Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.07.2019 o 22:48, bugmenot napisał:

Temat dotyczy C+ i nSport+.

No właśnie dotyczy C+ (i nie mówię tu o tytule wątku, bo nie o to w tym chodzi). Sam pisałeś, ze gdyby patrzyli na wyniki oglądalności to nie powinni jej przedłużać. Tylko co w takim razie w zamian? Żużel z nSportu mieliby przenieść? Liga Mistrzów u konkurencji. Mieliby zostać tylko z zagranicznymi? Przecież patrząc w ten sposób angielskiej też nie powinni przedłużać, bo ma niższą widownie niż Ekstraklasa (podobnie z resztą hiszpańska czy niemiecką). 

W dniu 8.07.2019 o 22:48, bugmenot napisał:

Napisałem, że to nie są dla mnie prestiżowe rozrywki, a nie, że mnie to nie interesuje ;).

No właśnie - więc po co pisać o prestiżu? Czy żeby coś kogoś zainteresowało musi prestiżowe? Chyba niekoniecznie. A już sam fakt, że to liga krajowa powoduje, że jest ona lepiej oglądana niż zagraniczne. 

W dniu 8.07.2019 o 22:48, bugmenot napisał:

No przecież wyżej już Ci napisałem, że osiągają.

Tak, napisałeś wyniki żużla z nSportu+, a nie C+ - w dodatku z poprzedniego sezonu, jakieś wyniki LM - której nie ma już w nc+ i oglądalność "Belfra" (co ciekawe jakoś oglądalnością dwóch ostatnich seriali się nie chwalili). A przetarg był rozst[beep]ny w zeszłym roku. Bez Ekstraklasy byłoby kiepsko.

W dniu 8.07.2019 o 22:48, bugmenot napisał:

A to w Polsce z NC+ jest wg CIebie jakoś różowo? ;)

Zresztą akurat na lidze francuskiej BeIN też wcale nie wyszedł dobrze, prawa są bardzo przepłacane i tyle.

Taki OSN np. zamknął swoje kanały sportowe, bo po prostu nie miało to dłużej finansowego sensu.

Nie jest różowo i prędzej czy później nadejdzie taki moment kiedy może być im trudno utrzymać klientów. Wytwórnie filmowe wpadają na pomysły zakładania swoich własnych platform VOD, podobnie może być ze sportem - widać to chociażby przy NBA. Dodatkowo ceny za prawa sportowe rosną z roku na rok. W tym kontekście CP jest w mojej ocenie lepiej przygotowane na nadchodzące zmiany (mają telefonie i internet). A te, wraz z rozwojem internetu - w tym 5G - na pewno nadejdą. 

Widać też co się dzieje we Francji.

A to, że Ekstraklasa jest zbyt droga - w pełni się zgadzam. Ale myślę, że sama ESA też ma świadomość, że to jeden z głównych (o ile nie główna) propozycji dla abonentów C+ i że będzie im bardzo zależeć by te prawa utrzymać. Prawa przedłużone na dwa lata i jestem przekonany, że kwota kolejnego kontraktu telewizyjnego znów nas bardzo zaskoczy.

 

Z resztą całość potwierdza nowy model dystrybucji kanałów. LM na Polsatach Sport Premium wylądowała w nc+. Ekstraklasa z C+ najpierw pojawiła się na kanałach TVP, teraz będzie - prawdopodobnie - dystrybuowana w podobny sposób do PSP. 

 

To też pokazuje, że całkiem możliwy może być scenariusz, ze C+ nawet nie będzie zależało na powrocie LM do kanałów swoich kanałów.

