Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, ircios napisał:

Google czymi cuda. Przeczytaj kilka stron o nieparowanych kartach. Skoro masz enigme to daj sobie puki co z wymianą. 

No wstrzymam się chwilę ale powiem Ci że poczytałem trochę o tym i temat jest nie taki łatwy. Dodatkowo chyba wymagany jest zewnętrzny czytnik kart, którego nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

wypowiedzenie złożone. Aktualnie Multiroom Standard C+ z jednym dekoderem Pace + cameleon (przy przedłużeniu wymiana na ultrabox+ 4K z caymanem) oraz moduł CAM z caymanem.

Czy mogę do tego dobrać dodatkowy multiroom (jeszcze jedna kartę)? Czy to będzie obowiązkowo cayman?Jaki dekoder wchodzi tu w grę? Jaka cena (dopłata) za dodatkowy najem przy przedłużeniu?

Zaznaczę, że chciałbym aby zostało post c+, czyli karty niezależne od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam za granica (uk) mam multiroom na starych zasadach, dwa dekodery sagecom i pace pvr. Chcilabym wymienic na ultrabox4k, najlepiej na modol cam ale on jest nie dostepny dla mnie w ofercie. Czy bezproblemu za granica mozna uzywac nowych dekoderow (wifi)?  Czy mozna miec jeden cameleon a drugi cayman? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświećcie mnie proszę, bo chyba zgłupiałem. W innym wątku pisałem, że używam splittera, który powoli, wobec działań operatora, będzie szedł w zapomnienie. Złożyło się, że kilka dni temu byłem w odwiedzinach u kolegi w nowym domu, gdzie dopiero wykupił Canal + z MR na 4, a docelowo na 5 TV. Jakiś instalator mu to montował, na razie podłączył 2 TV, bo przez nieporozumienie wziął konwerter z za małą ilość wyjść, ale to nieważne. Obejrzałem zestaw i spytałem, jak ten MR będą konfigurowali po kablu czy przez WiFi, spojrzał na mnie dziwnie i stwierdził, że przecież wszędzie ma podłączoną antenę satelitarną, wszędzie są karty więc będzie działać. Powiedziałem (zgodnie z tym, co mówi sam operator), że musi być to spięte w sieć, żeby przekazać uprawnienia z głównej karty, taki jest ten ichniejszy MR. Powiedział ok, zobaczy, jak to wygląda. Dzwonię do niego przed chwilą i mówi mi, że działa u niego na dwóch TV. Tylko jak to powiedział na chwilę musiał główną kartę włożyć do drugiego dekodera, a potem włożyć drugą dodatkową kartę. Proszę o informację, bo trochę nie rozumiem sytuacji, jak to może działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak  opisał kolega, dekodery nie muszą być łączone w sieci ale wtedy raz na kilka tygodni trzeba będzie do dodatkowych dekoderów włożyć na sekundę kartę z dekodera głównego, by je odblokować (wyskoczy na nich komunikat - brak połączenia z dekoderem głównym) w żeby uniknąć przekładania kart, zaleca się połączenie dekoderów wifi. Główny nie przekazuje żadnych uprawnień, bo dekodery dodatkowe mają swoje karty, ale żeby nie można było ich wywozić do innego miasta czy za granicę, trzeba je odblokowywać kartą z dekodera głównego, lub połączyć w sieć i spokój.

Możesz wziąć od niego dekdoer z multiroom ale będziesz musiał jechać co 2-3 tygodnie po kartę z dekodera głównego.

Dla chcącego nic trudnego, nawet to ludzie obchodzą. Pozdrawiam 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelTSW napisał:

Dokładnie tak jak  opisał kolega, dekoderynie muszą być łączone w sieci ale wtedy raz na kilka tygodni trzeba będzie do dodatkowych dekoderów włożyć kartę z dekodera głównego, żeby uniknąć przekładania kart, zaleca się połączenie dekoderów wifi. Główny nie przekazuje żadnych uprawnień, bo dekodery dodatkowe mają swoje karty, ale żeby nie można było ich wywozić do innego miasta czy za granicę, trzeba je odblokowywać kartą z dekodera głównego, lub połączyć w sieć i spokój. Dla chcącego nawet to ds się obejść. Pozdrawiam 

 

Dzięki za szybką odpowiedź, człowiek całe życie się czegoś nowego dowiaduje.

