Jump to content
Wizjoner

Platforma Orange TV

Recommended Posts

Na infolini w czasie rozmowy przy załatwianiu spraw technicznych konsultant na zarzuty jednak sporej ilości kanałów SD gdzie konkurencja od pewnego czasu stosuje odpowiedniki HD (UPC, netia) poprosił o cierpliwość.Podobno do końca czerwca pozytywne zmiany...

Edited by lukimann

Większość konsultantów powie ci wszystko, co chcesz usłyszeć. Oczywiście pod warunkiem, że nie jest to rozmowa nt niższego abonamentu :D Dlatego brałbym poprawkę na obiecanki płynące z ust konsultanta.

Mam pytanie czy w ofercie Orange IPTV oraz DTH kanały TV6, Super Polsat oraz Polsat Music nadają już w jakości HD czy nadal SD?

W DTH też w SD.

Na infolini w czasie rozmowy przy załatwianiu spraw technicznych konsultant na zarzuty jednak sporej ilości kanałów SD gdzie konkurencja od pewnego czasu stosuje odpowiedniki HD (UPC, netia) poprosił o cierpliwość.Podobno do końca czerwca pozytywne zmiany...

Większość konsultantów powie ci wszystko, co chcesz usłyszeć. Oczywiście pod warunkiem, że nie jest to rozmowa nt niższego abonamentu :D Dlatego brałbym poprawkę na obiecanki płynące z ust konsultanta.

Przypuszczam, że w tych słowach konsultanta jest przynajmniej ziarno prawdy - docelowo przekazy SD TV6, Super Polsat czy Polsat Music mają być wyłączone.

U mnie działają już Comedy Central, Comedy Central Family oraz Paramount Channel.

U was też tak jest ?

Już? To znaczy, że gdzies już wcześniej było to napisane, że będą działać u wszystkich?

Z tego, co ja wiem - te kanały są w stałej ofercie już w pakiecie optymalnym. Więc info trochę przestrzelone...

Ale są jeszcze osoby korzystajace z TV Orange mające stare pakiety nc+, np. Comfort+ i wtedy te kanały nie wchodzą normalnie do tego pakietu.

Pokręcone z tymi pakietami.Mam pakiet bogaty , do którego mogę dokupić kanał...Atm Rozrywka.Śmiech na sali.

(chyba ,że zdecyduję się na pakiet extra, bagatela za ok.39 zł dla kilku kanałów.)

Edited by lukimann

Tak jak ja, żeby mieć 2 kanały Eleven muszę zapłacić prawie 100 zł.

Oczywiście w życiu tego nie zapłacę jak można gdzie indziej mieć to za niecałe 20 zł.

Poczekam cierpliwie..a nuż się okaże, że Atm Rozrywka zostanie udostępniony w jakości 4K.Po co psuć klientom IPTV niespodziankę? :D

Edited by lukimann

U mnie właśnie kładą światłowód i tylko patrzeć jak się zacznie ruch w tej kwestii. Jednak chyba nie, żadnej TV internetowej. Mnie nie interesuje "prawie" dobry i płynny obraz tylko ma być płynna i ostra żyleta. Znajomi mają Netię. Wg mnie, lipa. Zresztą sami przyznają, że wtopili. Skusiła ich magia ceny.

Edited by grande

Mnie strasznie denerwuje, że w Orange IPTV tak się ociągają z dołączeniem wersji kanałów HD... Do tej pory nie miało to większego znaczenia, ale teraz jeśli chodzi o ligę światową i transmisje na kanale Super Polsat HD to nie ukrywam, że przydałby się update tego kanału do HD.

Groźba zerwania umów na usługę TV z powodu wycofania kanału Universal Channel być może przyspieszy ten proces. Jak się nie mylę, jest on gwarantowany.

Ale ten kanał nie zostanie usunięty z oferty , tylko zakończy nadawanie , to wątpie żeby takie coś przeszło,to nie ich wina przecież ;)

Zgodnie z warunkami umowy dostawca gwarantuje dostęp do tego kanału.Brak kanału czyli warunek nie został spełniony.Dotrzymanie warunków umowy wiąże obie strony. Dzisiaj ten kanał, jutro następny..Co ciekawe w umowie nie znalazłem informacji dot.takiej ewentualności a raczej postanowienia w silniejszym stopniu sankcjonujące klienta.

Edited by lukimann

Według UOKIK

"Wyłączenie kanału telewizyjnego z oferty danego operatora, bez względu na przyczyny (np. zakończenie nadawania kanału, nieprzedłużenie umowy nadawcy z operatorem), powoduje niekorzystanie zmiany w warunkach oferty z której korzysta klient. To z kolei oznacza, że konsument bez konsekwencji (kary) może rozwiązać umowę z operatorem, jeśli korzysta z pakietu w którym znajduje się wycofywany kanał. Dodatkowo operator ma obowiązek poinformowania z wyprzedzeniem swoich klientów o planowanym wyłączeniu kanału.”

Ale z tego co się orientuje musisz mieć konkretnie w umowie napisane " dostęp do kanału Universal Channel HD " , żeby przeszło, w przeciwnym wypadku Twoje szanse na wygraną są niskie ,oczywiście uwzględniając ze w umowie nie masz zapisu ,że przerwanie udostępniania użytkownikowi kanału spowodowane przez zakończenie nadawania kanału przez nadawcę lub przejście nadawania na inny system nie jest podstawą do rozwiązania umowy, od tego powinno się zacząć ;) .

Edited by nieczęstygość99

Jeżeli kanał jest gwarantowany, to nie będzie żadnego problemu z rezygnacją bez konsekwencji.

Ale z tego co się orientuje musisz mieć konkretnie w umowie napisane " dostęp do kanału Universal Channel HD " , żeby przeszło, w przeciwnym wypadku Twoje szanse na wygraną są niskie ,oczywiście uwzględniając ze w umowie nie masz zapisu ,że przerwanie udostępniania użytkownikowi kanału spowodowane przez zakończenie nadawania kanału przez nadawcę lub przejście nadawania na inny system nie jest podstawą do rozwiązania umowy, od tego powinno się zacząć ;) .

Czy skorzystam z takiej możliwości czas pokaże.Brak oficjalnego stanowiska nadawcy kanału i operatora.

Każdy ma prawo do swojej oceny, ale zdanie techników że telewizor jest za dobry na jakość sygnału TV jakoś mnie nie usatysfakcjonowało (tak na marginesie). Co do oferty IPTV, czekam na ruch Orange.

^^^

Jak się ma HD z Orange w porównaniu z NC+? Powiedzmy w porównaniu z kanałami "z plusikiem" w nazwie.

Nie ma dużej różnicy w jakości "HD" na tych kanałach,z tym, że wypada to jednak na korzyść nc+.Najbardziej rozczarowuje jednak wyraźnie słabsza jakość HBO.

Edited by lukimann

Masz światłowód czy VDSL? Jaki dekoder?

U mnie jakość podobna, tyle że wypada jednak na korzyść Orange IPTV.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.