Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, electro69 napisał:

@pieczarra88 

U mnie działa normalnie mux-5. Jak był ten kanał 4K też nie było żadnych problemów z odbiorem. Jak Ci się chce możesz przywrócić do ustawień fabrycznych boxa. U mnie i u niektórych użytkowników był taki problem ze nie chciało wyszukiwać jednego z muxów (u mnie jeszcze była dziwna kolejność kanałów) po resecie już działało normalnie i były wszystkie kanały. Aplikacja live Channels i ta systemowa korzystają z tego samego wyszukiwania kanałów.

Próbowałem już i to samo jest no ale może spróbuje jeszcze raz ale to dopiero jak będzie TVP 4k dostępne szkoda się teraz tak mordować tym bo po pierwsze docelowo moc nadajnika mux-5 ma być 2x lub 4x większa więc powinno się go złapać na byle pręciku a poza tym z tego ustyma 4k puściłem sobie remote glowice na inne dekodery i w ten sposób mam ten bukiet naziemnych dostępny na każdym innym dekoderze z linuxem w domu  więc to powinno załatwić sprawę mux-5 i tvp 4k w domu ( sry troche offtopic trochę) . PS Akurat jak pisałem tego posta nad ranem były prace techniczne i możliwa niedostepnosc sygnalu - zauwazyłem że bardzo często są te prace techniczne prowadzone w naziemnej również w ciągu dnia - warto to zawsze sprawdzać przy robieniu czegokolwiek przy instalacji naziemnej czy to przy antenie albo dekoderze zmiany bo potem sie można naciąć na taką sytuacje że nie wiadomo dlaczego nie działa i zwalić wine na sprzęt jeden czy drugi albo na soft. W każdym razie przeskanowałem jeszcze raz później i dalej nie znajduje mux-5 canal+box , sprawdze jeszcze dzisiaj popołudniu a potem odpinam kabel z powrotem do Ustyma bo szkoda nerwów . Drugie PS. Może pojawi się w IPTV TVP 4k takim plynnym z dobrym bitrate jesienią i po problemie też będzie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr.STech nie wydaje mi się żeby tak to miało wyglądać, bo gdzie tu sens? Format dźwięku powinien być niezależny od wyświetlacza. Jeśli HDMI otrzymuje informację od wyświetlacza, że ten ma system głośników 2.0, to czemu BOX automatycznie puszcza taki dźwięk po optyku? Przecież nie będę podłączać optyka do tegoż wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@mingo

Nie mam teraz dostępu do boxa więc jak wygląda ta awaria ? ...nie pojawia się plansza startowa launchera ?, nie działają jakieś konkretne usługi canal plus, a można np. uruchomić aplikacje, które są wgrane na boxie czy może po włączeniu boxa jest "czarny ekran" i nazwa błędu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, electro69 napisał:

@mingo

Nie mam teraz dostępu do boxa więc jak wygląda ta awaria ? ...nie pojawia się plansza startowa launchera ?, nie działają jakieś konkretne usługi canal plus, a można np. uruchomić aplikacje, które są wgrane na boxie czy może po włączeniu boxa jest "czarny ekran" i nazwa błędu ?

Nie mam pojęcia jak to wyglądało, ja korzystam z Chromecast 4 i tam było dość długie ładowanie a później komunikat o błędzie UPES_160 bodajże. 

 

A napisałem o tym w tym temacie bo ktoś pytał, więc dałem info, że ogólnie jest awaria w C+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, electro69 napisał:

@mingo

Nie mam teraz dostępu do boxa więc jak wygląda ta awaria ? ...nie pojawia się plansza startowa launchera ?, nie działają jakieś konkretne usługi canal plus, a można np. uruchomić aplikacje, które są wgrane na boxie czy może po włączeniu boxa jest "czarny ekran" i nazwa błędu ?

