Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po co mi dowód, nie wierzysz w screny i obydwoje sfałszowaliśmy je bo coś udowodnić  ?  Pokaż swój. 

 

Nazwa HY4001 została przyjęty jako model w Polsce dla Canal+ 4K BOX , to że producent zmieniał modele płyty głównej nie ma kompletnie znaczenia dla użytkownika tylko dla serwisu i Google. Mój box widziany jest jako HY40A2

09f88a0f6d8d0.png

 

Wielu producentów stosuje tą sama nazwę produktu i nie zmienia jej wprowadzając modyfikację płyty głównej albo produkując dla konkretnego odbiorcy na konkretny rynek stąd tylko zmiana wersji płyty głównej.  

Producent musi zgłaszać takie zmienny code  name  hardware by nie było problemów z rozpoznawaniem urządzenia  w Google.  Tak samo musi licencjonować każdą taką zmianę płyty głownej urządzenia by była dopuszczona do oficjalnej dystrybucji w danym regionie. 

 

To samo jest przecież z odbiornikami operatora w różnych latach produkcji, model pozostaje taki sam ale zmieniają się wersje płyt głównych ( URZĄDZENIA ). 

 

 

Po prostu temat powstał tylko dlatego że ktoś miał akurat taki model z wersja płyt i tak go opisał CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001) , w recenzjach na necie  często można spotkać tez opisy z inną  wersją. np. Telepolis mam recenzję HY40A2  boxa Canal+ BOX 4K bo taką wersję dostali do testów. 

 https://www.telepolis.pl/artykuly/testy-sprzetu/canal-plus-box-4k-test-recenzja-opinie/strona-2

 

 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie wersja boxa, chyba nie czytasz z zrozumieniem. To tylko i wyłącznie zmiana elementów na płycie głównej związana też z nazwą.  Box ma dalej jedną i tą sama nazwę. 

 

Według Ciebie pewnie nawet producent kłamie i podaje błędne dane , Tobie to chyba na siłę trzeba coś udowodnić że piszesz tylko bzdury zamiast sie zainteresować tematem. 

 

Jak byś nadal nie zrozumiał to HY4001 to handlowa nazwa modelu w dystrybucji Canal+ , pozostałe wymienione wyżej to możliwe modele/wersje płyty głównej podlegające certyfikacji dla tego modelu. W momencie wystawienia tego dokumentu były akurat takie wymienione modele płyt głównych czyli stare wersje HY4001 , a potem pojawiły sie  w Polsce nowsze wersje z płytami HY40A2  i HY40A, a jeszcze inne albo nawet te same  pojawiają sie w innych krajach Europy. Box ma przecież soft dostosowany dla różnych operatorów w kilku krajach Canal+. 

4453d887aad67.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi boxy z różnymi płytami, a sorry nie pokażesz bo takowych nie ma. To że sobie zrobiłeś historyjkę i próbujesz do niej dorobić teorie to nie zmienia faktu, że nigdy ten box nie miał w dystrybucji więcej niż jednej plyty. Po drugie box jest produkowany tylko dla PL i nie ma go w żadnym innym kraju.

 

Poproszę jeszcze raz skoro mówiłeś, że masz dwie różne wersje o screeny z obu. Chyba, że jednak ich nie masz?

 

Ps hardware revision nie wymaga zmiany deklaracji CE, ale model już tak. Wszystko co podajesz to modele, a nie wersje płyty. I nadal twierdzę, że tylko jeden wszedł do produkcji.

 

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną u siebie co dałem, druga w Polsce to skąd wezmę zdjęcie ?  Przecież napisałeś że masz tą wersję to zrób screna i udowodnij że nie masz innej. Widocznie nie dajesz bo obala wszystko co twierdzisz i nie masz z płytą HY4001 tylko z jedną co podałem.  

