Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, przejrzałem trochę wątek ale i tak muszę zapytać jak jest ze stabilnością połączenia dekoderów za pomocą kabla? Obecnie mam połączone po Wi-Fi, niestety internet z Vectry jest awaryjny i na dniach mam zamiar pokombinować w mieszkaniu i jakoś przeciągnąć ten kabel. Jeśli będą połączone jednocześnie bezprzewodowo i kablem to będzie stabilnie? W razie jakichś problemów z jednym sygnałem bądź drugim dekodery nie stracą połączenia? Dobrze kombinuje? Mam wifi premiumboxa+ i wifiboxa+.

Edytowane przez rtl7fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rescue, Umowa nie wydłużała się po tym? Tylko aneks do niej? I jeszcze jedno pytanie, żeby Cię nie męczyć: 10 zł na miesiąc liczyło się od nowego miesiąca (gdybym wziął we wrześniu, to dopiero za październik by się wliczało do faktury)?

 Podpisujesz tylko aneks do obecnej umowy. Umowa nie ulega wydłużeniu.

Edytowane przez rescue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, przejrzałem trochę wątek ale i tak muszę zapytać jak jest ze stabilnością połączenia dekoderów za pomocą kabla? Obecnie mam połączone po Wi-Fi, niestety internet z Vectry jest awaryjny i na dniach mam zamiar pokombinować w mieszkaniu i jakoś przeciągnąć ten kabel. Jeśli będą połączone jednocześnie bezprzewodowo i kablem to będzie stabilnie? W razie jakichś problemów z jednym sygnałem bądź drugim dekodery nie stracą połączenia? Dobrze kombinuje? Mam wifi premiumboxa+ i wifiboxa+.

Ja mam połączenie po kablu, jeden dekoder na dole, drugi u mnie na górze i nie ma żadnego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam Pace pvr i sagemcoma w mr z kartami po cyfrze. Jeśli wymienią mi tylko kartę do sagemcoma to mr nadal będzie działał niezależnie na obu dekach?

2. Zmniejszą ecmy ale spliter będzie działał na dwóch dekoderach? a jeśli jeden z nich jest dwugłowicowy ale nie będzie nagrywał to też będzie działało na dwóch dekoderach?

3. Czy zamiennikiem splitera może być zestaw po lanie bsla czy ograniczenie ecmow też spowoduje że to działać nie będzie?

Jak Ci będą wymieniać kartę w Sagemie to i Pejsa Ci wymienią na np. P.box i wtedy zapomnij o spliterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj u znajomego zamieniłem Cameleony miedzy Wifi PremiumBox a WiFiBox i po chwilowej czkawce obydwa dekodery ruszyły. Na razie nie mam informacji by cos nie działało.

Ale mam pytanie, czy w takiej konfiguracji karty będą normalnie odbierać uprawnienia ?

Eksperyment skończył się bardzo szybko - po czterech dniach zgasł obraz na obydwu dekoderach.Trzeba było przenieśc karty z powrotem do właściwych dekoderów i podłączyć kabel sieciowy.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

umowę mam do końca listopada. Posiadam aktualnie Extra+Canal+ 8x, HBO, Multiroom Standard za 0zł (2 karty) - moduł CAM + DSI87 z wolnego rynku. Płacę za to średnio 65zł. Chyba przyszedł czas na zmianę a mianowicie będę potrzebował w sumie 3 dekoderów i to raczej w konfiguracji P.box i 2xWifiBox. Nie chciałbym łączyć tego kablami (mieszkanie w bloku, sieć WiFi ładnie się rozchodzi).

Teraz pytanie: co mogę przy przedłużaniu wynegocjować i w ogóle z jakimi kosztami by się taka zmiana wiązała (aktywacje, miesieczne opłaty)??

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marmac1989

Moi drodzy, proszę o pomoc. Dziś odebrałem dodatkowy dekoder, którzy ma służyć do multiroomu (Wifibox). Mój główny dekoder to WifiPremiumbox. Przywracałem ustawienia domyślne na obu dekoderach, połączyłem ich z jedną siecią i przez chwilę wszystko działało. Po 5 minutach brak połączenia i niemożność jego ponownego nawiązania. Wszystko powinno wyglądać tak: https://forum.ncplus.pl/forum/files/faq_images/hk/mrsnc+/slave-status.jpg Natomiast u mnie dekoder dodatkowy ma numer IP, a dekoder główny nie ma go. Do tego dekoder dodatkowy ma w ustawieniach kategorię "multiroom", a z tego co czytałem na różnych forach, główny też powinien takową mieć, ale u mnie tego nie ma. Co muszę zrobić żeby to wszystko działało?

Edytowane przez marmac1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Musisz poczekać na odebranie przez główny dekoder sygnału aktywującego usługę MRS. W menu pojawi się dodatkowa zakładka MULTIROOM -> na ilustracji: https://forum.ncplus.pl/forum/files/faq_images/hk/mrsnc+/glowny-mrs.jpg . Do tego czasu dekoder ignoruje wszystkie próby nawiązania połączenia przez dekoder dodatkowy. Z tego powodu dekoder dodatkowy w oknie STATUS I DIAGNOSTYKA nie pokazuje adresu IP dekodera głównego mimo prawidłowego zestawienia połączenia sieciowego.

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Podłączę się pod temat. W zeszłym roku chyba jakoś pytałem konsultanta o MR. Ceny były jakieś kosmiczne, bo o ile sam MR standard był za chyba 10zł/mc to jeszcze naliczali opłatę za dekoder i to chyba było 20zł/mc. Przesada. Czy dalej to tak wygląda??

Wolę jednorazowo jakąs kwotę zapłacić a potem tylko 10zl/mc MR to bez tragedii, ale żeby jeszcze 20zł przez 24mc za dekoder to bez jaj.

Nie wiem czy to istotne ale mam Turbodekoder z Nki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również poproszę o poradę :

Znajomi korzystają z mulitroomu jeszcze na cameleonach - posiadają Philipsa HD od dawnej cyfry  i jeden swój dekoder który padł.

Jaki najlepiej kupić na wolnym rynku dekoder żeby to hulało , chcą podłaczyć - włożyć kartę i ma działać :) ( nie chcą dobierać sprzętu od nc+ )

Może jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz nc+go tv to po prostu połącz obydwa dekodery kablem ethernetowym kat. 5 ekranowany z ekranowanymi złączami rj45. Połączenie skrosowane!

W głównym dekoderze wpisujesz ip 192.168.1.1 brama 255.255.255.0

W dekoderze multiroom wpisujesz ip 192.168.1.2 brama 255.255.255.0

Powodzenia.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...