Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ponieważ niektórzy są już w posiadaniu nboxa (ja do nich dołączyłem wczoraj :D ) to zakładam temat w którym będziemy dzielić się spostrzeżeniami podczas użytkowania n-ki.

 

 

1. Co z listą kanałów ? - Nie znalazłem w menu "aktualizuj" czy coś podobnego. Wynika z tego, że nbox sam dorzuca nowości.

 

2. Brakuje mi możliwości sprawdzenia co jest na innych kanałach podczas oglądania. - Info pokazuje tylko jaki jest w tej chwili i następny program na danym kanale.

 

3. Radio - Są 3: Trójka, zetka i rmf. Z tym, że rmf ma brak dzwieku. Sympatyczne tła na kanalach radiowych. Pozycja na dekoderze odlegla. Trudno do nich dotrzec. Powinna byc w EPG osobna kategoria. A co z innymi stacjami (na satelicie jest cala paczka rmfu)

 

4. na n-ce łapie też Polsat 2 i Zdrowie i Uroda

 

5. Sile sygnalu mam na 81 procent, a jakość skacze: raz 40 a raz 90 procent.

 

6. EPG bardzo fajne, ale poki co to sporo luk.

 

7. Fajny pilot :D Sądzę, że to pilot także do nboxa z dyskiem bo ma klawisze podobne do video (play, stop, rec, itd) oraz np klawisz VOD (video on demaind)

 

Ogólna ocena dwóch dni zabawy: 9 (na 10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Największą bolączką jest brak ręcznego lub automatycznego wyszukiwania programów.Jestesmy skazani na to co łaskawie wrzuci nam operator

 

2.kolejna wersja oprogramowania powinna to poprawić

 

3.co do stacji radiowych,to jak na razie są to tylko testowe przekazy(szkoda ża tylko trzy..)

 

4.Dobrze że specjalnie nie blokują niekodowanych kanałow konkurencji

 

5.też to zauważyłem,nie potrafie tego racjonalnie wyjaśnić.Takie wachania zdażają sie na odległych i egzotycznych satelitach lub na bardzo slabych transponderach

 

6.Zgadzam się.EPG wymaga jeszcze dopracowania.Najgorsze jest to że brak jest kilkuzdarzeniowego zegara który by pomógł zaznaczyć wybrane audycje,ktore chcemy sobie nagrać na magnetowidzie lub na nagrywarce DVD

 

7.Wygląda jak pilot uniwersalny.Osobiście mi sie nie podoba,jest mało funkcjonalny a przede wszystkim za duży! Najbardziej mnie zdziwiło że jest on na zwykłe "duże" paluszki.Mógłbybyć spokojnie na te "małe" alkaiczne.Przez to byłby troche mniejszy

 

ogólna ocena:7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z największych moim zdaniem niedociągnięć jest brak możliwości ustawienia kanałów na liście ulibionej w innej kolejności niż to proponuje producent. Powinno to zostać poprawione jak najszybciej.

Poza tym da się wytrzymać choć funkcjonalność nboxa nie powala mnie z nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie to sa poczatki napewno z biegiem czasu bedzie to wszystko poprawione dajmy n-ce jeszcze troche czasu to dopiero poczatek jak na start to wyglada to bardzo obiecujaco zobaczycie sami ze z biegiem czasu bedzie to najlepsza platforma na rynku oczywiscie trzymam kciuki :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku wyluzuj :evil:

W każdym temacie są twoje upier dliwe (to już lekka przesada, żeby tego wyrazu zakazywać :lol: ) komentarze, żeby wrócić do tematu :evil:

Przecież nie będziemy na każdym kroku zakładać tematów, żeby 3 posty napisać.

Potrafisz zniechęcić do pisania na forum :evil:

 

PS.

Czy Ty przypadkiem nie jesteś nauczycielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Utrzymał się dzięki bardzo gęstej sieci dystrybucji dekoderów i najatrakcyjniejszej cenie pakietów.

2. Ponadto duża część mieszkańców kojarzy program POLSAT z platformą Cyfrowego Polsatu i proste, kupuje CP żeby ogladać POLSAT.