 

Już kiedyś przytaczałem ten przykład. Na początku nc+ zaproponowało odpowiednik dzisiejszego pakietu Extra+ z C+ za 119zł/miesięcznie. Oburzenie było ogromne. Ludzie nie chcieli tyle płacić. W 2015, gdy mieli przedłużać prawa - nadszedł Eleven, który przejął trzy główne ligi. Cena za odpowiednik Extra+ z C+ wynosi 99zł. Obecnie w tej cenie mamy Mistrzowską Piłkę, ale za Eleven nadal trzeba dopłacać 11,90zł. A ilu to obecnych abonentów Mistrzowskiej Piłki nie ma i dopłaca. I za Eleven podobnie. Jak widać łatwiej dodać dodatkowo płatne opcje niż podwyższać cenę samej paczki C+ pozostawiając te prawa w jednym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil2505

Cytat

No właśnie dotyczy C+ (i nie mówię tu o tytule wątku, bo nie o to w tym chodzi).

Do średnich wyników oglądalności ekstraklasy nSport też jest wliczany z wynikiem AMR 58 tys. ludzi  ;).

 

Cytat

No właśnie - więc po co pisać o prestiżu? Czy żeby coś kogoś zainteresowało musi prestiżowe? Chyba niekoniecznie. A już sam fakt, że to liga krajowa powoduje, że jest ona lepiej oglądana niż zagraniczne.


No ale to Ty mi napisałeś, że mnie to nie interesuje, bo nie uważam ekstraklasy za prestiżowe prawa. A jedno z drugim się nie łączy.

 

Cytat

Tak, napisałeś wyniki żużla z nSportu+, a nie C+ - w dodatku z poprzedniego sezonu, jakieś wyniki LM - której nie ma już w nc+ i oglądalność "Belfra" (co ciekawe jakoś oglądalnością dwóch ostatnich seriali się nie chwalili). A przetarg był rozst[beep]ny w zeszłym roku. Bez Ekstraklasy byłoby kiepsko.



Twierdziłeś, że nic się nie ma wyników takich jak ekstraklasa, co nie jest prawdą, bo są rzeczy, które oglądają się równie dobrze i lepiej. Przepraszam, że nie mam dostępu do pełnego panelu Nielsena, ale jeśli masz coś na obalenie mojej tezy to dawaj. A jeśli nie to nie ma sensu brnąć w tą dyskusje, podałem wystarczająco dużo przykładów.

A co do seriali to nie chwalili się, bo zapewne nie ma czym. Dobrze oglądały się dwa sezony "Belfra", jako tako "Kruk". Wysokobudżetowych seriali powinni robić 10 w roku, a nie 1-2. Kilka na pewno by chwyciło.

 

Cytat

A to, że Ekstraklasa jest zbyt droga - w pełni się zgadzam. Ale myślę, że sama ESA też ma świadomość, że to jeden z głównych (o ile nie główna) propozycji dla abonentów C+ i że będzie im bardzo zależeć by te prawa utrzymać. Prawa przedłużone na dwa lata i jestem przekonany, że kwota kolejnego kontraktu telewizyjnego znów nas bardzo zaskoczy.

No jak widać wcale im na tym specjalnie nie zależy, skoro jedną z ostatnich rzeczy na wyłączność swojej platformy zamierzają dać do konkurencji. Już to, że TVP Sport dostało prawa do meczy 1-3 wyboru było dużą sensacją no ale można było sobie tłumaczyć, że prawdziwy kibic jednak będzie chciał mieć Ligę+ i wszystkie spotkania. Ale teraz wygląda na to, że abonenci CP obejrzą sobie to wszystko ;).

Tak więc musiało im gdzieś wyjść, że mimo wszystko np. ktoś trzyma C+ dla ligi angielskiej czy dla filmów i seriali i jest to na tyle duża baza, że wszyscy nagle nie przerzucą się tylko na zestaw Canal+ Sport 3 i 4 ;).

 

 

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że jeśli nawet nowe Canal+ Sport 3 ,4 pojawią się w CP ( w co wątpię ) to cena będzie owiele większa i to tez może kusić do przejścia do NC+ :) Zastanawia mnie tylko fakt jakie nowe prawa się pojawią a na bank się pojawią :) 

Edytowane przez GoodMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kingofsouth napisał:

Ciekawe czy te kanały będą objęte badaniami oglądalności?  

Jest to możliwe.

