Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Samo życie - smutne życie! Z dziewczynką i z lemoniadą w tle.

 

Wybrane komentarze:

 

Przykre ale jest to prawdziwe, tylko i Policja ma rację, że nie tylko oni by tak zrobili, ale jeszcze straż miejska, policja skarbowa itp. Ale czy ci funkcjonariusze, to zielone ludziki z UFO czy Krymu nie, oni tak jak i Korwin są, naszym Polaków portretem, tacy niestety jesteśmy, gdy dostaniemy nawet namiastkę władzy "dostajemy kociego rozumu" zapominamy o swoim lepszym ego, i musimy się popisać. To samo było za tzw. komuny, na której teraz wieszamy psy, ale nikt nie pomyśli? - przecież to byli Polacy nasi przodkowie, baki, dziadki, Rodzice czyli nasze rodziny. Ale kto robił źle ano oni, czyli kto?
To jest święta prawda co napisał Korwin, Policja to bezmuzgowy aparat ucisku , bez empatii , nie myślący , tylko gorliwie wypełniący zalecnia komendanta co do ilości zebranych mandatów . Przykład idzie z góry , jak skorumpowana jest góra taki jest dół. policja to nie są ludzi tylko roboty od karania i zbierania mandatów. Nigdy nie wiesz jak zatrzyma cię palant czy cię nie zastrzeli.

Po wyborach trzeba całą wierchuszkę policji wysłać na niezasłużoną emeryturę i zatrudnić nor,alnych ludzi , co będą służyć społeczeństwu . Teraz to jakaś paranoja , gdzie się ruszysz to stoi radiowóz i polują, legitymują bez powodu, a bandyci mają się dobrze.

Mieszkam w Kanadzie i nie jest problemem aby coś na ulicy sprzedawać. Nawet w dużych miastach może farmer przyjechać i sprzedawać swoje wyroby.Nie potrzebuje żadnego zezwolenia.Często jeżdżąc do Stanów ,widzę jak Meksykanie jeżdżą wózkami czy samochodami i sprzedają napoje czy lody.Jakoś nikt nie stracił na tym procederze.A ile jest farmerów w Stanach gdzie na ulicach i przy autostradach sprzedają co chcą.To tylko w tej dzikiej Polsce rząd nie może się nażreć i łupi swoich obywateli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"KUBA" to książka nie o sportowcu,a o człowieku. Mowa o Jakubie Błaszczykowskim. Moim zdaniem powinien przeczytać ją każdy, także fan futbolu, bo mimo wszystko pojawiają się tam wątki sportowe, ta książka pozwala w mojej ocenie zrozumieć naturę sportu i wielkich sportowców - dlaczego doszli do tego, do czego doszli.

Dla mnie to historia niezwykla. Opowiada o rodzinnej tragedii, o tym jakie to piętno wywarło na jego życiu i o tym jaką czlowiek może przejść metamorfozę, odmienić siebie(to nas łączy) i osiągnąć swoje cele, spełnić marzenia pomimo tak wielu przeciwności.

Rodzina- bez niej na pewno by się nie udało. Teraz gdy tak się deprecjonuję wagę rodziny, dostajemy piękne świadectwo jaka ona jest wartościowa, choć bywało ciężko i różnie( JB został nawet wyrzucony z domu) to jest ten fundament, to tu chce stworzyć swój dom jak skończy karierę. Piękny obraz- otwartej,życzliwej rodziny, gdzie drzwi się nie zamykają, panuje rodzinna atmosfera i nikt nie stoi z licznikiem kalorii.

Także przyjaciele- okazuje się,że najtrwalsze i najmocniejsze tworzą wspólne przeżycia,że stanowią to osoby z młodości, że upływ lat nic nie zmienił w tej kwestii, że ta relacja jest tak szczera i silna,że nie ma wpływu zmiana stopy życiowej Kuby( co świetnie świadczy o nim i o jego przyjaciołach) i że wzajemnie dba się o tą relację. Jak widać można i z tego też wyciągnę wnioski dla siebie :)

Myślę,że to jest wartością tej książki,że dostajemy prawdziwy wizerunek Kuby. Ile my to już znamy lukrowanych historii, gdzie wielcy sportowcy s ą przedstawiani jak jednak bohaterowie bez skazy, pilny uczen- z paskami na świadectwie, grzeczne dziecko, które życie polegało jedynie na nauce i treningach. Tu mamy obraz chłopaka, dla którego piłka była pasją i który musiał rzecz jasna poświęcić się by móc się rozwijać- codzienne dojazdy 25 km,alle osoby, która uczyła się przeciętnie, sprawiała spore problemy wychowawcze, potrafiąca prowadzić nocny tryb życia, spać do 13.00, która nie była zbyt pomocna w obowiązkach domowych. Myślę,że to może burzyć pewne wyobrażenia, stereotypy,że to bliższy obrazek tysiącom,a może milionom młodym ludzi niż historia wielu innych gdzie są przedstawieni jako no właśnie już powiedziałem kto. Naprawdę w wielu momentach się uśmiechałem jak brat mówi,że prędzej uwierzy,że Kuba wracał o 5.00 do domu i biegł by zdążyć zanim Babcia wstanie aniżeli to,że wstawał by pobiegał :D Ważne też,że ten młody Kuba miał jednak wsparcie, naprawdę wierzono w to,że może zostać piłkarzem. Na pewno o,że w rodzinie był Jerzy Brzęczek też wiele zrobiło, odegrał on dużą rolę w życiu Kuby.

