Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to napisz do lg dlaczego ci zablokowali. z cam nie ma to zadnego zwiazku. jak ci sie drzwiczki w klopie zatna, to tez bedzie wina modulu? :D

edycja kanalow jest bez zwiazku z cam.

 

podsumowanie:

- nie ma blokady nagrywania, jakies tam dwa czy trzy modele TV - pewnie majace cos ze soba wspolnego, maja buga i tyle, gdyby blokowano nagrywanie - wszystkim wszedzie, poza tym wystarcza zabrac rzekomo zablokowany modul i na innym normalnym tv nagrywa

- nie ma blokady edycji kanalow bo sie nie da takich cudow robic

 

the end

Edytowane przez catnip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat to jest niepewny patent, bo jesli lg celowo u siebie w sofcie zrobilo jakas blokade pod cam c+ to wyjmiesz, odblokuje sie, ale nadal blokada jest w sofcie tv. nie wiadomo co nawywijali. chociaz jesli po wyjeciu blokada nadal bedzie, to juz wtedy wina tv jasna jak slonce.

 

ale mozna jeszcze prosciej: czy komus gdziekolwiek indziej sie zablokowala edycja na czymkolwiek?

nie.

no i problem wyjasniony - wina tv - dziekuje :)

 

jesli cos tak nierealnego jak blokada listy by istniala - istniala by u wszystkich. a nie istnieje.

 

coraz wieksze sajens fikszyn tu odchodzi.  piszecie jakis scenariusz nowej serii z archiwum x? :D kolega mi zadzwonil, ze w mikrofali przestal mu sie obracac talerz. to na pewno te canal+ zaktualizowali modul i teraz talerz w mikrofali sie nie kreci. co za bezczelnosc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko probuje nadazyc za tymi odlotami wynikajacymi z totalnego braku wiedzy.

 

na sprawdzanie ogolnie szkoda czasu, bo jednoznacznie to nie powie czy tv jest niewinny. moze ewentualnie powiedziec, czy jest bardzo winny. ale ogolnie bez sprawdzania - oczywiste jest dla kogokolwiek madrego i myslacego, ze to wina tv, bo juz po raz nie wiem ktory pisze, ZE NIE DA SIE TEGO ZROBIC MODULEM. nie da sie w zaden sposob zablokowac edycji kanalow modulem na hoscie. a nawet gdyby sie dalo - to wtedy blokade mieliby wszyscy. ale jak tam sobie chcecie, milej zabawy w machanie camem aby dowiedziec sie o niczym konkretnym :) cyrk na kolkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie drażnić ta dyskusja. Proszę

„Szanowny Panie, dziękuję za kontakt z firmą Sony.


Nawiązując do Pańskiego zgłoszenia, informuję, że po wprowadzeniu aktualizacji oprogramowania przez NC+ możliwość nagrywania została bezpowrotnie utracona. O więcej informacji na ten temat proszę się kontaktować z dostawcą telewizji.”

Moduł przestał natychmiast nagrywać po jego aktualizacji. W tv soft nie był zmieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero pisałeś co innegoo aktualizacji tv.

ale niezaleznie od aktualizacji - dochodz swoich praw, a nie dajesz sie sony wodzic za nos. nie rozumiesz, ze nawet jakbys mial z 10 martwych pikseli to tez by tak odwracali, zeby ci nie uznac gwarancji? czego sie spodziewasz? ze ci odpisza, ze ojojoj to nasza wina? :) oczywiste, ze nie. trzeba ich przycisnac.

napisz prosta odpowiedz: nie prawda, ze mozliwosc nagrywania jest utracona bezpowrotnie, bo wsadzam ten sam modul cam do lg 43un8100 i nagrywa. i niech sie pocą nad odpowiedzia :)

o swoje trzeba walczyc, a nie dostaniesz dwa zdania i kupujesz. w taki sposob to nagrywania niezobaczysz nigdy, a wszyscy naokoło beda nagrywac po staremu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to inaczej. Dlaczego cześć tv jest kompatybilna z ECP a cześć nie? Potrafisz mi odpowiedzieć na to pytanie? Kto wdraża ECP ? Bo wydaje mi się ze c+. Podobnie może być z nagrywaniem. Cześć tv nagrywa a nowsze już nie. I następne nowe modele być może nie będą nagrywać.
Kończę ten wątek bo problem nagrywania przestał mnie dotyczyć. Robię to w inny sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mikoko napisał:

Dobra to inaczej. Dlaczego cześć tv jest kompatybilna z ECP a cześć nie? Potrafisz mi odpowiedzieć na to pytanie? Kto wdraża ECP ? Bo wydaje mi się ze c+.

