Skocz do zawartości

Narzekamy na Cyfrę+


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(...) rozwijamy pasmo CANAL+ 3D , co miesiąc prezentując w nim wybraną premierę w trójwymiarze. Jeszcze w lipcu widzowie zobaczą tu „Piłę 3D”, ostatnią część kultowej serii horrorów, w sierpniu taneczny „Step Up 3D”, a we wrześniu przerażającą „Piranię 3D”.

 

Przygotowane dla: mojehdtv/forum Satkurier/ForumC+

Parada hitów. Lecę po telewizor 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tak. Cyfra+ wydała pieniądze na Polską Ekstraklase a teraz mydli oczy abonentów że zamienia kino amerykańskie na kino europejskie i polskie produkcje. Po prostu taniej! Na 20th Century Fox, Paramount i DreamWorks i inne wytwórnie po prostu ich nie stać. W ostatnim czasie nowości w ofercie Cyfry+ mówią same za siebie (Polo Tv) :brawo: .

A konkurencja się cieszy. Nie wszyscy są zainteresowani oglądaniem na okrągło piłki nożnej (w tym zwłaszcza polskiej piłki nożnej która niczego nie wnosi do naszych domów, ani emocji, ani radości).

Jakim kolejnym newsem nas kochana Cyfra+ zaskoczy? Tego nikt nie wie. Cyfra+ jest nie obliczalna, ''JEDYNA TAKA TELEWIZJA CYFRA+''. Pozostaje nam czekać. Pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Przesłanki konkurencji stały się dość oczywiste w obliczu szeroko komentowanej ostatnio decyzji sprzedaży platformy n przez holding ITI. Chodziło o podniesienie wartości platformy poprzez wzbogacenie contentu filmowego i sportowego jej flagowych kanałów. Pewne jest jednak, że tak intensywne inwestycje przy dużym zadłużeniu opóźnią osiągnięcie rentowności tej platformy, co w ostateczności obciąży przyszłego właściciela.

Odpowiadając na drugą część pytania, nie spodziewamy się odpływu abonentów. Obecność filmów pochodzących od jednego dystrybutora nie przesądza przecież o atrakcyjności oferty CANAL+. Decyzja o nieprzedłużaniu umowy z Foxem była przemyślana, skalkulowana ekonomicznie i została podjęta również w oparciu o nasze badania abonenckie. Dzięki uwolnionym środkom będziemy mogli w bardziej selektywny sposób komponować naszą ofertę filmową i inwestować w produkcje własne.

 

Przygotowane dla: mojehdtv/forum Satkurier/ForumC+

Co za tupet... czepiają się konkurencji komentując jej poczynania i tym usprawiedliwiając własne porażki.

Dziwię się, że nikt nie zwrócił uwagi ten bezpardonowy kopniak w piszczel.

 

Niech C+ się skoncentruje na własnym nie do końca dobrze idącym biznesie, bo póki co, ta sprzedająca się platforma z niebieskim logo podbiera im abonentów sukcesywnie poszerzając swoją bazę i rozpychając się na rynku, podczas, gdy Francuzom wciąż nie chce ta liczba przekroczyć 1,6mln (próbują już drugi rok i nic - ilość abo jak zaczarowane stoi w miejscu). Można powiedzieć -> ARPU ważniejsze. ok, tylko niebieskim idzie sprzedaż przy wysokim ARPU.

Tak czy inaczej - ta pani mogłaby się uczyć biznesu od ITI, bo póki co wychodzi im to całkiem dobrze mimo sporego zadłużenia.

 

Jak tak dalej pójdzie, to ich mocodawcy zaczną się zastanawiać, czy dalej warto siedzieć na polskim rynku.

Niech pani przedstawiciel C+ może zajmie się tą sprawą, a nie obgadywaniem konkurencji.

 

Nie boi się Pani odpływu abonentów? z publikacji raportów Vivendi wynika, że chyba powinna się Pani bać.