 

 Jak widać masz bardzo małe pojęcie o sprzęcie , Skyworth sprzedaje takiego samego boxa do wielu krajów z różnymi nazwami, obudowami i software zależnymi od rynku, są to identyczne boxy jak te sprzedawane w Polsce jeśli chodzi o specyfikacje różnią się tylko modelem płyty głównej i własnymi nazwami.   

Meksyk  HY4002 / HY40A1   ( nie ma głowicy DVB-T2 tylko montowana jest głowica ATSC  ) 

Filipiny   HY40A / SA100

Tajwan HY40A3 / LINKTV01 

 

Oznakowanie różne płyt głównych jest wymagane dla instalacji właściwych wersji  softów na boxa. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ktosiu napisał:

 Przecież napisałeś że masz tą wersję to zrób screna i udowodnij że nie masz innej. Widocznie nie dajesz bo obala wszystko co twierdzisz i nie masz z płytą HY4001 tylko z jedną co podałem.  

 

Nie wmawiaj słów, których nie napisałem.

Jest jedna wersja box hy4001 i ona ma jedną płytę, a nie, że to jest model płyty!

 

Skoro masz tak wielkie pojęcia o sprzęcie, to jak mogłeś nie dostrzec, że modele które podałeś nie mają nic wspólnego z canal+, a dodatków różnią się pod wieloma względami. Popatrz jakie mają np. pamięci flash i RAM. Tylko nie mów, że to można sobie podmienić 1:1, bo się już całkiem skompromitujesz.

 

A tutaj screen z moich dekoderow dla obalenia twojej teorii.

Pierwszy box zakupiony na samym początku z pilotem bez przycisku Netflix. Dwa kolejne rok później w odstępach miesięcznych:

 

https://zapodaj.net/97488e84411f5.jpg.html

Jak widać wszystkie 3 zgłaszają się do Googla jako hy40a2

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualizacje ale nie widzę niczego nowego, koleś z salonu C+ powiedział mi że niby od października mają znowu go mieć w ofercie więc możliwe że będą wdrażać Hbbtv z możliwością zakupu jakiegoś nowego pilota bo trudno teraz na tych kilku guzikach wdrożyć tą funkcjonalność. Ale to tylko moje zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O HbbTV zapomnij chyba że wykupią licencję na apkę obsługującą LiveOn TV usługa musi być zintegrowana z serwerami dystrybutora aplikacji albo z usługami operatora. Taki zakup to dodatkowe koszty i mały zysk dla operatora chyba że zacznie korzystać z własnych rozwiązań na własnych kanałach a nie wspomagając już istniejącą konkurencję ( TVP, TVN itp ) .  

Normalnie HbbTV działa tylko w odbiornikach mających odpowiedni moduł do dekodowania sygnału HbbTV a na polskim rynku policzysz takie sprzęty na palcach jednej ręki. Zresztą ceny mają kosmiczne bo już czasem bardziej opłaci sie kupić TV za 700-900 zł by mieć TVB-T2 i HbbTV.   

 

 

@Dr.STech no i widzisz , wyszło że posiadamy ten sam model płyty głównej. Cały czas usiłuję Ci wytłumaczyć że to kompletnie nie ma znaczenia, ktoś inny może mieć inny model płyty. C+ pewnie sprzedaje na wolnym rynku ten co mamy a inne we własnej dystrybucji. W tej sposób można śledzić oglądalność i popularność  boxa w śród użytkowników korzystających z platformy Canal+ Online, przy okazji bez problemu oddzielić abonentów którzy mają odbiorniki od C+ od tych co go kupili. 

Nadal nie zmienia to faktu że tuner sprzedawany jest na rynku polskim jako model  Canal+ Box 4 K  Skyworth HY4001   z różnymi płytami głównymi i ich oznaczeniami własnymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ktosiunadal uparcie te głupoty wypisujesz. Nie ma innych płyt głównych jest jedna. 

@LorDx certy są na dany soft i pod danego operatora, więc każdy musi mieć osobno. Dlatego inni mają prime video, a w c+ brak. A skoro wkładają tę samą płytę to czemu rozstaw złącz jest inny?

