Skocz do zawartości

Narzekamy na Cyfrę+


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ewent. nowości dopiero na jesieni, chociaż po ostatnich poczynaniach - czytaj wtopach, to rewelacji bym się nie spodziewał.

Poczekajmy może w ramach rekompensaty zaczną zachwalać zakup praw filmowych od wytwórni Bollywood :brawo: bądź co bądź jedna z największych na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie. Kiedy Cyfra+ ma szanse na odzyskanie "swoich prawa filmowych" ( chodzi mi tutaj o DreamWorks, FOX'a i Paramount ), ukraść coś od HBO lub pozyskanie, przedłużenie czegokolwiek? Krótko mówiąc do kiedy HBO ma prawa na swoje wytwótnie, do kiedy ma ITI/N, do kiedy ma Canal+? Z tego co mi wiadomo to jest to ostatni sezon Ligue1 i Serie A w Canal+. Po tym sezonie ma być kolejny przetarg. Obowiązkiem jest pozyskanie tych lig na kolejne 3 lata. Czekam na dodatkowe informacje. Wszystko na koniec spisze i będziemy mieli ładną rozpiskę.

 

Do tego:

ITI/N ma LM i LE do sezonu 2014/2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko jednego nie rozumiem w tych Waszych krzykach rozpaczy. Po pierwsze, gdzie jest napisane (w senie potwierdzone jakimś komunikatem a nie artykułem na jakimś portalu), że N-ka będzie mieć wyłączność? Po drugie gdzie jest napisane, że Cyfra nie może przedłużyć umowy z FOXem? Nowa strategia w żadnym wypadku tego nie wyklucza. O ile pamiętam, kiedyś się też zarzekano, że NGH też nie może być w kilku stacjach a okazało się, że jak skończył się okres umowy na wyłączność Cyfry to nie dość, że kanał pozostał w Cyfrze to i inni też go mają. Nie twierdze, że nie będzie tak jak piszecie ale może być też tak jak Ja to opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie. Kiedy Cyfra+ ma szanse na odzyskanie "swoich prawa filmowych" ( chodzi mi tutaj o DreamWorks, FOX'a i Paramount ), ukraść coś od HBO lub pozyskanie, przedłużenie czegokolwiek? Krótko mówiąc do kiedy HBO ma prawa na swoje wytwótnie, do kiedy ma ITI/N, do kiedy ma Canal+? Z tego co mi wiadomo to jest to ostatni sezon Ligue1 i Serie A w Canal+. Po tym sezonie ma być kolejny przetarg. Obowiązkiem jest pozyskanie tych lig na kolejne 3 lata. Czekam na dodatkowe informacje. Wszystko na koniec spisze i będziemy mieli ładną rozpiskę.

 

Do tego:

ITI/N ma LM i LE do sezonu 2014/2015

 

 

Też bym chciał sie tego dowiedzieć, jesli ktoś wie i byłby tak miły i napisał nam do kiedy te wytwórnie mają podpisane umowy to bedę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie może przedłużyć, ponieważ FOX nie może sprzedać produktu, który już sprzedał.

Po drugie sam Canal+ przyznał się do tego, że stracił dostęp do FOX. Oczywiście - nie jest to napisane wprost, bo przecież nikt nie będzie wydawał komunikatu "wyśmiewającego" własną firmę. Dlatego mamy informację o tym, że Canal+ jest zabezpieczony umową z Universalem.

Po trzecie jak ktoś tu słusznie zauważył - mechanizm pozostania w ofercie działa w przypadku "kanałów", nie działa w przypadku praw. Ekstraklasa też nie byłaby emitowana w C+, gdyby zgarnęła ją N. Przecież to logiczne ;-)

 

Co do terminów a propo powtórnego przejęcia praw do wytwórni to sytuacja nie jest dla Canal+ najlepsza:

1. Pod uwagę bierzemy obecne BigSix, tj. TimeWarner (Warner Bross), Viacom (Paramount), NewsCorp (20th Century FOX), WaltDisney, Sony i Universal. Nie wiem szczerze mówiąc, jak rozpatrywać Dreamworks, ponieważ były tam roszady właścicielskie i trochę nie orientuję się co do tego, jakie relacje decydują o umowie z ITI. Relatywnie tę wytwórnię chyba byłoby odzyskać najłatwiej. Ale też niewiele jest do odzyskania ;-)

2. TimeWarner Canal+ nie zdobędzie, bo TimeWarner jest właścicielem HBO.

3. Właścicielem HBO w Europie Centralnej byli też Sony i WaltDisney, stąd obecność tych wytwórni w HBO. Stąd też dobre kontakty. Teoretycznie można ruszyć - praktycznie to trochę jak z ligą francuską czy angielską w Canal+ - nawet jak Polsat dawał za angielską ponoć trochę więcej - to liga została w C+.

