Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Też na początku miałem tuner Technisat jednak ten problem z działaniem dwóch modułów wyeliminował go

Mój DIGIT ISIO S International obsługuje jednocześnie moduł Unicam Prime z Camelem i conaxa za Smart HD+. Szkoda, że nie można wykorzystać wielu strumieni Unicama. Życie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to moduł uniwersalny dostosowany nawet do działania w stacjach czołowych, jak zapodasz mu odpowiednie prywatne oprogramowanie to jest odblokowane. 

 

Niestety nie powiem jak i czy działa działa na wiele strumieni w sprzętach z enigma2  ( Vu+, octagony, zgemmy itp ) które tak na prawdę nie mają wcale  obsługi modułów Ci+ sprzętowych tylko pośrednio przez oprogramowanie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój telewizor ECP nie obsługuje sprawdzałem teraz.

( nie ma go w wykazie Canal+-TV Panasonic 4K, seria TX-EX. starszy model, ma gniazdo CI, brak tam tego modelu z tą obsługą ECP),

obsługuje tylko samo 4K niestety bez te ECP.

Jak mam oglądać damy Canal+4K na nim i z jaki moduł CI+? Da się, czy nie? Ze starszy moduł Ci+ bez ECP nie działa w nim ten kanał i czarny ekran, blokada.

Czy zostaje tylko wymiana całego telewizora na nowszy model z tą obsługą ECP?

I na telewizor, który jest tam w wykazie.

Zdaje się niedawno kilka lat temu wymieniałem go, żeby była w nim ta obsługa DVB-T2, HEVC, a teraz znowu jakieś ECP brak.

Proszę o pomoc i odpowiedzi.

Dodam, te nowe moduły z ECP nie nadają od starsze telewizory, nie będą działać prawidłowo, bo telewizory te nie obsługują te ECP, a mogą 4K obsługiwać.

Wcale też mogą nie działać, nie wykrywa je wcale starszy telewizor.

Edytowane przez blondynek102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że to na tym nie działa module bez ECP, chciałem sprawdzić na module ECP czy działa , ale telewizor nie ma w wykaz ten ECP i za stary z samo CI tylko bez plusa, więc nie będę sprawdzał nawet, nie sensu, to działać w nim nie będzie, zwrot ten sprzęt robię ECP i nie kupię tego dopóki, cały telewizor na nowszy nie wymienię i co jest tam w wykaz na jakiś model. Dopiero wtedy to można będzie brać i sprawdzać, testować.

Edytowane przez blondynek102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, blondynek102 napisał(a):

telewizory te nie obsługują te ECP,

Obecnie ECP jest włączone TYLKO na kanale dla abonentów - i tylko ten kanał ci nie będzie działać 

 

1 minutę temu, blondynek102 napisał(a):

nie kupię tego dopóki, cały telewizor na nowszy nie wymienię i co jest tam w wykaz na jakiś model. Dopiero wtedy to można będzie brać.

To po co gitarę zawracasz? 

Szukaj sobie w specyfikacji telewizora czy obsługuje ECP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego ECP w ta specyfikacja, za stary model, ale z 4K jest. Muszę wymieniać cały telewizor lub używać starszy moduł bez te ECP i bez CANAL+4K.

Telewizora na razie mnie nie stać wymieniać na nowszy, więc musi zostać na starszym to wiem, że mi działa, ale bez ten Canal+4K.

gniazdo CI , tak mam w instrukcja czarny druk,w nawiasie dalej mały druczkiem jakaś gwiazdka zgodne lub nie zgodne z CI+,

o ECP jest nic nie wspomniane, więc nie ma co kombinować i sprawdzać to działać chyba nie będzie, dodatkowo ,że nie ma jak sprawdzić i ten Canal+ 4K jest w wyższe, najdroższe  pakiety trzeba wykupować, bo oddzielnie nie da kupić samego bez ta paczka cała kanały Canal+.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez blondynek102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden ultrabox+ to mi starczy, chciałem w telewizor w drugi pokój.

I jeden telewizor nie ma obsługa 4K, tylko samo HD, drugi ma te 4K, ale nie ma ECP.

Dekoder te pudełko by poszło do ten telewizor HD do drugi pokój dla dzieci, a moduł w ten drugi TV 4K w salon..

Na dekoder mi działa ten CANAL+4K, ale jak zabiorę go do ten telewizor HD do pokój dzieci, to w salonie nie będzie ten Canal+4K, bo mam problem z te moduły z ECP i bez ECP i na jednym to działa na drugim nie, a mój telewizor 4K tylko jeden obsługuje bez ECP.

Temu kombinacja taka wyszła i pytałem tak. Multi-room też nie mogę dobrać. Muszę czekać na koniec stare umowy,gdy zakończą, wtedy nowa umowa z  multi-room najwyżej lub wymieniać telewizory. Bo to wyjdzie kilka abonamentów płacić, tak porobione teraz z tym sprzętem. Jeszcze ten CANAL+4K  co chce w salon w najwyższe pakiety, oddzielnie tego nie kupi bez cała paczka canal+, nie wiadomo ile za to trzeba płacić, drogo, do tego bez ECP w ten moduł nie działa.

