien,odbiera tylko liste programow od kanalu (jezeli sie nie myle 500-650na liscie n-ki)

Lista ta jest lista n-ki ,ktorej akurat teraz nie wiem gdzie ogladalem,ale na pewno widzialem ja na forum bo to stala lista.

Nie da sie przeszukac satelity astra platformami.

Akurat znalazlem link:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=2297

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

doczekalem sie juz przesylki w Polsce dokonalem aktywacji na zwyklym kabelku EURO. Po przyjezdzie do domu w Irlandii pojawily sie problemy moze ktos moze mi poradzic zo zrobic.

wiec tak jak wspominalem N-ka zostala aktywowana w PL. w Polsce zaopatrzylem sie tez w kabal HDMI. no i pierwszy problem podlaczylem n recordera do plazmy nowym kablem i przykra niespodzianka nie dziala "brak sygnalu" czy moze musze cos ustawic na tv badz recorderze aby zadzialalo. wkurzony maksymalnie podpialem wszystko przez euro i poszlo z tym ze wtedy ukazal sie kolejny problem na ekranie pokazuje sie menu ustawienie anteny noi i sila 70 natomiast jakosc 0% ok mysle cos nie tak z antena z tym ze po podlaczeniu cyfry na tym samym kabelku sila 70 jakos 45 okolo i wszystko hula. wie ktos moze co jest nie tak??? POMOCY!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam dla ciebie 2 złe wiadomości

 

1. Żeby się dekoder odpalił JAKOŚĆ musi być > 60% a siły może nie być, ja mam siłe 0 % i działa wszystko jak sie patrzy, przy jakości na 70%

 

2. Jakbyś go nie aktywował w Polsce to mógłbyś go oddać i dostać kase zpowrotem, teraz jak jest aktywny już tak sie nie da :D

 

3. Wiem że są problemy z odpaleniem Nboxa w Finlandii i Norwegii, ale to chodziło o aktywacje właśnie. Przestawiaj antene metodą na sąsiada (o ile sąsiad ma satke ustawioną na Hot-birda) powinno się odpalić przy jakości powyrzej 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tylko bez paniki!

1: Jezeli chcesz podlaczyc n-box kablem hdmi musisz na boxsie przyciskiem RES zmienic rozdzielczosc na 1080x...., wtedy wylaczone zostanie eurozlacze i dodatkowo telewizor przestawic na sygnal ze zlacza hdmi(w ten sam sposob mozna zrobic to odwrotnie, nie szkodzi to dekoderowi mozesz to robic ile razy chcesz).Jest to tez dobrze opisane w instrukcji obslugi.To dziala .

2:Natomiast jezeli chodzi o jakosc sygnalu to ustaw dobrze antene na HB i nie podlanczaj czasami n-boxa przez przejsciowke jakiegos innego dekodera.Sprobuj bezpsrednio jednym kablem jezeli to mozliwe podlaczyc antene z nbox i wtedy mozesz dopiero powiedziec ze cos nie jest tak .Musisz takze w ustawieniach n-boxa zobaczyc jak sa ustawienia anteny.

Powodzenia w ustawieniach n-box

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje o wlasnie takie rzeczowy odpowiedzi chodzi. jesli chodzi o kabelek sprawa juz zalatwiona dziekuje. natomiast jesli chodzi o antene to nie mam do niej takiego latwego dostepu (potrzebna wysoka drabina-bardzo wysoka) liczylem ze ustawienie anteny dla cyfra i polsatu wystarcza tak jak mowie po podlaczeniu tych platform sila 70% jakosc ponad 40% natomiast gdy podlaczam ten sam kabelek do n-ki sila 70% ale jakosc 0% i to mnie martwi bo nie wiem czy wystarczy poprostu dokladnie ustawic antene czy problem jest powazniejszy (jak na moj gust jakosc sygnalu n-ki i polsatu powinny byc te same na tym samym kablu) antena jest orygianalna z n-ki 65cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...