Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do prepaid nie wrócisz ale umowę będziesz mógł przedłużyć lub rozwiązać.

Nie martw się, jak już dokonasz migracji i podpiszesz umowę operator zapewne będzie chciał Ciebie zatrzymać przy sobie - a konkretnie Twoje regularne wpłaty na swoje konto.

Edytowane przez gonzales
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że z końcem miesiąca kończy mi się umowa, a miałem dwa camele w multiroomie, podpisałem nową umowę z głównym zestawem na deku 4k i dobrałem sobie tą dodatkową z modułem CAM CI+ ECP. 

W związku z tym mam takie techniczne pytanie, a mianowicie mam zamiar tenże moduł "wsadzić" w VuZero 4K z softem VTI ( już w temacie przyszłości kart nieparowanych @mikoko wspomniał, iż to połączenie powinno zadziałać ) i czy będę miał możliwość posiadania takich "dobrodziejstw" jak teraz na camelu ? Chodzi mi to czy po wetknięciu modułu w Vu+ będę miał dalej swoją listę kanałów, itp.( nie dzielę sygnału ani nie nagrywam więc te opcje mi nie potrzebne ) , czy niestety moduł jakoś tam sam sobie pobierze/zainstaluje listę od nadawcy i będą musiał wszystko od nowa ustawiać ? Aktualną swoją ulubioną listę mam zapisaną i czy będzie ją można przesłać do Vu+ z modulem przez Dreambox'a. ? A może wszystko zostanie jak jest teraz z camalem tylko dekodowanie będzie szło przez caymana ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że z końcem miesiąca kończy mi się umowa, a miałem dwa camele w multiroomie, podpisałem nową umowę z głównym zestawem na deku 4k i dobrałem sobie tą dodatkową z modułem CAM CI+ ECP. 
W związku z tym mam takie techniczne pytanie, a mianowicie mam zamiar tenże moduł "wsadzić" w VuZero 4K z softem VTI ( już w temacie przyszłości kart nieparowanych @mikoko wspomniał, iż to połączenie powinno zadziałać ) i czy będę miał możliwość posiadania takich "dobrodziejstw" jak teraz na camelu ? Chodzi mi to czy po wetknięciu modułu w Vu+ będę miał dalej swoją listę kanałów, itp.( nie dzielę sygnału ani nie nagrywam więc te opcje mi nie potrzebne ) , czy niestety moduł jakoś tam sam sobie pobierze/zainstaluje listę od nadawcy i będą musiał wszystko od nowa ustawiać ? Aktualną swoją ulubioną listę mam zapisaną i czy będzie ją można przesłać do Vu+ z modulem przez Dreambox'a. ? A może wszystko zostanie jak jest teraz z camalem tylko dekodowanie będzie szło przez caymana ?
 

Aktualizacji softu modułu nie zrobisz na vu+. Musisz przełożyć na czas aktualizacji do tv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jack777 napisał:

Podobno z niewszystkimi sprzętami działa nagrywanie, nawet jak sprzet posiada funkcje PVR, było o tym pisane w tym temacie

Tak było przed ostatnią aktualizacja, po której dwa modele Sony, które miało problem już nagrywają.

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój trzymam cały czas w VU+ Ultimo i na razie nie zamierzam go aktualizować. Pominąłem już dwie aktualizacje. Działa bardzo dobrze. Przełączanie kanałów jest szybkie, nagrywanie też działa, ECP też praktycznie przestali używać więc na razie  nie chcę ryzykować jakiś ewentualnych problemów po aktualizacji.

Jedyny minus to to że nie mogę go używać w telewizorze. Po włożeniu do mojego sony pojawia się komunikat o konieczności aktualizacji modułu. Bez tego żaden kanał nie działa.

Więc ci którzy używają go w telewizorze to chyba nie mają wyboru i muszą go aktualizować.

Chyba że jest możliwość blokowania aktualizacji modułu w jakimś tv. Ja u siebie w sony takiej możliwości nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kurier dostarczył moduł i caymanem. Sama instalacja i uruchomienie tego duetu w Vu+Zero4K przebiegła zaskakująco sprawnie i szybko. Poza wetknięciem tego ustrojstwa w odpowiednie miejsce w tunerze nic innego nie robiłem, po około 5 minutach na TVP 1 HD uprawnienia zeszły i wszystko zaświeciło. Śmiga to na VTI nieaktualizowanym co najmniej ze dwa lata i jedyna różnica między CAM'em z Cayamen a samych camelem to minimalnie wolniejsze przełączanie kanałów - tzn. dek przełącza tak jak wcześniej, jedynie obraz ciut później się pojawia. Wg mnie CAM z Caymanem w swoim sprzęcie ( oczywiście takim, który go obsłuży ) to taki złoty środek pomiędzy "ich" zabezpieczeniami i swoją wygodą ( lista, itp. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bifu napisał:

 jedyna różnica między CAM'em z Cayamen a samych camelem to minimalnie wolniejsze przełączanie kanałów - tzn. dek przełącza tak jak wcześniej, jedynie obraz ciut później się pojawia ( lista, itp. )

Nie jest to prawdą. Jeśliby tak było to nie byłby konieczności wymiany cameleonow. Może tego nie widzisz ale różnice są znaczne.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jako nie dzielącego sygnału, nie nagrywającego ( chociaż na VTi podobno można ), tylko chcącego mieć swoją listę zwykłego oglądacza to taki mały mankament. Nie wspominam też o ECP czasami ( ostatnio bardzo rzadko )  aktywnym na C+ Now.

Oczywiście camel jest/był bardziej otwarty( dziurawy) na "dostosowywanie pod siebie", ale jak wiesz dobrze, ja w tych tematach jestem lebrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 22:29, mikoko napisał:

Do ostatniego softu możesz spokojnie aktualizować. Wszystko działa i będziesz sobie mógł przełożyć moduł od czasu do czasu do tv. Np w celu sprawdzenia dat uprawnień czego nie sprawdzisz w vu+

Nie ma mozliowsci sprawdzenia DAT nigdzie poza TV ? Ale uprawnienia przechodza normalnie tak w VU+ Czy innych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dr.STech napisał:

No przecież stosują 24/7, więc jakie "kiedyś" jak już stosują.

niech zaczną na c+4k stosować, czyli to do czego zostało to stworzone i wdrożone, ta strefa to jakieś alibi żebyś mógł pokazać palcem jest :D to niczego nie zabezpiecza realnie.

 

 

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...