Wiele mnie w tej historii zaskoczyło, dostaję wizerunek osoby,a nie gladiatora, znajduję wiele podobieństw ze mną, dla mnie jest ona mimo wszystko optymistyczna.

Wielkie chapeau bas dla Małgorzaty Domagalik. Potrafiła zdobyć zaufanie Kuby jak i jego najbliższych , kapitalne cytaty dobrane do poszczególnych rozzdziałów. Bardzo dobra warsztatowa praca, wielomiesięczna. Dobrze,że skupiła się na aspekcie osoby,a nie kariery sportowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie, co powiedział Tomasz Lis: http://media2.pl/media/125839-Tomasz-Li ... erzam.html

Artykuł jest bardziej asekuracyjny niż usprawiedliwiający. A tym samym niskolotny. Nawet nie muszę się wysilać, by cokolwiek wystukać z klawiatury. Gdyż! Zaraz pod tym "zaczepno uszczypliwym artykułem" - ktoś inny mnie wyręczył:

Komuś o taką polaryzację wybitnie chodziło.Mniej więcej od 9 lat, kiedy rządy PiS wg. tej drugiej strony zaczęły atak na wszystko i wszystkich nie po ich stronie, Polska ponad wszystkim innym się podzieliła. Ten komu chodziło o dzielenie narodu- może być dumny.

Nie ważne, czy interesujesz się polityką, czy nie, przy głębszym poznaniu, trzeba się w tym bagnie zawsze określić. Jak mówisz, że gardzić polityką w polskim wydaniu- jesteś bardziej [beep]g, bo on tak ma, że nic go nie interesuje a potem pretensje a z dwojga złego wybierze PO. Znów jak chodzisz do Kościoła, to pewnie 100% PiSior.

Pan Lis dał się wciągnąć w to dzielenie i teraz ma pretensje, że ludzie Nim gardzą. Skoro używa takich słów, problem jest. Podobnie Pan Karolak. Teraz po wygranej na jesieni, role się ciut odwrócą, z tymże pisma niepokorne będą przychylne władzy,a tzw.mainstream będzie obśmiewał każdy ruch koalicji.

Niestety, jakiej dziedziny życia się nie dotknie w Polsce, kończy się na polityce; smutne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Syria, to nie Afryka Płn. to Debreczyn na Węgrzech. Odległość mniejsza jak z Krakowa do Warszawy.

http://www.liveleak.com/view?i=54c_1436733775

Wkrótce będziemy mieć to samo w Polsce. Ciekawe że polskie media poinformowały o zamieszkach, pokazały tylko spalone kosze na śmieci, Policjantów i tyle. Wydzierającej się dziczy już nie pokazano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuski aktor Gerald Depardieu jest na Ukrainie osobą ''persona non grata'' i tym samym został wprowadzony zakaz wyświetlania filmów z jego udziałem w telewizji:

http://www.biztok.pl/lifestyle/ukraina- ... ego_a21832

 

Zakaz także obejmuje m.in. Emira Kusturice, Olivera Stone'a który Ukraińców nazwał ''faszystami'' czy Stevena Seagala. Ukraińcy nie obejrzą takich filmów jak m.in. ''Asterix i Obelix'', ''Danton'', ''Francuski pocałunek'', ''Underground'', ''Urodzony 4 lipca'' czy ''Liberator''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[flash=480,385]https://www.youtube.com/watch?v=watch?v=FHHa5BxHLm0

 

Z wielką przyjemnością przedstawiamy utwór muzyczny o Ostródzie w wykonaniu Ludmiły Warzechy. Tekst i muzykę napisał Waldek Skarżyński natomiast aranżacje, wykonanie oraz gitary zrealizował jego syn Krzysztof Skarżyński. Mamy nadzieję że się spodoba i dzięki Wam stanie się przebojem tegorocznego lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dwa wypadki pociagow Pendolino na przejazdach kolejowych, jeden w Czechach, drugi w Polsce. Oba z udzialem polakow. Wycofal bym je za wczasu z "naszych skladow", widac z samego poczatku sa pechowe, oby nie doszlo do powaznej katastrofy ladowej, z udzialem tych pociagow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo oczywiście one były przyczyną wypadków :lol2: To wina tych nieudolnych kierówców, ich trzeba ukarać a nie poszkodowanego. Po za tym gdzie był ten drugi wypadek? Nie słyszałem o nim.
Nie przyczyna, lecz braly udzial, dziwnym trafem oba sklady "Pendolino" w jeden dzien. Pechowe one moga byc dla Polski. To tylko moje wnioski z dnia wczorajszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...