Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość dokupienia 3 dekodera nc+ na multiroom, ale żeby ten 3 dekoder nie wymagał do odbioru kabla z satelity? Czyli cały sygnał leciał po WiFI lub kablu ethernet. Jeśli tak to jaki to dekoder i ile kosztuje usługa multi room na 3 tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej fizycznej i technicznej mozliwosci ... MR premium juz chyba nawet nie jest oferowany , tylko MR standard , kazdy dekoder musi byc w tej samej sieci domowej / lub podpiete dekodery kablem lan do ROUTERA , no ale jak daja dekodery z wifi to kabel zbedny , i kazdy dekoder musi miec sygnal poprowadzony od anteny sat do dekodera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dekoder główny to Mediabox z kartą Conax i adapterem Wi-fi TP-Linka. Dekoder dodatkowy do multiroomu to Box+/HD SAGEMCOM DSI83 (S) z kartą Cayman. Chciałem dobrać mydelniczkę ale byłem w 4 punktach i nigdzie nie mieli. Nie chciało mi się już szukać więc zdecydowałem się na to co powyżej bo w pokoju mam Liveboxa więc niepotrzebny mi dekoder z Wi-fi. Na razie działa bez zarzutu. Tylko mam taki dziwny przypadek. Dodatkowy dekoder mam już ponad tydzień. W sobotę robiłem sobie malowanie w pokoju i dekoder odłączyłem od kabla antenowego zasilania i kabla Ethernet łączącego go z Liveboxem. Późnym wieczorem w sobotę ustawiłem telewizor na swoim miejscu i podłączyłem dekoder. I tu ogromne zaskoczenie. Wszystko działało pomimo tego, że nie podłączyłem dekodera głównego do Liveboxa czyli nie miał jak połączyć się z dekoderem głównym. Z ciekawości tak zostawiłem, a dekoder dodatkowy działa bez połączenia z głównym. O co chodzi? Myślałem, że połączenie między dekoderami jest sprawdzane co kilka godzin. Nie żeby mi to przeszkadzało, ale zastanawia mnie czy to tylko w miesiącu aktywacji tak jest czy może tak już zostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w punkcie NC+, obecnie mam Dwa dekodery z pakietem superpremium+, chciałem dobrać trzeci dekoder i powiedziano mi, że muszę nowy kontrakt na superpemium a dobrać nie mogę? czyli jak to jest w końcu dwa dekodery na superpremium+ mogą być a 3 już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was na forum, jestem nowym użytkownikiem.

Mam pytanie dotyczące usługi Multiroom.

Dziś na dekoderze dodatkowym dostałem info że błąd usługi Multiroom bo nie ma połączenia internetowego. Pisze że "masz też możliwość tymczasowego odblokowania dekodera" za pomocą karty z głównego. Pytanie moje brzmi na jak długo jest to odblokowanie tymczasowe? Czytaj jak w konkurencji na kilkanaście godzin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was na forum, jestem nowym użytkownikiem.

Mam pytanie dotyczące usługi Multiroom.

Dziś na dekoderze dodatkowym dostałem info że błąd usługi Multiroom bo nie ma połączenia internetowego. Pisze że "masz też możliwość tymczasowego odblokowania dekodera" za pomocą karty z głównego. Pytanie moje brzmi na jak długo jest to odblokowanie tymczasowe? Czytaj jak w konkurencji na kilkanaście godzin?

 

To według Ciebie w CP ludzie raz albo dwa razy dziennie biegają z kartą żeby odblokować dodatkowe dekodery? Tam przecież nie ma multiroomu po sieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem na etapie wymiany multiroom premium na multiroom standard, dzisiaj zdałem dekoder do premium jutro mam się zgłosić po dekoder do wersji standard, pytanie jest następujące, czy system narzuca jaki dekoder ma być wydany? Czy zależne jest tylko od dobrej woli sprzedawcy / dostępności sprzętu. Jako główny mam mediaboxa, do multiroomu tej pory miałem mydelniczkę i taką też bym chciał dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To według Ciebie w CP ludzie raz albo dwa razy dziennie biegają z kartą żeby odblokować dodatkowe dekodery? Tam przecież nie ma multiroomu po sieci...

Od 10 miesięcy robię wachlowanie kartami CP dokładnie co 2 tygodnie i 3 dni. Zawsze tak samo. Nie było różnicy nawet o 1 dzień. Da się żyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie : mając trzy Arivy 252 i moduł CI NC+ Mix  Conax z kartą parowaną z tym modułem , czy da się rozdzielić sygnał na pozostałe tunery tak aby karta i moduł były w jednym a odbierać było można na pozostałych dwóch , tak jak w przypadku karty nieparowanej umieszczonej w czytniku jednego np:  conax smart hd+ ? Pytam bo zastanawiałem się nad kupnem takiego modułu z cardsplitter.pl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł jest sparowany z kartą jak sam zaznaczasz, więc nie ma opcji wyciągnięcia karty i włożenia do splitera, bo chyba o to Ci chodzi?

Swoją stroną kojarzę że fergusony mają możliwość tworzenia własnego MR, z czego każdy dekoder ogładą tą samą audycję. Nie wiem czy to działa z modułami, a resztę pytań i tak powinieneś skierować w dziale dekoderów Ferguson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom na Fergusonach działa wyłącznie z kartą w czytniku, nie działa z modułem. Jeśli więc chcesz kupić moduł Conax parowany (TNK HD, N na kartę lub NC+MIX), żeby rozdzielić ofertę na Arivach, to zapomnij, nie da się.

 

Możesz jedynie rozdzielić nieparowane kanały z tych ofert wkładając samą kartę do czytnika kart na masterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy cos sie zmieniło w nadawaniu uprawnień w MR? Mam mediabox i sagecom 83. Dotychczas w przypadku jeśli dekoder główny był wyłaczony (całkowice sieciowo) Sagecom zawieszał sie po ok. 10-20 minutach - brak połączenia z dekoderem głównym. Obecnie mam odłączony mediabox, a sagecom pracuje jakby nigdy nic juz ponad 2 dni. Na Sagecomie nie ma zakładki multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam jedną mydelniczkę i jeżeli odłączy się jej od prądu to potrafi działać ponad tydzień zanim poprosi o połączanie z głównym dekoderem. Ja posiadam mediaboxa, a więc mogę przełożyć kartę do mydelniczki i znów uprawnienia są. Także jak ktoś nie ma możliwości połączenia dekoderów w sieć LAN to niech bierze mydelniczki i co jakiś czas przekłada kartę z dekodera głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...