 

4 godziny temu, kubus.kul napisał:

Miałem w swojej wcześniejszej wypowiedzi na myśli ITI Neovision S.A. - obecnego operatora platformy nc+ i nadawcę Canal+ w Polsce. Nowa Pani Prezes może w końcu wprowadza tam nową jakość i świeżość. Ten beton post Canal+ Cyfrowy trzymał się tam mocno i jak wspominasz czerpał mocno z Francji. A i we francuskiej centrali jak donoszą media wieje wiatr zmian ?

Pani Edyta pewne doświadczenie zawodowe już ma i nie wygląda na coś małego. Przez 7 lat (1998-2005) pracowała w NETII jako dyrektor ds. ekonomii i planowania biznesowego. Później przez 6 lat (2005-2011) była CFO (dyrektor finansowy, jedna z najważniejszych osób w hierarchii korporacji) w Ringier Axel Springer Polska. Po czym w 2012 awansowała na CEO w RASP. W nc+ jest od marca 2018 i była wiceprezesem zarządu ds. programowych i jednocześnie szefem pionu programowego odpowiedzialnego m.in. za strategię programową nc+, rozwój kanałów własnych, lokalne produkcje, kanały zewnętrzne, a także strategiczne partnerstwa biznesowe. Prezesem została w wyniku odgórnych zmian w Groupe CANAL+. Podobno w RASP miała kilka sukcesów, więc może przysłuży się również pozytywnie dla nc+.

 

3 godziny temu, GoodMen napisał:

Osobiście czekam na NFL-a i Ligue1 :) 

Prędzej zobaczymy omawiane CANAL+ SPORT 3 i CANAL+ SPORT 4 w Cyfrowym Polsacie, niż zakup jednych lub drugich rozgrywek przez nc+.

 

3 godziny temu, muza_tv napisał:

Przecież na platfomie CP ewentualnie pojawią się tylko DWA kanały, a nie cały pakiet.

To logiczne!

 

3 godziny temu, muza_tv napisał:

Tym bardziej, że w NC+ i kablówkach i tak to już wszystko jest (czytaj: dostęp do Ekstraklasy)

W przypadku nc+ i kablówkach te kanały mogłyby być po prostu skierowane do osób zainteresowanych samą Ekstraklasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, GoodMen napisał:

Myśle że jeśli nawet nowe Canal+ Sport 3 ,4 pojawią się w CP ( w co wątpię ) to cena będzie o wiele większa i to tez może kusić do przejścia do NC+ ......

Przecież te kanały powstają głównie z myślą żeby je sprzedawać w CP.

Tak jak można się było spodziewać pojawiły się na tp.10892H 27500 3/4.

Od 6.00 rozpoczęła się emisja na obydwu kanałach.

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, GoodMen napisał:

Myśle że jeśli nawet nowe Canal+ Sport 3 ,4 pojawią się w CP ( w co wątpię ) to cena będzie owiele większa i to tez może kusić do przejścia do NC+ :) Zastanawia mnie tylko fakt jakie nowe prawa się pojawią a na bank się pojawią :) 

Co ma się pojawić? Przecież mają Ligę Mistrzów w siatkówce, którą mogą zapchać wszystkie pozostałe anteny w tygodniu. :D Na rynku nie ma nic ciekawego z piłki nożnej - za Ligue1 nie warto nawet się brać. No chyba, że sprzedawca praw odda za pół darmo... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto "nadejszła" chwila gdy Canal+ dołączył do cebulanej ferajny.  Od ranka dla normalnych widzów jeszcze 2 kanały do omijania.

Niczym to, to nie rózni się w swej polityce i prestizu od obśmiewanego CP.  Choćby grosz do grosza... a w sprawozdaniu będzie +.

Pecunia non olet

Jak prześledzimy losy nadawania najwyższej klasy kopanej to od exklusiv...do bierzta i pokazujta (w domysle kto chce) jak chceta wskazuje, że ten punkt portfolio oferty sportowej  ITI  coraz bardziej uwierał niż budował "powera". A udostępnienie "dobra"  do tej pory zarezerwowanego dla swej wyjatkowej publiki za choćby grosze   wszystkim. A to droga wytyczona przez cebularzy z CP.