 

Tupet i [beep]two Francuzów jest legendarne - ale ten wywiad to już przesada. Pytania nakierunkowane na odpowiedź, właściwie będące częścią odpowiedzi, bezpardonowe ataki na konkurencję (nie masz argumentów, to kop gdzie popadnie).

 

PS. Ciekawe jak w świetle tej wypowiedzi ma się informacja o ewentualnym kupnie platformy przez Vivendi? Chcą dokładać do interesu, kupić coś, co jest źle zarządzane? Jak kupią tę platformę, to Pani odszczeka słowa i potulnie przyzna, że był to wspaniały zakup? To się robi ciekawsze niż polityka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

C+ uczy się od najlepszych. W zeszłym roku niebiescy abo otrzymali powtórkowe wakacje i zero premier na "specjalne życzenie widzów", w tym natomiast Canal+ pozbył się kolejnej topowej wytwórni na życzenie swoich :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. Kabiq, biznes nie może polegać na rozdawnictwie, tak jak w "ence", bo ma to zwykle krótkie odnóża.

 

No, chyba że charakter działalności tej instytucji jest taki jak np. Caritas i ma się wielu chętnych sponsorów.

 

Jak wiadomo jednak "enka" nigdy nie deklarowała charytatywnego profilu swojej działalności, a jeśli ITI podejmowała w tym zakresie jakieś dzieła, to tylko w dziele "Fundacja TVN", która bazuje na innych pieniądzach, niż wpłaty abonentów z tytułu produktu telewizyjnego z "enki".

 

Mówiąc w skrócie, to co czyni "enka" i jej udziałowcy, nie zapowiada różowego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. Johan1. to właśnie Cyfra+ doskonale wie co to rozdawnictwo, gdy robiła akcje z rozdawaniem telewizorów za 1zł, czy oddawaniem kanałów premium na czas obowiązywania umowy za darmo.

W "n"ce tego nie zauważyłem...

 

Czy mam rozumieć, że zakup praw sportowych i kontrakt z wytwórnią, to rozdawnictwo? czy skoro platforma jest na minusie, to ma się przestać rozwijać dopóki nie wyjdzie na swoje? Przecież to oznaczałoby koniec platformy.

Widać jakaś mądra głowa wymyśliła, że istotnym warunkiem dalszego rozwoju jest zakup pewnych praw sportowych i filmowych.

 

W C+ widać inna mądra głowa wymyśliła, że im się już nie opłaca inwestowanie w filmy z Hollywood. I teraz jakoś to sobie (i swoim abonentom) tłumaczą. Tylko jaki cel miało przy tym dokopywanie konkurencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sądziłem, że wiesz, jaką "taktykę" przyjęła "enka" dla przeciągnięcia abonentów na swoją stronę, i że przez pewien czas sprzedawała swój produkt niemal po kosztach, co musiało się odbić na wyniku finansowym korporacji ITI.

 

Na szczęście CYFRA+ ma lepszych analityków i finansowych managerów i nie przychodzą im do głowy tak absurdalne pomysły, jak konkurencji spod znaku litery spomiędzy "m" i "o". ;)

 

Co do CYFRY+, to mam wrażenie, że trzyma asa w rękawie i jeszcze w tym roku przemodeluje kształt swojego produktu, co zmieni zupełnie układ na rynku medialnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni od lat mają asy w rękawie, rzecz w tym że nie potrafią/nie chcą ich wykorzystywać. Po wchłonięciu Wizji byli prawie monopolistą (raczkujący Cyfrowy Polsat) i mogli zawojować świat, byli jednak zbyt [beep]i i to ich zgubiło. Przy odpowiedniej polityce marketingowo-cenowej Cyfrowy Polsat by sie tak nie rozwinął, a start Nki w ogóle nie miałby racji bytu. Zamiast postawić na powszechność (niskie ceny) postawili na "platformę dla elity".

