Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, ciubi8 napisał:


Posiadam multiroom i mam pytanie czy oba dekodery które mam muszą być podpięte pod jedną sieć? Bo dziś z ciekawości oba podłączyłem do różnych sieci i narazie multiroom działa

Od kiedy masz ten multiroom? To jest ten już z nc+ (n) czy jeszcze z cyfry+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Mam multiroom standard dwie karty cameleon. Dekoder główny WiFipremium box drugi prywatny ariva 100e.  Na.arivie przestało dekodowac nc +.  Dopiero dziś zauważyłem że to nie działa bo dziecko rzadko ogląda nc. Przy okazji dowiedziałem się że już nie zadziała i muszę dobrać drugi dekoder i zmienić multiroom standard na multiroom standard HD. Mam.pakiet superpremium HD. Płacę 99 zł,  multiroom mam za 0 zł, najem dekodera za 0 zł i HBO go za 0 zł.  Proszę o pomoc w jaki sposób mogę najkorzystniej dobrać od nich dekoder i zmienić multiroom tak aby korzystać z ich oferty na dwóch dekoderach.  Dodam że mieszkam w domu jednorodzinnym jeden dekoder jest na parterze a drugi na piętrze i wchodzi w grę tylko żeby komunikowaly się przez WiFi.  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nc + mam tylko dekoder główny.  Nigdy nie miałem dodatkowego.  Złożyłem reklamację że chcę przywrócenia możliwości korzystania z usług tj. Oglądania swojego pakietu na dwóch niezależnych dekoderach przy utrzymaniu warunków obowiązującej umowy. To przecież nie ja zmieniłem sposób kodowania.  Ja chcę nadal korzystać z tego co gwarantuje mi umowa za 99 zł.  Na razie mi odpisali że nie biorą odpowiedzialności za funkcjonalność mojego własnego dekodera i odeslali do aps żeby nająć od nich dekoder.  mam zacząć od wymiany jednej z kart?  Jakoś to uzasadniać no i co dalej potem. 

 Tak.im napisałem: Proszę mi powiedzieć co to znaczy,  że nie bierzecie Państwo odpowiedzialności za funkcjonalność mojego własnego dekodera?  Dekoder jest sprawny,  to Państwo jednostronie zmieniliscie sposób kodowania w taki sposób że nie mogę korzystać z usługi multiroom. Zawarliście Państwo ze mną umowę,  ktora to umożliwiała więc to nie ja ponoszę winę za stan obecny. Zmieniliscie Państwo warunki w trakcie trwania umowy.  wobec powyższego składam reklamację i oczekuję od Państwa działania polegającego na przywróceniu dostępu do świadczenia usług zgodnie z zawartą umową do końca okresu jej obowiązywania.  jestem gotowy na korzystanie z Państwa dekodera jednakże bez dodatkowych opłat za jego wynajem i za usługę multiroom tak jak to mam zagwarantowane w umowie. Oczekuję przywrócenia możliwości oglądania posiadanego pakietu na dwóch niezależnych dekoderach przy utrzymaniu ceny,  ktorą mam w umowie tj 99 zł.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mariozdr napisał:

Witam.  Mam multiroom standard dwie karty cameleon. Dekoder główny WiFipremium box drugi prywatny ariva 100e.  Na.arivie przestało dekodowac nc +.  Dopiero dziś zauważyłem że to nie działa bo dziecko rzadko ogląda nc. Przy okazji dowiedziałem się że już nie zadziała i muszę dobrać drugi dekoder i zmienić multiroom standard na multiroom standard HD. Mam.pakiet superpremium HD. Płacę 99 zł,  multiroom mam za 0 zł, najem dekodera za 0 zł i HBO go za 0 zł.  Proszę o pomoc w jaki sposób mogę najkorzystniej dobrać od nich dekoder i zmienić multiroom tak aby korzystać z ich oferty na dwóch dekoderach.  Dodam że mieszkam w domu jednorodzinnym jeden dekoder jest na parterze a drugi na piętrze i wchodzi w grę tylko żeby komunikowaly się przez WiFi.  Pozdrawiam 

Cześć, to samo dzisiaj u mnie, na 3 dekoderach ferguson (100,200) przestało działać nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dopadł cię FEDC . Odpowiedni blocker - konwenter będzie działać. Zmienić dekoder na coś z linux - E2 z odpowiednim oscam.

2. Dopadła cię zmiana rewizji karty. Przełączyć na TVP 2 HD - odczekać parę godzin. Niech spadnie co ma spaść. Wyciągnąć - włożyć kartę.

 

Do wyboru ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tweed77 napisał:

1. Dopadł cię FEDC . Odpowiedni blocker - konwenter będzie działać. Zmienić dekoder na coś z linux - E2 z odpowiednim oscam.

2. Dopadła cię zmiana rewizji karty. Przełączyć na TVP 2 HD - odczekać parę godzin. Niech spadnie co ma spaść. Wyciągnąć - włożyć kartę.

 

Do wyboru ;)

ale akcja, wczoraj do 4 jeszcze normalnie oglądałem :) dodam,że używam splitera i teraz pytanie do drugiej opcji, czy teraz mam wlozyc karte matke do jednego z dekoderow i zostawić na tvp 2hd ?czy wszystkie dekodery ustawic na tvp2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak pisze.  pewnie mam fedc.  Ja nic nie chcę kombininowac tylko dalej korzystać z tego co mam w umowie na tych samych warunkach.  Proszę o podpowiedź co zrobić i w jakiej kolejności tzn wymiana karty,  dekoder drugi z nc + żebym nie musiał za to płacić dodatkowo czyli zachował te 99 zł / mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2019 o 11:54, mariozdr napisał:

Ja tak jak pisze.  pewnie mam fedc.  Ja nic nie chcę kombininowac tylko dalej korzystać z tego co mam w umowie na tych samych warunkach.  Proszę o podpowiedź co zrobić i w jakiej kolejności tzn wymiana karty,  dekoder drugi z nc + żebym nie musiał za to płacić dodatkowo czyli zachował te 99 zł / mc

Można próbować zaangażować rzecznika konsumentów albo skonsultować sytuację z organizacjami pomagającymi konsumentom.

 

Choć ukrócić praktyki, jak sądzę, możliwego łamania umowy w celu wymuszenia niekorzystnego aneksu, pewnie zdołałby tylko UOKiK i tam też zapewne należałoby słać skargi.

 

Jeśli zaś chodzi o te "wspaniałomyślne" propozycje dobrania sprzętu do umowy - raczej nie podniosą z tego tytułu abonamentu do końca okresu zobowiązania. Potem warunki ewentualnego przedłużenia są już zupełną zagadką - na pewno abonent wcześniej zmuszony do zmiany sprzętu ma gorszą pozycję w negocjacjach.

 

No i funkcjonowanie tych ich dekoderów. Brrr... :/

(jeszcze moduł CAM, jeśli ma się kompatybilny TV i ograniczone wymagania, możnaby rozważyć, ale zapewne chcą Ci wcisnąć te swoje trupy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znajoma ma pakiet Comfort+ i dekoder wifibox z czynszem 2 zł miesięcznie. Teraz chciała by dobrać multiroom i tu zaczynają się pytania:

1. Czy w trakcie trwania umowy może dobrać multiroom.

2. Czy musiała by wymienić dekoder na Wifi Premium Boxa?

3. Czy może dobrać multiroom w punkcie?

4. Ile by to wszystko kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...