Skocz do zawartości

Narzekamy na Cyfrę+


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to faktycznie Canal+ leci w kulki że to odpuścił :)

 

JAKIE ODPUSCILI CZLOWIEKU?! :roll: Gdzie masz oficjalne info jakies? Jest wiadomość, że ITI/TVN kupiła prawa do FOX'a. Nie pisze o jakie prawa chodzi. Czy premiery, czy filmy z paru lat wstecz. Juz wszyscy płaczą za wytwornią a jeszcze nie wiedza dokladnie o co chodzi. Boże co za ludzie ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty człowieku umiesz czytać ze zrozumieniem. Ostatnie parę postów tyczy się Bundesligi w CANAL+. Więc na przyszłość przeczytaj troszkę a nie ostatni post i dopiero wtrąć Swoje trzy grosze :(

 

Odpisałem userowi, który narzeka 2 posty wyżej na Cyfrę+ z sprawie FOX. Dobrze się czujesz czy może za duzo dzisiaj przed komputerem siedzisz? :roll:

 

Co do kolegi UP mnie. Nie wiadomo jeszcze NIC dokładnie. Trzeba czekac na oficjalne info od ITI/TVN i Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A abonenci "filmowi" mieliby sie składać na oferte sportową ? ;)

 

Napisałem o odwrotnej sytuacji ale to nie istotne ...

 

Zresztą lige piłkarską można w duzym stopniu porównać do serialu który tak jak liga piłkarska ma swoje odcinnki co tydzień a i tak nawet serialowi w HBO "Gra o Tron" daleko ze swoją srednią 100 tys do sredniej 140 tys ligi piłkarskiej ;)

 

Weź lepiej nie porównuj serialu "Gra o tron" do polskiej kopanej ... Co za porównanie? ...

 

Co do pozostałego cytatu to można polemizowac ;). C+ raczej od dawna był identyfikowany ze sportem a z filmem może z 10 lat temu jak się czekało na Magazyn i się zakreślało w nim długopisem co się obejrzy na C+ "zóltym" , a co na "niebieskim". Teraz przy Multikinie, sieci i dvd to juz nie to samo ;)

 

Niestety ale Ciebie zmartwię. Canal+ od zawsze był obecny na większości festiwali filmowych w Polsce. Był kooproducentem dużej liczby filmowych produkcji. I z tego coś zostanie dla pokoleń. Stan polskiej piłki nożnej pokazuje ogólna klasyfikacja FIFA gdzie w marcu br. byliśmy na 71 miejscu a teraz na 67. Brawo. I co tu oglądać?

 

Ja osobiście polską piłkę nożną traktuję jako ciekawostkę. Oglądnąć mogę ale ekscytować się i podniecać? Nie ma czym.

No chyba jedynie tym, że Canal+ traci prawa do kolejnej wytwórni kosztem sportu na który wykłada i klasyfikuje nas tuż za: Libią, Maroko, Gwineą, Gabonem, Tunezją ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - Cyfra straciła FOX-a. W tym i w przyszłym roku nadal będzie można oglądać premiery tej wytwórni, ale na tym koniec. W zamian mają się zaangażować w produkcję seriali i produkcje filmowe polskich twórców. Cóż, zobaczymy jak to dalej będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, że od jakiegoś czasu była porażka jeżeli chodzi o filmy na canal+, ale teraz co odstawili, tragedia, i oni chcą inwestować w seriale, i kto tam mysli ?? nfilm staje sie teraz naprawde kanałem premium jeżeli chodzi o filmy,i będzie mial zdecydowanie lepsza oferte. cyfra coś zaczyna się staczać lekko, wogóle nie starają się o nic zawalczyć jako pierwsi, tylko budzą się z ręką w nocniku przeważnie... to takie moje zdanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech sobie w cztery litery wsadzą polskie kooprodukcje. Dostali kopa w tyłek i tyle. Niestety po 8 latach przydzie się pożegnać z cyfrą. Nie jestem maniakiem sportu, a oferta filmowa będzie taka jak na Nfilm na początku - więc mierna. Tak się rzucali, chcieli kupować inne platformy , a nie mieli kasy na przedłużenie kontraktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując krótko. Drugi dzień z rzędu mamy fatalne wiadomości. Najpierw dowiadujemy sie, że Canal+ traci FOX'a i zostaje z jednym Universal i innymi niezależnymi dystrybutorami. Po stracie Paramount i DreamWorks była kicha. Teraz po straci FOX'a będzie katastrofa. Usprawiedliwianie się tym, że chcą wejść w polskie seriale i rozwój zbędnego na te czasy 3D jest po prostu śmieszne i żałosne. Kolejny cios to zakupienie przez ITI na sezony 2012-2015 na WYŁĄCZNOŚĆ wszystkich mecze LM i LE. Oczywiście będzie na TVP i TVN kilka meczy w paśmie otwartym ( nie wiadomo jeszcze dokładnie co i jak ), jednak sama myśl, żę znowu będę musiał słuchać Ryczela, Jagody, Szpakowskiego, Iwanowskiego zamiast fachowca Borka, Iwanowa, Pełki i Bońka ( często był ) przyprawia mnie o mdłości. Zakupienie CAŁEJ ekstraklasy-ochłapy było strzałem w kolano przez Canal+. Wydanie takiej kasy na takie zbędne rzeczy?! Masakra totalna. Nie mogli p oprostu kupić tych 3-4 najważniejszych meczy z kolejki ( tak jak to było zawsze ) a reszte zostawić w spokoju? Była by kasa na zostawienie FOX'a lub nawet powalczenie o "coś" z LM lub LE. A tak to ... zyskujemy 5 badziewnych meczy z ekstraklasy, tracimy FOX"a i "tracimy" LM i LE ( nie tracimy zupełnie i dosłownie, jednak trzeba mówić o pewnym ubytku ).

