Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, WebMat napisał:

@Golbi84 Myślę, że nic wartościowego nie wyciągniemy już z tej dyskusji. Ja swoją opinię wyraziłem i nie będę się już powtarzał. Szanuję, że masz swoje zdanie i pozwolisz, że na tym zakończymy.

Wszystkie mecze 1 ligi z transmisją na IPLI te których nie ma w PS za free.

Uważasz że warto płacić w 32 lidze europy takie pieniądze za transmisje by sprowadzaly za to kolejny [beep] bez tej kasy transfery byłyby bardziej przemyślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Golbi84 Ja widzę jednak, że z Tobą nie można pisać jak z cywilizowanym człowiekiem. Po prostu nie chciałem Cię obrażać i pisać, że piszesz głupoty, ale tego nie uszanowałeś. Więc trochę sobie jeszcze popiszę dla sportu i poćwiczę przy okazji pisanie długich wypowiedzi. Bo wątpię żeby coś do Ciebie dotarło.

 

To wspaniale, bardzo się cieszę. Jak Zawisza za 300 lat wróci do 1 ligi, to może nawet któryś z tych darmowych meczów obejrzę. Gdyby C+ tak zrobił, a nie zrobi, bo jak wiemy oni tylko wszystko kodują i kodują, nie jak Czesi niezakodowani nasi sąsiedzi, to na pewno bylibyśmy teraz nie na 29. miejscu w rankingu UEFA, ale może i na 8.? Albo 5.? Jak uważasz, bo ja myślę, że nie tylko liga czeska, ale i liga francuska mogłaby się nas zacząć obawiać.

 

Ja nie rozumiem tego Polsatu (czytaj Ipli), dlaczego nie weźmie i nie zakoduje za 5 zł za mecz takiej transmisji z jednej kamery i bez komentarza. Przecież to czysty zysk: i tak wszystkie mecze muszą być filmowane np. do magazynu ligowego, więc po prostu zamiast nagrywać "na taśmę", wystarczy wrzucić stream do sieci. C+ na pewno by tak zrobił, bo to krwiopijcy francuscy, którzy chcą zniszczyć naszą ligę i to jest ich cel. Tak, na pewno, bo oni tylko kodują i kodują...

 

Moją wypowiedź bez ironii o zarobkach wstawiłem w spoiler. Ale nie bój się, jest odkodowana i darmowa. Ale gdyby to forum prowadził C+, to kto wie...

 

Spoiler

 

Tu nie chodzi tylko o transfery. Oczywiście, zgadzam się, że piłkarze są przepłacani, zarabiają nieadekwatnie za dużo w stosunku do wykonywanej pracy, a w przypadku piłkarzy grających na polskim podwórku także do jakości wykonywanej pracy. Jednakże rzeczywistość jest bardzo brutalna i niestety jakkolwiek dla zwykłego zjadacza chleba jest to frustrujące, to po prostu polskie kluby nie są w stanie sprostać warunkom finansowym piłkarzy.

 

Dlatego jak tylko jakiś piłkarz potrafi kopnąć prosto piłkę czy dokopnąć do bramki, to polski klub musi takiego piłkarza sprzedać. Bo ten na Zachodzie dostanie dużo lepszy kontrakt, z kolei klub woli sprzedać go w trakcie trwającego kontraktu, dopóki może za niego dostać jakieś pieniądze. W dodatku dochodzą takie samonakręcające się aspekty jak brak regularnej gry w europejskich pucharach. Młodzi perspektywiczni piłkarze chętniej woleliby zostać w polskim klubie, gdyby mieli gwarancję, że będą mieli okazję "pokazać się" Europie i światu.

 

Gdybyśmy chcieli mieć w polskiej lidze pełny skład zespołu piłkarzy na poziomie Milika, Piątka, Zielińskiego, Piszczka czy Fabiańskiego, to taki klub na same wynagrodzenia musiałby płacić ok. 200-300 mln zł. Cały budżet Legii, najbogatszego polskiego klubu to ok. 120 mln zł. Podobny problem mamy w reprezentacji, gdzie na szczęście polscy piłkarze muszą grać w naszej reprezentacji, jednakże na selekcjonera pieniędzy już nie ma. Dlatego od wielu lat polską kadrę prowadzą trenerzy z odzysku, których potem nawet żaden klub nie chce zatrudnić, nawet polski.


