Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem do niego dekoder 4K ULTRABOX+ i telewizja, netflix czy film z dysku zewnętrznego wszystko chodzi na DD5.1. Wiem że leciwy, mam go od nowości, ale w pełni sprawny a dźwięk z niego jest ok. Sprawdzę jeszcze z dysku USB.

Sprawdziłem również film z dysku usb i to samo. Jednocześnie odczytałem w ustawieniach KODI, że urządzenie przez złącze optyczne puszcza sygnał dwukanałowy analogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie tylko pudełko od C+ nie daje dd5.1 przez optyczny. Siedzę jakiś czas i przeglądam oferty boxów a później oglądam ich testy (głównie yt) i z tych co patrzyłem prawie wszystkie (bo w niektórych nie ujęto) nie dawają dźwięku 5.1 przez optyczny. Nie wiem czy dobrze kombinuje, ale w mojej sytuacji najlepszy byłby adapter HDMI-optical bądź coaxial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2022 o 10:18, tha napisał:

No to wiele wyjaśnia, a z tym pudełkiem jak napisałeś nie ma sensu się szarpać i kombinować. Dlatego mam jeszcze jedną prośbę za jakim mniej więcej boxem tv się rozglądać? Jeszcze raz wielkie dzięki.

Żaden tani sprzęt nie przetworzy odpowiednio sygnału nie mając odpowiednich układów na wyjściu. Nic dziwnego że tanie boxy mają z prawie zawsze problemy i należy używać dodatkowych urządzeń czy HDMI. 

 

Poza użyciem HDMI są też przetworniki optyczne na USB, nie powiem jak działa w boxach nie sprawdzałem ale sprawdza sie idealnie w Nvidia Shield który nie ma optycznego dając praktycznie każdy rodzaj sygnału dostępny dla gniazda optycznego. 

 

ps. Co do tego DDPlus to miałem podobny problem z brakiem w TV SONY sygnał dekoduje ale wyłącza na optyku podaje tylko na HDMI  i dopiero kombinowanie z ustawieniami audio video umożliwia zamianę na DD i puszczenie na optyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spdif nie obsługuje DD+. Rozwiązanie problemów z brakiem DD na optyku na tym boxie jak i każdym z AndroidTV10 było już tu opisywane. Na ATV10 dla amlogic jest bug, że jeśli dekoder po HDMI nie dostanie od TV informacji, że on wspiera DD to także wyłącza dźwięk przestrzenny na optyku. Były tu już polecane emulatory EDID, którymi można oszukać boxa. Niestety ale ten problem nie jest tylko na tym boxie. Co ciekawe, gdy miał on soft ATV9 to nie było tych problemów. Tak samo na nokia 8000.

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje są 4 na rynku polskim i na żadnej nie ma problemu z odbiorem HBO MAX.  Jak już to problem ze strony starej aplikacji albo słabego internetu. Odbiór jest adaptacyjny i jakość dostosowuje sie do jakości łącza. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jest , model jest jeden HY4001   , wersji płyty głównej (  na pewno jest 4 : HY4001 / HY40A / HY40A2 / CANALATV1  ( ostatnie rzadko spotykane to chyba z poza dystrybucji polskiej ) 

  Sama zmiana płyty nie wpływa na działanie, box nadal ma ten sam chipset tylko części  na płycie inne czy inaczej montowane. Nie ma żadnych podwersji boxa.  

Google rozpoznaje ten model właśnie po wersjach płyty głównej i tak samo było rozprowadzane uaktualnienie systemu na nowszy.  

Normalnie nie ma to znaczenia ale globalnie ma znaczenie bo od tej wersji Google przyznaje prawa go instalacji aplikacji regionalnie, czyli aplikacja widoczna normalnie w Polsce nie będzie do pobrania na wersji boxa dla krajów z Afryki czy Francji itp. 

 

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/search?utf8=✓&q=SkyworthDigital+*Canal*

 

Poza tym jest w sumie więcej wersji płyty, nawet C+ zamieszcza certyfikaty Europejskie dla Skyworth Digital  na HY4001, HY4002, HY40A1 i HY40A . 

