Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczesałem trochę stron wstecz i mało konkretów znalazłem- jak ten dekoder wypada na tle innych ? Miałem wcześniej Pace'a ale go wymieniłem na turbodekoder i generalnie jestem zadowolony z płynności działania, nie zawiesza się i pokazuje poprawnie program (w pace były problemy z tym wszystkim). Jak wypada na ich tle Wifipremium? Jakieś różnice w jakości obrazu ? Bo może powalczę o wymianę na niego lub mediabox jak bedzie opcja

Ja radzę odwiedzić punkt i samemu sprawdzić zamiast słuchać np.opinii największego znawcy wszelakiej problematyki w tych wątkach który nawet nie posiada i nigdy nie posiadał tego dekodera.A opinię wyraża po tym jak gdzieś tak kiedyś widział bo wiadomo obraz żyleta jest tylko u niego w tunerku sat za 400zł na wątpliwym HD w Polsce jak to wcześniej stwierdził.Ja osobiście radzę wymieniać działanie dekodera bardzo dobre jakość obrazu dekodery np Nbox i Newbox mają lepszą innych nie posiadałem z oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest problem z oprogramowaniem lub błędną konfiguracją to oni tam naprawiają na miejscu jeżeli jest problem z elektroniką wtedy dekoder jest wymieniany na nowy ;)

 

Biorąc pod uwagę ile jest negatywnych opinii na temat miernej jakości obrazu tego g..na , to raczej nic z tym nie są w stanie zrobić w żadnym ASP. Chyba że włożą bebechy od któregoś z poprzednich sprzętów. Z tego co widzę w Twoim opisie to nie posiadasz Premiumbox'a i wierz mi, ciesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten temat o WifiPremium Box+ i Wifi Box+. Wychodzi na to, że jakaś aktualizacja pierwszego tutaj rozważanego coś popsuła. Nie mam tego dekodera, a takie opinie są dla mnie ważne, podobnie jak dla innych czytających tylko ten temat.

 

Jeśli aktualizacja pogorszyła jakość wyświetlanego obrazu, to żadna wymiana nic nie pomoże (o ile to nie jest wpływ aktualizacji na jakąś wadę fabryczną sprzętu) i tylko porównując WBP+ z innym na tym samym TV i z tym samym sposobem połączenia (HDMI) można to obiektywnie stwierdzić. Były tu takie sygnały, że jest z WBP+ po prostu gorzej niż z Mediaboxem. Pytanie, czy ktoś to potwierdzi w jakiś sposób ostatecznie?

Edytowane przez Homo Satiens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aktualizacja pogorszyła jakość wyświetlanego obrazu, to żadna wymiana nic nie pomoże (o ile to nie jest wpływ aktualizacji na jakąś wadę fabryczną sprzętu) i tylko porównując WBP+ z innym na tym samym TV i z tym samym sposobem połączenia (HDMI) można to obiektywnie stwierdzić. Były tu takie sygnały, że jest z WBP+ po prostu gorzej niż z Mediaboxem. Pytanie, czy ktoś to potwierdzi w jakiś sposób ostatecznie?

 

Kolego, miałem ADB 5800SX, po przesiadce na WIFI PremiumBox'a jest SŁABO. Chętnie wróciłbym do poprzedniego. Fakt, z Mediaboxem nie miałem do czynienia, ale jest bardzo dużo opinii świadczących na korzyść Madiaboxa w stosunku do Premiuma. Jeśli jakimś cudem posiadasz NBOX HDTV RECORDER i jesteś z okolic Poznania to zapraszam na porównanie tych 2 dekoderów, podepniemy je do plazmy Panasonica bez włączonych "polepszaczy" obrazu, które tak naprawdę gwałcą odtwarzany obraz, (gdzie np. twarz Carl'a Weather'a w Predatorze wygląda jakby ktoś ją folią owinął) i od razu będzie wiadomo o co chodzi.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie dzisiaj pierwszy raz podłączyłem wifi premiumbox+ i działa mi na karcie cameleon ale jak carte cameleon wkładam do splitera to już wifi premiumbox+ nie widzi już karty czyli nie działa ze spliterem, proszę pomóżcie mi co zrobić żeby nowy dekoder działał mi ze spliterem, dekoder nie był parowany z żadną kartą, z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie dzisiaj pierwszy raz podłączyłem wifi premiumbox+ i działa mi na karcie cameleon ale jak carte cameleon wkładam do splitera to już wifi premiumbox+ nie widzi już karty czyli nie działa ze spliterem, proszę pomóżcie mi co zrobić żeby nowy dekoder działał mi ze spliterem, dekoder nie był parowany z żadną kartą, z góry dziękuje i pozdrawiam

Widzisz..... gdybyś poczytał zanim wziąłeś to.... to byś wiedział, że ten dekoder nie działa z żadnym spliterem. Od samego początku istnienia tego sprzętu w nc, było pisane, że tak jest. A teraz. ... no cóż.. Ciesz się nowym wypasionym sprzętem ;-) Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co o czymś pisać co szkodzi ITI. Swoją drogą wtedy była bardzo dobra jakość.... do czasu aktualizacji. Teraz trzeba się przyzwyczaić do tej jakości. .. no chyba, że ktoś miał dekoder SD wcześniej, to będzie super jakość. ;-)

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Swoją drogą wtedy była bardzo dobra jakość.... do czasu aktualizacji. Teraz trzeba się przyzwyczaić do tej jakości. .. no chyba, że ktoś miał dekoder SD wcześniej, to będzie super jakość. :wink:

 

Trzeba w takim razie czekać do przyszłego roku. Z pewnością pojawią się nowe dekodery z 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując dotychczasowe opinie, to uzytkownicy udzielający się na forum dzielą się na dwie grupy:

1. WPB+ jest dużo lepszy i obraz jest dużo lepszy

2. WPB+ po aktualizacji ma zauważalnie gorszą jakość obrazu

 

To jak to w końcu jest? Jedni użytkownicy nie mieli w ogóle aktualizacji tego dekodera, czy są mniej wymagający? Czy może drudzy użytkownicy są zbyt wymagający, a dekoder miał aktualizację pogarszającą jakość obrazu, której nie zauważyli pierwsi użytkownicy, a więc Ci mniej wymagający?

 

We wspomnianej prasie nie znajdziecie nic na temat jakości obrazu, poza danymi technicznymi oraz odczuciami i subektywnymi spostrzeżęniami testera, które można by również podzielać, gdyby nie legendarna aktualizacja.

 

Dziwi mnie tylko, że na aktualizację i tym samym na jakość obrazu przez nią pogorszoną narzeka równie wiele osób, co uznaje inna grupa osób za nie byłą.

 

W tym temacie qnaro1 opisuje swoje perypetie z pozbyciem się WPB+ i pada tam informacja o "liczniku". Czy ten "licznik" ma związek z jakością obrazu i aktualizacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...