Na ostatnich MŚ nasz trener był drugi od końca pod względem zarobków, nawet reprezentacje biednych krajów afrykańskich nas wyprzedzały. Selekcjonerzy Niemiec, Portugalii, Rosji, Hiszpanii, Francji, Anglii zarabiali po 10-20 razy więcej. A szkoda, bo może gdybyśmy mieli normalnego trenera, to dzisiaj na koncie mielibyśmy medal na Euro 2016. Ale co by się działo, gdyby selekcjoner w Polsce zarabiał po 1 mln zł miesięcznie? Jakie byłyby protesty społeczne, a już szczególnie po każdej porażce? Dlatego zmarnujemy Lewandowskiego i niezłe pokolenie piłkarzy, bo mając niezły wóz jedziemy na łysych oponach.

 

 

Chyba wytłumaczyłem już wystarczająco dobitnie i szczegółowo, że nie jest problemem to, że w polskiej piłce jest za dużo pieniędzy. Choć zaraz napiszesz i tak swoje.

 

Zrozum i piszę to po raz pięćdziesiąty, że ten ranking nie odzwierciedla siły poszczególnych lig krajowych, tylko siłę zespołów grających w europejskich pucharach. Topowe czeskie kluby drenują całą czeską ligę z najlepszych zawodników i udana sprzedaż choćby jednego drogiego zawodnika to jest być albo nie być dla tych małych klubów. Z kolei tym topowym klubom udaje się zatrzymać czeskich piłkarzy możliwie jak najdłużej, bo menadżerowie tych klubów świetnie odczytali czeską mentalność i wiedzą jak przekuć to na korzyść klubu. Przy okazji oczywiście płacąc tym piłkarzom niemałe pieniądze. I nie mają skrupułów, żeby do tego czeskiego koktajlu dokupić ze dwóch dobrych piłkarzy np. za 2-4 mln euro.

 

A propos jeszcze pieniędzy z praw transmisyjnych - zobacz sobie podział środków z sezonu 2018/19 (nowszego nie mogę znaleźć, trzeba wziąć poprawkę, że teraz jest trochę lepiej):

https://www.sport.pl/pilka/7,65039,24835299,rekordowe-zarobki-klubow-ekstraklasy-ze-sprzedazy-praw-telewizyjnych.html

 

Tak małe rozwarstwienie jest śmieszne. Mistrz kraju dostaje raptem 2,5x tyle co spadkowicz, 10% całości kwoty przy 16 klubach. I myślisz, że jesteśmy w stanie skopiować model czeski? Jak takie Zagłębie Lubin, Cracovia czy Górnik Zabrze ma w d...ie Legię czy Lecha, bo ma z czego żyć. A polski piłkarz jedynie czego pragnie to jak najszybciej uciec na Zachód i wierzyć, że powtórzy sukces Lewandowskiego?

 

Spodobało mi się i jednak wrócę, odnosząc się do wcześniejszych dyrdymałów.

 

W dniu 28.08.2020 o 13:54, Golbi84 napisał:

Nie wiedziałem że TVP ma mecz na wyłączność. Czy mecz jest tez w Canal+ czy nie? Na przykład w prawach jest coś takiego jak kwota zależy od emisji w Canal+ przecież wszystkie mecze są w Canal+

 

Czepiasz się. Pisałem, że C+ oprócz sezonu 2014/15 nie miał wszystkich meczów na wyłączność. Tak, TVP nie ma na wyłączność niczego, zaś Orange sport, Polsat Futbol i Eurosport miały niektóre mecze na wyłączność. I co to zmienia? Czy od tego podskoczymy w rankingu UEFA z 29. na 13. miejsce?

 

Jak TVP zapłaci 80 mln zł jak pierwotnie miało być to dostanie mecz na wyłączność. Ale zgodnie z twoją teorią to będzie wtedy gorzej, bo pieniądze psują ligę. Chyba, że psują tylko pieniądze te od C+.

  

W dniu 28.08.2020 o 13:54, Golbi84 napisał:

Ipla ma to samo także z meczami z Eleven Sport oraz F1 przez okres pandemii wszystkie mecze jedna płatne inne free

 

Nie wiem co mam napisać. Fajnie, zaj...ście, popieram. Jak będę kiedyś bardzo bogaty to będę korzystał tylko z takich płatności PPV po 5 zł za każde wydarzenie/program/mecz. Lubię jak czasem ktoś mnie robi w balona.