4. 20th Century FOX nie wcześniej niż w 2015 (archiwum) i 2016 (nowe filmy), przy założeniu, że umowa jest na 3 lat (zwykle filmowe są na 5). Oczywiście N może też mieć tzw. klauzulę umożliwiającą dodatkowe przedłużenie umowy.

5. Umowa TVN z Paramount jest bardzo szeroka, zresztą bardzo rozwinięte są kontakty ITI z Viacom (Sprzedaż praw TVN do MTV, start Viacom Blink! czy wcześniej ComedyCentral). Umowa jest podpisana na 5 lat licząc od 2009, ale ma klauzulę możliwości przedłużenia o kolejne 2. Licząc od 2009 wychodzi, że umowa jest zabezpieczona do końca 2013, z możliwością przedłużenia do końca 2015 roku.

6. Umowa z Dreamworks jest w N zabezpieczona co najmniej do końca 2013 roku.

7. No i Universal - ale ten w Canal+ jest, co najwyżej mogą go stracić, ale to już byłby cyrk na kółkach :P Chociaż z drugiej strony to i tak filmy Universala od dawna śmigają na Cinemaxie i w Picture Box, więc tutaj też pełnej wyłączności Canal+ nie ma.

 

Podsumowując:

1. Warner Bross - nie do wzięcia nigdy :-)

2. Paramount i FOX - nie do wzięcia do końca 2015 roku

3. Dreamworks - nie do wzięcia do końca 2013 roku

4. Sony i Walt Disney - "jest taka możliwość", ale trudno mówić o datach i możliwościach

5. Universal - już jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak się nie obrócisz to z każdej strony d... blada :D

Swoją drogą ostatnie 2- 3 lata działaności cyfry na naszym rynku powinni wałkowac na studaich ekonomicznych pod hasłęm jak można szybko potracić wszytskie atuty i z prestiżowej platformy stać się przeciętną.

Nie sądzę, że za te kilka lat N wypuści prawa i jak tak dalej będzie szaleć to cyfrę przegoni o lata świetlne. Cóż był czas cyfry na naszym rynku nadzchodzi czas N :lol2:

aha mamy przyczynę "szaleństw" ITI

http://media2.pl/media/80821-iti-chce-s ... -komu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ w ostatnich latach 'po[beep]ada'. Mimo wielu promocji zdobywanie abonentów idzie z wielkim bólem. Niemal wszystkie nowości technologiczne i programowe są najpierw u konkurencji. Wyjątkiem był 'wspaniały' multiroom (dobry dla fanów biegania z kartą co 6h) i pierwsza transmisja 3D. Tylko, że 2mecze i ze 3 filmy w 3D to jeszcze nie oferta :) N-ka zaskoczyła C+, dobry dekoder, vod, duża ilość kanałów HD (wiem, ze ich jakość kuleje, ale w C+ nie jest lepiej) Nie wiem czemu C+ tak broni się przed dodaniem axa hd, fox, czy bumeranga o którego proszą wszyscy na forach C+ :) Oferta piłkarskich lig jest świetna, ale poza kopaną jest niewiele. Kilka transmisji żużla, NBA dla nocnych marków, dziadowskie gale bokserski. Mam Cyfrę Full od zawsze, teraz ograniczę się do minimum, multipakiet i n-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czy nie potwierdza się to co napisałem, że szaleją z zakupami aby sztucznie napompować wartość firmy? Prywatna firma tak robi.

Odwrotnie państwowa. Tu sztucznie się zaniża wartość aby znajomi królika mogli tanio kupić "upadający majątek państwowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oni szaleją, a my jako abo. cyfry tracimy :D Generalnie lata mi z jakiego pwodu szaleją ważne,że kupują i mają/ będą mieli/. No chyba, że poszalaję, wyszaleją się i cyfra ich kupi ze wszystkimi prawami :jupi:

