Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To pokazuje, ze reklama N-ki jest fatalna. 90% spoleczenstwa nie zdaje sobie sprawe, jakiemozliwosci daje tego typu sprzet :/ N-ka IMO zawalila sprawe, ja sie interesowalem komputerami, elektronika...moze nie zawodowo,ale jednak. O tym wynalazku dowiedzialem sie dopiero pod koniec 2007 roku. N-ka ma na prawde slaba reklame swoich uslug. VOD to juz w ogole ciemna magia. Mowia, ze sa jakies premiery z kina, wiekszosc pewnie mysli, ze chodzi o cos w rodzaju HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO jest ciezka sprawa. Niektorzy pisza, ze to wina sprzetu. Rozwaz ta mozliwosc.

 

U mnie jednak tez tak bylo, ja zawsze szukam przyczyny gdzies po mojej stronie. Probowalem ustawic antene pomimo, ze jakosc, ber i sila sygnalu byly ok ( jakosc na antenach 78-85%), troche przestawilem antene i tez jakby nic nie dalo, wtedy przemienilem kable ten ant1 dalem do ant2 i odwrotnie z drugim i u mnie pomoglo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest związane z podłączeniem NBox recordera do laptopa HP.Ma on wejście HDMI i prawdopodobnie można na nim oglądać programy wysokiej rozdzielczości ale po podłaczeniu nic laptop mi nie wykrywa że cos zostało podłączone do niego.Może potrzebne jest jakieś dodatkowe oprogramowanie albo coś trzeba w nim przestawić.Dzieki jeśli ktoś mi to naświetli.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącza są skoncentrowane na lewej ściance laptopa. W tym miejscu panuje zatem niezły tłok. FireWire, trzy w sumie porty USB, wyjście HDMI oraz port rozszerzeń to dość bogate wyposażenie, nawet jak na dzisiejsze standardy.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP ... 326.0.html

Mogę się mylić ale chyba nie ma na świecie notebooka z wejściem HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sadzicie.

 

Czy jest szansa, ze w przyszlosci bedzie mozna dokupic specjalny dodatkowy dysk do recordera? Ceny dyskow sa male, odpowiednio niech go zabezpiecza i poprzez USB mozna by zwiekszyc pojemnosc recordera. 500GB dysk zewnetrzny to juz nie takie duze koszta jak kiedys.

 

Wtedy cale serie seriali mozna by nagrywac, cos pieknego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taką sprawę. Wczoraj podłączyłem nrecordera do instalacji dwu-antenowej. Sygnały na planszy "Ustawienia anteny" są w porządku na obu wejściach antenowych - wartości rzędu 80 % (czasa powyżej 80 cm). Jednakże pomimo pozytywnie dokonanej wymiany oprogramowania w tunerze (prawie 3,5 godziny uffff), nie pojawia się plansza "Aktywacja...". Po naciśnięciu SETUP na pilocie pojawia się okno z Miernikiem sygnału - i tam z kolei - BRAK SYGNAŁU na obydwu wejściach antenowych. Czyli jedno przeczy drugiemu. Aktywacja była robiona 3 razy !!! Na infolinii poradzono mi po serii resetów itp itd, abym pojechał do najbliższego punktu i wymienił nrecordera od ręki, bo może być on walnięty. Czy ktoś miał taki problem? Czy faktycznie może byc walnięty tuner?

 

Proszę o odpowiedzi, bo mam już lekko dosyć tego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak kolega wyżej miałem wczoraj 1 października przy aktywacji ten sam problem. Tylko że dzień wcześniej sprawdzałem po podłączeniu i poziom sygnału: jakość 82% a siła 86% na obu wejściach podobnie. Rano przed aktywacją poziom sygnału na obydwu odpowiednio 30% i 65%. Kręcąc konwerterem i anteną uzyskałem siła 75% jakość 65%, czyli powyżej minimum. Aktywacja i po ok 20 minutach jest.... ale tylko niekodowane w rodzaju tvpolonia kodowane z N-ki np. MGM komunikat "niewłaściwy sygnał brak obrazu i dźwięku" Oczywiście na infolinii "czekać" i inne [beep]u [beep]u .Najlepsze że dekoder Ferguson FX6600 pokazuje cały czas siłę i jakość sygnału powyżej 90%. Po południu ostro wku...... pojechałem do punktu N i po sprawdzeniu dekodera, wymiana na nowy Nrecorder. I działa od razu bez zarzutu. Czyli najlepiej olać tą infolinię i po sprawdzeniu różnych możliwości - wymieniać!!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Jeśli posiadasz telewizor z HD, to potrzebny Ci kabel HDMI (jeśli masz zwykły telewizor, to kabel SCART już jest w zestawie z nbox recorderem). Do tego oczywiste rzeczy: kabel antenowy (dwie długości - kabel idzie podwójnie od konwertera do domu), 4 złączki F oraz konwerter TWIN - choćby taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...