Oby tylko nie odbiło się to przeżutą cebulą dla ITI. Część widowni może wybać C+3,4 zamiast całej paczki.I zrezygnować z  nizniszczalnych Miłosnych historii i innych Hot shots.

Myślę, ze skończą się tu baje o prestiżu,  niezwykłości i potędze nc+. I tzw targecie (jakimś wyjatkowym) . Od dziś każde z tych skojarzeń będzie po prostu żałosne.

SK napisał, że firma wykazała jakiś tam zysk za 21 mcy   ale jak podzielimy to przez znaną (nc+)  i domniemaną (kabłówki +prepaid)   liczbę użytkowników usług to wyjdzie zysk ok. 1 korporacyjnego piwa z abonenta/miesięcznie.

I to w okresie gdy ITI nie inwestował w inne cele oprócz programowych...

Edytowane przez zuzik1111
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Nie rozumiem w czym jest problem. Czasy się zmieniają. Prawa sportowe są drogie, abonenci przyzwyczajeni do pół darmowych pakietów,  to platformy cyfrowe szukają nowych rozwiązań. 

Ja już od dawien dawna piszę , że wojenki NC+/ CP to tylko wymysł nas abonentów. Tam u góry w zarządach liczy się pieniądz, a żaden nie śmierdzi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na te C+ 3 i 4 w CP jeszcze bym tak nie napalał.  Canal+ wyraziło chęć sprzedaży, ale decyzja należy głównie do CP. A z nimi to różnie bywa. Sprzedawać chętnie ale z zakupem to już kłopot. Tak więc zobaczę, uwierzę. A tak nawet się nie łudzę.

Edytowane przez wojtekmedia2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kingofsouth napisał:

Nie rozumiem w czym jest problem.

Z reszty wypowiedzi wynika, że jednak Pan rozumie....

Ja, też "nie widzę problemu" a do swego (a jakże ironicznego) posta wykorzystałem nie swoje...a Wasze sformułowania zaczerpnięte z forum. Tylko tyle .

Oczywiście akceptuję prawo każdego do swej polityki, Ba, nawet się dostosuję...

A gdyby się okazało, ze ITI od swych klientów zażąda więcej ( i dodatkowych warunków) niż inni operatorzy ...to będziemy mieli kopię sponiewieranego pomysłu PSP .

I tym ITI dorówna CP.

Edytowane przez zuzik1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot ale już to pisałem - mówisz albo o oglądalności żużla w nSport+ albo o prawach, których w Canal+ już nie ma. Przetarg był w zeszłym roku i czymś byłoby trzeba zastąpić ESA w C+, gdyby tych praw nie przedłużyli,  więc nie rozumiem po co mieszasz w to nSport+? Owszem w tabelce jest też nSport+, ale co z tego skoro mówimy o ESA w C+  który jest dodatkowo płatny? 

No i skoro patrząc na wyniki oglądalności na które się powołujesz to nie powinni niczego przedłużać,  bo OBECNIE ani angielska ani hiszpańska ani niemieckiej nie ma takich wyników nie ma jak polska. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może dla Was Ekstraklasa jest tak atrakcyjna, że jesteście w NC+ i wydacie każde pieniądze na Canal+.

Ale z jakiegoś powodu ponad 3 mln abonentów CP jest właśnie tam  i nie płaczą po Ekstraklasie. Nowa strategia to jest właśnie zapukanie po kilka złociszy dla tych klientów (także w kablówkach i NC+), którzy może i by zapłacili więcej za Ekstraklase, ale nie za cały Canal+.

 

Nadal jednak platforma NC+ utrzymuje swój charakter - własne kanały tematyczne i cały pakiet Canal+ tylko w NC+ (jeśli mowa o satelicie).

