Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wymianie nie ma szans na darmowy MR, jedynie przy podpisywaniu nowej umowy.

Też miałem Pace 500 i starego sagemcoma na cameleonach, po wymianie dekoderów na WiFi premiumbox i wifibox-a z powrotem dostałem swoje stare karty, ale teraz obydwa dekodery muszą się widzieć w sieci lokalnej.

Jeżeli masz stare karty camaleony o tych samych numeracjach co za czasów pace i sagema to nie musisz ich spinac siecią lokalną. Chyba ze do nowego MR dostales tez camaleona ale na nowo pobierales z inna numeracją, to wtedy masz nowy typ multiroomu i łączyć trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mem ten dekoder od dwóch dni i teraz zacząłem tworzyć własną listę kanałów. Jednak co mnie zaskoczyło - przy tworzeniu własnej listy numery kanałów pozostają z głównej listy, a nie są dodawane kolejno od jedynki, więc na pozycji pierwszej na liście mam TVP 1 z numerem kanału 11, na pozycji drugiej TVP 2 z 12 numerem kanału, na trzeciej pozycji Polsat z numerem kanału 7, itd. Jest jakiś sposób, żeby numery kanałów były po kolei, czyli TVP 1 numer 1, TVP 2 numer 2, Polsat numer 3, itd czy jest to niemożliwe ?

Edytowane przez Lisek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz stare karty camaleony o tych samych numeracjach co za czasów pace i sagema to nie musisz ich spinac siecią lokalną. Chyba ze do nowego MR dostales tez camaleona ale na nowo pobierales z inna numeracją, to wtedy masz nowy typ multiroomu i łączyć trzeba smile.png

 

No właśnie mam stare karty ale po odpięciu LAN-u na drugim dekoderze po pewnym czasie pojawia się informacja o braku widoczności z dekoderem głównym i jest koniec oglądania ;)

Edytowane przez Barti
Cytowanie treści postu, na który odpowiadamy, zamieszczamy nad treścią własnego postu, a nie pod nią. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podobno Wifi Premiumbox obsługuje unicable. Mam taka oto instalację: sygnał z satelity i z DVB-T (symetryzator) jest zsumowany sumatorem - potem jednym kablem idzie do gniazdka rozdzielającego, z którego wychodzi kabelek do premiumboxa i drugi do TV z kanałami naziemnymi. Oczywiście nie mogę nagrywać programu i oglądać innego. I teraz, czy wystarczy, że zamienię stary konwerter na taki obsługujący unicable i do kabelka wychodzącego z gniazdka rozdzielającego wepnę splitter i rozdzielę ten kabelek na dwa, to będę mógł korzystać z nagrywania jednego programuj podczas oglądania innego? Czy dobrze kombinuję? Czy jednak coś w tej instalacji trzeba będzie jeszcze zmienić?

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tym modelu dekodera jest już w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium WifiBox jako dekoder ADB obsługuje unicable. Musiałbyś faktycznie zakupić konwerter unicable i rozdzielić go spliterem na dwa. Wtedy możesz nagrywać i oglądać dwie różne rzeczy, tylko w dekoderze zmień sobie ustawienia antenowe i wybierz opcję unicable oraz wpis parametry częstotliwości poszczególnego kabla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie tak czasem, że dekoder nie reaguje na pilota i trzeba wyciągać kabel z zasilania i dekoder się ponownie aktywuje? Jak się uruchomi to odpowiada na pilota.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem interpunkcyjnym. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie tak czasem, że dekoder nie reaguje na pilota i trzeba wyciągać kabel z zasilania i dekoder się ponownie aktywuje? Jak się uruchomi to odpowiada na pilota.

 

Mam dwa dekodery, Premiumbox i Wifibox, natomiast u mnie ten problem występuje tylko w tym drugim sprzęcie. Premiumbox zaś się nie zawiesza.

 

Pewnie chodzi o "pechową" sztukę, a nie coś, co dotyka wszystkie Premiumbox'y. Zresztą, sam wierzę, że to samo ma miejsce z moim Wifibox... akurat taki egzemplarz się trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasem nie reagował na pilota albo po wciśnięciu przycisku włączał coś innego - pomogła wymiana baterii w pilocie. Ze 2-3 razy przez 1.5 roku zawiesił się na amen, że trzeba było wyciągnąć wtyczkę. A czy zna ktoś odpowiedź na moje pytanie? Czy sygnał puszczony z konwertera unicable mogę zsumować zwykłym sumatorem z DVB-T, a potem rozdzielić to w zwykłym gniazdku i do kabelka z sat podłączyć splitter i rozdzielić ten sygnał unicable na dwa? Będzie to działać czy muszę tez wymienić sumator  i gniazdko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vitaminum C

Tak, mozna. Tylko nie sumator, a diplexer. Z jednej strony wejscie na pasmo SAT, a z drugiej wejscie na DVB-T. :-)

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły sumator też  zadziała (o ile przepuszcza potrzebne częstotliwości tj. co najmniej w zakresie od 174MHz do 2150 MHz) ale ww diplexer będzie lepszy z uwagi na mniejsze straty/tłumienie. 

To samo tyczy się gniazdka/rozdzielacza.

Reasumując, w przypadku Twojej obecnej instalacji sama wymiana konwertera na unicable powinna wystarczyć, ale jeśli chcesz podnieść trochę jakość sygnału to wymień sumator na diplexer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię, dziękuje za porady. Dam znać czy to działa jak zmontuję taki układ. Jeszcze może nie za bardzo na temat ale przy okazji wymienię antenę na większą  - ale widzę w opisach, np: "konwerter przeznaczony dla czasz 70-90cm" to znaczy , że przy 100cm nie będzie dobrze działał?

Edytowane przez Sidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...