Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W okolicy Kalisza będzie uruchomiony w grudniu nadajnik Kalisz/Chełmce na kanale 7 polaryzacja V. Czy jest może na przyszlość plan emisji Mux8 z nadajnika Kalisz/Mikstat?

 

Wygląda, że Mikstatu nie będzie. Choć sytuacja jest ciekawa.

Ostatnio pokazała się informacja, że w Kobylej Górze będzie nadajnik 15kW na kanale 8 w polaryzacji H. Kanał 8 jest przeznaczony na Opolszczyznę, więc nadajnik będzie nadawać kierunkowo na południe. Według koordynacji międzynarodowych moce w poszczególnych kierunkach wyglądałyby następująco (na zasięg nie patrz, to moja samoróbka, chciałem tylko sprawdzić moc nadawania w poszczególnych sektorach). W kierunku Wielunia masz 8kW.

avypxc9.png

 

Jeśli dane są prawdziwe, to mam szczęście. Jestem akurat w najsilniejszym sektorze. Odchylenie od Mikstatu tylko 30°. Do tego polaryzacja H. Może jakoś pójdzie na jednej antenie. Tylko niepokoi mnie moja antena ATX-91. Ponoć nic nie zbiera z VHF, na forum Emitela ktoś testował na niej Zygry i nic nie działało, a na jakiejś zwykłej miał odbiór.

 

EDIT: Tutaj ktoś ładną symulację zrobił. Z dobrą anteną powinieneś mieć odbiór z Wielunia.

http://mapy.tvradio.cba.pl/Telewizja/MUX8/plan/KobylaGora/index.html

Zasięg w tym rejonie ładnie pokrywa się z Chełmcami, więc Mikstat jest na 100% zbędny.

 

Jeśli chodzi o Wieluń, to również Częstochowa ma kierunkowo doświetlać południe łódzkiego.

Edytowane przez Maker3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wytłumaczyć logikę nadawania MUX-8 w polaryzacji V. Mam wrażenie, że zaczynamy wracać do [beep]u, który już mieliśmy, gdzie trzeba mieć dwie anteny. bo różne programy były nadawane z różnych kierunków.

Nikt nie obiecywał, że wszystkie multipleksy będą w 1 polaryzacji. Nikt także nie dawał gwarancji, że wszystkie przyszłe muxy będą z tych samych kierunków. W przypadku MUX-8 Emitel ma swobodę w doborze obiektów nadawczych. Jeżeli komuś to nie odpowiada, to nie musi przecież odbierać wszystkiego. Sąsiednie kraje (np. Czechy) korzystają z obu polaryzacji i jakoś nikt nie histeryzuje. ;)

 

Ja jedynie "[beep]" widzę w fakcie, że Emitel znowu został wybrany na operatora tego multipleksu. To już nie powinno mieć miejsca.

 

BTW, do multipleksu zostały dodane kolejne 7 dodatkowych kanałów testowych. Nazwano je "test1" do "test7" (wcześniejsze, są pisane z dużej litery np. "Test1"). Czyli razem będzie już 14. :D Oczywiście tyle nie zostanie. Podejrzewam, że to miejsce na dodatkowe usługi, które były przewidziane - np. HbbTV.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawcy skończyli negocjować z Emitelem w sprawie MUX-8

 

Między końcem października i początkiem grudnia ruszą w końcu cztery pierwsze cyfrowe stacje z nowego pakietu kanałów telewizji naziemnej - nadawcy kanałów z MUX-8 zakończyli z Emitelem negocjacje finansowych warunków nadawania. Rozmowy przeciągały się, wciąż też nie wiadomo, kiedy Emitel podpisze stosowną umowę z TVP.

http://rpkom.pl/artykul/1291441.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tych plansz, wnioskuję, że najciekawszą oprawę będzie miał "Zoom TV". Plansza wygląda na najbardziej profesjonalną. Metro TV na razie najbiedniej się prezentuje. :D


Plansze też potwierdzają, że start Nowej TV w listopadzie, a WP w grudniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoom TV i Nowa zdecydowanie najfajniej się prezentują :) WP...no nie wiem, tak ni w 5 ni w 10,  ale na pewno na ten kanał rzucę okiem (głównie dzięki #dziejesięnażywo ), Metro troszeczkę kiepsko się prezentuje, ale może ten minimalizm przerodzi się w coś niezwykłego :)

 

A tak poza tym jeszcze jest kilka plansz łowickich :mrgreen: Pewnie to miejsce na te dwa kanały od TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tych plansz, wnioskuję, że najciekawszą oprawę będzie miał "Zoom TV". Plansza wygląda na najbardziej profesjonalną. Metro TV na razie najbiedniej się prezentuje. :D

Plansze też potwierdzają, że start Nowej TV w listopadzie, a WP w grudniu.

 

W przypadku Nowej TV poślizg wynika z opóźnienia wejścia na satelitę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...