Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku czego Ty tu trolujesz? Sam przestaję odpowiadać na Twoje coraz to głupsze pytania i mam nadzieję, że inni też tak zrobią. Uprawnienia nie mają nic wspólnego z MR. Jak działa MR, co jest wymagane i jak to podłączyć i skonfigurować masz w tym wątku opisane, a także na stronie NC+ (tam nawet z filmami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak łatwo to każdy dekoder czy to głowny czy od multiroom jest sparowany z konkretną kartą Cayman. Mam na mysli dekoder wifibox.

W menu dekodera jest wpisany kod i taki sam kod mają w systemie NC+.

 

Zamienisz karty między dekoderami i ciemnosc będzie.

 

Tak samo przy pierwszym starcie uruchamianiu multiroom.

 

Jak robiłem przed swietami multiroom - głowny + 3 dodatkowe dekodery to wyszło to.

 

Klient powyciągał dekodery z pudełek powkładał karty jak leci i pozniej cyrki że się nic nie uruchamia nic nie działa.

 

Karta Cayman i dekoder to para.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam dobrać sobie multiroom do mojego pakietu. Mój dekoder główny to Mediabox z podłączonym routerem TP-Linka. Router główny to Livebox 2 od orange. Chciałbym podłączyć dodatkowe dwa dekodery do multiroomu. W jednym z pokoi w których będzie stał dekoder znajduje się wspomniany wcześniej Livebox. Natomiast w drugim pokoju nie ma żadnej możliwości podłączenia dekodera za pomocą kabla ani z Mediaboxem ani z Liveboxem, pozostaje więc połączenie z dekoderem głównym za pomocą Wi-Fi. Zastanawiam się nad 3 opcjami:

 

1. Dobranie 2 sztuk WiFiBoxa i połączenie wszystkiego za pomocą Wi-Fi

2. Dobranie 2 sztuk Boxa+ i zakup routera do jednego z dekoderów, i połączenie drugiego za pomocą kabla z Liveboxem.

3. 1 sztuka WiFiBoxa i 1 sztuka Boxa+. Jeden dekoder połączony za pomocą Wi-Fi a drugi kablem Ethernet z Liveboxem.

 

Która opcja najlepsza. Jak sprawuje się WifiBox w usłudze multiroom? Wszystko działa sprawnie czy występują jakieś problemy? Do jednego z dekoderów( tego w pomieszczeniu z Liveboxem) chce dokupić dysk zewnętrzny aby móc na nim nagrywać. Który dekoder sprawniej działa z dyskiem? Bardzo bym prosił o porady co do wyboru dekodera do usługi multiroom, ponieważ jutro albo w środę zamierzam wybrać się do salonu i muszę wiedzieć na co się zdecydować. Z góry dzięki za odp.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do bardziej odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w 3 najbliższych punktach nc+ i nie chcą mi wydać mydelniczki do multiroomu. Twierdzą, że nie mają. Dają tylko jakiegoś Sagecoma HD DSI 193 albo WiFiBoxa. Brał ktoś ostatnio dekodery do multiroomu? To jest prawda, żę już nie wydają mydelniczek i ja go nie dostane? Kurcze ten sprzęt jest podobno najsprawniejszy a oni nie chcą go dać. 

Edytowane przez ShinobiQWE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale, mi w 3 różnych punktach nie chcieli ich dać. Czyli człowiek ma na siłę walczyć i prosić o porządny dekoder ale obejść 10 punktów? Naprawdę ta telewizja to porażka. Pytam na forum bo w tych punktach w których byłem stwierdzili, że nie mają ich nawet na stanie i bodajże od października albo listopada ich nie wydają. Przecież nie zacznę im przegrzebywać i sprawdzać czy mówią prawdę. Stwierdziłem tylko, że jak nie dostanę mydelniczki to nie biorę multiroomu i nic to nie zmieniło, nie dostałem jej i już więc na razie się wstrzymuje. Może jeszcze sprawdzę ze 2 punkty czy tam nie mają, ale jak nie mają to co? Jedyny wybór to Sagemcomy więc to naprawdę porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobierałem w grudniu, więc to zależy od punktu. Byłem w dwóch, bo w pierwszym też gostek mi kit wciskał, że tylko Sagemcomy do multiroomu. Spróbuj zamówić telefonicznie. Powiedz, jaki konkretnie model chcesz.

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam dekoder wifi premiumbox+ 4740SF  i 2 dekodery multiroom wifibox+ Sagemcom DSIW74.

 

Istnieje możliwość podłączenia siecią bezprzewodową jednego dekodera multiroom i odbieranie programów w drugim domu który jest oddalony o 30 m ?

 

Proszę o wyjaśnienie co najbardziej wpływa na poprawne działanie multiroomu przy połączeniu wifi: odległość głównego dekodera od dodatkowego czy odległość routera od dodatkowego dekodera.

 

Czy z takimi routerami jest szansa żeby multiroom działał w drugim domu :) ?

http://allegro.pl/router-wifi-lte-3g-4g-b593-2x-14dbi-theta-omni-i6656750460.html

http://allegro.pl/tp-link-router-3g-4g-lte-tl-mr3420-v2-usb-wys-dzis-i5708326265.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest i to nawet bardzo duża:

1. W domu gdzie stoi główny dekoder Sagemcomm  wifi premiumbox+ 4740SF podłącz go do routera.

2. Do tego routera podłącz po lan punkt dostępowy TP Link TL-WA7210N, który wystawisz na dach za okno - będzie nadawał internet.

3. W drugim domu zamontuj taki sam TP Link TL-WA7210N żeby odbierał internet od tego TP Link TL-WA7210N z pierwszego domu.

 

12f609f8c48b051a.jpg

 

4. W drugim domu do tego TP Link TL-WA7210N podłącz dowolny router z wejściem wan - lan.

5 Do tego routera podłącz Sagemcomma Sagemcom DSIW74

 

Wszystkie routery muszą pracować w jednej sieci tj muszą mieć taki sam zakres IP - 192.168.1.1 - 192.168.1.254

 

 

Oczywiście możesz to zrobić na dwóch routerach gdzie jeden nadaje internet a drugi taki internet odbiera po wifi. Lecz czy będzie to stabilnie działać na odległość 30 m pomiędzy dwoma domami nie dam gwarancji.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...