Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie wiadomo co z FA Cup, z tego co mi widziałem prawa skończyły sie w tym sezonie Eleven.

Niemniej po tym sezonie prawdopodobnie CANAL+ nie bedzie miało juz żadnej ligi na wyłącznosc i to jest poteżny cios dla nich

do tego strata żuzla na rzecz EUROSPORTU i nie wiadomo co  z NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałoby jakiś sens gdyby faktycznie ceny subskrypcji były niższe. W innym przypadku wygodniej zainstalować apkę na tv lub puścić przez telefon niż przeklikiwać się pilotem od dekodera. Szczególnie, że między serwisami filmowymi raczej się przeskakuje, w jednym miesiącu abonuje się jeden w kolejnym drugi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, michael112 napisał:

  (cytat z tematu Viaplay

 

Właśnie mi się wydaje że wkrótce Canal+ może rozwinąć się w kierunku bycia agregatorem różnych usług. Zaproponują widzom pakiet np. Netflix + Disneyplus + HBO Max + Viaplay, do tego Canal+online i kanały różnych nadawców i ceny będą niższe niż kupowanie tych usług osobno.

Dekodery oczywiście będą musiały być hybrydowe: satka + online.

Taki model przyjmują też we Francji, ale co z tego jak tańsza subskrypcja wiąże się z koniecznością podpisania aneksu na 24 miesiące. Jakoś nie wydaje mi się,  że oferując Netflix 5zł taniej w zamian za brak elastycznością skuszą mnóstwo klientów. 

 

To raczej akt desperacji. Było trzeba się obudzić w latach 2010-13, a nie gdy już wszystko "pozamiatane". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@supersupreme od lat abonuję Canal+, a meczu nie obejrzałem oni jednego. Seriale ich owszem. Raz lepsze, raz gorsze. I serio. Są ludzie mający Canal+ nie dla sportu. Ja osobiście nie przepadam za oglądaniem spoconych facetów biegających za piłką. I jak sam widzisz, widz sportowy jest mało lojalny. Masz prawa jest, stracisz prawa to ucieka. A miliony trzeba wydać. Jak żyć?

 

Co do Disney+. Z bajek wyrosłem, a bajki dla dorosłych mnie nie kręcą. Ale biorąc pod uwagę komentarze tutaj, to bez sportu pewnie też sobie nie poradzą w Polszy. Podobnie jak Netflix czy HBO. No a Canal+ to na straty... chociaż nie czekaj...  nawet potrafią połączyć Canal+ z HBO, Eleven czy Netflixem :D

 

No i czekam jak cała Polska rusza oglądać piłeczkę live w streamie za 34 zł. Szczególnie tam, gdzie mają internet mobilny :)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil2505 napisał:

@Przemek2892 a jakie ma to znaczenie? Jak konkurencja postawi więcej kasy na stół to prawa pójdą gdzie indziej. 

 

Masz przykład z ligą angielską. Wielu mówiło, że te prawa na pewno zostaną w C+, bo są od ponad 25 lat i ma dobre relacje z C+. 

No i jak widzisz - niewiele to dało. :)

Ale PKO ekstraklasa to jest nasz rodzinny produkt i to spółce ekstraklasa SA będzie zależało z kim nawiązać dobrą współpracę oczywiście zgadzam się z tobą że ktoś kasy i wygra przetarg na nadawanie ekstraklasy a spółce która odpowiedzialna jest za rozgrywki ekstraklasa będzie zależało że to był nadawca telewizyjny a nie nadawca internetowe

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, muza_tv napisał:

@supersupreme od lat abonuję Canal+, a meczu nie obejrzałem oni jednego. Seriale ich owszem. Raz lepsze, raz gorsze. I serio. Są ludzie mający Canal+ nie dla sportu. Ja osobiście nie przepadam za oglądaniem spoconych facetów biegających za piłką. I jak sam widzisz, widz sportowy jest mało lojalny. Masz prawa jest, stracisz prawa to ucieka. A miliony trzeba wydać. Jak żyć?

 

Co do Disney+. Z bajek wyrosłem, a bajki dla dorosłych mnie nie kręcą. Ale biorąc pod uwagę komentarze tutaj, to bez sportu pewnie też sobie nie poradzą w Polszy. Podobnie jak Netflix czy HBO. No a Canal+ to na straty... chociaż nie czekaj...  nawet potrafią połączyć Canal+ z HBO, Eleven czy Netflixem :D

 

No i czekam jak cała Polska rusza oglądać piłeczkę live w streamie za 34 zł. Szczególnie tam, gdzie mają internet mobilny :)

Cała Polska nie ruszy oglądać tych meczów online, szczególnie ze względu na ograniczenia techniczne ale też nikt bez tych meczów nie będzie abonował paczki c+ bo i po co? 

