Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Dr.STech napisał:

ECP na modułach nie działa bez CI+.

Zgadza się. Poczytaj TUTAJ  i  TUTAJ

 

Sam standard CI+ 1.4 pozwala m.in. na:
- wielostrumieniowość
- obsługę IPTV
- umieszczanie "znaku wodnego" (wyświetlanie numeru karty) na żywo i na nagraniach
- blokowanie nagrywania i uniemożliwianie przewijania do przodu (blokada pomijania reklam)

źródło: digitalfernsehen.de

 

ECP jest swoistym rozszerzeniem pozwalającym na kolejne restrykcje. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja oprogramowania to 1465. Możesz spytać się Twojego kuzyna jaką on ma wersję będę bardzo wdzięczny za pomoc.

5 godzin temu, andvhs napisał:

Zadzwoń do servwsu Samsunga i zapytaj o najnowszy soft do tego TV ( a wczesnej sprawdz jaki Ty masz ) powiedz im jaki masz problem mojemu kuzynowi zmiana oprogramowania w tv pomogło .

pzdr

 

Pisałem do Samsunga, pisali mi, że mam sprawdzić czy ten moduł nc+ niebieski posiada standard karty 1.4

Piszą, że 1465 jest najnowszy soft taki właśnie mam.

6 godzin temu, andvhs napisał:

Zadzwoń do servisu Samsunga i zapytaj o najnowszy soft do tego TV ( a wczesnej sprawdz jaki Ty masz ) powiedz im jaki masz problem mojemu kuzynowi zmiana oprogramowania w tv pomogło .

pzdr

Twój kuzyn ma też ten sam model telewizora co ja czyli Telewizor SAMSUNG LED UE65TU8502. Mam jeszcze inne pytanie wie ktoś w jakiej wersji jest ten moduł niebieski a w jakiej wersji je ten nowy moduł czarny canal+ chodzi o standard karty bo musi być 1.4 tak mi powiedziano w serwisie Samsung. Jest możliwość, żeby któryś z tych modułów zadziałał w tym telewizorze? Aktualnie mam moduł nc+ niebieski i telewizor nie widzi go. Byłbym bardzo wdzięczny za jakakolwiek pomoc.

Edytowane przez Damian_24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Damian_24 napisał:

Moja wersja oprogramowania to 1465. Możesz spytać się Twojego kuzyna jaką on ma wersję będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pisałem do Samsunga, pisali mi, że mam sprawdzić czy ten moduł nc+ niebieski posiada standard karty 1.4

Piszą, że 1465 jest najnowszy soft taki właśnie mam.

Twój kuzyn ma też ten sam model telewizora co ja czyli Telewizor SAMSUNG LED UE65TU8502. Mam jeszcze inne pytanie wie ktoś w jakiej wersji jest ten moduł niebieski a w jakiej wersji je ten nowy moduł czarny canal+ chodzi o standard karty bo musi być 1.4 tak mi powiedziano w serwisie Samsung. Jest możliwość, żeby któryś z tych modułów zadziałał w tym telewizorze? Aktualnie mam moduł nc+ niebieski i telewizor nie widzi go. Byłbym bardzo wdzięczny za jakakolwiek pomoc.

 

Pomoże ktoś w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dr.STech napisał:

Będę powtarzał - wypisujesz głupoty. ECP na modułach nie działa bez CI+.

 

Poczytaj to się dowiesz.

 

Moduły z SHA2 też będą CI+. Jeśli wiesz co to SHA2 to nie śmiej fermentu.

 

Oczywiście są inne substytuty jak TVkey ale to rozwiązanie zupełnie inne niż moduły CAM i dostępne w wąskiej grupie TV i nie w Polsce.

Nowa generacja zakłada ECP wymuszone przez procesor cam szyfrowanie sprzętowe SHA2 w 100%, zbędne staje się ci+ z SHA1

dlatego niema gwarancji 4k na obecnych camach także, będą musieli wystrzelić je w kosmos zrobią to samo co z niebieskimi, 

chce gwarantowane 4k weź dekoder. Branża filmowa ma gdzieś samopoczucie klienta ma mieć to co żądają i kropka.

może co najwyżej zainicjujesz cam w ci+ ale nic nie obejrzysz.

 

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem może ktoś pomoże:

Wymieniłem dzisiaj kartę cameleon na kartę cayman z dedykowanym modułem cam (tv sony w905 ze standardem ci+) i na początku wszystko działało jak należy, jednak wieczorem po powrocie do domu i włączeniu ponownie telewizora praktycznie nic już nie działa (działa tylko program 15 tvp info a na każdym innym wyświetla się brak sygnału lub usługa jest kodowana), również w ustawieniach tv nie mogę wejść w ustawienia modułu cam - wyświetla się komunikat że moduł nie jest włożony (za pierwszym razem działało). Ktoś może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, skorupski.m1 napisał:

Ktoś może mi pomóc?

Czy wysunięcie modułu i ponowne wsunięcie coś zmienia? Mam ten telewizor i nie ma problemów z takimi modułami jak Aston, Conax, Alphacrypt czy DeltaCam Twin Pro. Może problemem jest to, że

jego złącze CI+ jest w standardzie 1.3, a nie 1.4, jak podobno wymaga nowy moduł z Caymanem. Ten TV jest z 2013 roku.

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seatibiza napisał:

Czy wysunięcie modułu i ponowne wsunięcie coś zmienia? Mam ten telewizor i nie ma problemów z takimi modułami jak Aston, Conax, Alphacrypt czy DeltaCam Twin Pro. Może problemem jest to, jego złącze CI+ jest w standardzie 1.3, a nie 1.4, jak podobno wymaga nowy moduł z Caymanem. Ten TV jest z 2013 roku.

jak wyjmę moduł, wyłączę tv, włożę moduł i włączę tv to wszystko działa przez około minutę po czym przestaje działać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od weryfikacji sygnału i poprawności ustawienia anteny chociaż jeżeli zawsze to się dzieje o tej samej porze, to trochę bez sensu, chyba że zawsze popołudniu u Ciebie jest gorsza pogoda. :D

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wspomozcie wedrowca ktorego przerosly rozne standardy, forumowy slang i sprzeczne informacje ;)

Sytuacja u mnie wyglada tak:
1. Dekoder Box+ wraz z karta zakupiony w 2013 wiec dosc dawno temu

2. Dekoder dziala jako odbiornik multiroom 

3. TV Samsung The Frame 55LS03T

 

Teraz pytania:

1. Czy w tej konfiguracji jest szansa uruchomic wszystko na module CAM? Czyli TV z modulem CAM dziala jako odbiornik multiroom

2. Czy konieczna bedzie w tym przypadku wymiana karty aby kanaly 4K dzialaly?

3. Czy kupujac modul CAM z zestawu prepaid bede mogl uzyc obecna karte czy moduly/dekodery sa jakos przypisane do konkretnej karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli masz tylko kartę cameleon to możesz ją wymienić na moduł. Mając wydany do karty dekoder nie jest to już takie proste. 

2. Tak. Na karcie cameleon nie ma możliwości oglądania kanałów 4K.

3. Nie da się. Karty obecnie są parowane i operator nie przypisze ich do sprzętu własnego (ba ma takie "widzimisię", a nie dlatego, że się nie da). Możesz natomiast przejść z zestawem prepaid ma umowę i wtedy korzystać ze sprzętu własnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...