Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nasuwa się pytanie po co te cztery podmioty składały wnioski? Kto teraz rządzi UKE? Ktoś poprzedniej władzy czy z nowej? Bo jedno co mi przychodzi do głowy to że MUX8 zostanie przeniesiony na MUX w paśmie UHF. Wtedy chyba i zasięg i oglądalność byłyby na jakimś akceptowalnym poziomie. Stąd wyłączenia MUX-ów testowych by zrobić miejsce. Drugie co przychodzi mi do głowy to chcą zarezerwować sobie miejsce na tym MUX-ie w nadziei że np. za 5 lat przejdzie on na jakieś 5G i przez "zasiedzenie" dostaną za darmo jakieś sloty na których będą mogli nadawać. Coś jak miejsca w analogu przeliczone na miejsce w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bartek2lp2 napisał(a):

Teorie są 2: Albo miejsce dostaną 2 kanały prawicowe, albo dziś tylko Republika, a drugi kanał za kilka tygodni, jest jeszcze 3 wariant: Że dziś ktoś z gry "wypadnie" np odrzucenie wniosku

Ja stawiam że to będzie 3 wariant i odrzucą wniosek Węgrów na miejsce w MUX8 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Zobaczcie w jakim absurdzie żyjemy. Nikt nie zakłada że Republika nie dostanie koncesji, a mogliby nie dostać, bo nie mają stabilnych źródeł finansowania. Taką oto mamy obecnie sytuację, że już sami dyskutanci nie mają wątpliwości jakie będą decyzje ;)

Od chwili gdy dostał VIDoc to dostać może absolutnie każdy. Republika przy nich to bogacze :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Zobaczcie w jakim absurdzie żyjemy. Nikt nie zakłada że Republika nie dostanie koncesji, a mogliby nie dostać, bo nie mają stabilnych źródeł finansowania. Taką oto mamy obecnie sytuację, że już sami dyskutanci nie mają wątpliwości jakie będą decyzje ;)

Po tym, co się stało w przypadku ViDoc, ten argument nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z wejściem tych dwóch stacji do MUX 8, powinni przejść z DVB-T do DVB-T2 HEVC i tym samych wszystkie stacje w MUX 8 do rozdzielczości HD. Piszę o tym, bo wejdą te wygrane stacje do MUX 8 i pewnie potem cały MUX 8 do DVB-T2. Tym samym byłyby 2 pieczenie na 1 ogniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Członek KRRiT chciał dokładniejszego sprawdzenia podmiotów biorących udział w konkursie. - Dodatkowo, przed posiedzeniem KRRiT, 21 czerwca 2024 r. zgłosiłem wniosek formalny o weryfikację pod względem bezpieczeństwa i obronności państwa wszystkich wnioskodawców oraz podmiotów wchodzących w ich skład oraz ich beneficjentów rzeczywistych, którzy złożyli wnioski o udzielenie koncesji, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w ogólnopolskim multipleksie MUX-8 - postulował prof. Kowalski.

Nawiązał tym samym do przyjętego niedawno stanowiska regulatora. - Na posiedzeniu 12 czerwca 2024 r., członkowie Rady jednogłośnie przyjęli „Stanowisko w sprawie roli Krajowej Rady w sytuacji wojny hybrydowej”. W jego treści odnieśliśmy się do wynikających z  przepisów ustawy o radiofonii i telewizji obowiązków zarówno obecnych nadawców jak i podmiotów ubiegających się o koncesję, aby nie tylko spełniali kryteria finansowe, inwestycyjne, techniczne, przestrzegali przepisów dotyczących radiokomunikacji i środków masowego przekazu oraz działalności programowej audycji (określonych w art. 36 ust. 1), ale również warunków dotyczących bezpieczeństwa i obronności państwa, zasad ochrony informacji niejawnych, dobrych obyczajów i wychowania, interesów kultury narodowej (art. 36 ust. 2) - zauważył prof. Kowalski.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/krrit-tv-republika-wpolsce24-mux-8-koncesja-tadeusz-kowalski-maciej-swirski-jak-ogladac

Ciekawe czy pozostałe dwa podmioty będą składać jakieś zażalenia jeśli takowa możliwość istnieje. @PowerTV będziecie protestować? Ciekawe kto złożył wniosek który zawierał jakieś błędy. Byłoby zabawnie gdyby to ktoś z "wygranych". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi tego PTV, ale może w MUX-5 będzie ten kanał (jeśli będzie kolejny konkurs). Natomiast zdziwiłem się że WPolsce24 obok TV Republika jednak wygrało. Może (przepraszam za off-topic polityczny) przewodniczący Świrski i PiS-owscy członkowie obecnej KRRiT dostali polecenie od prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego, aby te oba kanały się znalazły w MUX-8 bo ich potrzebuje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Szkoda nawet programatora uruchamiać na te stacyjki :)

I też tego nie uczynie 🤫

 

Ja jednak bardzo czekam na przyszły tydzień, o ile w końcu UKE skończy pić kawy i jeść ciastka,

a może ŁASKAWIE w końcu dadzą zielone światło na zmianę standardu, bo już tyle czasu stracone :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...