 

Czy jest jakaś określona częstotliwość tego przekładania kart? Raz na kilka tygodni rozumiem jako dwa, trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldini napisał:

 

Dzięki za szybką odpowiedź, człowiek całe życie się czegoś nowego dowiaduje.

 

Czy jest jakaś określona częstotliwość tego przekładania kart? Raz na kilka tygodni rozumiem jako dwa, trzy.

To jest też zależne od rodzaju posiadanego dekodera. W systemie Conax było to kilka dni.Max tydzień.W mieszanym np. dekoder główny Ultrabox 4K a dekodery dodatkowe mydelniczki w ogóle nie ma opcji odblokowania dekodera inna kartą (różne systemy kodowania).  Każde wyłączenie dekodera z prądu to również konieczność aktywacji kartą z głównego.

Potraktuj to bardziej jako ciekawostkę a nie docelowe rozwiązanie. Chyba, że dekoder główny stoi w pokoju obok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, Waldini napisał:

MR aktywowany i hula na 3 TV. Dekoder główny Ultrabox 4k plus dwa Wifiboxy. Wszystko połączone siecią Wifi. Instalacja tak prosta, że małpa by sobie poradziła.

O to w tym wszystkim chodzi. 

By po podłączeniu kabla antenowego była jasność. Tu nic nie trzeba konfigurować. 

To ma być sprzęt dla mas. Dla milionów zwykłych oglądających tv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelTSW napisał:

O to w tym wszystkim chodzi. 

By po podłączeniu kabla antenowego była jasność. Tu nic nie trzeba konfigurować. 

To ma być sprzęt dla mas. Dla milionów zwykłych oglądających tv. 

 

Jedyne co jeszcze muszę zrobić to wymiana konwertera na unicable, bo takiego nie posiadam i Ultrabox działa na podstawowej, jednokablowej konfiguracji. W zasadzie już wybrałem 8 kanałowego Opticuma z 2 wyjściami legacy Opticum Unicable SCR2/legacy robust 8k, szukam tylko jak najtańszej opcji, tak widzę, że ze 120-130 zł trzeba położyć. Cena do przełknięcia.

 

edit.

 

Jak widzę położyć trzeba parę dych więcej, ale to też do przeżycia.

Edytowane przez Waldini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wybrać Opticuma SCR/2 legacy z 4 kanałami unicable za 109 zł. Nie wiem dokładnie jak mniej kanałów SCR odbija się na funkcjonalności 4K Ultra Boxa ale zawsze będzie to lepsza opcja niż instalacja zwykła z jednym kablem. 4 kanały wystarczą do nagrywania 3 kanałów jednocześnie i oglądania 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 8 kanałów to bardziej opcja przyszłościowa. Na wspomnianym konwerterze nie podłączysz dwóch ultraboxów po unicable by zachować pełną funkcjonalność. Ponieważ konwerter kupuje się na lata, warto rozważyć opcję dołożenia kilkudziesięciu złotych i zakup 8 kanałowego.Ale to jest moje prywatne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel napisał:

Te 8 kanałów to bardziej opcja przyszłościowa. Na wspomnianym konwerterze nie podłączysz dwóch ultraboxów po unicable by zachować pełną funkcjonalność. Ponieważ konwerter kupuje się na lata, warto rozważyć opcję dołożenia kilkudziesięciu złotych i zakup 8 kanałowego.Ale to jest moje prywatne zdanie.

 

Tak też pomyślałem i już zamówiłem Opticuma 8 kanałowego. Cena 176 zł razem z przesyłką.

 

Kupuję jeszcze jeden element. Mój stary Ferguson miał wyjście audio Cinch, dzięki któremu dźwięk miałem na kolumnach leciwej wieży Philipsa, kupionej pod koniec XX wieku. Ultrabox ma wyjście S/PDIF, więc potrzebuję konwerter, który pozwoli mi wszystko ze sobą spiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Posiadam dwie karty cameleon oraz dwa dekodery DSI nieparowane, niestety dekodery strasznie działają, zawieszają się resetują itp.

Jak wygląda sytuacja z moją opcja multiroom post cyfra? Czy istnieje opcja wymiany dekoderów oraz kart i pozostanie na multiroomie

bez konieczności połączenia dekoderów w jednej sieci przez kabel lub Wi-Fi albo wymiany na moduły CAM?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...