Równie dobrze można zapytać dlaczego cześć telewizorów jest kompatybilna z Dolby Atmos, a część nie? ECP w danym odbiorniku wdraża producent. ECP to dość nowe zabezpieczenie. C+ jest drugim operatorem w Europie po włoskim TivuSat, który zaczął je stosować na szeroką skalę. Producenci dopiero zaczynają je implementować w swoich TV. Problem z nagrywaniem to nic innego jak "problem wieku dziecięcego" tej technologii. Przy każdej nowości zdarzają się błędy w implementacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania to nagrywanie nie powinno działać na programie z aktywnym zabezpieczeniem ECP (aktualnie ta szeroka skala to Canal+ Now). Tymczasem nagrywanie w Sony nie działa wcale - nawet kanały niekodowane. Trochę to lipne tłumaczenie, że to wina modułu skoro u innych producentów takie „cuda” nie występują. Ale nie pierwszy to raz kiedy pracownicy/decydenci firmy zapominają o tym, że markę buduje się długo, a traci szybko najczęściej w następstwie nieprzemyślanych i wręcz głupich decyzji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A blokad będzie jeszcze więcej , 2021 będzie w tym przodował a wy naiwnie myślicie że NIE ?‍♂️  , weźcie już te ich dekodery bo od kilkudziesięciu stron nawijacie w kółko o tym samym , i TAK Was będą blokować , kombinować żeby Wam i każdemu z osobna utrudnić życie , zluzują w jednej kwestii technicznej to dowalą wam ze zdwojoną mocą w innej. Czy tego chcecie czy nie ECP zostanie załączone na pełnej ofercie nie tylko 4k . Skoro na takim forum jak to o takim zasięgu  promuje sie i bez ogródek nie reaguje i jest przyzwolenie na linijkowe piractwo to ja nie mam pytań i w adekwatnie spokojny sposób będę przyglądał sie jak się tu wybijacie jak na polu bitwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mikoko napisał:

Dobra to inaczej. Dlaczego cześć tv jest kompatybilna z ECP a cześć nie? Potrafisz mi odpowiedzieć na to pytanie? Kto wdraża ECP ? Bo wydaje mi się ze c+. Podobnie może być z nagrywaniem. Cześć tv nagrywa a nowsze już nie. I następne nowe modele być może nie będą nagrywać.
Kończę ten wątek bo problem nagrywania przestał mnie dotyczyć. Robię to w inny sposób

Ecp kupuje producent i wdraża, cam niema nic do tv, komunikacja siada i blokuje ci funkcje tv tylko tyle.

camy ecp maja więcej zabezpieczeń niż zwykłe camy ci+, wymagania są wyższe

 

c+ ma napisać soft do telewizora, albo smartdtv producent camu ?

sony i philips jedzie na jednej platformie maja podobne bugi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, patryszq napisał:

 

A blokad będzie jeszcze więcej , 2021 będzie w tym przodował a wy naiwnie myślicie że NIE ?‍♂️  , weźcie już te ich dekodery bo od kilkudziesięciu stron nawijacie w kółko o tym samym , i TAK Was będą blokować , kombinować żeby Wam i każdemu z osobna utrudnić życie , zluzują w jednej kwestii technicznej to dowalą wam ze zdwojoną mocą w innej. Czy tego chcecie czy nie ECP zostanie załączone na pełnej ofercie nie tylko 4k .

 

Już się za tobą stęskniłem... Bardzo trafne uwagi*

______
* stwierdzenie ironiczne, nieodzwierciedlające myśli autora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, meckbar napisał:

Już się za tobą stęskniłem... Bardzo trafne uwagi*

... ale sam widzisz co się dzieje , a uparcie wypieracie to co i tak czy wczoraj czy za pół roku się wydarzy wydarzyło , sam użytkuje wszelakie formy legalnego odbioru ofert platform cyfrowych ale nie sieje takiego lamentu bo coś mi zablokowali , a tam pojawiła się ciemność a tu sie nie nagrało - czasy się zmieniają -a tu w tym miejscu nie ma nic innego jak tylko narzekanie bicie piany i prześciganie się w udowadnianiu co kto kupił ma lepszego a finalnie i tak mu nie działa - nie będzie lepiej a Wasze ujadanie i odgrażanie się wiemy jak się zawsze kończą - podkuleniem ogona i godzenie sie na warunki danego operatora , może 2021 zmieni wasze podejście w tej kwestii , ba sytuacja Was zmusi bo tak jest było i będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem umowę na dostęp do oferty na module CAM. Płacę regularnie i terminowo rachunki. W chwili podpisywania umowy operator nie informował o dodatkowych restrykcjach poza koniecznością posiadania telewizora zgodnego z CI+ECP (zwłaszcza o blokowaniu nagrywania na telewizorze, którego dysk jest szyfrowany). 
Jeżeli lamentem nazywasz domaganie się swoich praw wynikających z umowy to mamy odmienne postrzeganie definicji lamentowania (że niektórzy przesadzają to inna bajka). 
Natomiast jeżeli operator umowami z dostawcami usług został/zostanie zobligowany do takich zmian to niech umożliwi mi odstąpienie od umowy bo zmienia jej warunki. Na opakowaniu modułu nie ma słowa o blokowaniu nagrywania tylko o braku dostępu do niektórych pozycji programowych na sprzęcie niezgodnym z CI+ECP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to by nagrywać sobie kanały operator w umowie zastrzega ze możesz wynająć od niego dekoder - moduł z karta ma Ci tylko umożliwić odbiór zaszyfrowanego sygnalu a to czy ty go wlozysz w TV czy swoj dekoder juz go umownie nie interesuje - to ze na poczatku uzytkowania modul pozwalal nagrywac a teraz nie pozwala operator moze sobie to DOBROWOLNIE interpretowac pod stosowny zapis w umowie - dzis nagrywasz jutro juz nie , a za tydzien jednak tak bo taki ma kaprys i zastosowal nowszy soft do modułu . To ze na opakowniu modułu nie ma info o nagrywaniu , nie oznacza ze nie jest napisane ze w celach zabezpieczen dostawca warunkow zmienić nie moze sobie tak by ZABEZPIECZENIA byly priorytetem ... ale coz  - bo wam sie nalezalo bo jest napisane - skoro tak idz do sądu i walcz . Będziesz pierwszym i ostatnim ktory sie upokorzy.

Edytowane przez patryszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...