  

W dniu 28.08.2020 o 13:54, Golbi84 napisał:

Gadamy o lidze czy o Allegro? Czesi nie maja kanałów premium a ligę maja silniejszą od naszej (20 pozycja w rankingu) wydawać taka sumę na 32 ligę w rankingu to zbrodnia w biały dzień. A Czescy piłkarze nasza ligę wciągają nosem

 

Ja pisałem z sensem o Allegro. To, że ty nie potrafisz połączyć faktów jak widzę (bo znów piszesz to samo), to nie jest już mój problem. Ale powtórzę jeszcze i siedemdziesiąty piąty raz, bo może w końcu dotrze: ten ranking nie mierzy siły ligi, tylko siły klubów występujących w europejskich pucharach. Capisce??? Czy znów będziesz powtarzał te swoje januszowe dyrdymały?

  

W dniu 28.08.2020 o 13:54, Golbi84 napisał:

nie zdziwię się jak za chwile 1 liga poziomem przebije ESA

 

Oh, to na pewno tak będzie. Zaraz po tym jak wprowadzą modyfikację, że kluby 1 ligi spadać będą do Ekstraklasy, zaś mistrz kraju awansuje do 1 ligi. Ja tu w ogóle nie widzę sprzeczności!!! :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, WebMat napisał:

Czepiasz się. Pisałem, że C+ oprócz sezonu 2014/15 nie miał wszystkich meczów na wyłączność. Tak, TVP nie ma na wyłączność niczego, zaś Orange sport, Polsat Futbol i Eurosport miały niektóre mecze na wyłączność. I co to zmienia? Czy od tego podskoczymy w rankingu UEFA z 29. na 13. miejsce?

My jesteśmy na 32 miejscu a nie 29.

http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php?id_sezon=97

 

Tak gdyby prawa dostał Polsat Sport lub Eurosport byłoby lepiej dla mniejszych klubów reklama na stadionach dociera do większej ilości widzów

 

11 godzin temu, WebMat napisał:

Chyba wytłumaczyłem już wystarczająco dobitnie i szczegółowo, że nie jest problemem to, że w polskiej piłce jest za dużo pieniędzy. Choć zaraz napiszesz i tak swoje.

Nie nie jest ale jakie i skąd są pieniądze już tak. Transfery są lepsze jak ktoś wydaje własny pieniądz a nie darowany będzie mniej szrotu 1 liga robi obecnie lepsze transfery niż ESA. Mistrz Polski ma 10 porażek w sezonie

 

11 godzin temu, WebMat napisał:

Oh, to na pewno tak będzie. Zaraz po tym jak wprowadzą modyfikację, że kluby 1 ligi spadać będą do Ekstraklasy, zaś mistrz kraju awansuje do 1 ligi. Ja tu w ogóle nie widzę sprzeczności!!! :P

Żeś błysnął kompletnie idiotyzmem. Poziom ligi nie wskazuje która jest pierwsza w kolejności a jak prezentują się ekipy.

Edytowane przez Golbi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Golbi84 napisał:

Tak gdyby prawa dostał Polsat Sport lub Eurosport byłoby lepiej dla mniejszych klubów reklama na stadionach dociera do większej ilości widzów

Tyle że tu kwestia czego innego dotyczy, dokładniej teorii, jakoby kwestia kodowania ligi miała wpływ na miejsce kraju w rankingach. A nie ma.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Golbi84 napisał:

My jesteśmy na 32 miejscu a nie 29.

http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php?id_sezon=97

 

Tak gdyby prawa dostał Polsat Sport lub Eurosport byłoby lepiej dla mniejszych klubów reklama na stadionach dociera do większej ilości widzów

 

Mylisz się. Powtórnie zresztą, bo już o tym pisałem. Liczy się zakończony sezon 2019/20. I od ilości punktów z sezonu 2019/20 liczy się wszystkie miejsca w poszczególnych rozgrywkach oraz rozstawienia na obecny sezon.

 

Branie pod uwagę rankingu z obecnego sezonu jest nieuczciwe, gdyż w trakcie sezonu poszczególne kraje/kluby mogą zdobywać punkty nierównomiernie. Przykładowo cały top jeszcze nawet nie wrócił z wakacji, bo nie musi jeszcze grać w eliminacjach lub w ogóle w nich nie uczestniczy, więc ma zero punktów na ten sezon. Są kraje, które teraz nałapią punktów kilkoma drużynami, które odpadną w ostatnich rundach eliminacji. Zaś inne będą punktować jednym klubem aż do wiosny.

 

6 godzin temu, Golbi84 napisał:

Nie nie jest ale jakie i skąd są pieniądze już tak. Transfery są lepsze jak ktoś wydaje własny pieniądz a nie darowany będzie mniej szrotu 1 liga robi obecnie lepsze transfery niż ESA. Mistrz Polski ma 10 porażek w sezonie

 

Nie ma sensu dalej ciągnąć dyskusji. Kto inteligenty, ten zrozumiał. Bo szczegółowo wszystko opisałem.

