Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, mikoko napisał:

 


Możesz zapodać źródło informacji na temat nowej aktualizacji dla tv Sony co to na dniach ma się ukazać?

 

Wszędzie o niej piszą  Telewizory Sony z lat 2016-2020 z nowym wyglądem Android TV!
Źródło: https://hdtvpolska.com/telewizory-sony-android-google-tv-aktualizacja-jak-pobrac/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej aktualizacji oprogramowania modułu, nagrywanie na TV philips 65pus6412 znowu dziala. Od grudnia, kiedy po aktualizacji modułu przestało działać, byla jedna aktualizacja oprogramowania TV, która niczego nie zmieniła i dopiero dzisiejsza aktualizacja modułu przywróciła nagrywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, meckbar napisał:

Ciekawe czy wszyscy, którzy składali reklamację po poprzedniej aktualizacji modułu i dostali odpowiedź w stylu "nie ponosimy odpowiedzialności..." usłyszą teraz choć zwykle przepraszam?

Ja właśnie takie wytłumaczenie dostałem, ale i od firmy sony też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł w telewizorze LG do tej pory wyskakiwał komunikat że kanał nie może być wyświetlony błąd 1000 na C+ NOW co sugerowało brak obsługi ECP. Wczoraj na TVP Historia wyskoczył komunikat o dostępności aktualizacji i jej zainstalowaniu nadal jest komunikat o błędzie 1000, jednak po zamknięciu komunikatu odbiór prawidłowy. Co tym myślicie 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz że żartujesz. :) Naprawdę jesteś tak naiwny i myślisz, że operator Ci na to pozwoli? Z drugiej strony fajnie, bo mogłbym z dowolnego miejsca gdzie jest internet oglądać niezależnie różne kanały.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem przed aktualizacją modułu nie działał C+ Now, teraz działa. TV nie miał aktualizacji i nagle by działał z ECP, niestety długo nie potrafię, paczka C+ lada chwila zgaśnie jak pobiorą się uprawnienia. Wyłączony pakiet C+ końcem kwietnia póki co działa ale jeszcze karta nie "złapała" nowych uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tego taki pewien. Operator informuje o braku dostępu do kanału na sprzęcie bez ECP i mając zobowiązanie nic nie zdziałasz. Abonenci, którym udało się przy przedłużeniu umowy dostać CANAL+ 4K za 0,- zł., nie będą przynajmniej płacili za "uroczy komunikat" wyświetlany na telewizorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co na tv Philips z roku 2019 i module CamCI+ z ECP działa Canal+ 4K, ale na Canal+NOW mam komunikat z błędem 1000. Więc pewnie mam telewizor bez ECP. Niech dalej kombinują, ale wiem jedno z powodu jednego programu nie będę kupował nowego tv, ani stawiał BOXów z plątaniną kabli. Tym bardziej umówmy się szczerze - ja nie widzę różnicy pomiędzy jakością HD a 4K. Może oczy już nie te.

Ciekawe że jakoś NASA TV i Museum działa w 4K nawet na starym niebieskim module NC+. Jakoś oni nie potrzebują kodować programu w ECP. I nikt im treści nie kradnie.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Ostatnio w salonie odebrałem właśnie ten nowy moduł CAM CI+ z ECP wraz z nową kartą. Stary moduł z NC+ wraz kartą mi zostawili bo przechodziłem na abonament z oferty na kartę i sprzęt był moją własnością. W salonie zapewniono mnie, że stary moduł i stara karta przestanie działać. A działają oby dwa. Jakbym miał drugi tv to mógłbym na jednym abonamencie dwa telewizory oglądać. Jak to jest możliwe ?

Edytowane przez Jorg1980
Pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jorg1980 napisał:

U mnie póki co na tv Philips z roku 2019 i module CamCI+ z ECP działa Canal+ 4K, ale na Canal+NOW mam komunikat z błędem 1000. Więc pewnie mam telewizor bez ECP. Niech dalej kombinują, ale wiem jedno z powodu jednego programu nie będę kupował nowego tv, ani stawiał BOXów z plątaniną kabli.

 

 

To, że kupiłeś TV w 2019 roku, nie znaczy, że to TV z tego roku. Philips w każdym modelu na 2019 rok miał już ECP.

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa jasna mój ma końcu cyfrę 3. Dodatkowo nie ma go na liście.

Jeszcze jedno pytanie mi się urodziło do znawców tematu. Czy kwestia ECP w telewizorze to jest kwestia sprzętowa czy softu. Inaczej rzecz ujmując czy jest taka możliwość że w telewizorze który nie obsługuje dziś ECP wystarczy odpowiednia aktualizacja oprogramowania wydana przez producenta aby ten stan rzeczy zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

przejrzałem dokładnie ostanie 100 kart tego wątku i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu...

 

Zakupiłem na początku roku moduł Platformy Canal+ CAM CI+ z ECP oraz doładowałem pakietem Start+/Eleven/Canal+/4K.

Moduł zakupiłem w sklepie: https://cardsplitter.pl/

Włożyłem moduł do telewizora Samsung 49KU6400 wszystko działało ok, moduł raz na jakiś czas gubił uprawnienia ale potem włączałem na TVP 1 HD i moduł odzyskiwał uprawnienia.

Moduł pracował OK miał wszystkie uprawnienia.

Po zakupie do nowego TV (Sony KD65XH9096) przełożyłem do tego telewizora moduł pracował bez zarzutu, po tygodniu stracił uprawnienia i do teraz nie może ich odzyskać.

Próbowałem już dosłownie wszystkiego - zaktualizowałem telewizor, zaktualizowałem moduł na kanale TV PULS HD, przywróciłem ustawienia fabryczne modułu, przywróciłem ustawienia fabryczne TV,

Kilka dni był uruchomiony kanał TVP 1 HD w celu odzyskania uprawnień, zostało również wysłane żądanie ponowienia uprawnień i cały czas mam błąd: Kanał niedostępny [204]

Nie wiem czy ma to znaczenie ale w moim mieszkaniu jest instalacja zbiorcza dla całego apartamentowca i w tej instalacji jednym kablem jest zsumowana naziemna+13E+19,2E.

 

P.S. Kolejnym problemem Sonego jest ręczne wyszukiwanie kanałów satelitarnych: mianowicie chcąc ułożyć własną listę kanałów z ogólnego satelity mam problem, przy układaniu kanałów

usunięcie jednego kanału powoduje usunięcie go na zawsze i ponowne dodanie kanału jest nie możliwe bez roz[beep]a listy kanałów. Jest to mega irytujące jeśli ręcznie chcemy wyszukać kanały potem skasować duble kanały SD i inne do których nie mamy uprawnień i wtedy wystarczy 1 pomyłka i musimy robić reset listy kanałów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...