Zresztą nie jest to dobra wiadomość dla konkurencji bo jak ich kupi potentat to oprócz uregulowania zaległości da na pewno zastrzyk nowej gotówki na zakupy więc mogą odskoczyć na sporą odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd mają fundusze na te wszystkie "szaleństwa"? Przecież chyba nie wzieli FOX'a, LM i LE na kredyt, bo to niemożliwe. Podsumowując post kolegi na temat praw filmowych mamy 1 prosty wniosek - jedyna możliwa opcja na szybkie odzyskanie praw to fuzja z ITI/N, do której raczej nie dojdzie. Chociaż analitycy i "znawcy" głoszą, że w Polsce nie ma miejsca w najbiższym czasie na 3 platformy satelitarne i w ciagu 2-3 lat ma dojść do jakiejś fuzji. Szkoda gadać. Cyfra w 3 lata z "ekskluziwa" spadłą na poziom CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże Cyfra. Już raz kupili Wizję, nie było dobrze przez wiele lat, drożyzna dopóki nie pojawiła sie N. Najlepiej jakby to kupił Sky, byłaby nadal mocna konkurencja na rynku. Mielibyśmu Sky Polska a zamiast TVN24 byłby Sky News Polska, zamiast TVN Sky One Polska itd :lol2: Na pewno byłoby to z pożytkiem dla rzetelności mediów w Polsce. Sorry za off topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czy nie potwierdza się to co napisałem, że szaleją z zakupami aby sztucznie napompować wartość firmy? Prywatna firma tak robi.

Odwrotnie państwowa. Tu sztucznie się zaniża wartość aby znajomi królika mogli tanio kupić "upadający majątek państwowy".

Sztuczne, niesztuczne - statystyki mówią, że od lat ITI przeznacza dużo więcej na abonenta niż inne platformy (na początku wskaźnik był wysoki przede wszystkim ze względu na inwestycję w dekodery). No i powiedz kto na tym traci? Raczej nie abonent. Ja jestem konsumentem, mam oceniać ofertę pod względem jej ceny, jakości i stosunku ceny do jakości. Jako konsumenta nie interesuje mnie, czy firma robi to dlatego, czy chce się sprzedać czy też dlatego, że się rozwija.

 

No ale spójrzmy biznesowo jeszcze. Wokół ITI narosło ostatnio sporo mitów. A to, że wszystką chcą sprzedać, a to, że TVN bankrutuje. A to, że mają dużo większe zadłużenie niż Solorz. Tymczasem póki rzeczywiście ITI czegoś nie sprzeda i nie zrobi operacji finansowych - to jest to bezsensowne gdybanie. Póki co są 2 bardziej wiarygodne informacje z tego koncernu: sprzedaż Multikina oraz chęć wycofania się z biznesu Aldony Wejchert, wdowy po Janie. Obie informacje mogą być zresztą ze sobą połączone, bowiem Aldona Wejchert jest szefową rady nadzorczej Multikina. Multikino miało zresztą wejść na giełdę - taki byl zamysł Jana - ale zrezygnowano z tego w tym roku. Ponieważ nie wiadomo, jakimi udziałami w spółkach dysponuje Aldona Wejchert to nie wiadomo też, ile pieniędzy ITI potrzebuje, by ją "spłacić". Stąd zapewne sprawdzanie różnych możliwości sprzedaży spółek koncernu.

 

Natomiast jeśli chodzi o sytuację finansową to rzeczywiście nieciekawa sytuacja panuje w samej spółce-matce ITI. Ta spółka bowiem nie dość, że ma dług to jeszcze "chomikuje" to, co w koncernowi nie przynosiło dużych pieniędzy. Jest tam więc Multikino, które nie zarabia, bo buduje kina i kupuje sprzęt, stratna ReligiaTV, stratna Legia oraz bardzo małe biznesy, tj. Tygodnik Powszechny i wydawnictwo Pascal. Dochodowe biznesy zawsze lądowały w spółce TVN (wyjątkiem jest N, która trafiła do TVN zanim osiągnęła rentowność). I tak w TVN mamy segment telewizyjny, platformę i internet. Dzisiaj nierentowna jest tylko N - na poziomie -2 mln zł na kwartał. Pozycja samego TVN nie wydaje się zagrożona, szczególnie, że zapadalność obligacji przypada na rok 2017/2018, TVN ma sporo gotówki (688 mln zł), co starczy mu na swoje finansowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mnie brzuszek rozbolał ze śmiechu jak czytałem te [beep]ny.

http://media2.pl/media/80830-canalplus: ... amowa.html

Jak oni doskonale wiedzą co ja chcę oglądać. niewątpliwie na pierwszym miejscu są nowe polskie seriale :lol2:

Drugi kwiatek oferta filmowa jest zabezpieczona na najbliższe lata. Jaka oferta - ochłapy i gdzie-niegdzie jakaś perełka. Poza tym zabezpieczona-jeżeli tak samo jak przy trzech starconych wytwórniach to nie wróżę sukcesu.

