Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Od 4 grudnia 2008r jestem dumnym posiadaczem platformy "N". Wszystko ładnie, pięknie i kolorowo gdyby nie mały problem.Nie mogę odbierać wszystkich programów HD ( TVN TVP itd ) i jeszcze kilku kanałów bajkowych (mam dwoje dzieci i jest mały dym w domu :twisted: )Na kanałach HD jest dźwięk a nie ma obrazu i pojawia się komunikat "Nieprawidłowy sygnał. Brak dźwięku lub obrazu" a na kanałach bajkowych po prostu "tnie" obraz. Zamontowałem antenę o średnicy 80cm z pomocą fachowca. Parametry sygnału są następujące: SIŁA SYGNAŁU 90-95% a JAKOŚĆ SYGNAŁU 80-100%. Wymieniliśmy konwerter na "sprawdzony" i bez rezultatu. Nawet fachowiec "wymiękł" Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Dodam tylko ,że jeszcze nie aktywowałem tego "ustrojstwa" bo nie można się dodzwonić do BOK. Może to przez to??? Z góry dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVN HD SIŁA 98% a JAKOŚĆ 92%. Podobne wartości na innych programach.

 

 

Sytuacja powoli się wyjaśnia. Pożyczyłem drugi dekoder "N"-ki od siostry i działa jak należy. Teraz pozostaje tylko wymienić "ustrojstwo" na działające. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki kłopot o którym już wspominałem ale myślałem że to przypadek , jak jednak okazuje się że wcale na przypadek nie wygląda , ponieważ już kilka razy mi sie to zdarzyło i zdarza mianowicie włączam nbox , albo jest włączony idzie jakiś progr po czym sam bez żadnego wciskania przewija programy tak jakby się trzymało na pilocie guzik do przełączania progr a nic sie nie naciska , i teraz nie wiem nie zdarza się to stale ale zdarza się , miał ktoś podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Od 4 grudnia 2008r jestem dumnym posiadaczem platformy "N". Wszystko ładnie, pięknie i kolorowo gdyby nie mały problem.Nie mogę odbierać wszystkich programów HD ( TVN TVP itd ) i jeszcze kilku kanałów bajkowych (mam dwoje dzieci i jest mały dym w domu :twisted: )Na kanałach HD jest dźwięk a nie ma obrazu i pojawia się komunikat "Nieprawidłowy sygnał. Brak dźwięku lub obrazu" a na kanałach bajkowych po prostu "tnie" obraz. Zamontowałem antenę o średnicy 80cm z pomocą fachowca. Parametry sygnału są następujące: SIŁA SYGNAŁU 90-95% a JAKOŚĆ SYGNAŁU 80-100%. Wymieniliśmy konwerter na "sprawdzony" i bez rezultatu. Nawet fachowiec "wymiękł" Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Dodam tylko ,że jeszcze nie aktywowałem tego "ustrojstwa" bo nie można się dodzwonić do BOK. Może to przez to??? Z góry dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam

 

Witam wszystkich.

Mam ten sam problem co guzik1.

Mam Recordera. Siła sygnału 76-80 % jakość 94-100% (antena o śr. > 80cm) i TVN HD nie idzie i kilka wyżej wymienionych rwie obraz i ten komunikat wyskakuje. Dekoder [beep]nie głośno chodzi, wręcz wyje :/

Dodatkowo ten wskaźnik błędów BER jest bardzo wysoki 5,5 - 9,9 i cały czas skacze.

MTV HD idzie bez problemu.

Pan konsultant powiedział, że to wina "złego ustawienia anteny" - myślę, że to niemożliwe bo przerobiłem już chyba wszystkie ustawienia. Niestety nie mogę pożyczyć innego nboxa żeby sprawdzić to na 100%

Jaka jest procedura reklamacji urządzenia?

guzik daj proszę znać jak Ci poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobny problem co Panowie wyzej i mi pomogla zamiana konwertera z intersatra na inverto , wczesniej w ogole nie odbieralem tvn hd teraz smiga az milo

----------

Jednak ja z innym pytaniem : czy mozna jakos usunąc/zablokowac wybrane kanały ? Chodzi mi o Jetix i Jetix play , nie specjalnie mam ochote zeby moj dzieciak to ogladał .

