Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Multiroom iti-2851s często nie che się włączyć po hdmi, pomaga odłączenie z prądu, czyli restart. Zmieniałem kable hdmi i dalej to samo. Zawieszanie się jest bardzo nieregularne czasami chodzi tydzień lub dwa, a czasami codziennie przez dwa trzy dni zwiesza się. Spotkał się ktoś z takim problemem, ewentualnie jakieś porady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wytłumaczy mi ktoś jedną rzecz.

Brat posiada wifipremium boxa 500gb i do tego multiroom standard jeden dekoder wifibox. Pożyczył znajomemu wifiboxa i już od 2miesiecy działa i nie wymaga połaczenia z głównym dekoderem. Dlaczego tak się dzieje?

 

Bo tak jest jak się ma kartę Cameleon. W takim przypadku dekodery pracują niezależnie.

 

Po prostu weź błąd na klatę, @ircios , Multiroom Standard w nc+ nie pracuje niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie działa nawet i rok!
wifipremiumBOX+ - Cayman,
wifiBOX+ - Cayman.

MR Standard od nc+.

I co? :) Heh..

P4ItPrb.jpg

nc+ ma teraz jak Polsat, z opcją przekładania kart.
Póki co, pobrało uprawnienia na 30dni. Ciekawe, jak to będzie działać?

Edytowane przez Barti
Nieco niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowanie MR trwa do 7 dni, nie 30 :P

Zrób sobie ustawienia fabryczne na MR i połącz ponownie i powinien załapać lub sprawdź, czy główny nie zgubił sieci. U mnie wifipremium samoczynnie raz na około 3 miesiące z nieznanych przyczyn dezaktywuje kartę sieciową i tylko po resecie dekodera znowu zaczyna działać.  :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem mailowo komunikat, że 23 maja nastąpi aktualizacja softu TuboBoxa/ Ja takiego posiadam wraz z usługą multiroom premium oraz mydelniczkę jako dekoder dodatkowy. Czy w związku z tym będą też jakieś zmiany w działaniu multiroomu?? Czy w czasie aktualizacji będę mógł oglądać tv w dekoderze dodatkowym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slakos będziesz mógł spokojnie ogladać na dekoderze od mr.

@nc+ user też mi sie taki komunikat pojawił (pierwszy raz odkąd mam mr). Wyłączyłem z prądu i włączyłem ponownie dekoder od mr oraz sprawdziłem po ponownym włączeniu, połączenie z dekoderem głównym. Problem zniknął, przynajmniej na razie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanko. Czy trzeba w mieszkaniu mieć internet żeby mulitroom działał?

Sytuacja wygląda tak: ojciec chce nc+, ale nie ma internetu.

Czy jak postawię ruter z W-Fi to wystarczy do poprawnego działania multiroomu?

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Czy trzeba w mieszkaniu mieć internet żeby mulitroom działał?

Sytuacja wygląda tak: ojciec chce nc+, ale nie ma internetu.

Czy jak postawię ruter z W-Fi to wystarczy do poprawnego działania multiroomu?

Jeśli tylko dekoder główny i tylko jeden dekoder dodatkowy to można dekoder główny połączyć z dekodera dodatkowym kablem ethernetowym bezpośrednio i dekoder główny będzie wysyłał uprawnienia na dodatkowy. Sam mam tak połączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja mam kartę Cameleon w wifiBOX+ i nie działa niezależnie od mediaBOX+, tylko wymaga połączenia sieciowego. Ale mi to nie przeszkadza. Mam w obydwu pokojach routery TP-LINK spięte po WDS Bridge i jeden z nich podpięty pod internet. Dekoder główny do tego z podłączonym kablem z netem, dekoder dodatkowy do tego drugiego, oprócz tego do tego z kablem z netem mam Smart TV od Samsunga, a do tego drugiego kompa stacjonarnego. Cała sieć zbudowana przeze mnie działa stabilnie i na kompie podpiętym do drugiego routera jest dobry net, a dekodery widzą się cały czas.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od jutra zmiany dla osób posiadających stary multiroom po CYFRZE+ z niezależnymi kartami Cameleon:

 

27 lipca wprowadzone zostaje zabezpieczenia w usłudze Multiroom dla części Klientów posiadających dwie niezależne karty Cameleon z dekoderami wifi Premiumbox+ (główny) oraz wifiBOX+ (dodatkowy).

Zmiana spowoduje włączenie funkcjonalności kontroli odległości sprzętu, co w rezultacie będzie wymagało połączenia dekoderów w sieć kablem lub poprzez WIFI. Dodatkowo dekodery wifi Premiumbox+ oraz wifiBOX+ są kompatybilne z funkcją CARDSWAP, która umożliwia czasowe (7 dni lub do wyłączenia prądu) odblokowanie dekodera dodatkowego za pomocą karty dostępowej dekodera głównego (bez łączenia po LAN/WiFi)

 

Dodam od siebie już że u tych klientów została zablokowana możliwość zwrotu najmowanego sprzętu od operatora, podobnie jak w nowym multiroomie od nc+

Edytowane przez nc+ APS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...