Skocz do zawartości

Platforma Orange TV


Wizjoner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba news godny trafienia na Satkurier.pl

Od 25 sierpnia nie trzeba mieć Neostrady, aby zamówić telewizję Orange w wersji satelitarnej.

Telewizja będzie dostępna w pakiecie z Internetem LTE 250GB i komórką nolimit za 99,99zł.

W kwestii podłączenia nic się nie zmienia. Dekoder będzie musiał być podpięty do routera LTE.

 

Złą wiadomość jest taka, że LOVE z Neostradą również drożeje do 99,99zł, czyli o prawie 11zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na liście na DTH był, ale zamówić się go nie dało bo nie ma w ofercie Orange na DTH. Na IPTV cały czas jest i zamówić się da.

Podejrzewam że chodziło o kontakty ludzi z DTH typu "wykupiłem Filmboxy, ale mam dwa, uruchamiam trzeci, jest na liście, dlaczego nie działa?"

I konieczność wyjaśniania że na DTH to tylko 2 Filmboxy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że nie chcą dzielić abonentów na lepszych i gorszych (korzystających z oferty sat.)

 

Racja w 4K chcą się "bawić" a jest tyle kanałów w ofercie, które aż proszą się o podmianę na HD.

Wygląda to na chwyt marketingowy z tą jakością.W porównanią z ofertą UPC bezpośredniej konkurencji w miejscu , w którym mieszkam oferta wygląda słabo a cenowo podobnie.Nie wiem jak z jakością sygnału tv.W tym przypadku na Orange nie ma co narzekać.

 

Ciekawe jakie stanowisko zajmie operator w sytuacji wycofania kanału Universal HD , który jest gwarantowany.Dobrze jakby posypały się wypowiedzenia.To byłby dobry czas na "wstrząsnięcie" operatorem ;-)

 

albo się z nim pożegnanie... :-)

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Prawdopodobnie jutro podpiszę umowę z Orange TV. Mam do Was pytania.

Czy dekoder ORANGE TV można podłączyć do LiveBoxa przez WiFi (bezprzewodowo)? I jak to zrobić?

Jaki dekoder najlepiej wybrać? Czy mogę mieć dostęp do wszystkich kanałów, takich jak Polsat Sport i CANAL+?

Jaki pakiet najbardziej opłaca się wybrać? Ważne są dla mnie kanały sportowe, filmowe, dziecięce i informacyjne.

I takie ogólne pytanie, czy warto zmieniać nc+ na Orange TV? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem w podobnej sytuacji, ale już obecnie mam Orange z Optymalnym i jedną z opcji dodatkowych - możliwe, że ci odpowiem na przynajmniej część z tych pytań.

 

Czy dekoder ORANGE TV można podłączyć do LiveBoxa przez WiFi (bezprzewodowo)? I jak to zrobić?

Jaki dekoder najlepiej wybrać? Czy mogę mieć dostęp do wszystkich kanałów, takich jak POLSAT SPORT i CANAL+?

Jaki pakiet najbardziej opłaca się wybrać? Ważne są dla mnie kanały sportowe, filmowe, dziecięce i informacyjne.

I takie ogólne pytanie, czy warto zmieniać NC+ na ORANGE TV? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Uprzedziwszy nieporozumienia - dwa pytania naprowadzające:

  • Masz dostęp do światłowodu, czy do miedzi?
  • Chcesz korzystać z oferty SAT, czy z oferty IPTV?

 

Moje odpowiedzi będą dotyczyły głównie konfiguracji światłowód + IPTV.

1) Obecnie w ofercie światłowodowej jest oferowany Funbox 3.0. Dekoder można podłączyć pod WiFi, ale tylko jeden (przy konfiguracji Multiroom tego lepiej nie robić). Dobrym wyborem montażowo-konfiguracyjnym dla zaczynających przygodę z ofertą telewizyjną w Orange jest zamówienie techników.

2) Dekoder: ewidentnie Samsung ICU100, bo jest stabilny. Sagemcomy są zbyt loteryjne - miałem wcześniej jeden ze szczęśliwszych egzemplarzy, a zdarzają się poważne zwiechy.