 

Porównywanie produkcji własnej filmowo-serialowej c+ gdzie masz ze dwa seriale na krzyż w roku z czego kolejne sezony już są bardziej nastawione na odcinanie kuponów do inwestujących grube miliony (jak nie miliardy) w produkcję własną netfliksa/hbo/disneya/amazona też moim zdaniem nie ma sensu. Nie ta liga. 

 

Za ekstraklasę też nikt specjalnie nie będzie przepłacał w c+ jak na dzień dobry jako nowy klient dobierze ją sobie za 10 złotych do pakietu za 60 w cyfrowym polsacie. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emirates Siłą Eleven Sports / HBO / Canal+ jest obecność na platformach sat oraz w kablówkach. Uwierz. Można zrobić taką ofertę (tv + net + telefon), że klientowi  "wciśnie się" na fajnych warunkach dodatkowy abonament niby w cenie. Przecież u mnie w kablu Polsat Sport Premium czy Eleven Sports rozdają po 5 zł, a HBO plus HBO GO po 15 zł. I się sprzedaje. Z Canal+ jest gorzej, bo 35 zł już trudniej wcisnąć, ale i tak dają na 3 miechy za free za przedłużenie abonamentu :)

 

Czasami warto popatrzeć na świat realnie, a nie przez pryzmat swoich upodobań. Baza operatorów płatnej TV to dziś około kilkanaście mln Polaków. Operatorzy już tam wiedzą jak zainteresować, gdy zainteresowania brak. Dodatkowo wygoda - pyk w jednym dekoderze, a nie latanie po komputerkach :)

 

 

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, muza_tv napisał:

@emirates Siłą Eleven Sports / HBO / Canal+ jest obecność na platformach sat oraz w kablówkach. Uwierz. Można zrobić taką ofertę (tv + net + telefon), że klientowi  "wciśnie się" na fajnych warunkach dodatkowy abonament niby w cenie. Przecież u mnie w kablu Polsat Sport Premium czy Eleven Sports rozdają po 5 zł, a HBO plus HBO GO po 15 zł. I się sprzedaje. Z Canal+ jest gorzej, bo 35 zł już trudniej wcisnąć, ale i tak dają na 3 miechy za free za przedłużenie abonamentu :)

 

Czasami warto popatrzeć na świat realnie, a nie przez pryzmat swoich upodobań. Baza operatorów płatnej TV to dziś około kilkanaście mln Polaków. Operatorzy już tam wiedzą jak zainteresować, gdy zainteresowania brak. Dodatkowo wygoda - pyk w jednym dekoderze, a nie latanie po komputerkach :)

 

 

Pisałem wcześniej, że zostaną im głównie starsze osoby niezorientowane w prawach, ofercie i cenach i będą golić te owieczki. Co do wygody to wygodniej mieć wszystko w telewizorze, apkę viaplay, hbo, netfliks itp. niż szukać tego na dekoderze. Bez latania po komputerkach. Do tego zawsze premier league masz ze sobą w apce na tel. 

 

Z roku na rok będzie coraz mniej osób przedłużających bezmyślnie umowę na kolejny okres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, emirates napisał:

Pisałem wcześniej, że zostaną im głównie starsze osoby niezorientowane w prawach, ofercie i cenach i będą golić te owieczki.

100% racji. Młodych już nie interesuje telewizja znana do tej pory. Streaming i brak wiążącej umowy to przyszłość.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, emirates napisał:

Pisałem wcześniej, że zostaną im głównie starsze osoby niezorientowane w prawach, ofercie i cenach i będą golić te owieczki.

Legalny dostęp u mnie w kablu:

od 5 zł za Eleven Sports to "dojenie"?

od 5 zł za Polsat Sport Premium to "dojenie"?

od 15 zł za HBO + HBO GO to "dojenie"?

Serio?

 

Do tego w pakiecie znacznie tańszy internet plus tańsza pełna oferta TV. Będoooo uciekać!