Launcher się normalnie odpalał. Można było korzystać z zainstalowanych aplikacji, działały kanały naziemne. Nie działały kanały live (to sprawdzałem).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2022 o 22:19, marjac6 napisał:

 

Dajcie proszę link do emulatora, który się sprawdzi. Mam ten sam problem i też chciałbym sobie taki zafundować

Dzięki piękne :)

Sorry, że dopiero odpisuję, ale nie wchodziłem długo na forum. Pewnie już sobie poradziłeś, ale jeśli nie to ja znalazłem gdzieś taki emulator, co nie jest już w sprzedaży - Emulator EDID Speaka. Tutaj link do instrukcji i tego emulatora:
https://asset.conrad.com/media10/add/160267/c1/-/pl/001331017ML03/manual-1331017-speaka-professional-av-converter-edid-emulator-4k-hdmi-hdmi-3840-x-2160-p.pdf

oraz

https://www.amazon.it/SpeaKa-Professional-HDMI-EDID-Emulator/dp/B0107Y62LO

Może się to jeszcze komuś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już naprawiłem zatrybiło dopiero po tym jak zresetowalem router i uruchomiłem ponownie boxa i śmiga. Wcześniej tylko boxa uruchamiałem ponownie, z prądu odłączałem wyłączałem I włączałem wifi I nie pomagało bo czasem tylko to mu wystarczyło a dziś jednak nie. 

Edytowane przez Bunio Bunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jednak to było wczoraj chwilowe działanie i wróciło do tego co było i trwa to już 3dzień wszystko dział tylko kanały na żywo nie działają, bardzo długo ładuje a potem wyskakuje błąd techniczny ...201 i sprawdzałem w tv na aplikacji jest to samo tak jakby był problem tylko na android tv bo na smartfonie działa normalnie.... Od wczoraj pomoc techniczna niestety nie poradziła narazie nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bunio Bunio napisał:

Panowie jednak to było wczoraj chwilowe działanie i wróciło do tego co było i trwa to już 3dzień wszystko dział tylko kanały na żywo nie działają, bardzo długo ładuje a potem wyskakuje błąd techniczny ...201 i sprawdzałem w tv na aplikacji jest to samo tak jakby był problem tylko na android tv bo na smartfonie działa normalnie.... Od wczoraj pomoc techniczna niestety nie poradziła narazie nic...

Zrób hotspota z telefonu i podepnij do niego boxa. Będziesz wiedział, czy winny jest Twój router / dostawca internetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też występuje problem z kanałem Wydarzenia24?

Coś tam pokombinowali podobno na mux4 i we wtorek na ekranie pojawiła się kłódka z literami CA. Po ponownym skanowaniu, kanał Wydarzenia24 pojawił się na liście w live channels, ale gdy na niego przełączyłem pojawił się symbol przekreślonej anteny (brak sygnału) i kanał znika z listy. Antena jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2021 o 19:00, Rambo19900 napisał:

Da się zresetować boxa z poziomu USB . Trzeba tylko zgrać odpowiedni folder ze strony skyworth a. http://myskyworth.com/support/

Klikacie stuck on updating during setup

Zawiesiłem boxa na amen i to mi pomogło


Zdaje się, że podlinkowana strona już nie działa. 

Ktoś mógłby udostępnić właściwy plik i manual ?

Albo nowy link do strony jeśli gdzieś jeszcze to mają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to ściągnąć https://uploadfile.pl/pokaz/2200839---ogwi.html   na pena i restart boxa. 

 

Albo 

https://forum.kodiwpigulce.pl/showthread.php?tid=3676&pid=39072#pid39072 

Resztę sobie poszukaj na forum jak zrobić. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ktosiu napisał:

Najprościej to ściągnąć https://uploadfile.pl/pokaz/2200839---ogwi.html   na pena i restart boxa. 

 

Tak się zastanawiam, czy jeśli powyższa metoda nie zmienia sytuacji po podłączeniu zasilania, restartu pilotem (dalej zero obrazu na ekranie po HDMI) ja jakimś cudem faktycznie nie mam uwalonego portu HDMI. Może to wcale nie popularny "czarny ekran" po wysypniu się alternatywnego launchera? 

 

Tutaj walkę zacząłem, ale póki co bez sukcesu:

 

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3911243.html#20137611

Edytowane przez mes_mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...