Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K Lite


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, gość napisał(a):

A próbowałeś reset do fabrycznych ustawień po aktualizacji? u mnie miałem problem z HDMI-CEC i to dopiero pomogło..  dodatkowo czy czasem nie przegrzewa się jakoś dekoder/zasilacz? Bo rozumiem że czarny ekran i menu też się nie pojawia, czy tylko sygnału brak?

Czarny ekran po prostu. Rozumiem że reset do ustawień fabrycznych wywali mi kanały FTA zainstalowane z satelity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, support458 napisał(a):

Wyszukiwane w Google nie rozdaje dyplomów inżyniera -;)

 

 

 

Oczywiście że nie, ale pozwala znaleźć polską normę dotyczącą napięcia sieciowego. W obronie waszego niskiej jakości dekoderów ( na fejsbuku i innych forach codziennie opisane jest kilkadziesiąt przypadków wymiany dekodera) napisałeś błędną informacje dotyczącą ile ma volt w gniazdku, ja to tylko skorygowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie została wydana aktualizacja oprogramowania dla dekoderów Lite 4K w związku z nową aplikacja MAX.

Wielu użytkowników nie chce czekać na zakończanie aktualizacji, mimo iż o aktualizacji informuje mrugająca zielona dioda na front panelu.

Odłącza dekoder od zasilania w trakcie jej trwania, co powoduje ich trwałe uszkodzenie.

Wszystko w temacie detektywie.

Co do napięcia, podałem normatywne napięcie ~230V dla sieci energetycznej NN w Polsce, co jest zgodne z prawdą, doprecyzowując jest dopuszczalna tolerancja +/- 10%,

Nie zmienia to faktu, że w określonym miejscu może dochodzi do chwilowych przepięć powodujących uszkodzenia elektroniki np. zasilaczy.

Znam osobiście trzy przypadki gdzie fotowoltaika uszkadzała urządzenia w budynku gdzie była zainstalowana i w sąsiedztwie w sieci należącej do tej samej linii zasilającej.

 

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym te oznaczenia nazwy HD wywalił nawet z nazwy na infobanerze a dał taki symbol czy jest HD albo 4K na tej części infobanera gdzie jest od której do której trwa dana audycja i kategoria wiekowa.  I do tego by się przydała tam informacja czy jest na żywo.  Bo tak,  taką informację mamy tylko po rozwinięciu opisu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgodnie z poleceniem kolegi z forum zrobiłem reset dekodera, i rozpoczęła się pierwsza instalacja. Utknąłem już przy pierwszym kroku, którym jest parowanie pilota Bluetooth. Mimo że robię wszystko jak trzeba (pilot poprawnie wydaje sygnały), to nie chce się połączyć z dekoderem za nic w świecie. Pomyślałem że to wina nowej aktualizacji i w mig włączyłem poradnik z pierwszego uruchomienia przy nowej wersji systemu. Myślałem, że zostanie przedstawiona możliwa przyczyna mojego problemu, ale nie. Gość po jednym kliknięciu elegancko łączył się z urządzeniem. Co jest nie tak? Pomożesz@support458?

EDIT: Napisanie na forum pomogło:) po setnym zrobieniu tego samego pilot połączył się

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, już pojąłem. Znalazłem tabelkę oraz ustawienie SCR w dekoderze, gdzie mogę sam wybrać pasmo. Tak żeby się nie nakładały. Dziękuję.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wraz z ostatnią aktualizacją dekoder już przechodzi bez problemów test połączenia internetowego. Tym samym pojawiła się opcja cofania a w aplikacji PBG dekoder odtwarza już wszystkie materiały. Jednym słowem było coś zepsute ;)

Mam nadzieję, że tak pozostanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowość, automatyczna rozdzielczość jest ustawiana na podstawie danych EDID (Extended display identification data) obieranych z telewizora przez dekoder po złączu HDMI.

Dekoder wykrywa w trakcie pierwszej instalacji maksymalną obsługiwaną przez telewizor rozdzielczość i taką ustawia.

Nie do końca jest to idealne rozwiązanie, ale to temat na długą dyskusje.

Podczas aktualizacji oprogramowania został ustawiona tak rozdzielczość jaka była wybrana przed aktualizacją.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rozdzielczość po aktualizacji zmieniła się od razu na automatyczną, mimo że przez problemy z tym komunikatem, miałem ustawioną 1080p. Teraz na ustawieniu automatycznym jest 2160p50, co widać w zaszarzonym polu "aktualna rozdzielczość". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
7 godzin temu, Matt-1 napisał(a):

Czy jest jakiś sposób żeby dekoder polsat box 4k lite działał z każdym internetem a nie tylko z orange,plus i netia ?

Z każdym czyli jakim? Jeżeli operator nie ma w umowie zapisu że działa tylko z tymi co wymieniłeś, to może trzeba złożyć reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2024 o 02:06, opensource napisał(a):

Z każdym czyli jakim? Jeżeli operator nie ma w umowie zapisu że działa tylko z tymi co wymieniłeś, to może trzeba złożyć reklamację.

Chodzi o internet swiadłowodowy inea bo mam internet mobilny orange ale polsat odpowiedział mi że to musi być internet szerokopasmowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2024 o 18:20, Matt-1 napisał(a):

Czy jest jakiś sposób żeby dekoder polsat box 4k lite działał z każdym internetem a nie tylko z orange,plus i netia ?

IPTV w Polsat Box działa tylko z ww. bo to IPTV. Zmieniasz ofertę na OTT i będzie działać na każdym internecie.

W przypadku OTT żaden dekoder od Polsatu nie jest ci potrzebny, bo wystarczy ich aplikacja na TV, ale możesz nadal korzystać z dekodera. jak chcesz

10 godzin temu, Matt-1 napisał(a):

mam internet mobilny orange ale polsat odpowiedział mi że to musi być internet szerokopasmowy.

IPTV działa w wydzielonej części sieci, więc internet mobilny odpada.

Natomiast OTT działa na każdym internecie od dowolnego operatora.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...