Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, PawelTSW napisał:

Bo oficjalnego nie widziałem :)

Napisz do c+ na pewno się pochwalą dlaczego tak nagle zniknął że sprzedaży. Przecież te wymogi reguluje ustawa nie dawno podpisana przez prezydenta. Znajdź ją w google, poczytaj ;).

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, electro69 napisał:

@PawelTSW

Żartujesz sobie ?. Box obsługuje dvbt, nie ma hbb tv więc nie wiem co tu jeszcze jest trudne do zrozumienia ?. 

"dotyczy jedynie osobnych odbiorników DVB-T2/HEVC - w ustawie określanych jako dekodery telewizyjne"

a jeśli sprzedadzą jako odbiornik android to jak to zinterpretujesz:D ? 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelTSW @electro69

 

Coś może być na rzeczy z HbbTv, bo z jednej ze sporych sieci sklepów dostałem niedawno info, że mają na 100% mieć dostawę (i to dosyć znacznej ilości, z tego, co mi przekazał) - tylko nie wiedzą jeszcze kiedy. To po co byłoby wycofywać, żeby teraz wysyłać nową, dużą partię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet został wycofany z powodu braku hbbtv. Nowe dostawy mają być tego sprzętu,  ale już z obsługą hbbtv. 

C+ oficjalnie nie potwierdza ,że z tego powodu wycofano sprzęt, ale dziwnym trafem zniknął jak tylko ustawa wyszła. 

 

 

Edytowane przez ircios
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może niech udostępnią oprogramowanie które będzie to wspierać , bo jeśli nie to będzie wielka wymiana sprzętu , a Ja sobie nie dam zabrać po raz drugi na serwis na 2 tygodnie aby mi kuźwa powiedział koleś w sklepie że znowu dostaje nowy sprzęt. Swoją drogą uważam że w tych serwisach pracują gamonie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, electro69 napisał:

@pepe67

Jakbyś się trochę zainteresował tematyką i poświęcił parę minut swojego cennego życia, to chociaż z tego forum wiedziałbyś, że box został wycofany ze sprzedaży dlatego, że na ten moment nie obsługuje hbb tv, a jest to niezbędny wymóg aby taki box, który ma dostęp do internetu i dvbt mógł zostać dopuszczony do sprzedaży (reguluje do ustawa). Inna kwestia, że nie trzeba było być żadnych "geniuszem" (może w c+ mają z tym problem), żeby wiedzieć, iż zdecydowana większość osób kupowała tego boxa tylko do korzystania jako standardowy box z android tv i dvbt. Sam tak zrobiłem i nigdy im ani złotówki nie zapłaciłem za telewizję.

@electro69

Tak się składa przyjacielu że przystawkami smart tv zajmuję się już dobrych 15 lat kiedy androidy były w wersjach 2 i 3 i przystawki raczkowały :) więc nie musisz mi tłumaczyć w czym jest rzecz :) Sam kupiłem tego boxa nie dla C+ tylko by połączyć dvbt ze smartem, Wcześniej miałem Mecoole i MiBoxy i inne cuda które namiętnie przerabiałem. W u/r dzwoniłem w sprawie hbbtv do pomocy technicznej c+ i dowiedziałem sie że wraz z którąś aktualizacją mają odblokować tę funkcję. Problem w tym że nie wiadomo kiedy. Być może nigdy ;) Mnie osobiście na hbbtv nie zależy i nie po to kupiłem tego boxa

Edytowane przez pepe67
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa mówi o sprzedaży boxa, a Play i Tmobile dzierżawią boxa, więc nie dotyczy ich ustawa.

Jeśli chcesz sprzedawać TV, który nie ma hbb.tv to tym samym nie może mieć wifi i lan.

Ustawa jest dość precyzyjna i niestety obejmuje także boxy androidowe z dvb-t, dlatego sprzedawcy boją się kar i wolą go nie sprzedawać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LorDx napisał:

 tylko dopłaty nie dostaniesz i kwitu potem 300 zł za abonament rtv za rok, dane mają kto pobrał dopłatę.

A Operatorem bazy TVP :-) Piękna baza będzie, oj piękna.

 

 

Jeśli nie płacisz abonamentu, system nie przepuści Cię do dopłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Dr.STech napisał:

Ustawa mówi o sprzedaży boxa, a Play i Tmobile dzierżawią boxa, więc nie dotyczy ich ustawa.

Jeśli chcesz sprzedawać TV, który nie ma hbb.tv to tym samym nie może mieć wifi i lan.

Ustawa jest dość precyzyjna i niestety obejmuje także boxy androidowe z dvb-t, dlatego sprzedawcy boją się kar i wolą go nie sprzedawać.

 

Możliwe, tyle że tamte dekodery są sprzedawane z umową abonamentową, a ten C+ i polsatu są sprzedawane również bez niej, więc jeśli piszesz się na abo to kupujesz abo i zapewne oferta kanałowa  jest inna niż online mimo że te kanały też lecą online, różnica jest jednak w ofercie satelitarnej a póżniej z dostępem do nich przez neta. Jeśli się myle niech mnie ktoś poprawi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pawel napisał:

Ktoś czytał ustawę czy wszyscy gdybają ?Co to za prawo co działa wstecz ?

