Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Drax napisał:

 

Witaj,

Cameleony obecnie idą na wymianę u każdego (email został rozesłany do abonentów) na Caymany....

Co za bzdura. Nic nie jest wymieniane. Mam Cameleony i nigdy żadnego maila nie dostałem.

 

@buzzer Nie daj się naciągnąć. Mam 2 Pejsy i TVN Turbo normalnie  działa i inne już wyłączone kanały z kodowania Seca. Najpierw puść ze Strefy Canal+ uprawnienia na kartę. Może zaświeci TVN Turbo. Daj znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, buzzer napisał:

@Draxdzieki za informację.

Czy jako główny dekoder mogę wziąć dekoder 4K ultrabox+? 

Jaki brać dekoder do karty dodatkowej? 

No i najważniejsze: czy będzie to za free jak ma to miejsce obecnie? 

Pozdrawiam

 

Dekoderem głównym może być każdy dekoder mający dysk twardy, czyli 4K UltraBox+ spełnia wymagania. To jest oczywiście warunek, gdy dekoder do multiroomu chcesz podłączyć do głównego w swoim mieszkaniu. 

Jeśli chodzi natomiast chodzi o ten drugi dekoder niezależny, to znaczy, że posiadasz go w innym mieszkaniu, czy w tym samym? Jeśli w tym samym i jest podłączony do głównego, to wymagane jest, aby nie posiadał dysku twardego - najczęściej dobierany jest WifiBox+.

Natomiast niezależny z własną kartą, w innym miejscu zamieszkania - bierz jak najlepszy i jako głównego unikaj WifiBox+

 

Na koniec dodam, że polecam mediaBox+, Wifipremiumbox+, 4kUltrabox+, reszty unikaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediaboxy już nie są wydawane.

 

@buzzer

Jeśli posiadasz jedna kartę od operatora a chcesz zmienić swój prywatny sprzęt na MR platformy to pobierz wifipremiumbox +2x MR. Wszystkie sprzęty musisz połączyć w sieci wifi lub kablem łan. Co do kwot to zapewne wymiana na wifipremium 49akt + 5 miesięcznie, MR 99 lub 49 aktywacja i 10zl miesięcznie każdy dekoder. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buzzer W jakim sprzęcie Ci działa druga karta Cameleon?

Następna sprawa. Jeśli zdecydujesz się na wymianę Pejsa, to czasem nie daj się naciągnąć na jakąkolwiek aktywację. Pamiętaj. To oni kombinują i muszą zapewnić dalszą możliwość korzystania z oferty na tych samych warunkach.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie karty cameleon i jednego pace dekoder. Chcę mieć multiroom dzialajacego niezależnie. Dwie karty w dwóch różnych miejscach. 

@ircios karta działa w Ferguson 153 combo. Aktualizacja uprawnień nic nie dała. Na TVN turbo pokazuje "nieobsługiwany system kodowania".

Muszę dobrać dwa nowe dekodery. Tamten Ferguson jest już leciwy i nie chce już ryzykować jak się popsuje. 

Edytowane przez buzzer
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia puściłem ale nic to nie dało. Niestety w drugim miejscu nie mam nic z gniazdem CI więc moduł odpada. 

Panowie brykam spać bo dziś wróciłem z naszego kochanego bałtyku do okolic Warszawy i nie ukrywam, że oczy mi się zamykają :)

Z góry dziękuję za chęć pomocy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, buzzer napisał:

Chcę mieć multiroom dzialajacego niezależnie. Dwie karty w dwóch różnych miejscach

Jak powiesz o tym na infolinii to Ci zaproponują oddzielną umowę. Multiroom można używać, tylko w obrębie jednego gospodarstwa domowego.

Jeśli masz pace od c+ w dzierżawie, to powinny wszystkie kanały działać. Spróbuj zaktualizować soft lub  przywróć ustawienia fabryczne.

7 godzin temu, buzzer napisał:

Muszę dobrać dwa nowe dekodery.

Jeśli od c+ to multiroom będziesz mógł używać w jednym mieszkaniu(połączą w sieć). Jak nie chcesz modułu to, żeby zachować obecny m-r, to zakup tunera z e2 i uruchomienie camela w nagra1813.

Nie wiem może niektórzy sprzedawcy już wgrywają oscamy pod nagrę?

Edytowane przez ww6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ww6 napisał:

Jak powiesz o tym na infolinii to Ci zaproponują oddzielną umowę. Multiroom można używać, tylko w obrębie jednego gospodarstwa domowego.

To ja wiem i wiemy my wszyscy a robimy jak robimy :)

Niestety przywrócenie ustawień nic nie dało. Nowych aktualizacji nie wyszukuje więc soft jest raczej aktualny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ircios napisał:

Nic nie ma konieczna wymiana jak ma sie dekoder operatora. Jak ktoś  ie ma MR i dobierze dekider dodatkowy to płaci. Abonenci po C+ nie płacą. Chyba że chcą więcej niż 2 dekodery.

 

Moduły na linuksie.... :-D

 

Chyba sam nie czytałeś ;-)

Kolega miał 1 cameleona dlatego musiałby płacić za kolejne MR.

Nie wiem skąd ten moduł wpadł oczywiste, że miał być Tuner/Dekoder

Oj przeczytalem swego czasu cały temat od początku.

Wspaniała lektura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 20:37, buzzer napisał:

Witam,

Niestety po dzisiejszym powrocie z urlopu zauważyłem ciemność na TVN turbo :( Mam dekoder pace + dwie karty cameleon od bodajże 6 czy 7 lat. teraz moje pytanie: czy muszę gdzieś dzwonić i dogadywać szczegóły wymiany na dwa niezależne dekodery z dwoma kartami czy tylko udaje się do pierwszego lepszego punktu nc+ i tam mi dokonają wymiany? Multiroom mam na dwóch niezalezych kartach po starej c+ i chciałbym aby nadal opcja Multiroom działała w taki sam sposób i była nadal bezpłatna. 

U mnie tak samo nie działa TVN Turbo na 2 Cameleonach od paru dni, dekodery Ferguson Ariva i Opticum. Co oni kombinują znowu ?

Co jakiś czas zawsze nowe problemy i podchody żeby uzależnić od swojego sprzętu i przypadkiem żeby ludzie nie posiadali 2 niezależnych kart.

 

Czy to obecnie najprostszy sposób na multiroom (może być po sieci domowej lan lub wifi) na swoich dekoderach ? Żeby nie było problemów z kodowaniem np tego TVN turbo ? Obecnie mam jeszcze jakiś stary splitter atmel i działa. Ale pewnie niedługo przestanie.

15 godzin temu, PawelTSW napisał:

Możesz kupić dekoder z enigmą2 a Fergusona jako klienta new camd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 23:22, ircios napisał:

Dziwne, że Pejs Ci nie działa. 

Już działa. Napisałem do nich aby mi ponownie sparowali kartę z dekoderem (bo podobno takie parowanie przeprowadzali). Zrobiłem ponownie aktualizacje uprawnień i TVN turbo zaświecił :) Do drugiej karty co mam bez dekodera teraz to zapraszają mnie z tą kartą do punktu po odbiór bezpłatnego dekodera. 

Edytowane przez buzzer
Usunięcie błędu literowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, buzzer napisał:

Oscam czarna magia. Pozostaje sprzęt operatora. Tylko czy w takim razie wymienią mi też kartę czy tylko dadzą dekoder? 

Google czyni cuda. Przeczytaj kilka stron o nieparowanych kartach. Skoro masz enigme to daj sobie spokój puki co z wymianą. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...