Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeżeli mam nieużywany router wifi z neostrady, to czy z jego pomocą będę mógł skonfigurować i używać multiroom nc+ (bez internetu)?

Aktualnie korzystam z netu od innego dostawcy,a mam obawy co do siły sygnału z ich routera(jest w innej części domu),a ten nieużywany router

mógłbym postawić gdzie bedzie najlepsza siła na wifibox-ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy doczekamy w końcu prawdziwego mr by można miec chociaż dwa dekodery z nagrywarka jak za czasów cyfry+ , chetnie bym rozbudowal swoje gospodarstwo  domowe o kolejne dekodery , a tak musze specjalnie kupowac " jakis " dysk zewnetrzny by miec pvr np na 4 dekoderze w drugiej czesci domu ... masakra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy jest możliwe połączenie multiroom poprzez sieć WiFi bez używania adapterów?
Już tłumaczę jak chciałbym to zrobić i zastanawia mnie czy się uda.
W pokoju gdzie znajduje się główny dekoder jest router DASAN (do światłowodów), z racji tego że dom jest duży zastosowałem AP Asusa w celu zwiększenia sygnału sieci i znajduję się on (AP) w pokoju gdzie jest drugi telewizor na którym chciałbym podłaczyć drugi dekoder. 
Wiem że można oba dekodery podłaczyć kablem LAN do jednego routera i bedą się one widziały ale czy mogę podłaczyć LANem dekoder 1 do routera a drugi dekoder LANem do AP tak żeby to wszystko mi działało?

 

Może prosty schemat przedstawi o co mi dokładniej chodzi:
http://naforum.zapodaj.net/90daf6922c93.jpg.html

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że dekodery nie mają wbudowanego WiFi. Czy można podłączyć je tak jak schemacie i czy bedzie mi to działać?
Chodzi mi o to czy router i AS  bedą działać jak dedykowane adaptery Netgara (nie chce ich kupować bo myśle że moge wykorzystać ten sprzet). Chciałbym się upewnić czy tak można przed podejmowaniem próby takiego połączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań odnośnie Mr w Nc+. do tej pory nie potrzebowałem tego ale z racji zmiany miejsca zamieszkania taka usługa by mi się przydała.

 

W salonie jak i w pokoju mam pociągniętą instalację Sat z jednego talerza wszystko w gniazdkach.

 

Mam dekoder Czarny Pace PRV 500Gb.

 

Jak mogę najtaniej i najłatwiej zrobić tak żebym w pokoju miał Nc+ ????

 

W domu mam Wifi 20Mb/s przez Tp Link.

 

Będę musiał wymienić dekoder i dobrać nowy?

 

Jaki to może być koszt dla stałego abonenta ponad 8 lat.

 

Jak to wszystko zrobić żeby działało jak ktoś może to dokładnie opisać i czy da się to u mnie zrobić.

 

Wolę zapytac wcześniej i się dowiedzieć niż zamówić i zostać z problemem.

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jesteś abonentem 8 czy 20 lat to na nc nie robi żadnego wrażenia. Będziesz musiał oddać Pejsa. .. Zapłacić aktywację dekodera głównego od 49-do 199 zł. + Opłata 5 lub 10 zł dzierżawa za ten wynalazek. Jeśli z góry zapłacisz 199 wtedy nie ma dzierżawy. Oczywiście nie ma zwrotu tych pieniędzy przy ewentualnej rezygnacji z nc. Druga aktywacja za dekoder dodatkowy 49 i opłata miesięczna za MR 10zł. Dekodery mają WiFi więc nie będzie problemu, aby to wszystko kablami ciągnąć. Trochę poczytaj temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może i niewielki ale zapytać warto. Od pewnego czasu na dekoderze box+  który jest używany jako multiroom w usłudze premium po przełączeniu na kanał HBO zamiast loga kanału pojawia się logo kanału tv6. Czy ktoś miał może podobny problem i napisze czy można coś z tym zrobić. Wszystkie pozostałe kanały pracują ok.