Pozdrawaim Pharlap

ps. dekoder to zwykły nBox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moim problemem okazał się dekoder. Jak już wspomniałem pożyczyłem drugi i chodził bez zarzutu. W te pędy pobiegłem do punktu sprzedaży i poprosiłem o wymianę. Facet też chciał mi wcisnąć kit ,że niby konwerter nie trybi jak trzeba, może antena źle zestrojona itp i jakbym chciał to on może wpaść po obiedzie i ustawi wszystko jak trzeba. Oczywiście nie dałem się wkręcić i zasugerowałem mu :read: żeby podłączył mój dekoder do swojej anteny w salonie. Trochę pomarudził ale w końcu uległ. Okazało się że dekoder faktycznie nie chodzi jak się należy i wydano mi nowy. Po podłączeniu w domu wszystko chodzi jak należy. Oczywiście jak dostaniecie nowy dekoder czeka nas ponowna aktywacja :censored: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie podłączam nbox przez hdmi wyświetla sie uruchamianie odbiornika po czym znika niebieskie tło i pisze brak sygnalu dlaczego tak jest pomoze ktos ? , jak podłączyłem przez euro to dziala normalnie ale Wolal bym przez hdmi w koncu od czegos to jest nie od tego by nie korzystać z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze stało mi się tak ,że dzwięk mi spóznia gdzieś czytałem o tym bo ktoś miał już taki problem ale teraz nie znalazłem tego , może mi ktoś powie co się mogło mi przestawic albo coś że tak się stało ??

 

Poprawka: Teraz coś się poprawiło to nie wiem , może tvp ma czasem jakieś problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedna rzecz odnośnie formatu 4/3 na telewizorze 16/9 z użyciem Recordera.

Otóż mam telewizor panoramiczny (Philips 32" CRT sprzed 10. lat, co ciekawe do dziś żaden TV 16/9 SD nie pobił go jakością obrazu, ale never mind) i używam na wszystkich kanałach ustawienia:

* Dekoder - format 4/3, rozciągnięcie

* TV - Super Zoom - czyli pomiędzy 16/9 a 4/3

W przypadku kanałów 16/9 przerzucam sobie w telewizorze tylko na ustawienie 16/9 i cieszę się idealnym obrazem, zaś przy programach 4/3 mam Super Zooma, przez co obraz jest lekko rozciągnięty, ale zapełnia cały ekran i ucięta jest lekko góra oraz dół.

I mam teraz takie pytanie: w przypadku, gdy program jest nadawany w letterbox, dlaczego dekoder nie jest w stanie sam przełączyć obrazu z trybu "rozciągnięcie" na "powiększenie", by utworzyć normalne 16/9 na kanale 4/3, ucinając pasy, a zostawiając logo czy znaczek wieku w odpowiednich miejscach (które nie są na czarnych pasach)? Czy będę musiał dożywotnio, nawet gdy kupię porządny TV HD/HD Ready (w planach, ale jakość HD to jedno wielkie... więc plany nie mają sensu) grzebać przy dwóch pilotach na raz, by w końcu cieszyć się formatem odpowiednim dla mojego TV? Jak Wy sobie z tym radzicie? Myślałem, że dekoder ma taką opcję, w końcu znaczna większość produkcji TVNu czy TVP jest w letterboksie z logiem poza pasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hallo Luki 1680,

moja ostatnia wersja oprogramowania n-Boxa to 4.a1a4 z 30.09.2008. Kiedy probuje znalesc nowa aktualizacje dostaje wiadomosc -"nowej aktualizacji nie znaleziono".

Musze ustawic n-Boxa na odpowiedni kanal albo jeszcze cos dodatkowo zrobic?

 

Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...