3) O ofercie kanałowej trochę się rozpiszę, bo warto. Pakiet Optymalny (obecna oferta bazowa; w cenie umowy) jest najlepszą (a przynajmniej jedną z najlepszych) w kwestii kanałów - minusem jest tylko mała liczba kanałów sportowych, w innych grupach tematycznych jest dobrze dopasowana (AXN i FOX w bazowym pakiecie!). I co najważniejsze - dodatkowe pakiety i opcje dodatkowe po prostu dokupujesz do umowy. Pakiet Bogaty to (z paroma różnicami) odpowiednik pakietu Extra+ + 2x History + Sundance + Eleven z nc+ kosztujący mniej niż samodzielne Extra+, bo 35 PN/mies. (w ulotkach masz cenę 59,90 PLN/mies. ze względu na ofertę z HBO). Jest jeszcze Pakiet Maksymalny z większością oferty IPTV za 89,90 PLN/mies. Pytanie o Polsaty i Canal+ - opcję Polsat masz w Pakiecie Maksymalnym bądź dodatkowo do pakietów Optymalnego i Bogatego za 10 PLN/mies.; Canal+ w tej ofercie niekoniecznie jest warty zachodu, bo nie masz go nawet w Maksymalnym, nie masz Canal+ Now i musisz go zakupić za 39,90 PLN/mies. (bez Seriale i Discovery) bądź 49,90 PLN/mies. Jeżeli się zdecydujesz na Optymalny (w Bogatym i w Maksymalnym masz to w cenie), masz możliwość uzupełnienia "kanałów z plusem" (w Optymalnym są MiniMini+ i Planete+) za 5 PLN/mies. Pakiety od nc+ (w wersji SAT niestety mus) - Nick HD (i parę niszowych kanałów) w zamian za brak tematycznych MTV (znanych z kablówek i specjalnych kart do niezależnych tunerów), Polsatów Sport czy Polsat Doku to (delikatnie mówiąc) nieporozumienie.

4) To zależy (moim skromnym zdaniem raczej tak, a jeszcze kilka lat temu nie powiedziałbym tak o żadnej ofercie kablowej), aczkolwiek musisz być świadomy różnic software-hardware pomiędzy nc+ i Orange. Przy Samsungu w celu nagrywania programów musisz zainwestować dodatkowo w dysk twardy USB 3.0 (możesz wziąć w użyczenie od Orange, bądź kupić na własność w dowolnym sklepie) i bufor działa inaczej (przy dwóch nagraniach z jednego kanału następujących po sobie musisz ustawić pierwsze nagranie bez bufora po nagraniu i dopiero drugie z buforem 10/20/30/40/50/60 minut, wejście do EPG czy listy nagrań kasuje bufor timeshift, brak bufora z początku nagrania), ale masz w zamian nieobecną w nc+ funkcję powiadomień o programie (5 minut przed zaplanowanym programem pojawia się komunikat z możliwością przełączenia na ten kanał), lepiej rozwiązane VOD (nie zajmuje cennego miejsca na dysku twardym) i 2 kanały 4K w pakiecie (Festival od Optymalnego, a Eleven 1 od Bogatego).

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać paru rzeczy:

  • przy miedzi (mając odpowiednią prędkość internetu, np. 80 Mbit/s) też możesz mieć ofertę IPTV - nie masz tylko dostępu do kanałów 4K i dekdera Samsung. Oferta niestety coraz trudniejsza do dostania (promują światłowód). Chyba, że u siebie nie możesz zastosować oferty miedziowej z szybszą prędkością (masz np. 10 Mbit/s) - wtedy jesteś skazany na SAT.
  • przy wersji SAT dostępne są tylko Sagemcomy i nie ma Multiroom, a z pakietów Orange jest tylko Pakiet Optymalny
  • Sagemcom UHD 88 (coraz trudniejszy do dostania) ma kieszeń na dysk, dysk 320 GB do użyczenia w Orange
  • Sagemcom WHD 80 ma rozwiązanie podobne do Samsunga (dysk podłączany do USB), ale w odróżnieniu od Samsunga nie ma multirecordingu (nagrywanie do programów w jednym czasie) i z tych trzech dekoderów ma najsłabsze funkcje timeshift (tylko pauza/odtwórz, bez cofania programu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Obecnie mam Cyfrowy Polsat, ale planuję złożyć rezygnację i tu moje pytanie: często nagrywam programy, których nie mogę obejrzeć i mam tu możliwość nagrywania 3 kanałów. A w Orange po światłowodzie jak jest z nagraniami? Dekoder często się wiesza? Ogólnie to jeszcze rozmyślam nad nc+... Oraz czy w Orange są np. HBO Go , Player TVN albo C+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung ICU100 (oferowany ze światłowodem jako część oferty IPTV) jest obecnie stabilnym dekoderem. Co do nagrań - sporo rzeczy opisałem we wcześniejszym poście. Co do gubienia nagrań - to dzieje się rzadko, najczęściej z powodu braku połączenia internetowego (ale to też nie zdarza się często). HBO Go jest dostępne z HBO - dostępny w Pakiecie Maksymalnym, Optymalnym z HBO oraz jako opcja dodatkowa do Optymalnego; o C+ pisałem we wcześniejszym poście; TVN Player nie tu (lepszy system Smart TV bądź PS4), ale jest możliwość korzystania z Netflixa (opłaty według cennika Netflix).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...