Edytowane przez slakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak obecnie wygląda sytuacja w nc+ z dwoma kartami na MR? Czytałem kilka postów wcześniej, ze mogą być jakieś problemy, ale teraz powiem jak to jest u mnie. Mam 2 karty MR odkąd tylko weszła ta oferta w życie. Główny dekoder to Pace, drugi przysłali mi kiedyś za 1zł czy cos takiego, jeszcze pod logiem cyfry +. Kiedyś MR miałem rozszerzony na 3 pokoje, działało to tak, że na dole domu miałem Pace z osobna kartą, a u góry kartę podzieloną na 2 dekodery poprzez splitter. Obecnie przeprowadzam się i planuje włożyć nc+ do 4 pokoi (1 na dole+ 3 na górze). W nc+ proponują mi zostawienie tych 2 karty co mam, normalnie przez cały okres umowy. Myślicie, że zakup clone+ czy innego bezprzewodowego splittera załatwi sprawę, czy będę musiał pchać się w ten nowy MR? Nie ukrywam że sporo sobie życzą za tą usługę (ktoś wie ile by to wyniosło na 4 dekodery)? 

 

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie posiadam moduł cam z kartą cameleon w TV, zajrzałem dziś do APS w celu przedstawienia opcji multiroom, dodam że umowa do sierpnia 2016 :/ A więc tak w APS przedstawiono mi opcję oddania modułu i zabrania wifibox 1 dekoder aktywacja 30zł miesięcznie 10zł 2 dekoder aktywacja 49zł miesięcznie 10zł I tu pojawia się moje pytanie warto brać przy tej opcji multiroom czy lepiej uzbroić się w cierpliwość i czekać do końca umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do routera podłączysz 2 dekodery, główny i dodatkowy, to przy ustawieniu automatycznej konfiguracji dekoder sam pobierze adres IP oraz dekodery będą się widzieć w jednej sieci ;)

 To wiem ale chcialbym połączyć to tak że dek1 jest podłaczony do routera --> router jest połączony kablem LAN z AP znajdującym sie w innym pokoju---> dek2 podłączyć do tego AP.

Nie interesuje mnie podłączenie 2 dekoderów do 1 routera tylko podłaczenie jednego do routera a drugiego do AP który tworzy tą samą sieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadzwoń do fachowców z nc i Ci doradzą, skoro masz tak wielki problem ze znalezieniem odpowiedzi. Parę minut i już będziesz wszystko wiedział, a nie czekał tydzień na odpowiedź, która Cię nie będzie satysfakcjonowała.

@DjTomy. Czy będziesz czekał, czy nie to i tak nie dostaniesz MR, aby w tym był jeden moduł Cam. Będziesz musiał wziąć od nich sprzęt i postawić pod tv dodatkowe pudło oraz przyzwyczaić się do nowej jakości obrazu i nienormalnej listy kanałów. Niestety będziesz bardzo zawiedziony.

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem ale chcialbym połączyć to tak że dek1 jest podłaczony do routera --> router jest połączony kablem LAN z AP znajdującym sie w innym pokoju---> dek2 podłączyć do tego AP.

Nie interesuje mnie podłączenie 2 dekoderów do 1 routera tylko podłaczenie jednego do routera a drugiego do AP który tworzy tą samą sieć

Będzie działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DjTomy. Czy będziesz czekał, czy nie to i tak nie dostaniesz MR, aby w tym był jeden moduł Cam. Będziesz musiał wziąć od nich sprzęt i postawić pod tv dodatkowe pudło oraz przyzwyczaić się do nowej jakości obrazu i nienormalnej listy kanałów. Niestety będziesz bardzo zawiedziony.

To wiem że będę musiał zwrócić moduł Cam. Bardziej chodziło mi cenowo czy im bliżej do końca umowy to czy ugram coś taniej niż to co teraz mi proponują: 1 dekoder wifibox rec aktywacja 30zł miesięcznie 10zł 2 dekoder wifibox aktywacja 49zł miesięcznie 10zł. Odstrasza mnie trochę te pudło pod tv, jeżeli chodzi o listę kanałów to korzystam z tej standardowej z nc+ (już się przyzwyczaiłem) a czy jakość obrazu jest faktycznie gorsza z dekodera niż z tv? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...