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci się tłumaczy, że jest tylko jeden model urządzenia ale różne oznaczenia/wersje płyty głównej. To że ktoś twierdzi że to różne wersje urządzenia to jest w błędzie. Nigdzie nie pisałem że jest to inny box. 

Płyty OEM  zwykle są identyczne tylko mają czasem inaczej ulokowane złącza czy otwory montażowe, czasami tylko zmienione części, wszystko związane z czasem produkcji i usuwaniem zgłaszanych błędów ( przesunięcia ścieżek, zmiana wartości części, itp ) .  Zwykle co kilka-kilkanaście miesięcy są zmiany przy długoterminowej produkcji i to jest normalne takie korygowanie błędów.  

Dla produkcji mimo że w elektronice ( schemacie ) nic sie nie zmienia to całkowicie nowy model płyty i powinien być oznaczony odmiennym numerem.  

Przy zgłaszaniu urządzenia do sprzedaży na dany rynek warunkiem uzyskania  jest przebadanie wszystkich aktualnych modeli płyty by uzyskać certyfikaty zgodności z przepisami w celu  dopuszczenia do sprzedaży . Z certyfikatu co podałem wyżej wynika że złożono do badania  4 takie same boxy i każdy z innym numerem płyty głównej. 

 

Większe zmiany jak chipsetu czy innych układów peryferyjnych np , WiFi, BT to jest dopiero zmiana pełnej wersji płyty. Jak by były wprowadzone to CANAL+ BOX 4K ( Skyworth HY4001 ) nie mógł by sie tak już nazywać  tylko np CANAL+ BOX 4K v2 ( Skyworth HY4011 ) albo inaczej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj niepostrzeżenie Box zrobił restart, długo się bootował więc się domyśliłem, że poszedł update.

I faktycznie, łatki bezpieczeństwa z maja 2022 a były ze stycznia.

Ze zmian na plus:

W końcu można podgłośniać o jedną kreskę a nie o dwie jak do tej pory.

Ze zmian na minus:

Chyba utracił na responsywności, wyjście z aplikacji ma lekkiego laga po wciśnięciu przycisku na pilocie.

Musze to jeszcze porównać z 2gim boxem na którym update wstrzymałem.

Ogólnie to najszybciej smigało na android 9, na tej 10 to już nie jest to.

Używam Wolf launchera.

Edytowane przez mironiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wpisujesz poprawnie hasło ? 

 

Mimo że u mnie oba standardy mają identyczne nazwy to zawsze łączy się przez  5G.

 

@mironiuszw mam to samo, poza tym Wolf się wiesza przy niektórych ustawieniach jego interfejsu. Pomaga tylko reset ustawień aplikacji Wolfa i ustawianie od nowa. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, Ktosiu napisał:

@mironiuszw mam to samo, poza tym Wolf się wiesza przy niektórych ustawieniach jego interfejsu. Pomaga tylko reset ustawień aplikacji Wolfa i ustawianie od nowa. 

A opowiedz proszę więcej o jakie ustawienia chodzi?

Też masz laga przy wychodzeniu z aplikacji?

 

Teraz pytanie, czy dla tych łatek bezpieczeństwa warto BOXa trochę przymulić?

Pytanie dla tych, co nie zrobili jeszcze update, można wejść w ustawienia, wymusić aktualizację po czym ja wstrzymać.

 

Edytowane przez mironiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię chyba reset boxa, od ponad roku nie robłem. 

 

Co do Wolfa to różne zmiany opcji. Np. Nie pokazuje nazwy Aplikacje mimo załączenia, jak zmniejszę widgety to po restarcie boxa wisi na tapecie i brak wifi.

W sumie działa bez problemu autostart, dziś jeszcze sprawdzę jak działa z załączoną aplikacja Canal+. Przed aktualizacja bez problemu mogłem sie pomiędzy nim a Wolfem przełączać.

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...