Skocz do zawartości

Platforma Orange TV


Wizjoner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, spello napisał:

Śledź wątek uważniej, poza tym podałem dokument Orange w cytacie.

według tego dokumentu to Orange zaczyna uzywać CPE Netia Spot ;)

 

To dokument dla logistyki jakiś, T- Mobile używa tego dekodera to go mają w spisie też.

Przypominam, że na światłowodzie Orange są już (albo mają być, nie pamiętam teraz) świadczone usługi T-Mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam znowu pytanie odnośnie oferty Orange. Będę przedłużał umowę. Z tego co widzę oferta podrożała o 20zł (mam podstawowy pakiet telewizji dawniej za 90zł, teraz 110zł). I teraz moje pytanie jest następujące, bo byłem w salonie, powiedziałem, że chcę dokładnie to co miałem, czyli w takim razie wychodzi 110zł, ale do tego wciskają mi jakiś pakiet nc+ na urodziny czy coś takiego, tam jest pakiet nc+ extra, więc trochę programów więcej niż mam aktualnie w pakiecie optymalnym Orange. Mówiłem, że jednak nie chcę więcej programów, że interesuje mnie to co miałem, ale w salonie twierdzą, że tak się nie da, że te pakiety są teraz częścią oferty, tzn. że można z nich zrezygnować, ale że nie ma sensu, bo to nie wpływa na cenę, a programów ma się więcej. Ktoś się z tym spotkał? Faktycznie tak jest, że ma się ten pakiet nc+ extra dodatkowo i się za to nic nie płaci dodatkowo? Bo jakoś nie uśmiecha mi się jak potem się okaże, że będę płacić np. 20-30zł miesięcznie więcej.

 

I dodam, że z taką ofertą zetknąłem się w dwóch salonach, specjalnie poszedłem też do innego, by się upewnić. Ciekawi mnie czy to jakaś promocja czy co? Na stronie Orange pakiet extra+ jest za 3miesiące 0zł, a potem 29,99zł.

Edytowane przez Lipel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam opcji na czas nieokreślony, poprzednia umowa była tylko na zasadzie, że automatycznie przedłuża się na 6miesięcy.

A jak to wygląda z tym nc+? Ktoś się orientuje czy faktycznie w tej cenie 110zł, jest ten pakiet nc+ extra, i nic więcej za niego się nie płaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza kwestia - jaką masz deklarowaną prędkość Internetu? Jeżeli masz ją w umowie do 100 Mbit/s, to przedłużenie umowy będzie skutkowało podwyższeniem deklarowanej prędkości do 300 Mbit/s (100 Mbit/s nie jest już oferowana przy światłowodzie). Chyba, że masz po miedzi - wtedy ta uwaga ciebie nie dotyczy.

 

Druga kwestia - możesz pozostać w tzw. APU (Automatyczne Przedłużenie Umowy), umowa pozostaja taka, jaka była.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lukis90el napisał:

Pierwsza kwestia - jaką masz deklarowaną prędkość Internetu? Jeżeli masz ją w umowie do 100 Mbit/s, to przedłużenie umowy będzie skutkowało podwyższeniem deklarowanej prędkości do 300 Mbit/s (100 Mbit/s nie jest już oferowana przy światłowodzie). Chyba, że masz po miedzi - wtedy ta uwaga ciebie nie dotyczy.

 

Druga kwestia - możesz pozostać w tzw. APU (Automatyczne Przedłużenie Umowy), umowa pozostaja taka, jaka była.

 

A jak wtedy wygląda sytuacja przy takim automatycznym przedłużeniu? To znaczy chodzi mi o to co potem, jakbym np. chciał zrezygnować, czy zmienić umowę, albo np. dokupić jakiś pakiet tv, którego nie posiadam? Czy są wtedy jakieś problemy? I czy np. jeśli miałem dodatkowy pakiet Polsatu za 10zł/miesięcznie, to on mi nie przepadnie jak nie zawrę nowej umowy?

Co do prędkości to nie mam światłowodu, tak więc ta opcja mnie nie dotyczy.

 

A tak w ogóle orientuje się ktoś jak to aktualnie wygląda z telefonem stacjonarnym? Nadal trzeba go mieć? W zasadzie jest mi kompletnie niepotrzebny, ale zawsze było, że trzeba mieć, bo jak się zrezygnuje, to i tak płaci się za utrzymanie łącza, co wychodzi cenowo niewiele mniej niż jak się ten telefon posiada.