 

Ja natomiast liczę, że NC+ i CP nawiążą nieformalną współpracę. Polsat przedłuży prawa do LM, NC+ do Ekstraklasy, podzielą się trochę z TVP. I wszyscy będą zadowoleni, szczególnie klient, który - bez względu na platformę - zyska stabilny dostęp do ważniejszych praw w fajnej cenie. Bez względy na platformę.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
5 minut temu, muza_tv napisał:

Panowie, może dla Was Ekstraklasa jest tak atrakcyjna, że jesteście w NC+ i wydacie każde pieniądze na Canal+.

 

Jest dobrze opakowana a w dodatku po pojawieniu się transmisji w 4K HDR całkiem przyjemnie to wygląda na naszych wielkich wypasionych TV. :rofl:

O kwestii sportowej oczywiście tutaj nie piszę , bo poziom jest słaby, ale ..... To MY Polacy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie dyskutuję o jakości sportowej. Każdy ogląda co lubi. Mam na myśli dostępność. Szeroką dostępność to kasa dla NC+ i lepsza współpraca z Ekstraklasą, która myślała o kanałach ligowych. Bo niektórzy plączą, że NC+ "traci wyłączność" na Ekstraklasę jak dadzą do CP. Ale właśnie podkreślam, że NC+ weszce poszła po rozum i zawalczy o tych, którzy nie są w NC+, a może wydaliby kilka złociszy na Ekstraklasę, bez zmiany platformy. A w NC+ nadal pozostanie chociażby 4K i inne rarytasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym iż gdyby abonenci CP chcieli to oglądać ...ale jak widać nie chcą więc nc+ zwyczajnie im to wepchnie i będzie liczyć że ktoś to kupi.

Zresztą patrząc na oglądalność jak i liczbę abonentów nc+ i CP to zdecydowana większość naszych rodaków tego nie chce oglądać.

Przecież to nie jest tak że to coś eksluzywnego, niezwykle drogiego zostanie komuś wreszcie udostępnione taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ludzie nie chcą oglądać. To ciekawe dlaczego mecze Ekstraklasy w TVP śledzi ponad 1 mln widzów, nawet w środku pięknego weekendu za oknem :)

Ludzie chcą oglądać, ale nie chcą płacić 50 złotych miesięcznie za Canal+ (takie ceny za Canal+ w kablu). Może i abonenci CP chcą oglądać, tylko nie chcą zmieniać platformy. A nawet jeśli nie chcą, to już operator powinien ich zachęcić, by oglądać, jeśli będzie miał kanały w ofercie.

 

Sam wiesz po NC+, zawsze łatwiej sprzedać pakiet z Canal+ z Ligą Mistrzów "w cenie". Podobne będzie kuszenie z kanałami z Ekstraklasą.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
8 minut temu, umek napisał:

Problem w tym iż gdyby abonenci CP chcieli to oglądać ...ale jak widać nie chcą

Jesteś pewny, że nie chcą?Ilość ludzi na forum to tylko część z milionowej społeczności CP.

Znajdą się chętni. Jestem tego pewien w 100% .

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że platformy doszły do wniosku, że kasa nie leży w wyłączności a w większej dostępności. Ruch podobny jak CP z PSP, z tą różnicą, że nc+ udostępnia te kanały za free dla swoich abonentów(posiadających paczkę C+) a CP woła o dodatkową kasę. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, umek napisał:

Chętni się znajdą...pytanie czy będzie to 5 osób czy ze 150.Kwestia ceny...ludzie tą ligę ogląda po 80 tyś osób w Polsce.....

Skąd takie dane wytrzasnąłeś ? ?  z tego co wiem to w samym NC+ ogląda ekstraklasę więcej osób. Mało tego ekstraklasa jest najchętniej oglądaną ligą wśród tych które posiada NC+. A sama oglądalność w TVP Sport meczów ekstraklasy mówi sama za siebie, że ludzie chcą to oglądać tylko nie koniecznie płacić za całą paczkę Canal+  dlatego zostają w CP. Tak więc o oglądalność w CP bym się nie martwił jeżeli nie przesadzą z ceną. Chętni się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...