Sam kupiłem w różnych okresach boxa i mam wersję HY40A2 i HY4001

 

https://drive.google.com/file/d/1pzAsBQgQGpCRs1o9n-2zADYBLR8SbCQB/view?usp=sharing

Edytowane przez Ktosiu
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ktosiu napisał:

Wersje są 4 na rynku polskim i na żadnej nie ma problemu z odbiorem HBO MAX.  Jak już to problem ze strony starej aplikacji albo słabego internetu. Odbiór jest adaptacyjny i jakość dostosowuje sie do jakości łącza. 

 

Problemy potrafią być często niezależne od Boxa i mogą to być różnorakie przyczyny.

 

Przykład nr 1: Kilka miesięcy temu miałem problemy z płynnym oglądaniem transmisji LIVE z C+ Online. Okazało się, że problem stanowił podłączony stary dysk zewnętrzny, zawierający kilka tysięcy krótkich filmów (program VLC, który skanował dysk zewnętrzny skutecznie zapchał pamięć podręczną urządzenia).

 

Przykład nr 2: Przez zimę kiepsko u mnie działała aplikacja Polsat Box Go (nic nie pomagało, w tym ponowne uruchamianie dekodera). Problem zniknął dopiero wtedy, gdy w nieużywanych na co dzień aplikacjach skorzystałem z opcji "Wymuś zatrzymanie" (dopiero w tym momencie te aplikacje przestały w tle marnować pamięć operacyjną urządzenia).

 

Trzeba być świadomym, że korzystanie z takiego urządzenia wymaga również odpowiedniej diagnostyki po swojej stronie. Warto instalować różne aplikacji do diagnostyki Boxa (np. pozwalające sprawdzić zużycie pamięci RAM oraz pozwalające na jej zmniejszenie). Można znaleźć sporo interesujących aplikacji (ważne, aby je umiejętnie wykorzystać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ktosiu napisał:

Ależ jest , model jest jeden HY4001   , wersji płyty głównej (  na pewno jest 4 : HY4001 / HY40A / HY40A2 / CANALATV1  ( ostatnie rzadko spotykane to chyba z poza dystrybucji polskiej ) 

  Sama zmiana płyty nie wpływa na działanie, box nadal ma ten sam chipset tylko części  na płycie inne czy inaczej montowane. Nie ma żadnych podwersji boxa.  

Google rozpoznaje ten model właśnie po wersjach płyty głównej i tak samo było rozprowadzane uaktualnienie systemu na nowszy.  

Normalnie nie ma to znaczenia ale globalnie ma znaczenie bo od tej wersji Google przyznaje prawa go instalacji aplikacji regionalnie, czyli aplikacja widoczna normalnie w Polsce nie będzie do pobrania na wersji boxa dla krajów z Afryki czy Francji itp. 

 

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/search?utf8=✓&q=SkyworthDigital+*Canal*

 

Poza tym jest w sumie więcej wersji płyty, nawet C+ zamieszcza certyfikaty Europejskie dla Skyworth Digital  na HY4001, HY4002, HY40A1 i HY40A . 

Sam kupiłem w różnych okresach boxa i mam wersję HY40A2 i HY4001

 

https://drive.google.com/file/d/1pzAsBQgQGpCRs1o9n-2zADYBLR8SbCQB/view?usp=sharing

Skoro masz dwie wersje to poproszę o screen 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 5etho napisał:

nie da się kupić nowego tego boxa od canal? oni go daja w multiroomie przy abonamencie?

To nie jest box do multiroomu, ale poniekąd może robić za multiroom, większość kanałów jest w C+ Online. Od kilku miesięcy go nie sprzedają, chyba można go tylko dostać w salonie na wypożyczenie do usługi C+ Online.

Edytowane przez connor07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Dr.STech napisał:

Obaj pokazujecie od hy40a2 dla produktu hy4001. To dlatego, że jest tylko jedna wersja.

My wcale nie negujemy że jest HY4001 , każdy z boxów nim jest i ma tylko inny model płyty główniej . 

 

Masz przeciez podobno HY4001  to po co ci mój scen drugi ?    

 

https://www.androidtv-guide.com/pay-tv-provider/canal-polska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...