 

A jeszcze zadam takie pytanie, czy jest szansa by odzyskać kasę od Orange? Bo teraz jak się orientowałem odnośnie nowej umowy, to się okazało, że przy tej co mam aktualnie płaciłem cały czas 5zł więcej, mimo że dostawałem e-faktury, to naliczało mi właśnie te 5zł, tak jakbym dostawał faktury zwykłe. Czy jest jakaś szansa odzyskać kasę czy lepiej już sobie darować?

Edytowane przez Lipel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne przedłużanie umowy polega na automatycznym przedłużaniu jej na tych samych warunkach na okres 6 miesięcy, rozwiązać ją możesz składając wypowiedzenie na miesiąc przed zakończeniem (w 5 miesiącu), jeżeli będziesz chciał coś dobrać wówczas aneks, nowe warunki, nowa cena, nowy okres.

 

Nie trzeba mieć telefonu, wystarczy opłacać utrzymanie łącza.

 

Zgoda na oferty marketingowe to 5 zł, zaś na e-faktury to kolejne 5 zł. Może masz odznaczony kontakt przez Orange i firmy współpracujące w celach marketingowych i dlatego nie naliczają 5 zł rabatu. Jeżeli tylko przez e-fakturę złóż reklamacje, na czacie, infolinii lub salonie. Każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko że rezygnując z telefonu stacjonarnego rozumiem, że wypadam z Orange Love, bo tam telefon w pakiet wchodzi i teraz pytanie czy cenowo jest to opłacalne? Tzn. pamiętam, że zawsze była mowa, że utrzymanie łącza wychodzi cenowo podobnie jak opcja z posiadaniem telefonu, więc to specjalnie się podobno nie opłacało, czy coś się w tej kwestii zmieniło? Czy jak zrezygnuję z telefonu, ale dojdzie utrzymanie łącza, plus internet, plus telewizja, plus komórka, wszystko osobno, to czy nie wyjdzie mi drożej niż jak mam to Orange Love z telefonem? Telefon stacjonarny tak naprawdę mi kompletnie nie jest potrzebny do niczego, chętnie bym z niego zrezygnował, ale zawsze właśnie była mowa, że się rezygnować i tak nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Orange LOVE, nie ma mozliwosci rezygnacji z jednej uslugi. Rezygnujac ze stacjonarnego wszystkie uslugi sa anulowane.

 

Brak lacza przy internecie to koszt 10 zł.

Abonament za domowy telefon to koszt od 39 zł.

 

Jeżeli masz promocję na internet to się opłaca 39 zł + 10 zł. Natomiast bez promocji nie ma sensu 69 zł + 10 zł.

Edytowane przez g0nz0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@lukimann Było już na forum wielokrotnie pisane, że PSP w UPC czy Orange to jeden z nielicznych przykładów gorszej jakości w kablu niż na satelicie.

Natomiast w przypadku kanałów nadawanych na satelicie z bitrate 3-4 Mbps (czyli 3/4 oferty ;)) Orange czy UPC będzie miało lepszą jakość o ile dostępny jest sygnał światłowodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lukimann napisał:

Cyfra+ brak światłowódu

Nie wiem skąd się wzięło założenie, że światłowód przeznaczony jest tylko dla kablówek. :? Operatorzy sat przecież także pobierają od nadawców sygnał drogą światłowodową, bo niby w jaki inny sposób? :wink:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było kiedyś, teraz już nikt nie bawi się w dosyły na egzotycznych pozycjach sat (wyjątki to dosyły do nadajników naziemnych nadawców radiowych czy polsatowskiego MUX-4). TVP już dawno zrezygnowała z wynajmowania pojemności na Astrze 19,2E i słusznie, bo były to tylko niepotrzebne, dodatkowe koszty. Zresztą w tamtych czasach, gdy takie dosyły satelitarne były stosowane, kablówki tak samo z nich korzystały. Jaki bowiem byłby sens - dla kablówek organizować dosył światłowodem, a dla operatorów sat dosył z innego satelity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tim Chociażby przekaz paczki MTV Europe leci z Thora.

I tam MTV Rocks ma średnio 3.2 Mbps z peakiem do 6 (co prawda w MPEG2, ale zawsze) i audio 256, u nas na Hot Birdzie w przekazie na tp. CP ma już średnio 2 mega i 192 kbps audio...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...