Edytowane przez blondynek102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blondynek102 Tak na prawdę to nawet ciężko zrozumieć o co Ci chodzi. Piszesz chaotycznie. Weź drugi dekoder multiroom i wszystko Ci będzie działać. Modułów w multiroom i tak nie dostaniesz, bo nie ma takiej oferty. Więc jak chcesz płacić jeden abonament, to tylko multiroom na dekoderach. Jaki Ty masz problem z modułem, jak masz dekoder ? A że drogo ... nikt Cię do niczego nie zmusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, blondynek102 napisał(a):

Mój telewizor ECP nie obsługuje sprawdzałem teraz.

( nie ma go w wykazie Canal+-TV Panasonic 4K, seria TX-EX. starszy model, ma gniazdo CI, brak tam tego modelu z tą obsługą ECP),

obsługuje tylko samo 4K niestety bez te ECP.

Jak mam oglądać damy Canal+4K na nim i z jaki moduł CI+? Da się, czy nie? Ze starszy moduł Ci+ bez ECP nie działa w nim ten kanał i czarny ekran, blokada.

Czy zostaje tylko wymiana całego telewizora na nowszy model z tą obsługą ECP?

 

Mam EX780 i Canal+4K działa i zawsze działał na czarnym module z ECP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacy

Wsadź np. w EX700E, inne starsze zobaczysz czy będzie działało te ECP. Rzadko zdarza, żeby w którymś działało.  Jak nie ma tam w wykazie to nie będzie wcale działało lub może działać, ale nie poprawnie. Wiele starsze nie ma nawet tuner DVB-S/S2 to nic tam nie będzie działało, bo jest tam tylko moduł CI z same DVB-T/T2, DVB-C bez DVB-S2.

Pisałem mojego nie ma tam w wykazie i mi to nie działa, więc po co to ciągniesz? Modeli róże telewizory jest pełno, tobie może zdarzyło cudem działa, mi nie. Musiałbym telewizor wymieniać cały na który jest w tym wykazie obsługujących te ECP.

 

Podobnie jest z dekoderami jedne obsługują, drugie już nie muszą. I jak dany sprzęt (telewizor, dekoder) obsługuje 4K, nie znaczy, że będzie w nim obsługiwał te ECP, bo jest to zabezpieczenie i całkiem co innego jak 4K.

Te ECP obsługuje jedynie poprawnie tylko i wyłącznie certyfikowany, dedykowany sprzęt danego operatora. Czyli dedykowane jego dekodery, moduły, a czy w innym sprzęcie rynkowym telewizorach, dekoderach to będzie działać poprawnie po wsadzeniu, podłączeniu też to zależy tylko i wyłącznie od operatora i może to działać lub nie.

Operator dzięki te ECP może, se odpowiednio robić w czym i na jakim sprzęcie to będzie działać jego wybrane kanały i odpowiednio tym ECP blokować wybrane treści na sprzęcie rynkowym do tego nie przeznaczonego i bez tego ECP. Temu odbiór ograniczony będzie tylko do dedykowanego sprzętu operatora dekoderów, telewizorów obsługujących te ECP operatora. W inne urządzenia nic nie będzie działać jak nie będzie od operatora i i z tym ECP.

Z CANAL+4K jak jest zrobione z tym ECP? Nie masz 4K Dualbox+, 4k Ultabox+, czyli dedykowany dekoder z te ECP od operatora nie obejrzysz tego.

Podobnie nie masz dedykowany od operatora moduł z ECP też tego nie obejrzysz. Musisz mieć obowiązkowo jedno z tych 3 urządzenia inaczej tego nie obejrzysz.

Dodatkowo urządzenie rynkowe telewizor, dekoder nie obsługuje tego ECP też nie obejrzysz tego. Masz od nich czyli operatora, ale bez ECP te urządzenie, też nic nie obejrzysz.

Musi być w wykazie i obsługiwać te ECP.

Z CANAL+4K jak jest zrobione z tym ECP? Nie masz 4K Dualbox+, 4k Ultabox+, czyli dedykowany dekoder z te ECP od operatora nie obejrzysz tego.

Podobnie nie masz dedykowany od operatora moduł z ECP też tego nie obejrzysz. Musisz mieć obowiązkowo jedno z tych 3 urządzenia inaczej tego nie obejrzysz.

Dodatkowo urządzenie rynkowe telewizor, dekoder nie obsługuje tego ECP też nie obejrzysz tego. Masz od nich czyli operatora, ale bez ECP te urządzenie, też nic nie obejrzysz.

Musi być w wykazie i obsługiwać te ECP ten telewizor, dekoder  to pierwsze.

I drugie trzeba spełniać określony, obowiązkowy warunek , żeby obejrzeć ten CANAL+4K, posiadać jedno z 3 określone urządzenia dedykowane od operatora: 4K Dualbox+, 4k Ultabox+ lub moduł z ECP.

