Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konwerter cyfrowy, zero strat jakości, co innego z konwerterami optyczny (TOSLINK) na analogowe audio, te tanie dają marnej jakości dżwięk audio, to wina przetwornika DAC, dla mniej rozeznanych przetwornik DAC przerabia cyfrowe audio na analogowe, przy konwerterze Coaxial / Optical nie ma  takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam takiego rozwiązania bo to tak jakby z sygnału analogowego robić cyfrowy. Dużo problemów, strata jakości i jeszcze możliwość opóźnienia dźwięku względem obrazu.

 

Wysłane z mojego Sony Xperia Z1C

 

Ale bajdurzysz ;)

 

cyt. "Konwerter cyfrowego sygnału audio elektrycznego na optyczny" . Zamiast przesłać sygnał cyfrowy miedzią przesyłasz go światłem.O jakich stratach jakości może być mowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat tzn chce podłaczyć kino pod wifipremium - kino ma wejście pod optica a box spdif - słyszałem ze są jakieś przejsciówki - ktoś korzytsa z takiego rozwiązania (mozecie podać namiar na zakup takiej przejsciówki - jestem total laik)

 

Pomijając nietypowe zastosowania (jakie?) to robisz podstawowy błąd. Podpinaj kino od razu do TV (cyfrowo) a unikniesz kilku problemów:

1. W TV najczęsciej jest optyk, więc problem z podłączeniem znika.

2. Nie będziesz miał przesuniętego dźwięku do obrazu (w niektórych "kinach" da się to wyregulować)

3. Unikasz dodatkowego podłączenia (przecież i tak zapewne TV musisz podłączyć do kina chcą oglądać (słuchać) materiały z innych źródeł jak tuner nc+.

 

Nie widzę żadnego sensu w upieraniu się do bezpośredniego podpinania tunera bezpośrednio do kina bo tuner przy wyłączonym TV nie działa (blokuje się). Może jak kiedyś zostanie to naprawione, to wtedy takie podłączenie nabierze ewentualnie sensu przy słuchaniu samego radia z tunera (dźwięk w kinie przy wyłączonym TV).

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
 

Sygnały cyfrowe bezpośrednio z dekodera (wyjście SPDIF) i z wyjścia optycznego telewizora podłączonego do dekodera mogą się różnić. Na przykład jeśli na wyjściu dekodera będzie fonia DD 5.1   do telewizora (wyjście HDMI) może być przekazywana fonia LPCM (stereo). Niektóre telewizory otrzymać z dekodera fonię DD, ale nie ma pewności czy telewizor przed wysłaniem na wyjście optyczne nie przekształci tego dźwięku na stereo (LPCM). Oznacza to, że Kino Domowe z pełnym zestawem głośników może działać inaczej zależności od zastosowanego sposobu połączenia.

 

tuner przy wyłączonym TV nie działa (blokuje się)

– nie ma blokady przy słuchaniu Radia+.

 

Pozdrawiam

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już leci radio to można wyłączyć TV, ale nie da się uruchomić radia bez wcześniejszego włączenia TV a przypadkowe wejście na inny kanał jak radiowy od razu blokuje tuner.

Tryb sygnału cyfrowego audio na wyjściu TV  ustawiamy w jego menu i tu raczej nie powinno być problemu z kompatybilnością z kinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o telegazetę w Wifi Premium.Właśnie wymieniłem Pace-a na  niego .Mam drugi telewizor/ kineskopowy / i wieżyczkę w pokoju obok i aby odbierać na nich program/Euro/ musi być włączony pierwszy /HDMI/ w przeciwnym razie jak to się mówi "czarna wdowa" i czy jest inny na to sposób.

Oto jest sposób aby na wyłączonym TV z którym połączony jest wifiPremium działają niezależnie gniazda Euro i mniemam że optyczne/nie mam kina a mianowicie zastosowałem rozdzielacz kabla HDMI http:// :censored:  i po przełączeniu go/czyli wyłączenia kabla HDMI łączącego deka z TV przy wyłączonym TV w drugim pokoju działa drugi TV czy wieżyczka.Być może i optyczne.Pozdrowienia

Edytowane przez Barti
Na forum nie podajemy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , ma ktoś jakies pomysły co zrobic z dekoderem , a raczej chyba z routerem co by połaczło mnie w sposob bezprzewodowy z ncgo tv i radiem ? Niby skonfigurowane jest jak nalezy w dekoderze mam status podłączono, adres mac, ip oraz maske podsieci widzi ale pokazuje mi sie komunikat internet erorr tudzież podobne komunikaty. Dodam, ze przez kabel wszystko smiga jak nalezy. Z gory dzieki za kazdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam taki dziwny problem. Dekoder ten posiadam raptem dwa tygodnie i od jakiś 3-4 dni po każdym włączeniu zaczyna się tak jakby proces instalacji. Czyli instaluje oprogramowanie i wyszukuje sygnał anteny po czym za każdym razem startuje na 15 kanale (TVP info). Trwa to około minuty. Dodam że wcześniej było wszystko okey tylko teraz od weekendu coś sfiksowal. Da się coś z tym zrobić czy od razu na infolinię dzwonić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki dziwny problem. Dekoder ten posiadam raptem dwa tygodnie i od jakiś 3-4 dni po każdym włączeniu zaczyna się tak jakby proces instalacji. Czyli instaluje oprogramowanie i wyszukuje sygnał anteny po czym za każdym razem startuje na 15 kanale (TVP info). Trwa to około minuty. Dodam że wcześniej było wszystko okey tylko teraz od weekendu coś sfiksowal. Da się coś z tym zrobić czy od razu na infolinię dzwonić?

To normalne gdy masz włączone maksymalne oszczędzanie energii. 

 

MENU-> USTAWIENIA -> USTAWIENIA -> OSZCZĘDZANIE ENERGII -> i w pozycji OSZCZĘDZANIE ENERGII zmień na NORMALNE

 

dekoder błędzie się włączał w 4 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...