Uuuu , taki mądry jesteś , a jaki był wymógł wprowadzania kredytów we frankach ,swego czasu dużo tańszych ; gdy w polskiej walucie były droższe , kto teraz płacze ,a z kogo wtedy się śmiano?  Jeśli okaże się że aktualizacja będzie wdrożona do dekoderów tylko wycofanych to możemy buczeć jak ci wszyscy frankwicze , że operator leci na dwa kursy chociaż teraz już ma świadomość ze ludzie nie są głupi.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że tuner nie jest sprzedawany jako dekoder DVB-T2 tylko jako Android box do obsługi serwisu online Canal+

 

 Więc jakieś bzdury że nie spełnia wymogów ustawy są naprawdę bezsensowne, równie dobrze może sobie mieć tuner DVB-T i bez problemu sprzedawany nie patrząc na ustawy. 

Nie ma żadnego zakazu sprzedaży sprzętu nie spełniającego wymogi ustawy !  

Nie można sprzedawać sprzętu podając fałszywe informacje że obsługuje nowy standard TV naziemnej a go tak naprawdę nie obsługuje. O to chodzi w ustawie i ograniczenie sprzedaży by była informacja o obsłudze DVB-T2 HEVC. 

 

@ircios   nie pisz bzdur, Android nie ma obsługi HbbTV wiec musiało by być wykluczone ze sprzedaży 99% tunerów z  z Androidem !  Jak widać wymyśliłeś tą informację. 

Poza tym ktoś mi pokaże box z Androidem na którym działa HbbTV ?  Na Androida nie ma normalnie HbbTV chyba że tuner ma sprzętowa obsługę. Nawet TV z Android TV ma tylko sprzętowe dekodowanie HbbTV. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/17/2022 at 3:03 PM, Scorpio1 said:

Hej, tez masz te paski biale na granicy obrazu i paska czarnego poziomego ?

Z innej beczki - tez macie wyszarzone pole Dolby Vision?

Tak, nie idzie się tego pozbyć w żaden sposób chyba. Niby spoko box, ale ma parę bolączek, które go automatycznie dyskwalifikują, to tylko jedna z nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ktosiu napisał:

@ircios   nie pisz bzdur, Android nie ma obsługi HbbTV wiec musiało by być wykluczeni ze sprzedaży 99% tunerów z Androidem !  Jak widać wymyśliłeś tą informację.....

Potwierdź, że ja to wymyśliłem, bo Ty widzisz. Ja nic nie wymyślam. Więc trochę zjedz z tonu. Jak będę coś wymyślał,  to założę temat o wróżbach,  bzdurach i bajeczkach.

Czytam dużo tu i tam. Więc pisze to co wyczytam. Czy to prawda, czy nie prawda, to się okaże. Już wkrótce. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty masz potwierdzić taką informację a nie  ja.  Coś tam twierdzisz ale nie masz żadnych podstaw i nie podajesz źródła. 

Podaj źródło informacji że z powodu braku HbbTV wycofano boxy Canal+ Box 4k. 

 


p.s.

HbbTV to głownie hybrydowy moduł w układzie chipsetu czy osobny do obsługi.  

Dla ścisłości C+ Box 4K  ( odkładnie to CHIPSET tunera ) ma obsługę hbbt tylko w starej wersji a że praktycznie nie działa z nową wersją wiec nic dziwnego że producent ją wyłączył i  nie zajmuje się obsługą. W innych boxach  z tym czy podobnym  chipsetem nie ma problemu skorzystać z HbbTV np. przy serwisach iptv  typu OTT itp bo używają starych wersji HbbTV.    Problem w tym że nie działa z wersjami HbbTV nowszymi niż 2.0.0 czyli  nawet wersją używaną w polskiej TV naziemnej. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ktosiu napisał:

....Podaj źródło informacji że z powodu braku HbbTV wycofano boxy Canal+ Box 4k. ...

Przeczytaj jeszcze raz mój post,  a potem wołaj o źródło.  Jak można podać źródło,  skoro operator nie chce tego potwierdzić,  gdy w momencie pojawienia się ustawy nagle znikły ze sprzedaży boxy. Co? Skończyły się tak nagle we wszystkich sklepach🤣🤣

. Bo to taki był wypasiony sprzęt, że schodził jak świeże bułeczki 🤣. I cyk. W jeden dzień ślad po nim zaginął. Jest tylko u naciągaczy za 1000.

Tu masz jeden z wielu artykułów. Poczytaj jeszcze inne. W Google znajdziesz.

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/canal-4k-ultra-box-polsat-evobox-stream-dekodery-hbbtv-ustawa-mininalne-wymagania

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma mieć ustawa do boxa ?   Ustawa nie zakazuje sprzedaży niczego co nie spełnia wymogów ustawy, pomyśl logicznie ! 

Operator nie sprzedaje też boxów do oglądania TV naziemnej tylko boxy do obsługi swojego serwisu ONLINE poprzez internet, naziemną dostajesz w prezencie.

 

Ustawa przedstawia minimalne wymagania  dla sprzętu do odbioru jakie musi spełni by działać, tyle w temacie. Nie ma nawet słowa że nie wolno sprzedawać sprzętu innego niż napisano w ustawie.  

Jeśli by co ograniczała to było by wyraźnie w niej napisane że nie wolno sprzedawać sprzętu innego niż określono w ustawie a tego tam po prostu nie ma. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...