I abonenci, płacący, mający inny sprzęt dedykowany od operatora bez ECP lub rynkowy bez ECP,  a nie spełniający te dwa warunki, zwłaszcza tego drugiego, tego nie obejrzą, bo będą mieli blokadę ECP i czarny ekran na TV i tym CANAL+4K.

O to mi chodziło cały czas.

 

Edytowane przez blondynek102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios

Jakie bzdury? Uzasadnij mi jak nie bzdury i jak tak nie jest.

I na jakie jeszcze urządzenie oprócz: 4K Dualbox+, 4k Ultabox+ lub moduł z ECP mogę obejrzeć CANAL+4K, czy dedykowane inne od operatora bez ECP, czy inne z rynku bez ECP też.

Dodam telewizor 4K posiadam i obsługę 4K, nie mam tylko te ECP od nich i jestem dajmy abonentem bez sprzętu ECP i na starszym urządzeniu z 4K.

 

Mam dajmy ten Canal+4K w pakiecie wykupiony i co jest wtedy na ekranie na tym?, Np. dajmy posiadam dedykowany moduł operatora bez ECP wsadzony w telewizor 4K, obsługujący 4K.

I to ma być nie blokada te ECP, tylko zabezpieczenie twoim zdaniem? I ma być to samo co 4K? Moduł bez ECP obsługuje kanały 4K, treści 4K i telewizory 4K też.

Więc bzdury sam mówisz.

 

Edytowane przez blondynek102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maniek357

Mniejsza z tym czy jest teraz, czy nie ma ta opcja dobrania, była kiedyś. I jeżeli mają to w ofercie, ten Canal+ 4K, to powinna ta opcja dobrania być do wszystkie oferty z 4K po równo, na każdym sprzęcie 4K jak inne kanały 4K co mają. A tu podział mamy dodatkowo na sprzęt ECP i bez ECP, a przez to podział oferty programowej , z tym CANAL+4K i bez tego.

 

Na razie tylko jednego kanału, a zrobią pół oferty tak lub całą z HD i rynek sprzętu cały tylko dla nich z telewizorami, dekoderami i wszystkim i tymi 3 rodzajami dedykowane urządzenia, z drugiej powyżej opisanej obowiązkowej zasady, żeby oglądać ten CANAL+4K.

 

Kanały 4K powinny  działać poprawnie na całym sprzęcie 4K, co sprzedają z ECP i bez ECP i działają oprócz Canal+4K, który jest z tą blokadą ECP. Więc bzdur nie pisałem i nie piszę.

I tylko to w sklepy i sprzedaży będziemy mieli z ECP. Bo w niczym innym nie będzie działać bez ECP, a mamy przecież paring. A tu dochodzi jeszcze ta blokada ECP, na wybrane jak nie wszystkie urządzenia 4K bez ECP, oprócz te 3 wymienione wcześniej.

I tylko to w sklepy i sprzedaży będziemy mieli z ECP. Bo w niczym innym nie będzie działać bez ECP, a mamy przecież paring. A tu dochodzi jeszcze ta blokada ECP, na wybrane jak nie wszystkie urządzenia 4K bez ECP, oprócz te 3 wymienione wcześniej.

I te ECP to jest takie zabezpieczenie, którym blokują i pozbawiają odbioru wybranych kanałów, w tym tego Canal+4K, tych abonentów co nie mają tego sprzętu ECP od nich i przymuszają w ten sposób do wymiany na to obowiązkowo chcąc to mieć, wymuszając przez to od nich dodatkowe koszta tej wymiany, dajmy jak np. wymiana telewizora, dekodera na nowy.

Bo musisz mieć dodatkowo takie, żeby tylko z tym ich urządzeniem ECP działało.

Edytowane przez blondynek102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie chce wymieniać w mój dekoder, telewizor  nie działa dajmy i co to ma być przymus i blokada tego, dodatkowe koszta?

Celowo zablokujemy ci żebyś nie mógł oglądać i musiał na siła na ECP wymieniać?

To jak tak robimy, to wymieniamy cały sprzęt wszystkim po równo  i robimy tylko na nowym działa wszystko po równo, a tu jest część oferty blokowana tylko czemuś i podziały sprzętu. Jest oferta powinno być tak  samo, a niestety nie jest.

Ktoś złamie te zabezpieczenia wszystkie dajmy na cały sprzęt, to co wtedy zblokujemy wszystko, bo ktoś napisał coś, że złamał lub mu działa coś i rzucił hasło.

Dla abonenta musi działać, bo płaci, a jak dla abonentów zaczynają blokady kanałowe to nic z tego dobrego nie będzie i nie będą płacić.

I wymiany koszta dodatkowe, nie będą abonenci z tego po prostu korzystali.

I niech korzystają tylko ci co mają ten sprzęt ECP lub znają te zabezpieczenia i blokady.

 

Do tego sprzętowe i na dedykowanym sprzęcie od nich, brak słowa na to.

Sami niech się najlepiej zabezpieczą, zablokują i tego korzystają tak będzie najlepiej.

Edytowane przez blondynek102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...