 

6 godzin temu, Golbi84 napisał:

Żeś błysnął kompletnie idiotyzmem. Poziom ligi nie wskazuje która jest pierwsza w kolejności a jak prezentują się ekipy.

 

No to powiem, że dość ch...owo się prezentują ekipy 1 ligi z poprzednich sezonów w Ekstraklasie. Zresztą zgodnie z oczekiwaniami. No, ale Ty twierdzisz, że "1 liga poziomem za chwilę przebije ESA". Co ten koronawirus wyrabia, zdrowym ludziom w głowach miesza.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, WebMat napisał:

 

Mylisz się. Powtórnie zresztą, bo już o tym pisałem. Liczy się zakończony sezon 2019/20. I od ilości punktów z sezonu 2019/20 liczy się wszystkie miejsca w poszczególnych rozgrywkach oraz rozstawienia na obecny sezon.

Ten sezon skończył się tydzień temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

19 godzin temu, WebMat napisał:

Mylisz się. Powtórnie zresztą, bo już o tym pisałem. Liczy się zakończony sezon 2019/20. I od ilości punktów z sezonu 2019/20 liczy się wszystkie miejsca w poszczególnych rozgrywkach oraz rozstawienia na obecny sezon.

Rozstawienie na obecny (20/21) liczy się od punktów z sezonu 18/19 (i, oczywiście, czterech wstecz). Zakończony tydzień temu sezon 19/20 decyduje o rozstawieniu na przyszły sezon, 21/22. Mamy sezon 20/21 i w jego rankingu (oczywiście, po każdym meczu się zmieniającym) jesteśmy na 32. miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Vojthas napisał:

Rozstawienie na obecny (20/21) liczy się od punktów z sezonu 18/19 (i, oczywiście, czterech wstecz). Zakończony tydzień temu sezon 19/20 decyduje o rozstawieniu na przyszły sezon, 21/22.

 

To już, żeby być mega precyzyjnym. Mamy 5-sezonowy ranking UEFA krajowy i 5-sezonowy ranking UEFA klubowy. I przy rozstawieniach na obecny sezon 2020/21 decyduje 5-sezonowy ranking UEFA klubowy na koniec sezonu 2019/20 (nie 2018/19). To obecny sezon 2020/21, który dopiero się rozpoczął będzie decydował o rozstawieniach na przyszły sezon 2021/22.

 

Z kolei przy ustalaniu liczby miejsc dla danego kraju w Lidze Mistrzów i Lidze Europy na sezon 2020/21 oraz szczebla na którym zespoły rozpoczynają grę w tych rozgrywkach użyto 5-sezonowego ranking UEFA krajowego na koniec sezonu 2018/19. Idąc dalej, zakończony tydzień temu sezon 2019/20 zdecyduje o tym, że np. Szwajcaria straci miejsce w fazie grupowej Ligi Europy w przyszłym sezonie 2021/22.

 

22 minuty temu, Vojthas napisał:

Mamy sezon 20/21 i w jego rankingu (oczywiście, po każdym meczu się zmieniającym) jesteśmy na 32. miejscu.

 

W 5-sezonowym rankingu UEFA krajowym na niezakończony sezon 2020/2021 jesteśmy obecnie na 32. miejscu. Z tym, że nie możemy robić takiego ogólnego skrótu, że mamy 32. miejsce w rankingu albo że Włochy prześcignęły Niemców, bo to trochę tak jakby napisać, że aktualnym mistrzem Polski jest Górnik Zabrze (obecnie pierwsze miejsce w tabeli po dwóch kolejkach). Albo, że Lech Poznań jest 10. drużyną w Polsce i pisać, że jak można tyle przepłacać, skoro kluby o mniejszym budżecie są wyżej itp.

 

Nie piszę, żeby stosować się do tego literalnie aż do ostatniego dnia sezonu, bo ta zasada ma siłę przede wszystkim na początku czy w środku sezonu. Pod koniec jak lider będzie miał odpowiednią przewagę, to możemy sobie zacząć go nazywać przyszłym mistrzem Polski. I tak samo jak w grze w pucharach zostaną tylko drużyny z topu rankingu, to będzie już wiadomo że nie spadniemy w rankingu UEFA już bardziej i to miejsce 32. zostanie przez nas obronione.

 

*** Nie będę miał nic przeciwko, jeśli otrzymam jakąś specjalną oznakę za użycie kolorów w praktyczny sposób w wypowiedzi na forum. Zawsze się zastanawiałem po co one są, a jednak mogą okazać się przydatne. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...