 

To jak to w końcu jest? Upada ITI/N, która kupuje nagle FOX'a, LM i LE w 2 dni, czy upada PODOBNO przyszły "kupiciel Nki" Canal+ ?? Wszędzie piszą o upadku ITI i braku kasy u niej, a ta nagle kupuje "od tak" takie prawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz aby mieć premium filmowe trzeba będzie wykupić 3 opcje premium z dwóch platform :lol2:

A może to taki chytry plan: w obliczu fuzji C+ i N dajemy jedną wytwórnię do Nfilm aby potem móc doić abonentów za 3 opcje premium a nie dwie? Nie, to chyba zbyt daleko idąca teoria :lol2:

Szkoda też tak szybko straconych nadziei na Ligę Mistrzów w C+ i to aż do 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfra mogłaby podac ile ma abonentow we wrzesniu, bo po zmianie regulaminu, a potem wylaczeniu tvn wawa, praktycznie same zwroty były w punktach, i tak mysle, czy beda sie starali dalej w tym roku utrzymac ilosc abonentow czy stracić "jednynie określoną liczbe" ... bo po prostu niewierze że bedzie to lepszy rok niz poprzedni, ale cóż niewiemy jakie promo beda na koniec roku, i nie jestem specjalistą, ale poprostru ciekawość bierze góre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfra mogłaby podac ile ma abonentow we wrzesniu

 

DOkładnie! Sam jestem ciekawy jak potoczyły się te "losy" po nowym regulaminie i usunięcie TVN Wa-wa. Teraz po przgraniu FOX'a tym bardziej bedzie im ubywać klientow. Co czuje, że za rok ITI/N będzie miaal wiecej abonentów niz Cyfra+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkich strat nie będzie. Przeciętny Kowalski bardziej rozumie że będzie miał Ekstraklasę niż że nie będzie miał jakiegoś Foxa. Po prostu filmy w miarę nowe będą lecieć nadal i tyle mu wystarczy.

Dodadzą coś nowego na jesieni, dadzą promocję i interes kręci się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andyg - Z g.... bata nie ukręcisz. Przeciętny Kowalski che mieć fajną ofertę filmową a nie ekstrakopaninę. Dostali kolejnego kopa i to już nie tylko w kategorii prestiżowej ale chyba nawet strategicznej. Jeżeli N dobrze rozegra to pod względem reklamy i promocji to lada chwila zrówna się ilością abo. z cyfrą. Nawet mi chyba nie żal cyfry. W biznesie można góra raz dać d... a oni chyba lubią wystawiać tyłek i wszyscy go po nim leją. Nawet Polsat sprzedał więcej N niż cyfrze. Szkoda. :(

Do tego dodać słabe dekodery horrendalne opłaty za dzierżawę. Jedynie co to mają fajnie działający multiroom aha no i brak miejsca na trp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawcho zgadzam się z Tobą w 100%. Patrząc na poczynania Cyfry przez ostatni rok to niestety ale widzę tylko same porażki. To już nie stagnacja. Powiększanie oferty to rozwój platformy. Utrzymanie posiadanego kontentu to jej siła. W Cyfrze nie widzę teraz ani jednego, ani drugiego. Praktycznie dodanie paczki Polsatów nie było jakimś sukcesem, bo konkurencja poszłą o krok dalej - pozyskała więcej. Gorsze oferty utrzymaniowe jestem w stanie zrozumieć, bo ceny idą do góry, ale nie zrozumiem powrotu [beep]nej opłaty za dzierżawę sprzętu (nie piszę o jego jakości bo to inna bajka). Ostatnie decyzje szefostwa bardziej wyglądają mi na chęci wyciśnięcia z tego przedsięwzięcia ile się da (powrót dzierżawy, gorsze oferty utrzymaniowe - szczególnie ta z przełomu 2010-2011, zmniejszanie kosztów - odchodzenie od wyłączności, oddawanie posiadanych praw itd.) a potem jak zacznie być widać schyłek opchnięcia go komuś za półdarmo. Ech cała Cyfra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć prezesem Canal+cyfrowy jest od niedawna jakaś kobieta. Może to jej wina? :lol2:

Oj zdziwilibyście się ile ludzi leci na tą ekstrakopaninę.

Poza tym zgadzam się z wami koledzy, prestiżowa porażka, może i nawet strategiczna. Pozostaje tylko ten fajnie działający multiroom, splitter i no, ten... zapomniałem nazwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andyg kobitkę (w dodatku Polkę) zrobili prezesem, bo na kogoś trzeba zgonić porażki. Negocjacje nie trwają miesiąc. W tej chwili pozostaje im tylko multiroom (przynajmniej na razie, chyba że tu też coś namieszają), splitter i ligi i .... niestety nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...