Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem na weekend do domu i chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami odnośnie odbioru MUX 8. Otóż jedna z anten to zwykła kierunkowa (sprzed 20 lat) z nowym przedwzmacniaczem serii LNA. Sygnał jest dzielony na 2 TV. Okazało się, że pomimo tego, że MUX 8 z mojej lokalizacji (Siedlce/Łosice) nadaje z polaryzacją pionową, a antenę mam ustawioną w orientacji poziomej (dostosowana do pozostałych MUXów) sygnał MUX 8 odbieram bez żadnych problemów. Sygnał jest prawie maksymalny, delikatnie słabszy od pozostałych odbieranych częstotliwości.  :wink:

 

Wniosek: MUX 8 przy sprzyjających warunkach można odbierać na antenie UHF bez względu na to, w jakiej polaryzacji pracuje nadajnik MUX 8. :wink:

 

Druga moja antena jest niemal identyczna z tą różnicą, że zamiast wzmacniacza posiada symetryzator. Tutaj niestety MUX 8 nie odbiera. Czasami pojawiają się szczątki sygnału, lecz to za mało. Ponieważ antena jest zamontowana w takim miejscu, że praktycznie nie ma możliwości obecnie dotarcia do niej kupiłem wzmacniacz kablowy. Podłączyłem jak najbliżej anteny (na strychu), jednak po tym zabiegu w zasadzie nic nie odbiera. Sygnał pojawia się i znika. Wiecie może co stanowi problem? Wzmocnienie dla pasma VHF wynosi 21 dB, a dla UHF 23 dB. W drugiej antenie jest nieco silniejszy i nie ma przesterowania.  :roll:

Edytowane przez patryk92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale całkowitej pewności co masz puszce nie masz. Piszesz że stara, więc coś może zaśniedziało, nie łączy jak powinno. Ponadto - inna antena, więc zapewne inne miejsce odbioru. Wystarczy kilkanaście lub kilkadziesiąt centymetrów i już masz inne warunki odbiorcze. Chyba zdajesz sobie sprawę że niej jest to antena dedykowana do odbioru VHF. Jak coś złapiesz - masz więcej lub mniej szczęścia, jak nie - niewiele wykombinujesz.

 

Może trafił mi się egzemplarz z lewej partii. 

Jeżeli chodzi o wzmacniacze przelotowe można czasami trafić na taki z odwrotnym opisem IN-OUT.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do wszystkich: czy ktoś posiada  Maximum T-1300 i czy odbiera MUX VIII?

Bo nie mogę znaleźć danych technicznych. Będąc na Warmii krótko przeskanowałem i nie odbiera nic z nadajnika Olsztyn K.9.

Wiem, może to wina wzmacniacza, ale nie jestem pewien, czy to brak pasma 6-12.

Edytowane przez Barti
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do wszystkich: czy ktoś posiada  Maximum T-1300 i czy odbiera MUX VIII?

Bo nie mogę znaleźć danych technicznych. Będąc na Warmii krótko przeskanowałem i nie odbiera nic z nadajnika Olsztyn K.9.

Wiem, może to wina wzmacniacza, ale nie jestem pewien, czy to brak pasma 6-12.

 

Każdy odbiornik sprzedawany w Polsce przez punkty dystrybucji posiada możliwość odbioru pasma VHF i UHF. Być może Twoja antena nie jest przystosowana do odbioru pasma VHF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, to zależy od lokalizacji. U mnie na antenie zrobionej z drutu i symetryzatora na pasma 1-60 mam jakość 90, a siłę 72.

Niestety odbiór jest tylko w jednym miejscu w rogu pokoju przy oknie i innym niż muxy 1-3, dlatego są 2 anteny druciane. Jedna to podwójny biquad, a druga to coś na kształt x z dwoma poprzecznymi elementami - direktorami. Na drucianym dipolu też odbierało, ale trochę gorzej.

Do nadajnika mam około 15 km.

Edytowane przez leafeu
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem ale Maximum T1300 jest z 2008r zakupionu na Hollex.pl.

Nie mam już dokumentacji z niego ale może w tamtym okresie też moglo nie być VHF niż obecnie.

Co do wzmacniacza to kupie nowy to tylko 5zl.

Też  zastanawiam się nad wymianą  na odbiornik DVB-T/T2 by może uda się złapać rosyjskie z obwodu kaliningradzkiego.

 

Edycja:

Błędnie założyłem że nadajnik Olsztyn Pieczewo nadaje że było podane jako I etap w newsie na satkurier.pl

 bo na emitel.pl  tego nadajnika nie ma jeszcze w spisie MUX-8.

Rozpoczęcie wdrażania drugiego etapu nastąpiło 25 października i zakończy się przed końcem 2016 roku.

To więc należy poczekać i zobaczymy co dalej.

http://www.emitel.pl/fileadmin/user_upload/mux.8.png

Edytowane przez CATERING7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie MUX 8 nie działa. Co się dzieje?

Ja nie mam z tym problemu. Antena ustawiona na Iławę Kisielice (około 100km) a mux 8 ściągam z Gdańska (ponad 70 km).  Jakość i siła 70/95 przy muxie8. Oczywiście to wszystko na jednej antenie. :grin:

Edytowane przez djclassic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż nie wiem czemu nie mam MUX8, a jedynie 3 MUXy i czasami MUX TVNowski...

To już pozostaje mi tylko jedno: za słaby zasięg nadajnika na PKiN, bo nie może dostrzeć do miejscowości Dębe Wielkie. Tak mi się wydaje, to już nie powód że nie można odbierać z anteny pokojowej.

Ktoś może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...