Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie (ze strony technicznej jestem z tego zupełnie zielony), wymieniłem ostatnio dekodery główny i ten od multi. Ten drugi to chyba sagem (czarno-biały) z WiFi.

Do tej pory nie miałem problemów, a teraz każdej nocy multi blokuje się (wyświetla się brak sygnału antenowego) po restarcie prądowym wszystko działa poprawnie.

Możecie coś na to poradzić ?

Dodam, że po zgłoszeniu tego na infolinii Pani zapytała mnie tylko czy mi to tak bardzo przeszkadza skoro mogę wstać i go zresetować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WifiBox+ ma zaprogramowany automatyczny restart o 4.00 w nocy, być może po restarcie nie uruchamia się poprawnie, może to błąd dekodera (niestety Wifiboxy od czasu do czasu mają różne odpały) wtedy pomoże przywrócenie ustawień fabrycznych, a może nie może znaleźć sygnału z dekodera głównego? Pamiętaj by nie wyłączać routera na noc

Edytowane przez jupiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, joj666 napisał:

Witam.

Mam pytanie (ze strony technicznej jestem z tego zupełnie zielony), wymieniłem ostatnio dekodery główny i ten od multi. Ten drugi to chyba sagem (czarno-biały) z WiFi.

Do tej pory nie miałem problemów, a teraz każdej nocy multi blokuje się (wyświetla się brak sygnału antenowego) po restarcie prądowym wszystko działa poprawnie.

Możecie coś na to poradzić ?

Dodam, że po zgłoszeniu tego na infolinii Pani zapytała mnie tylko czy mi to tak bardzo przeszkadza skoro mogę wstać i go zresetować. 

Miałem to samo. Wymieniłem na inny ten sam dekoder ale z innej serii numerycznej i nawet chodzi. Ale gadałem z konsulem i potwierdził, że na koncie mam możliwość wymiany w ramach multiroom na dek 4K lub wifi Premium box. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zobaczę te ustawienia fabryczne. Z anteny mam 3 kable (2 do głównego jeden do multi) i tylko na jednego satelitę. Routera nie wyłączam na noc a co rano tą sama jazda (chyba tylko raz się nie zablokował). Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega @lukas88, wymieniłem dziś dekoder do multiroomu tj. Box+ ITI-2851S właśnie na Ultrabox+. Nie miałem żadnych problemów, całość trwała dosłownie kilka minut. Potwierdzam również brak opłaty aktywacyjnej. W moim przypadku opłata miesięczna będzie 20zł, gdyż brałem dodatkowo dysk twardy. 
 

Nie miałem również problemu z aktywacją. Po powrocie do domu i podpięciu dekodera były już nadane uprawnienia. Jedynie dekoder poprosił o przełączenie na kanał TVP 1 w celu pobrania ustawień multiroom co zajęło ok. 10-15 minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2022 o 09:39, PawelTSW napisał:

oficjalnie potwierdzam, że można mieszać dekodery w multiroom (sprawdzone)

 

Tylko jak pytałem w 2 salonach 2 tygodnie temu to było tak, że trzeba było przynieść wszystkie multiroomy nawet te co mają zostać jako wifiboxy i do tego zapłacić jeszcze raz za aktywacje wifiboxa. Tak było u Ciebie? Też chciałem wymienić na razie tylko 1 multiroom.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matt12345

Takich spraw nie załatwia się w salonie. Zadzwoń na infolinię, tam załatwisz sprawę z konsulem potem ten Ci wbije w system wymianę i wtedy do salonu. Ja też pierw próbowałem w salonie wymienić to mi mówili że jedynie przy przedłużeniu umowy taka opcja jest dostępna, zadzwoniłem na infolinię i w 5 minut załatwiłem co chciałem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ozzy666 napisał:

@matt12345

Takich spraw nie załatwia się w salonie. Zadzwoń na infolinię, tam załatwisz sprawę z konsulem potem ten Ci wbije w system wymianę i wtedy do salonu. Ja też pierw próbowałem w salonie wymienić to mi mówili że jedynie przy przedłużeniu umowy taka opcja jest dostępna, zadzwoniłem na infolinię i w 5 minut załatwiłem co chciałem.

Ok, to spróbuję. Dzwoniłem na infolinię jakiś miesiąc temu to wtedy nie chcieli wymieniać ale widzę, że chyba się pozmieniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PawelTSW napisał:

załatwiłem to w salonie bez żadnych telefonów. 

I musiałeś przywieźć wszystkie dekodery i zapłacić jeszcze raz aktywacje za wifiboxy (49zł)?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w końcu da się wymienić już dekodery żeby dobrać do  premiumboxa coś innego niż wifiszrot?. Dzwoniłem wczoraj na infolinie to powiedział , żenie ma możliwości wymiany wibox+ na inne dla stałych abonentów, ale za to jest dla mnie super extra zaje... ofrta na netflixa, hbo max i h... wie co jeszcze nie wiem tylko na czym to odtworzę bo na pewno nie na tym gównie. Przepraszam za te niecenzuralności, ale mnie krew już zalewa ile można to wprowadzać.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do infolinii nie udało mi się dodzwonić. Dodzwoniłem się za to do jednego salonu i Pani powiedziała, że można wymienić nie wszystkie dekodery. 49zł aktywacji, 15zł 4k bez HDD i 25 z HDD. Pojadę w piątek to się przekonam czy się uda.
Czy te dekodery z własnym HDD działają tak samo jak z oryginałem?

Edytowane przez matt12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...