 

Ja sam się daję golić... Pełna oferta TV z dekoderem z nagrywarką (w tym kanały telematyczne C+ i sportowe Polsatu) + internet 300 Mb/s + HBO/HBO GO + Cinemax + Canal+ wszystko za 105 zł.  Wygodnie w telewizorku, a jak potrzeba to GO :D

 

Masz rację. 34 zł za Bundesligę (jeśli chodzi o rozgrywki ligowe), Ligę Europy w pierwszym roku i polski "Fort Boyard" na komputerku lub telefoniku to super oferta Viaplay

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie tylko Canal+ się to tyczy. Myślę, że w najbliższych latach Polsat, Eleven Sports również stracą na rzecz Viaplay. Wcale bym się nie zdziwił, jak przy następnym przetargu cała Liga Mistrzów wyląduje w Viaplay, bo skoro kupują w pakiecie na kilka krajów, to tak może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, emirates napisał:

Do tego zawsze premier league masz ze sobą w apce na tel.

 Wooow. Supcio. A widać tam piłkę? :D

A jak oglądasz i pijesz piwerko to w której ręce masz telefonik? :D

 

Tak swoją drogą. Takie Euro 2020. Ciekawe dlaczego jak jesteśmy w domu to wolimy obejrzeć na ekranie telewizora za pomocą tradycyjnego przekazu. A transmisja online na smartfoniku wykorzystujemy, gdy akurat np. jesteśmy na działce czy weselu znajomego (i nie mamy dostępu do tradycyjnej TV) :)

29 minut temu, TimesSquare napisał:

100% racji. Młodych już nie interesuje telewizja znana do tej pory. Streaming i brak wiążącej umowy to przyszłość.

 Szczególnie, gdy można podzielić abo na kilku ziomali. Lub wykupić jakiś mało legalny kodzik :D

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, muza_tv napisał:

Legalny dostęp u mnie w kablu:

od 5 zł za Eleven Sports to "dojenie"?

od 5 zł za Polsat Sport Premium to "dojenie"?

od 15 zł za HBO + HBO GO to "dojenie"?

Serio?

 

Do tego w pakiecie znacznie tańszy internet plus tańsza pełna oferta TV. Będoooo uciekać!

 

Ja sam się daję golić... Pełna oferta TV z dekoderem z nagrywarką (w tym kanały telematyczne C+ i sportowe Polsatu) + internet 300 Mb/s + HBO/HBO GO + Cinemax + Canal+ wszystko za 105 zł.  Wygodnie w telewizorku, a jak potrzeba to GO :D

 

Masz rację. 34 zł za Bundesligę (jeśli chodzi o rozgrywki ligowe), Ligę Europy w pierwszym roku i polski "Fort Boyard" na komputerku lub telefoniku to super oferta Viaplay

Jako dojenie miałem na myśli cenę paczki c+ w ich platformie i w kablu. W kablu mam za 40 zł na szczęście z opcją wyłączenia w każdym momencie i trzymam tylko dla premier league bo od daaawna nie ma na c+ fajnych filmów w moim guście (seriali z małymi wyjątkami w zasadzie nie oglądam). 

 

Ceny elevenów i polsatów sport to inny temat. Też mam za jakieś grosze i jest ok, szczególnie że też śmigają w UPC go tv. Tylko co to ma do atrakcyjności/rezygnacji z paczki c+ po utracie praw do ligi angielskiej? 

 

Na telefonie po pierwsze awaryjnie bez problemu da się obejrzeć mecz, szczególnie w aucie bardziej się liczy, że komentarz słychać. A po drugie bardziej chodziło mi o to, że wszystkie prawa noszę w kieszeni i wystarczy, że rzucę je sobie na dowolny tv z chromecastem albo wezmę swojego chromecasta i mogę na każdym tv mieć dostęp do oferty za którą płacę. 

 

Tak samo jak pojadę do rodziców to tylko odpalam apkę w tv i mam wszystko za co płacę. Apka UPC działa płynnie i nie do odróżnienia od satki na necie 7 Mb/s. Zakładam, że z viaplay będzie tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że ja potracili prawa przy okazji startu Eleven Sports to paczka Canal+ stanieje. Owszem... u mnie w kablu (zresztą tym samym co u Ciebie) ceny za Canal+ są od 60 do 35 zł. I jakoś im się sprzedaje mimo narzekań. Ja tylko podkreślam, że Canal+ ma wiele możliwości manewru. Zawsze mogą zrobić jaką promkę w kablu itd. Ale ich siłą jest to, że są w telewizorze. Że dzięki operatorom mają dostęp do pokaźnej bazy - jeden telefon wystarczy by włączyć pakiet i opalić w dekoderze.