 

I żeby nie odbiec od tematu: Dużo osób narzekało na dekodery CP i C+, ale jak czytam o n-boxach to mi włosy stają dęba. Oprogramowanie do kitu i jeszcze jakieś kary 1000 zł jak się coś zepsuje. Na dodatek silnie się nagrzewają, jeszcze mi chałupa poszłaby z dymem. Siedziałbym przed telewizorem a patrzył w dekoder czy jeszcze zipie. :wink::D:D

Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam n- boxa, do tego co piszą o ,,n" też podchodzę z rezerwą. Ale to miała być Telew. Nowej Gener. Więc i start raczej powinna mieć inny , czyli lepszy niż jej poprzednicy. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po zakupie Echostara to ułożyłem listę ulubionych kanałów. A tu co zrobię, skakał będę po setkach kanałów? I dlaczego nie można kupić dekodera na własność? Ja bym na siłę tak tej ,,n"-ki nie bronił. :? Romar7.

 

Sorry! że się wciąłem, bo to temat dla tych co już n-boxa mają. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronię N'ki. Mogę się założyć, że dekodery HD od Cyfry+ też będą się nagrzewać jak każdy taki tuner HD z mocnym procesorem. Czy będą się psuć? Raczej nie bo projektanci napewno przewidzieli taką sytuację i odpowiednio zaprojektowali chłodzenie płyty głównej. Czy Polacy będą narzekać? Na 100% TAK. Nieważne, że działa bezproblemowo. Nieważne, że daje super obraz i dźwięk. "Nagrzewa się" więc jest do d**y. No i z tej okazji można się naprodukować w internecie "jakie te dekodery od N/Cyfry+ to są kiepskie. Nie to co mój Ferdek":lol:

Nie mam już sił na takie podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz. Sam miałem sobie kupić ,,n" i wybrać dla siebie pakiet film i jeszcze jeden za 10 zł tak żeby płacić max 26zł. Opłacam max CP więc i tak wydaję już dużo kasy. Wziąłbym ,,N"- kę dla siebie bo żona

i dzieci okupują CP. Ale cos takiego jak brak możliwości odbioru z HB

i Astry + brak list ulubionych kanałów + kara za uszkodzenie ( przecież normalny człowiek nie będzie chciał uszkodzić ) przynajmniej mnie zniechęcają.

 

Ja narzekał nie będę . Jeśli będzie tak jak piszę, od razu lecę kupić.

Tylko czym mogą mnie zachęcić oprócz lepszej jakości obrazu i kanałem Wojna i Pokój. :wink: Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dla tych wszystkich którzy posaidają N-kę jak jest z ukladem kanalow na platformie bo wiem ze w ukladzie kanalow wystepuja luki znaczy sie np. miedzy Kino Polska na 27 pozycji a Discovery HD na 40 pozycji jest pewien odstep czy jest to czyms "zapelnione" czy jak chcemy przejsc z kanalu 27 na 40 to musimy przyciska pilotem 13 razy do gory ??

Licze na szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie tez taki bug w oprogramowaniu ze przy zmianie kanałów pokazuje info ze brak dzwięku lub obrazu pomimo tego wszystko gra :) czekam z niecierpliwością na nowy firmware mój jest datowany na 21.09.06 oby poprawili szybkośc przełączania kanałów, obsługe diseq w widocznym miejscu no i licze że bedzie Astra :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Polacy będą narzekać? Na 100% TAK. Nieważne, że działa bezproblemowo. Nieważne, że daje super obraz i dźwięk. "Nagrzewa się" więc jest do d**y. No i z tej okazji można się naprodukować w internecie "jakie te dekodery od N/Cyfry+ to są kiepskie. Nie to co mój Ferdek" :lol:

 

Żeby się tylko nagrzewał, a ten zbereźnik wolno przełącza, czasami zwichnie i nawet nie mogę własnej kolejności kanałów ustawić, nie mówiąc o wyszukaniu Astry. Nie to co mój Ferdek :lol:

 

Ale te Polaki to narzekacze :lol::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...