Skocz do zawartości

Za jaką stacją radiową najbardziej tęsknicie?


djclassic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy już był taki temat, bo nie chce mi się szukać.

 

Tak jak w temacie. Za jaką stacja radiową najbardziej tęsknicie.Jeśli chodzi o mnie to najbardziej brakuje mi dwóch stacji. Pierwsza to Radio Pomoże z Bydgoszczy. Ramówka bardzo dobrze ułożona. Radio na żywo właściwie całą dobę. Programy autorskie o ile dobrze pamiętam co dziennie wieczorem. Dziś niestety takiej rozgłośni szukać ze świecą.

Drugą stacją jest Radio Eska Nord z Gdyni. Ale jeszcze za czasów M. Sobesto. Muzyka bardzo dobrze poukładana. Brakowało mi jedynie programów autorskich.

Edytowane przez djclassic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Sobesto, to brakuje mi Radia PIN. Na szczęście część redaktorów dalej ma swoje audycje w innych miejscach.

 

"Muzyka dla dorosłych" Marcina Sobesto to teraz "Biuro piosenek znalezionych" w Radiu Kolor.

https://radiokolor.pl/audycje/br/125/biuro-piosenek-znalezionych

 

"Pinacolada 2.0" Staszka Trzcińskiego w RadiuSpacja

https://radiospacja.pl/shows/pinacolada-2-0/

 

"Etno Faza" Sebastiana Korsaka w Radiu Dla Ciebie.

https://www.rdc.pl/rdc_audycje/etnofaza/

 

Maciej Ulewicz, czyli KrUlewicz w Chillizet.

https://www.chillizet.pl/Programy/(programy)/KrUlewicz

 

Daję pewną namiastkę dawnego PINu. Brakuje mi wiadomości i przeglądu wydarzeń pod względem ekonomicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Telewizja Urbanski napisał:

za lokalną stacją radiową z Koszalina - Vigor FM

Vigor z tego co pamiętam nadawał ze Słupska. W Koszalinie miał tylko nadajnik. No jak na tamte czasy, to było dobre radio. Odbierałem ich w słabej jakości na 102.9 FM ze Słupska. Dziś spokojnie wg. mnie przebiło by Eskę i RMF Maxxx.:razz:

Edytowane przez djclassic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kiler napisał:

Ja tęsknie za lokalnym radiem z Kwidzyna - Radio PM

Power Music czyli PM na początku to było radio, ale później mniej więcej od 1997 roku zrobiła się już tylko pucha. Jeszcze gorsza niż dziś mamy w naszym eterze. Z automatu grali chyba już od godzin południowych:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
9 minut temu, A&G napisał:

W kolejności najbardziej mi brak:

 

1. RMF FM z lat 90.,

2. Radio WAWa z początku lat 2000.,

3. Radio FAN (w Krośnie).

Tak. RMF FM do startu „Faktów" i „Poplisty" to było coś. Mogliby się na tym inspirować teraz. Co do Meloradia to się zgodzę - nawet mogliby użyć playlisty za czasów „Łagodnych Przebojów" w Radiu Plus i tamtejszą formułą. 

 

 

W dniu 31.01.2022 o 13:35, djclassic napisał:

Nie wiem czy już był taki temat, bo nie chce mi się szukać.

 

Tak jak w temacie. Za jaką stacja radiową najbardziej tęsknicie.Jeśli chodzi o mnie to najbardziej brakuje mi dwóch stacji. Pierwsza to Radio Pomoże z Bydgoszczy. Ramówka bardzo dobrze ułożona. Radio na żywo właściwie całą dobę. Programy autorskie o ile dobrze pamiętam co dziennie wieczorem. Dziś niestety takiej rozgłośni szukać ze świecą.

Drugą stacją jest Radio Eska Nord z Gdyni. Ale jeszcze za czasów M. Sobesto. Muzyka bardzo dobrze poukładana. Brakowało mi jedynie programów autorskich.

Z Eską Nord kojarzy mi się Babcia Władzia i jej rap do jednej z piosenki Eminema w jej przypadku z tekstem o WC w pociągach PKP. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A wiecie, za jaką stacją radiową najbardziej tęsknię? Za Radio PIN. słuchałam jej codziennie😀 w drodze do pracy i zawsze mi poprawiała humor. Super muzyka, świetni prowadzący i zawsze na bieżąco z tym, co się dzieje na świecie. Niestety, już nie nadają, ale mam nadzieję, że kiedyś wrócą! Ostatnio szukałam jakichś nagrań z tamtych lat, żeby przypomnieć sobie te chwile. Można powiedzieć, że to była moja muzyczna strefa komfortu, gdzie zawsze czułam się jak w domu. Pamiętam też te śmieszne konkursy, w których próbowałam brać udział. 😅 Ach, dobre czasy! Mam nadzieję, że nowe pokolenia też mają swoje ulubione stacje, do których będą wracać wspomnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2022 o 10:22, Poland napisał(a):

Za Radiem Tak z Kielc a także Radiem Wanda, Blue FM, KRK FM (Radiem Alfa) z Krakowa, Radiem Maks z Tarnowa i Radiem Echo i Radiem Galicja z Nowego Sącza.

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o Radiu Region. W każdej z tej rozgłośni były całkiem dobre oferty programowe. Przykładowo w Alfie i Taku ramówka potrafiła zawierać zarówno audycje z muzyką oldiesową jak i... klubową chociażby z dyskoteki Energy 2000. Dodatkowo w tej drugiej stacji była audycja hiphopowa. Teraz swego rodzaju namiastką Radia Tak jest Radio Rekord. 

Fajnym pomysłem był też program „Fresh KRK" w KRK FM gdzie zapraszano słuchaczy do współprowadzenia programu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiadomo, że jako Wielkopolanin mieszkający niedaleko Poznania, najbardziej tęsknie za najlepszym radiem z muzyką klubową house i trance czyli Rmi Fm, a potem Planeta Poznań, to było cudowne radio, pamiętam że jeszcze np jedną z moich ulubionych audycji była lista przebojów Taneczna 20 RMI Fm a także Hop na Top, pamiętam że np Hop na Top pierwszej notowanie które usłyszałem tak przez chwilę w kwietniu 2000r a potem od 04. czerwca.2000r od chyba notowania 284 regularnie słuchałem Hop na Top podobał mi się głos  prowadzącego Dj Darka Diaza a potem wiem że w 2002r listę Hop na Top prowadził Piotr Wawrowski a z kolei Taneczną 20 to pamiętam że Jacek Zimnik słucham teraz wspominkowo skrótu T20 84 notowania, potem wiem, że prowadził ją Dj Tomasz Wawrzywniak Dj Turbo.

Tylko a propo Taneczna 20 ktoś wie, że skoro 84 notowanie było w listopadzie 2004 nie jest na YT konkretna data skrót T20 to jak by ktoś kiedy było 1 notowanie T20 a szkoda, że nigdzie nie znajdę notowania Hop na Top z marzec - wrzesień 2000 czy notowania Hop na Top z lat 2003-2006 nagrane na YT.

 

Może ktoś dokładniej napisać jacy prezenterzt i dj byli w Rmi Fm i jakie programy prowadzili  w latach 1998-2008?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dawnym TokFM z lat 90- tych, za audycjami gdy ludzie dzwonili i było to na żywo, bez cenzury. 

 

Za RMF z panią Drzyzga, Brianem i panem w pasjonujący sposób opisującym roboty drogowe czy korki w Krakowie, czyli Radio Małopolska Fun, krótko mówiąc.

 

Fajne było radio Alfa z muzyką lat 80-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...