 

Sam jestem ciekawy jak Viaplay poradzi sobie zamykają się tylko na dostęp online. I to cały czas podkreślam. Siłą Canal+ czy Eleven Sports jest zasięg w tradycyjnej TV oraz online. Te kanały dostępu się uzupełniają. Płacisz raz a oglądasz w TV jak jesteś w domu, lub online jak jesteś w terenie. Owszem. Konsumpcja mediów się zmienia. Pytanie czy w Polsce transmisje online są już tak popularne, by wydawać niemałe pieniądze na transmisje. Wątpię, bo mecz fajnie ogląda się na ekranie TV, najlepiej w większym gronie, a nie z głową przy smartfonie.

 

Zobaczymy. Canal+ raczej bym nie uśmiercał, chociaż pewnie zmieni się profil odbiorcy. Ale też Viaplay może dzielić się sublicencjami, jak zobaczą, że na online w Polsce zbytnio zarobić nie można. Na pewno najbliższy rok będzie ciekawy na rynku medialnym.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muza_tv napisał:

Pytanie czy w Polsce transmisje online są już tak popularne, by wydawać niemałe pieniądze na transmisje. Wątpię, bo mecz fajnie ogląda się na ekranie TV, najlepiej w większym gronie, a nie z głową przy smartfonie.

 

Żyjemy w roku 2021 czy 2011? Nie raz oglądam mecze czy F1 ze znajomymi poprzez aplikację Eleven Sports i jakość jest taka sama jak przez satelitę. Na TV 55". 

Oczywiście, problemem może być to, że nie każdy ma dostęp do super szybkiego i stabilnego łącza, niemniej jeśli jest te 20 mbps to wtedy można oglądać w takiej samej jakości jak w tradycyjnej TV. Byle tylko był obraz 50 fps. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuje stwierdzenie że gdyby teraz cyfrowy polsat mocno zjechał z cenami za pakiety to zyski c+polska byłyby na granicy opłacalności.....no chyba że abonament viaplay  będzie np 10-20zł tańszy dla abonentów c+ lub dodawany do pakietu sportowego C+ jako "gratis" lepiej dla viaplay mieć grupę subskrybentów ze stałym dwuletnim zobowiązaniem niż samych "miesięcznych" którzy co 30 dni będą zakładać nowe konta żeby mieć PL za free :D

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, emirates napisał:

To zależy. Discovery często narzekało, że kupowanie praw dla wielu krajów dla eurosportów jest coraz trudniejsze bo właściciele wyciągają wyższe kwoty od pojedynczych nadawców np. lokalnych dla których to jedyny wydatek. 

 

Pewnie prawda leży po środku i narzekają Ci którzy prawa tracą. 

 

Myślę, że mogło mieć znaczenie, że c+ zawsze żydził na jakieś okrojone pakiety a tu nent kupiło wszystkie 380 meczów. 

 

Hehe c+ inwestowało w zabezpieczenia, żeby nie stracić premier league, ubijali kameleony, wyświetlali cyferki na meczach a i tak stracili prawa i to na rzecz nadawcy internetowego. 

Właśnie i teraz c+ kłamał, bo moim, ze nie można pokazać wszystkich meczów, a tu cyk, wszystkie 360 meczów bez problemu można było juz od dawna puszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, muza_tv napisał:

@emirates Siłą Eleven Sports / HBO / Canal+ jest obecność na platformach sat oraz w kablówkach. Uwierz. Można zrobić taką ofertę (tv + net + telefon), że klientowi  "wciśnie się" na fajnych warunkach dodatkowy abonament niby w cenie. Przecież u mnie w kablu Polsat Sport Premium czy Eleven Sports rozdają po 5 zł, a HBO plus HBO GO po 15 zł. I się sprzedaje. Z Canal+ jest gorzej, bo 35 zł już trudniej wcisnąć, ale i tak dają na 3 miechy za free za przedłużenie abonamentu :)

 

Czasami warto popatrzeć na świat realnie, a nie przez pryzmat swoich upodobań. Baza operatorów płatnej TV to dziś około kilkanaście mln Polaków. Operatorzy już tam wiedzą jak zainteresować, gdy zainteresowania brak. Dodatkowo wygoda - pyk w jednym dekoderze, a nie latanie po komputerkach :)

 

 

"Latanie po komputerkach" to przyszłość możesz patrzeć na sytuację i zakłamywać rzeczywistość ale zaczął to DAZN a Viaplay kontynuuje, jak będzie okaże się w praktyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata Premier League jest rewelacyjnym info dla abonentów Cyfrowego Polsatu, bo jeśli Viaplay zdecyduje się podzielić zakupionymi prawami, to sprzeda wszystkim bez wyjątku. Skończy się karta przetargowa; że jestem w Canal+ ponieważ mają ligę angielską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...