Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Proszę o radę, potrzebuje dowiedzieć się która antena jest lepsza siatkowa 60' czy ich firmowa standardowa 80'? Czy w 80' jest konwerter na Astre zintegorwany w monoblock i idzie jednym kabelkiem, czy potrzeba jakiś przełącznik Diceq dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkowa 60cm jest gorsza, bo jest siatkowa i mniejsza. 80cm będzie zawsze lepsza. Jeśli do 80cm dołączony jest monoblock, to ma on w sobie dwa konwertery - na Hot Birda i Astrę, oraz przełącznik DiSEqC w jednej obudowie - nic więcej się nie dokupuje, tylko prowadzi jeden kabelek do odbiornika (lub w wypadku nBox recordera - dwa kabelki ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja historia zaczeła się od zakupu przez kolegę laika N-boxa hdtv w piątek, obiecałem mu pomóc z tym całym sprzętem jednak po złożeniu anteny i zamontowaniu nie złapałem żadnego sygnału z satelity,zabrałem n-box do siebie połączyłem pod moją antenę -pojawił się kanał aktywacji. Więc dziś zabrałem swój dekoder polsatu sprawdzić ustawienie i upewnić się że wszystko jest dobrze.

Sprawdziłem - polsat działa pięknie, tylko nie łapie częstotliwości 12449, a n-box - wogóle nie da się w nim przeprowadzić przez procesu aktywacji, bo siła jest satelity jest zero.

Więc kolega oddał N-box do punktu N zanim na dobre się z nim zapoznał, kupi polsat - choć sam namawiałem go do N.

Dziwi mnie jednak sytuacja kiedy nawet moj Thompson nie łapie tej częstotliwości (12449, 2/3,H)nawet teraz u mnie w domu. Czy ten tp. jest jakis słabszy niż inne, bo przyznam że niebo dziś mocno zaciągnięte, ale inne kanałom to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem z jakoscia obrazu, wyglada na to ze sa problemy z odkodowywyniem tzn. nieraz widac cyfrowe punkty jesli obraz szybko sie zmienia. Czy u kogos jest podobnie? A pozatem programy TVP jakosc obrazu bardzo zla. Ustawienia anteny sa bardzo dobre na granicy 99% i 86%. Nowe oprogramowanie przynioslo mi bardzo zroznicowany glos na niektorych stacjach bardzo glosno a niektore sa ciche. Mam projektor telewizyjny Sony 3-letni ale nie HD.Czekam na wasze uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam plazmę Panasonica 42" HD Ready i Nboxa.

Do tej pory byłem zachwycony jakością obrazu na wszystkich kanałach z pakietow N. Wyjechałem w połowie czerwca na wczasy, wracam i przyżywam szok. Widzę, że został zainstalowane jakieś nowe oprogramowanie do Nboxa, a jakość obrazu wola o pomstę.

Obraz ogólnie jest nieostry, kolory rozmyte-wodniste takie, nawet obraz na HD Discowery czy MGM się jakościowo pogorszył. Myślałem, że coś się stało z telewizorem, przełączyłem na programy odbierane zezem z Astry, a tam jak dawniej, obraz żyleta.

Zatem coś się stało z Hot Birdem. Nie wiem czy to wina oprogramowania, czy jest inny powód pogorszenia jakości obrazu. W kazdym bądź razie obecne programy TVP1, TVP2 czy TVN mają żenująca jakość obrazu. Zaznaczam, że regulacje ustawień nie dawały zadnej poprawy.

Jestem tym zniesmaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.U mnie też beznadzieja i pikseloza.Po wgraniu nowego softu jest znacznie gorzej:nie chodzi HDMI,przełączanie trwa wieki,jakość na większości kanałów tragiczna,po wyłączeniu z sieci (z prądu) dekoder poszukuje oprogramowania na nowo,załączanie jego trwa w nieskończoność,dalej dekoder przechodzi w stan pracy zamiast w stan czuwania.Jednym słowem totalne pogorszenie.A miało być już lepiej!

TV LG LCD 37".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ze swojegu dysku nie możesz udostępnić obrazka, zrób to z tego adresu http://www.imageshack.us/ nie wiedziałeś o tym :?: no, mam nadzieję, że już tą stroną się będziesz umiał posługiwać, bo jest prosta jak drut. Klikasz przeglądaj, wyierasz plik, wynierasz jaką chcesz wielkość(albo nie, zależy czy chcesz), trwa upload, pokazuje się po załądowaniu strona gdzie masz różne kody, np. na strony internetowe i fora, Ty wybierasz dla for, czyli Hotlink for forums (1)( w tym wypadku taki:

[url=http://imageshack.us][img=http://img248.imageshack.us/img248/7830/10rydzykowxy5.jpg][/url]

10rydzykowxy5.jpg

albo jeżeli masz duży obrazek(tak jak ten na dole) to robisz coś takiego: po przesłaniu obrazu, wybierasz opcję z opcji prawie na górze strony czyli Thumbnail for forums (1) i wklejasz tutaj kod w tym wypadku taki:

[url=http://img248.imageshack.us/my.php?image=nazwiskagz5.jpg][img=http://img248.imageshack.us/img248/3262/nazwiskagz5.th.jpg][/url]

nazwiskagz5.th.jpg i wtedy jak ktoś kilknie na to małe to powiększy mu się. Mam nadzieję, że jest już jaśniej w głowie, popraw posta, nie pisz nowego. Pozdrawiam a i tak na marginesie, nawet nie dodałeś rozszerzenia przy adresie zdjęcia. Jeżeli będzie potrzebne to wytłumaczę lepiej, ale już wtedy warunek jest jeden ta instrukcja będzie musiała być łatwa to znalezienia, np. wydzielony temat, wiem, że ktoś już kiedyś o tym pisał, ale teraz nie znalazłem tego tematu. Jeszcze raz pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink: Planuję zakup n (pakiety "style moda muzyka" i "sport i motoryzacja") i mam parę pytań z nią związanych:

1. Czy będę mógł odbierać kanały z n na normalnym TV?

2. Czy nsport będzie odbierał normalnie? Bo w nazwie jest HD (nsport HD) więc wolę się upewnić.

3. Jak będzie wyglądał obraz na normalnym TV (po prostu: czy da się oglądać :D)?

4. Czy konsultanci w Biurze Obsługi Klienta są uprzejmi? :lol:

 

PS. Aha, mam zamiar kupić tego zwykłego nboxa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyboru. 1.Kanały będzie można odbierać na normalnym TV o ile ma on złącze Euro, 2.N-sport będzie chodził, tylko że w standardowej rozdzielczości, 3. Obraz wygląda normalnie i da się go oglądać bez żadnych problemów, 4. konsultanci są uprzejmi. Nie polecam kupowania anteny od N. Lepiej kup jakąś większą np 85 cm.żeby zapewnić w miarę stabilny odbiór. Polecam do anteny konwerter Golden Interstar 0,2dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...