No sami przyznali, że dostali strategicznego kopa w d... :!:

Dobra nie będę się już pastwił nad tymi pseudo biznesmenami. Idelanie pasuje stwierdzenie do ich aktualnej sytuacji powiedzenie - miałeś chamie złoty róg ostał ci się ino sznur :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny gwint po prostu! Jak czytam takie głupoty to aż mnie głowa boli. Jakie "rozeznanie" wśród widzów?! Nikt do mnie nie dzwonił, nie było żadnej ankiety na ich stronie. Skąd wzieli te durnoty? Szkoda słów Cyferko. Staczasz się z prędkościa swiatła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Muszą mieć jakąś wymówkę. Polskie seriale tanim kosztem będą nam wciskać, a rezygnują z naprawdę dobrego kina.

To jest ich gwóźdź do trumny.

Po jakiego kija była ta Ektraklasa ? W ogóle tego dziadostwa nie oglądam i nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa olewnie klientaa i [beep]a ze polskie seriale i filmy beda pokazywac wszyscy wiem ze polskie filmy to sa [beep]a a nie filmy normalnie nie moglem sie powstrzymac od komentarza. Teraz juz wiem ze leca sobie w kulki jak bedzie pierwsza lepsza mozliwosc do zrezygnowania umowy to odrazu nawet sie nie zastanawiam tylko reygnuje z ich i tyle.

Jedyna taka telwizja ktora olewa klientow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże Cyfra. Już raz kupili Wizję, nie było dobrze przez wiele lat, drożyzna dopóki nie pojawiła sie N. Najlepiej jakby to kupił Sky, byłaby nadal mocna konkurencja na rynku. Mielibyśmu Sky Polska a zamiast TVN24 byłby Sky News Polska, zamiast TVN Sky One Polska itd :lol2: Na pewno byłoby to z pożytkiem dla rzetelności mediów w Polsce. Sorry za off topic.
Odnośnie tej drożyzny to narosły w tym zakresie mity. Przytoczę swój post /dział wspomnień czar Wizja TV nr 1/
Wizja TV

 

Postprzez Marek » Pt gru 29, 2006 7:33 pm

Wiele byłych abonentów b.Wizji TV na różnych forach narzeka że Cyfra + w stosunku do Wizji TV jest strasznie droga itp.Przeglądając różne szpargały znalazłem cennik Wizji ważny od 07.07.2000 i jak to się ma do dziś wnioski wyciągnijcie sami czy C+ jest takim zdziercą jak to się przedstawia:pakiety 1.Wizja Rodzinna/pakiet podstawowy/-Wizja Jeden,Wizja Le Cinema,Wizja Pogoda,Animal Planet,Discovery Chanel,National Geographic Channel,Hallmark,TCM,Romantica,Eurosport,Fox Kids,Cartoon Network,E!, MTV Polska,VH1,Bet Inrernational,CNNI,TVN,Polsat,Polsat Info,TV 4.Cena za ten pakiet 54,00zł przy rocznej opłacie wychodziło 48,60 zł. 2.Wizja Sport/pakiet podstawowy+Wizja Sport+Raelity TV premium/ cena za miesiąc 75,99zł przy opłacie rocznej 68,39 zł. 3.Wizja Filmy/pakiet podstawowy + kanał filmowy premium HBO/ cena za miesiąc 75,99zł przy rocznej opłacie 68,39 zł. 4.Super Wizja/pakiet podstawowy+Wizja Sport+HBO+Reality TV premium/ cena za miesiąc 85,00zł przy opłacie rocznej 76,49 zł.Ciekaw jestem Waszych komentarzy.Pozdrowienia

A po drugie odnośnie sprzedaży n-ki artykuł z Pulsu biznesu Wizja TV http://www.pb.pl/2/a/2011/07/07/ITI_szuka_kupca_na_TVN A tak robi się ciekawie.Nie wiadomo czy te prawa nie wrócą do nas okrężną drogą.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać. Cyfra w 3 lata z "ekskluziwa" spadłą na poziom CP.

To prawda. Z tego co widać, to Cyfra nagle zaczyna "odpuszczać"... Jeszcze niedawno można było zobaczyć w TV spoty reklamujące kanały Canal+ jako najlepsze domowe kino, w którym nie zabraknie świetnych filmów różnego gatunku i że tylko Canal+ dodaje emocji, a teraz? A teraz Cyfra mówi Nam tzn. "wciska" info, że zmienia strategię i zaczyna popularyzować jakieś mało znane polskie produkcje... :shock: Rzeczywiście dodali mi emocji tą informacją...

 

Canal+ bez 20th Century Fox będzie całkowicie bezwartościowym kanałem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...