Oby po ewentualnym przejęciu N nie powtórzył sie ten sam scenariusz. Mając prawa do całej piłki i wszystkich filmów może znowu im się w głowie poprzewracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murdoch niech przejmuje, ma chwilowo dużą kasę bo nie wykupił akcji BSkyB, i ta jego obecna afera, to w kraju nad Wisłą nie takie uchodzą na sucho :lol2:

Nawet gdyby Turner lub Bertelsmann wziął TVN to myślę, że Nkę odsprzeda, albo Murdochowi albo Vivendi (Cyfra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że wiesz, jaką "taktykę" przyjęła "enka" dla przeciągnięcia abonentów na swoją stronę, i że przez pewien czas sprzedawała swój produkt niemal po kosztach, co musiało się odbić na wyniku finansowym korporacji ITI.

taaaak? to pewnie dlatego ich najtańsza oferta była droższa niż konkurencji.

podaj jakieś konkretne dane, bo bez cyferek gadanie o sprzedaży po kosztach to tylko pitolenie głupot.

 

Na szczęście CYFRA+ ma lepszych analityków i finansowych managerów i nie przychodzą im do głowy tak absurdalne pomysły, jak konkurencji spod znaku litery spomiędzy "m" i "o". ;)

taaaa... i pewnie dlatego jeszcze niedawno rozdawali telewizory, a rok wcześniej rozdawali kanały premium za darmo. Sam się skusiłem na tę ofertę i absolutnie nie żałuję. Canal+ za darmo plus pakiet całkiem fajnych kanałów za półdarmo.

Po tych ruchach ARPU spadło na łeb, a poprzedni prezes pożegnał się z posadą po tych "mistrzowskich" ruchach.

 

Co do CYFRY+, to mam wrażenie, że trzyma asa w rękawie i jeszcze w tym roku przemodeluje kształt swojego produktu, co zmieni zupełnie układ na rynku medialnym.

jeśli Twoje myśli są tak przenikliwe, jak Twoje analizy przedstawione powyżej, to C+ pewnie zaśnie snem zimowym jeszcze w lipcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przykro mi Kol. Kabiq, ale dyskusja na tym poziomie szyderstwa, przekracza moje możliwości, tak więc wybacz, ale z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam z tą świetną dopasowaną w 100% ofertą cyfry+ dla dzieci to jest chyba przytoczone oficjalne stanowisko zarządu bo przecież nie jest to opinia zwykłych abonentów i ich pociech, także prosiłbym forumowiczów o nie umieszczanie takich wpisów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Kol. Kabiq, ale dyskusja na tym poziomie szyderstwa, przekracza moje możliwości, tak więc wybacz, ale z mojej strony EOT.

o przepraszam, sam zacząłeś tę jałową dyskusję rzucając argumenty zupełnie "od czapy".

Teraz wycofujesz się zarzucając mi szyderstwo... ok, Twoja sprawa. Brakuje argumentów, więc się przykładnie obrażę...

 

Jedna tylko uwaga - Twoje pisanie, że C+ ma wspaniałych analityków, a "n"ka słabych, nie sprawi, że tak było (jest) faktycznie.

 

Prawda jest taka, że C+ przedobrzył swego czasu i wiele głów za to poleciało (efekt "wspaniałego myślenia menadżerskiego"). Żadne zaklinania i obrażanie się tego nie zmienią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dzieci: nie mam ich, ale zgodzę się, że jest to oferta WYSTARCZAJĄCA, nikt nie napisał, że najlepsza, ale WYSTARCZAJĄCA jest na pewno... każde dziecko znajdzie coś dla siebie i nie pisać, że nie... poza tym oferta "dla dzieci" jest najlepsza w jednym... w multiroomie!!! ja (no nie ja bo nie mam dzieci) nie musze ogladac tego co moje dziecko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...